Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali!

Ma rájöttem hogy csak akkor van alapjárati problémám, ha motorfékről kuplungolok. Ha menet közben egy bizonyos fordulatról egyböl kuplung akkor nincs semmi baj, de ha engedem leesni a fordulatot kicsit és utána kuplungolok akkor már rosszalkodik.(nagyon leengedi a fordulatot kb 300-400) Valami ötlet? (vákumcsövek jók)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma rájöttem hogy csak akkor van alapjárati problémám, ha motorfékről kuplungolok. Ha menet közben egy bizonyos fordulatról egyböl kuplung akkor nincs semmi baj, de ha engedem leesni a fordulatot kicsit és utána kuplungolok akkor már rosszalkodik.(nagyon leengedi a fordulatot kb 300-400) Valami ötlet? (vákumcsövek jók)

légtömegmérő??

Link to comment
Megosztás:

Jobb, ha nem babrálod!

Fogyasztó kikapcsolás késleltető relé.

Nem sok autóban van bent.

Nem ismerjük a MULTITIMER lelkivilágát, ezért ne avatkozzunk bele...

Nagy Úr, de az nem a tranziens miatt van?

Más nem ha helyettesíti, akkor ellenállást tesz bele... Az a relé meg a rajz szerint egy sima NO relé.

Link to comment
Megosztás:

Nagy Úr, de az nem a tranziens miatt van?

Más nem ha helyettesíti, akkor ellenállást tesz bele... Az a relé meg a rajz szerint egy sima NO relé.

Sziasztok!

Köszi mindkettőtöknek a segítséget. Végülis az eredeti reléről átforrasztottam az ellenállást egy új jó relére,

és rendben működik. A diódából se lett volna szerintem semmi gond.

A probléma az volt hogy a belső világítások (olvasó,kesztyűtartó,csomagtér) nem működtek, mert a relé

tönkrement. Most minden jó lett. Még egysze köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi mindkettőtöknek a segítséget. Végülis az eredeti reléről átforrasztottam az ellenállást egy új jó relére,

és rendben működik. A diódából se lett volna szerintem semmi gond.

A probléma az volt hogy a belső világítások (olvasó,kesztyűtartó,csomagtér) nem működtek, mert a relé

tönkrement. Most minden jó lett. Még egysze köszi.

Így jó lesz tutira. Tranziens feszt levágja az ellenállás, a többi pedig egy sima relé. (max a tekercs egyenáramú ellenállása nem mindegy, de ha működik, talán hosszú távon is jó lesz)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már másodjára jártam úgy, hogy indulnék az autóval kiderül, hogy lemerült az akksi. :( Első alkalommal feltöltöttem és utána 2 hónapig problémamentes volt. Sajnos van úgy, hogy két hétig meg se moccan a kocsi. Most merült le másodjára. Előtte két hétig nem ment (3 naponta beindítottam és járattam 10 percig). Hétvégén elmentem 10 km-re bevásárolni. Ezalatt háromszor indítóztam. Ma nem indult. Jelenleg egy 3 éves 44ah perion van benne és nem szeretnék újat venni (nincs rá keret). Apósom javasolta, hogy -bár elvileg gondozásmentesek- nyissam fel és töltsem fel elektrolittal (ioncserélt víz), mert Ő is járt már így. Vett egy új akksit, utána felnyitotta a régit és kiderült, hogy alacsony volt az elektrolitszint. Azóta is tökéletesen működik az akkumlátor. Viszont nekem nem sikerül felnyitni. Van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata? Mit javasoltok?

Így néz ki az akksi:

http://www.akkumulatoroutlet.hu/104-55-perion-55ah-420en-perion.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már másodjára jártam úgy, hogy indulnék az autóval kiderül, hogy lemerült az akksi. :( Első alkalommal feltöltöttem és utána 2 hónapig problémamentes volt. Sajnos van úgy, hogy két hétig meg se moccan a kocsi. Most merült le másodjára. Előtte két hétig nem ment (3 naponta beindítottam és járattam 10 percig). Hétvégén elmentem 10 km-re bevásárolni. Ezalatt háromszor indítóztam. Ma nem indult. Jelenleg egy 3 éves 44ah perion van benne és nem szeretnék újat venni (nincs rá keret). Apósom javasolta, hogy -bár elvileg gondozásmentesek- nyissam fel és töltsem fel elektrolittal (ioncserélt víz), mert Ő is járt már így. Vett egy új akksit, utána felnyitotta a régit és kiderült, hogy alacsony volt az elektrolitszint. Azóta is tökéletesen működik az akkumlátor. Viszont nekem nem sikerül felnyitni. Van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata? Mit javasoltok?

Így néz ki az akksi:

http://www.akkumulat...0en-perion.html

HI!

ezeket nem lehet felnyitni csak roncsolással,de ha 8-as fúróval bele fúrsz akkor feltudod tölteni,de így sem garantált hogy jó lesz.A másik pedig ellenőrizni kellene ,hogy töltés jó -e 14,2v.

Link to comment
Megosztás:

Hahó!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 2003 astra g-m z12xe, meleg motornál 10 perc állás után zörög a lánc ugy kb 3-4 mp ig. Láncot már vettem kmpl szettet, de olvastam itt a forumon hogy mérni kéne egy olajnyomást, mert lehet hogy az nincs és azért zörög x idö után az inditásnál addig mig nincs nyomás... Ma megmérrtem az olajnyomást, és elképedtem... Létezik, hogy meleg motornál 80 fok 4 bar az olajnyomás? Most vagy a müszerem rossz, vagy vmi nincs rendben a kocsimmal... Olvastam a nyomáshatároló szelep hibájárol is, de hogy álapitsam meg mi a baja? És lehet e valamit csinálni vele a cserén kivül? Elöre is köszi mindenkinek aki megprobál segiteni...

Link to comment
Megosztás:

Hahó!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 2003 astra g-m z12xe, meleg motornál 10 perc állás után zörög a lánc ugy kb 3-4 mp ig. Láncot már vettem kmpl szettet, de olvastam itt a forumon hogy mérni kéne egy olajnyomást, mert lehet hogy az nincs és azért zörög x idö után az inditásnál addig mig nincs nyomás... Ma megmérrtem az olajnyomást, és elképedtem... Létezik, hogy meleg motornál 80 fok 4 bar az olajnyomás? Most vagy a müszerem rossz, vagy vmi nincs rendben a kocsimmal... Olvastam a nyomáshatároló szelep hibájárol is, de hogy álapitsam meg mi a baja? És lehet e valamit csinálni vele a cserén kivül? Elöre is köszi mindenkinek aki megprobál segiteni...

Helló!

Tegnap mérettem meg az olajnyomást Igaz nekem z14xep a motor alapjáraton 3 pörgetésnél már leszabályoz de ott 6-bar ezek elvileg jó eredmények!

Ha neked alapjáraton 4 bar akkor jó!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Az első szélvédő alatt található műanyag vízelvezető műanyag jobb oldalán (kb. ahol a befúvómotor nyílása is található) van egy kis lyuk a műanyagon. Arra gondolok, hogy ez azért van, hogy az oda folyó víz el tudjon valamerre menni, ne álljon meg abban a kis teknőben. Vagy ez lyuk csak egy hiba a műanyagon?

Meg tudná nekem valaki nézni, hogy neki van-e lyuk ezen a műanyagon?

Előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm egy Caravan 1.6-os. A probléma a következő: a baloldali tetőléc hátsó bekötésénél beszivárog a víz a csomagtérbe.Le kellett szerelnem a kárpit elemet is, mert penészedett és a csomagtér szőnyege alá vezette a nedvességet. Amikor esőben a szabad ég alatt van az autó már sajnálom szegényt, mellesleg nagyon zavar a jelenség.

Hogyan lehetne orvosolni a problémát? A segítségetelőre is köszönöm.

U.i.: Ritkán fordulok hozzátok, de akkor mindig hasznos tanácsokat kapok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.