Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ahogy a szavaitokból kiveszem, akkor ne vegyen új akksit, mert nem lesz jó! Érdekes egy tulajdonság mindenesetre. Köszi szépen! G.

szia. azért én elöbb megnézném ha olyan az akksid hogy desztvizes hogy viz elég-e benne mert nekem is kezdett nyögdécselni inditozáskor megnéztem a vizszintet kevésnek találtam töltöttem bele és megtáltosodott .

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! van egy 1.7 isuzu motoros turbódiesel opel g astrám. olyan baja van,hogy váltáskor mikor benyomom a kuplungot és elengedem a gázt a fordulatszám valamikor nem le fele hanem fel fele megy egy pillanatra,mintha adnák egy kis gázfröccsöt. az alapjárat pedig valamikor csak akkor áll be 900-as fordulatra,ha megáll az autó. Ha tutok segítsetek! <_<

Link to comment
Megosztás:

Ahogy a szavaitokból kiveszem, akkor ne vegyen új akksit, mert nem lesz jó! Érdekes egy tulajdonság mindenesetre. Köszi szépen! G.

Kétesélyes, mert lehet, hogy megoldja, de pl. nekem meg akkor sem jelentkezett ilyen, mikor már teljesen kuka volt az akksim. Én inkább valami olyanra gondolok - mivel többen is tapasztalták már ezt a problémát - hogy lehet abban az áramkörben valami szűk keresztmetszet, gyenge csatlakozási pont a műszeregység áramkörében, ahol túl nagy feszültség esik. Vagy testelési, vagy pedig tápfesz oldalon. Kifejezetten gyanús nekem ezen a téren pl. a műszeregység csatlakozója, ami szerintem nem a legtutibb konstrukció. Ez alaphelyzetben nem okoz gondot, de indításnál, amikor megzuhan pár voltot az akksi feszültsége, pont elég lehet arra, hogy a műszerek eletronikájának működéséhez szükséges küszöbszint alá kerüljön a feszültség, és ez okozza, hogy olyankor gyakorlatilag lekapcsol. És attól függően, hogy az adott autóban milyen mértékben jelentkezik ez a konstrukciós hiba lehet, hogy megoldja az új akksi, mert lehet, hogy csak pártized V-on múlik az, hogy elég legyen a táp a műszereknek is indításkor, de mint a péda mutatja van, akinél még az is kevés, és újkorától ilyen. Nekem ez az elméletem.

Igaz. :)

De most nézegetem, és csak egy 10A-es bizti van a szervónak (23-as), de gondolom ez csak a vezérlés. Van még neki vajon valahol?

Feltételezem a motortérben baloldalt lévő dobozban lehet, ott van egy-két komolyabb biztosíték.

Üdv!

Nekem az a problémám, hogy alapjáraton a műszerfal és középkonzol világítás, "villog, pislákol". Ugyanezt a pislákolást látom álló helyzetben a tompított fényszórón is. Van valami ötlet, hogy mi lehet ez?

Meg kéne mérni a töltést, lehet a generátor nem tölt megfelelően alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

Kétesélyes, mert lehet, hogy megoldja, de pl. nekem meg akkor sem jelentkezett ilyen, mikor már teljesen kuka volt az akksim. Én inkább valami olyanra gondolok - mivel többen is tapasztalták már ezt a problémát - hogy lehet abban az áramkörben valami szűk keresztmetszet, gyenge csatlakozási pont a műszeregység áramkörében, ahol túl nagy feszültség esik.

Az enyém is új kora óta így viselkedik. Ilyenkor "húz" legtöbb áramot a rendszer.

Tapasztaltam újabb kocsiknál azt, hogy gyújtáskor nem aktiválódik a műszeregység, kis idő elmúltával teszi azt. Így kellene megoldani minden kocsiban!

Nálam alapjáraton ha mozgatom kormányt az első fényem kicsit gyengül, míg be nem fejezem a műveletet.

Vezetés közben ezt nem tapasztalom. Mértem már a töltést alapjáraton és OK!

Link to comment
Megosztás:

Nálam alapjáraton ha mozgatom kormányt az első fényem kicsit gyengül, míg be nem fejezem a műveletet.

Vezetés közben ezt nem tapasztalom. Mértem már a töltést alapjáraton és OK!

Ez normális, olyankor a kormányszervó rántja le a feszültséget. Menet közben magasabb fordulatszámon már tölt annyit, hogy nem (nagyon) esik le a feszültség.

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna nekem is ilyen jelenségeim vannak. Az akku 2 éves sincsen de tavaly is már csinálta sőt fél évesen is ezt a lemegy a benzinmutató. Volt küzdelem a generátorral is hidegen szépen töltötte a 14,4et majd ahogy bemelegedett a rendszer úgy lecsökkent 13,6-8 közé. Aztán mondta a szerelő miután ki lett cserélve a fesz szabályzó meg a diódasor az előzőn hogy állórész. Mondom azt nem csináltatom meg vettem egy bontott generátort és hát ez is ezt csinálja de ezzel nem csökkenik le annyira itt kb 14 volt a fesz. De induláskor itt is 14,4-6 között. Szóval nem értem. Ezek a feszek nem az akkun hanem a generátoron mérve. Tehát nem a vezeték vagy a test a rosz. Nektek is lecsökken üzem melegen a töltés?

Link to comment
Megosztás:

A generátortöltésre hogy tudok rámérni? Ha a kocsit beindítom és leveszem a sarut aztán rámérek arra? Köszi a segítséget!

Nem. Feszültséget kell rajta mérni, a voltmérőt párhuzamosan kötöd az áramkörbe. Vagyis simán csak ráteszed a mérővezetékeket a sarukra miután a műszert legalább 20V egyenáram (DC) méréshatárra kapcsoltad. Az akksisarut soha nem szabad levenni járó motornál! Ilyenkor az akksi töltöttségétől függően alapjáraton is 14V körül kellene legyen rajta a feszültség terhelés nélkül, és nagyobb fogyasztók (ablakfűtés, fényszóró...) rákapcsolasa után se nagyon szabadna 13V alá esnie. A szabályzó 14,2 - 14,4 V-nál szabályoz, efölé nagyobb fordulaton sem mehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

z14xep -nél hol lehet kulturáltan leengedni a hűtőfolyadékot, hogy újra felhasználható legyen?

Remélem az EGR lesz elvetemedve, mert még mindig onnan szökik a víz (tömítés csere megvolt).

Tanácsotok előre is köszönöm.

Üdv xenof

Link to comment
Megosztás:

z14xep -nél hol lehet kulturáltan leengedni a hűtőfolyadékot, hogy újra felhasználható legyen?

Üdv xenof

A hűtőre menő alsó cső bilincsét lelazítva tudod leengedni a hűtőfolyadékot, bár így az összes nem fog kijönni, marad benne pár liter, de azt csak a vízhűtő teljes kiszerelésével tudod kivarázsolni belőle. Én nem biztos hogy újra vissza akarnám tölteni az egyszer már leengedett hűtőfolyadékot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problámám lenne, hogy az összes mutatóm elfeküdt, gyujtáskor nem gyulladnak fel a viszajelző lámpák, és km nem számol! Amikor indultam a melóból haza akkor a parkolóban még működtek, aztán kb 2 perc elteltével vettem észre, hogy nem mutat semmit! Hazaérve megnéztem az összes biztosítékot és jók( persze ha befolyásolhatja ezt problémát) Valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Valaki cserélt már termosztátot a Z14XEP-ben? Mekkora a torx mérete, mert vennem kell hozzá kulcsot. A jelenség: Nem nyit és forralja a vizet. Ha ráütök kettőt kalapáccsal megjavul. Lehet hogy csak a rugó öregedett el benne vagy a szelepfészekre rakódott le valami trutyi? Ezt lehet hogy csak le kéne pucolni róla valamilyen kémiai oldószerrel? Mennyi hűtővizet kellene leengednem belőle és hol van a leeresztó csavarja? Nézegettem képeket, de nem tudom beazonosítani.

Link to comment
Megosztás:

A hűtőre menő alsó cső bilincsét lelazítva tudod leengedni a hűtőfolyadékot, bár így az összes nem fog kijönni, marad benne pár liter, de azt csak a vízhűtő teljes kiszerelésével tudod kivarázsolni belőle. Én nem biztos hogy újra vissza akarnám tölteni az egyszer már leengedett hűtőfolyadékot...

Teljesen igazad van, de miután folyamatosan pótolni kell, ezért sajnálom kiönteni.

Köszi a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Valaki cserélt már termosztátot a Z14XEP-ben? Mekkora a torx mérete, mert vennem kell hozzá kulcsot. A jelenség: Nem nyit és forralja a vizet. Ha ráütök kettőt kalapáccsal megjavul. Lehet hogy csak a rugó öregedett el benne vagy a szelepfészekre rakódott le valami trutyi? Ezt lehet hogy csak le kéne pucolni róla valamilyen kémiai oldószerrel? Mennyi hűtővizet kellene leengednem belőle és hol van a leeresztó csavarja? Nézegettem képeket, de nem tudom beazonosítani.

mi előtt kicseréled próbáld meg kitakarítani

ha csere akkor wahler

Link to comment
Megosztás:

Valaki cserélt már termosztátot a Z14XEP-ben? Mekkora a torx mérete, mert vennem kell hozzá kulcsot. A jelenség: Nem nyit és forralja a vizet. Ha ráütök kettőt kalapáccsal megjavul. Lehet hogy csak a rugó öregedett el benne vagy a szelepfészekre rakódott le valami trutyi? Ezt lehet hogy csak le kéne pucolni róla valamilyen kémiai oldószerrel? Mennyi hűtővizet kellene leengednem belőle és hol van a leeresztó csavarja? Nézegettem képeket, de nem tudom beazonosítani.

Van torx készletem, ha gondolod, segíthetek :)

Link to comment
Megosztás:

Első körben én is ki szeretném takarítani, de ahhoz le kell szerelnem, ehhez meg le kellene engednem. Hol lehet ezt leengedni?

Zozor! Megköszönném, én dunaújvárosi vagyok, összehozható?

Persze, azért írtam, mert én is városi vagyok :)

Nem kell mindet leengedni, csak kell hozzá akna/emelő+ lavór. Holnap vagy vasárnap megoldhatjuk, ha gondolod. Mindjárt megy pü... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.