Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szép napot mindenkinek.

Van egy olyan rendszertelenül vissza térő hibám, hogy indítóznék de nem teker. Nagyon picit megmozdul az önindító, de utána meg is áll. Következő próbálkozásnál vagy megint ilyen vagy pöccre indul. Ezután van, hogy hetekig semmi gond. Majd újra előjön. Szénkefét kb. 2 éve cseréltünk. Az már elkopott volna. Ha van más ötletetek, szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek.

Van egy olyan rendszertelenül vissza térő hibám, hogy indítóznék de nem teker. Nagyon picit megmozdul az önindító, de utána meg is áll. Következő próbálkozásnál vagy megint ilyen vagy pöccre indul. Ezután van, hogy hetekig semmi gond. Majd újra előjön. Szénkefét kb. 2 éve cseréltünk. Az már elkopott volna. Ha van más ötletetek, szívesen fogadom.

Talán a relé. Ha esetleg beégtek az érintkezői akkor lehet, hogy van mikor nem tud megfelelő áramot átvinni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Engem is utolért a nyavalya.

Eddig úgy működött az autó, hogy 3500 környékén meglódult.

Most pedig ha 2000-nél odalépek neki 2-es 3-as ban, akkor 2-től 3000-ig megugrik, majd 3e-nél megtorpan, és kisebb intenzitással gyorsul tovább.

Nem vészes a dolog, lehet vele menni, de rosszabb mint volt. És pont hogy magasabb fordulaton kéne szednie a lábát.

Új GM gyertyák, friss olaj van benne. Új szűrők.

Hibakód eddig nincs ls nem is volt.

4-esben, 5-ösben már nem annyira zavaró a probléma, mert ott már eleve nem olyan fickós.

Valakinek volt már ilyen torpanása? Mi lehet ez?

Az EGR félig van falazva már két éve kb. Arra sem volt még sosem hibakód.

Sziasztok! Stofl, nekem is előfordul, én ilyenkor leveszem az akku sarut, egy hosszabb időre! (pl: este leveszem, reggel indulás előtt vissza!) Ráadom a gyújtást, várok 10mp-et, ezt ismétlem 2x és utána ismét minden rendben!

Link to comment
Megosztás:

Ok. Utána nézek a relének. Azt esetleg megtudnád mondani, hogy hol találom? :D

Szerintem a motortérben levő relé dobozban. Mert ugye ha jól tudom, az önindító behúzó tekercsére jut ilyenkor áram, az meghúz a bendix összekapcsolja a fogaskerekeket, közben az önindítóban záródik az áramkör és forogni kezd az indító motor. Ezt a behúzó tekercset biztos, hogy egy relé vezérli. Én azt tenném ha ilyen gondol lenne megkeresném a önindítóra menő vezetéket megnézném a színét és azt keresném a dobozban. Persze Opelban hátul van az önindító így akna nélkül elég nehéz.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a motortérben levő relé dobozban....

Közben megtaláltuk faterral(műszerész) a relét a motortérben. Az tökéletesnek néz ki. Mértük műszerrel is. Most épp az önindítót készülünk szétborítani.

Majd még írok a fejleményekről.

Ui.:

Szétszedtük. Szemre minden rendben, mérve minden rendben. Passzolom a kérdést innentől. Mjad ha megáll, kap 1 újat.

Módosítva : Szergely
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Stofl, nekem is előfordul, én ilyenkor leveszem az akku sarut, egy hosszabb időre! (pl: este leveszem, reggel indulás előtt vissza!) Ráadom a gyújtást, várok 10mp-et, ezt ismétlem 2x és utána ismét minden rendben!

Szia!

Köszönöm! Mi a manó lehet? Rosszul tanul be valamit? Mivel lehet összefüggésben? Az ECU döglődik? :-o :-(

Összefüggésbe tudtad esetleg hozni már valamilyen tényezővel? (időjárás, használat intenzitása, tankolás)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm! Mi a manó lehet? Rosszul tanul be valamit? Mivel lehet összefüggésben? Az ECU döglődik? :-o :-(

Összefüggésbe tudtad esetleg hozni már valamilyen tényezővel? (időjárás, használat intenzitása, tankolás)

Üdv.

Szia! 2008 óta van nálunk az Opel, 79e km-el vettük, most 135e km van benne! Egy darabig úgy "öregurasan" vezettem, de nem tesz jót neki! Most, ha bemelegedett, akkor 2500-3000 körül váltok, de néha még 3500 is lehet! Lakott területen belül csak 4. fokozatig kapcsolok. Észre vettem, hogy néha akku töltés után jobban húz a motor! Persze nem azért mert feltöltöttem. :) Azt olvastam egy külföldi fórumon, hogy ha levesszük a sarut egy éjszakára, akkor törli a z ECU beállításait. Utána a gyújtást adjuk rá, mert akkor a fojtószelep állásait ekkor tanulja. Én azóta, ha gyengébbnek érzem, tanítom! Ég és föld a kettő állapot között a különbség! Ha valaki tud hasonló dologról, illetve pontosabb leírást az ECU resettel kapcsolatban én is szívesen olvasom!

Nem tudom miért csinálja, de egy ideje úgy indítom mintha diesel lenne, megvárom amíg a vissza jelzők kialszanak! Az üzemanyag nem hinném, mert mindig OMV-n tankolok!

Módosítva : FRobi75
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! 2008 óta van nálunk az Opel, 79e km-el vettük, most 135e km van benne! Egy darabig úgy "öregurasan" vezettem, de nem tesz jót neki! Most, ha bemelegedett, akkor 2500-3000 körül váltok, de néha még 3500 is lehet! Lakott területen belül csak 4. fokozatig kapcsolok. Észre vettem, hogy néha akku töltés után jobban húz a motor! Persze nem azért mert feltöltöttem. :) Azt olvastam egy külföldi fórumon, hogy ha levesszük a sarut egy éjszakára, akkor törli a z ECU beállításait. Utána a gyújtást adjuk rá, mert akkor a fojtószelep állásait ekkor tanulja. Én azóta, ha gyengébbnek érzem, tanítom! Ég és föld a kettő állapot között a különbség! Ha valaki tud hasonló dologról, illetve pontosabb leírást az ECU resettel kapcsolatban én is szívesen olvasom!

Nem tudom miért csinálja, de egy ideje úgy indítom mintha diesel lenne, megvárom amíg a vissza jelzők kialszanak! Az üzemanyag nem hinném, mert mindig OMV-n tankolok!

Biztos vagy az általad leírtakban? Csak azért kérdem, mert a dolog talán sokkal egyszerűbb. Lehet hogy szívja valami az akksidat. Ha leveszed a sarut, akkor nem tudja, ezért jobban indul másnap. Tapasztaltam, hogy a töltési szint nagyban befolyásolja a teljesítményt. Mikor megvettem az autót, keveset töltött a generátor, ráadásul az akksi is gyengélkedett. Éjszakánként fel kellett raknom töltőre. Másnap viszont nem csak jobban tekert az önindító, de az autó is feltűnően jobban ment. Azóta fel lett újítva a generátor, és van új akksi is. Folyamatosan jól megy a gép, a kezdeti gyengeség azóta nem fordult elő.

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy az általad leírtakban? Csak azért kérdem, mert a dolog talán sokkal egyszerűbb. Lehet hogy szívja valami az akksidat. Ha leveszed a sarut, akkor nem tudja, ezért jobban indul másnap. Tapasztaltam, hogy a töltési szint nagyban befolyásolja a teljesítményt. Mikor megvettem az autót, keveset töltött a generátor, ráadásul az akksi is gyengélkedett. Éjszakánként fel kellett raknom töltőre. Másnap viszont nem csak jobban tekert az önindító, de az autó is feltűnően jobban ment. Azóta fel lett újítva a generátor, és van új akksi is. Folyamatosan jól megy a gép, a kezdeti gyengeség azóta nem fordult elő.

Nekem olyasmi jutott eszembe, hogy lehet az is, hogy amikor leveszi a sarukat, akkor az ECU a tanult beállításokat elfelejti, és legközelebb egy picit dúsabb keverékkel dolgoztatja a motort, mint ami az ideális lenne a lambda alapján. Aztán ahogy megtanulja a lambda alapján az ideális keverék előállítását, onnan kezdve már ugyanúgy megy, mint a saru levétele előtt. Persze ez csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete előjött egy kisebb probléma az Astrán. Jobbra kanyarodáskor ha jár a jobb index, a kormány tekergetésekor időnként kattogó hang hallatszik a kormány felől. Érdemes vele foglalkozni/mi lehet az oka? Zavarni nem zavar, de nem szeretném, hogy nagyobb probléma legyen belőle.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy az általad leírtakban? Csak azért kérdem, mert a dolog talán sokkal egyszerűbb. Lehet hogy szívja valami az akksidat. Ha leveszed a sarut, akkor nem tudja, ezért jobban indul másnap. Tapasztaltam, hogy a töltési szint nagyban befolyásolja a teljesítményt. Mikor megvettem az autót, keveset töltött a generátor, ráadásul az akksi is gyengélkedett. Éjszakánként fel kellett raknom töltőre. Másnap viszont nem csak jobban tekert az önindító, de az autó is feltűnően jobban ment. Azóta fel lett újítva a generátor, és van új akksi is. Folyamatosan jól megy a gép, a kezdeti gyengeség azóta nem fordult elő.

Már kérdeztem itt, hogy kinek milyen a töltése. Nekem általában reggel első indítás után 14.4 volt. Aztán kb. 10km után 14.1 volt. Másnap 13.8-al kezdi és 10km után 13,4-13.8 között ugrál a töltés. Ma megint 14,2-vel töltött, mire haza érek 14,1 volt a töltő feszültség!

Egy fórum társ válaszolt: neki is kb ilyen a töltése. Arra gondoltam akkor ez sem rossz, ezek szerint mégis? Neked mennyit mutat a műszer?

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyasmi jutott eszembe, hogy lehet az is, hogy amikor leveszi a sarukat, akkor az ECU a tanult beállításokat elfelejti, és legközelebb egy picit dúsabb keverékkel dolgoztatja a motort, mint ami az ideális lenne a lambda alapján. Aztán ahogy megtanulja a lambda alapján az ideális keverék előállítását, onnan kezdve már ugyanúgy megy, mint a saru levétele előtt. Persze ez csak tipp.

Szia potyo! Szerintem is ez történik, de mitől felejti el a tanított beállításokat? Annyit esne a feszültség, hogy az ECU elfelejti? Mert mikor az "ideális" keveréket állit elő, olyan mintha utánfutót húznék. Nyomom a gázt, megy is, de nem az igazi! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, remélem valaki tud nekem rá válaszolni.

Van egy 1.2-es G astram és nem tudom hogy a váltóban kell-e olajat cseréni.

A kocsi 12éves és 132000KM van benne.

A másik, hogy hol tudok kivezetni a tűzfalon kábelt a motortérbe anélkül hogy valamit elfúrnék.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, remélem valaki tud nekem rá válaszolni.

Van egy 1.2-es G astram és nem tudom hogy a váltóban kell-e olajat cseréni.

A kocsi 12éves és 132000KM van benne.

A másik, hogy hol tudok kivezetni a tűzfalon kábelt a motortérbe anélkül hogy valamit elfúrnék.

Előre is köszönöm.

Váltóolajat elvileg soha, de gyakorlatilag 150-20e körül ha cserélsz nem lesz gondja.

Szemben állsz a kocsival, a jobb oldalon az akksival kb egy sikban van egy dugó, nah ott a tűzfalon.

Link to comment
Megosztás:

Szia potyo! Szerintem is ez történik, de mitől felejti el a tanított beállításokat? Annyit esne a feszültség, hogy az ECU elfelejti? Mert mikor az "ideális" keveréket állit elő, olyan mintha utánfutót húznék. Nyomom a gázt, megy is, de nem az igazi! :)

Attól, hogy leveszed az akkuról a drótokat. De ha nem veszed le, és attól is változik a helyzet, akkor nem tudom, mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete előjött egy kisebb probléma az Astrán. Jobbra kanyarodáskor ha jár a jobb index, a kormány tekergetésekor időnként kattogó hang hallatszik a kormány felől. Érdemes vele foglalkozni/mi lehet az oka? Zavarni nem zavar, de nem szeretném, hogy nagyobb probléma legyen belőle.

Köszönöm!

Balra nincs? Mert nekem arra fele is kattog. Ez az indexnek a mechanikája, amikor egyenesbe tekered akkor lekapcsol az index.

Más:

Ma cseréltettem toronygumi szilentet mert a motortérnél kiemelkedett a gumi. Most csak fél centivel lóg ki.

Link to comment
Megosztás:

Váltóolajat elvileg soha, de gyakorlatilag 150-20e körül ha cserélsz nem lesz gondja.

Szemben állsz a kocsival, a jobb oldalon az akksival kb egy sikban van egy dugó, nah ott a tűzfalon.

Nagyon szépen köszönöm!Ha a második sebességi fokozatot nehezebben veszi mi lehet a gondja.De csak a kettest.

Én olajra gyanakodtam de említettek valami műanyag alkatrészt ami a vátó előtt található.

Pontosan nem tudom mi a neve.

Lehet hogy hülyeségeket beszélek?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm!Ha a második sebességi fokozatot nehezebben veszi mi lehet a gondja.De csak a kettest.

Én olajra gyanakodtam de említettek valami műanyag alkatrészt ami a vátó előtt található.

Pontosan nem tudom mi a neve.

Lehet hogy hülyeségeket beszélek?

Helló.

Ha esetleg erre gondolsz. https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110333-sebessegvalto-alkatreszei/144358-valtorudazat-csapszeg-opel

Segít a kapcsolhatóságon, de mind a kettőt ki kell hozzá cserélni.

UI.: Hogy lehet úgy linket beírni, hogy egy adott szó legyen kattintható?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló.

Ha esetleg erre gondolsz. https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110333-sebessegvalto-alkatreszei/144358-valtorudazat-csapszeg-opel

Segít a kapcsolhatóságon, de mind a kettőt ki kell hozzá cserélni.

UI.: Hogy lehet úgy linket beírni, hogy egy adott szó legyen kattintható?

úgy hogy kijelölöd a szót,és akkor nyomsz a link beszúrásra.

csapszeg

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ÜDV
Olyan problémám van,hogy üzemi hőmérsékletnél a fordulat 1000 és 900 közt le fel ugrál,kanyaroknál hasonló csak egy kicsit rosszabb .Gondolom a léptető motor rendetlenkedik.Kiszedtem, kicsit trutyis volt megtisztitottam,de ugyan az. Akkor EGR szelep tisztítás de semmi.Azon gondolkodok ,hogy meg e kellene tisztítanom azt a kis lyukat ahova teszem bele a léptető motrot,ha igen akkor mivel ajánlatos és nem e baj ha befolyik valahova ez a tisztító szer?
Amúgy a motorot sebbenzinnel tisztitottam, esetleg van erre valami csodaszer ami könnyen beszerezhető?vagy mit javasoltok mit kellene még megpróbálnom?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

1999 Astra g x14xe20

A következő problémáim lennének:

Ma olajat cseréltem az autón mert a leeresztő csavarnál szivárgott gondoltam biztos rossz a tömítés meg már ugy is esedékes volt a csere,a gond csak az hogy nem a tömítésnél szivárog hanem van mellette 2db kis lyuk ami nem tudom hogyan kerülhetett oda és ott szivárog az olaj.

A következő problémám hogy a vízhűtőnek az alsó sarkából is szivárog a víz.Ezeket a hűtőket lehet javítani vagy cserélni kell?

Van valakinek valami megoldása a problémáimra?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.