Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Kérdésem volna hozzátok, hátha tud valaki segíteni. Ma csináltattam egy kompresszió mérést és meglepő eredményt kaptam...

10,5 - 10,5 - 9 - 8,5. A kocsi "gázos", de azt mondta a szerelőm, ne foglalkozzak vele, max kormos lehet a szelep, mert a kocsi tökéletesen gyorsul, fürge és 1 gramm olajat nem fogyaszt...

Szerintetek?

Nem gyenge az akku? Kicsit soknak tűnik az a 1,5 és két bar különbség...

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan probléma a kocsival, hogy nehezen veszi be az 1-es fokozatot.Ha többször lenyomom és felengedem a kuplung pedált, akkor van hogy csak a 9. alkalomra veszi be a sebességet úgy ahogy kell.Persze ha kell egyből is be tudom tenni egyesbe, csak akkor nem "gördülékenyen" ,hanem szó szerint beb@szom azt a rohadt váltókart.Ez már új kora óta ilyen, csak én hülye azt hittem hogy majd megoldódik..

Szóval valaki már találkozott ilyesmivel?A szerelőm a múltkor állított a váltókar rudazatán, illetve lecserélte a váltóban az olajat.Sajnos.De a probléma nem szűnt meg.

Azt mondta, hogy szét kéne szedni a váltót.Ezt nem nagyon akarom, már csak azért sem mert biztos hogy nem 2 forint a dolog.

Nem a kuplunggal lehet valami?Nem vagyok szerelő, csak próbálok találgatni.

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan probléma a kocsival, hogy nehezen veszi be az 1-es fokozatot.Ha többször lenyomom és felengedem a kuplung pedált, akkor van hogy csak a 9. alkalomra veszi be a sebességet úgy ahogy kell.Persze ha kell egyből is be tudom tenni egyesbe, csak akkor nem "gördülékenyen" ,hanem szó szerint beb@szom azt a rohadt váltókart.Ez már új kora óta ilyen, csak én hülye azt hittem hogy majd megoldódik..

Szóval valaki már találkozott ilyesmivel?A szerelőm a múltkor állított a váltókar rudazatán, illetve lecserélte a váltóban az olajat.Sajnos.De a probléma nem szűnt meg.

Azt mondta, hogy szét kéne szedni a váltót.Ezt nem nagyon akarom, már csak azért sem mert biztos hogy nem 2 forint a dolog.

Nem a kuplunggal lehet valami?Nem vagyok szerelő, csak próbálok találgatni.

Próbáld ki, hogy 1es előtt behúzod 2be vagy 4be, hátha könnyebb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként amiatt is gondolom, hogy a kuplung lehet a ludas, mert néha a rükverc is recseg.Az nem mindig, csak néha.

Hátramenet az kényes dolog. Ott nem ár előtte valami más fokozatból visszakapcsolni, azaz más fokozatban megjáratni. Vagy ha benyomod a kuplungot, akkor várni vele 2-3s-ot. De néha elfelejtem, s nekem is recseg.

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan probléma a kocsival, hogy nehezen veszi be az 1-es fokozatot.Ha többször lenyomom és felengedem a kuplung pedált, akkor van hogy csak a 9. alkalomra veszi be a sebességet úgy ahogy kell.Persze ha kell egyből is be tudom tenni egyesbe, csak akkor nem "gördülékenyen" ,hanem szó szerint beb@szom azt a rohadt váltókart.Ez már új kora óta ilyen, csak én hülye azt hittem hogy majd megoldódik..

Szóval valaki már találkozott ilyesmivel?A szerelőm a múltkor állított a váltókar rudazatán, illetve lecserélte a váltóban az olajat.Sajnos.De a probléma nem szűnt meg.

Azt mondta, hogy szét kéne szedni a váltót.Ezt nem nagyon akarom, már csak azért sem mert biztos hogy nem 2 forint a dolog.

Nem a kuplunggal lehet valami?Nem vagyok szerelő, csak próbálok találgatni.

Szia

Még mielőtt szédszedeteted a váltót, érdemes lenne ellenőrizni a mozgató rudazatot. Biztos, hogy jól állították be???

(a kotyogás nem lehet állítással javítani - annál összetetteb mechanizmus)

Annak "elállítódása" (kopásból eredő kotyogás) is okozhat váltási nehézséget. pl. A rudazat elemeit összekötő stiftek kopása lehet probléma, párszáz forintos tétel a csere.

Ja, 2007-es autód van - nem hiszem, hogy 300.000 km feletti futással - hülyeség volt váltóolajat cserélni...

Gratula a szerelőnek :evilgrin: biztos, hogy nem kell szétszedni a váltót 100.000 km-enként :omg:

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

Szia

Még mielőtt szédszedeteted a váltót, érdemes lenne ellenőrizni a mozgató rudazatot. Biztos, hogy jól állították be???

(a kotyogás nem lehet állítással javítani - annál összetetteb mechanizmus)

Annak "elállítódása" (kopásból eredő kotyogás) is okozhat váltási nehézséget. pl. A rudazat elemeit összekötő stiftek kopása lehet probléma, párszáz forintos tétel a csere.

Ja, 2007-es autód van - nem hiszem, hogy 300.000 km feletti futással - hülyeség volt váltóolajat cserélni...

Gratula a szerelőnek :evilgrin: biztos, hogy nem kell szétszedni a váltót 100.000 km-enként :omg:

Én sem örültem neki, hogy lecserélte az olajat, de nem tettem szóvá.

Link to comment
Megosztás:

A rükverc nálam is kényeskedik, és néha megmakacsolja magát és nem is csúszik be szépen a helyére, kicsit játszani kell vele.

Sajnos a váltó nálam is ilyen. Mindig arra jutunk hogy G-nek ez jutott.

Zurück elött 1-es, 2-es és azután R. Ha így sem, akkor 1-esben kuplung kicsit ráenged és úgy. Erőltetni én sem szoktam ha nem épp Y-ban fordulok egy kamion elött.

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan probléma a kocsival, hogy nehezen veszi be az 1-es fokozatot.Ha többször lenyomom és felengedem a kuplung pedált, akkor van hogy csak a 9. alkalomra veszi be a sebességet úgy ahogy kell.Persze ha kell egyből is be tudom tenni egyesbe, csak akkor nem "gördülékenyen" ,hanem szó szerint beb@szom azt a rohadt váltókart.Ez már új kora óta ilyen, csak én hülye azt hittem hogy majd megoldódik..

Szóval valaki már találkozott ilyesmivel?A szerelőm a múltkor állított a váltókar rudazatán, illetve lecserélte a váltóban az olajat.Sajnos.De a probléma nem szűnt meg.

Azt mondta, hogy szét kéne szedni a váltót.Ezt nem nagyon akarom, már csak azért sem mert biztos hogy nem 2 forint a dolog.

Nem a kuplunggal lehet valami?Nem vagyok szerelő, csak próbálok találgatni.

Nekem az F Astra-m volt ilyen (ej, de jó kis gép volt!), pláne hidegebb időkben (a G váltója sem érződik egyébként lényegesen jobb konstrukciónak). Vagy tíz éven át így volt használva, közben volt egy teljes (totál) kuplungcsere is a jelenségtől függetlenül (elfogyott 17 éves korára, Sachs+LUK alkatrészekkel), de nem befolyásolta. Sőt, volt rudazat csere mert kikopott, stiftek cserélve, de különösebb változás nem volt... Ez a jelenség szintén egy a tipikus Opel gyenge pontok közül...

A váltóban az olajcsere nem gond, ha belevaló olajat kapott...

Link to comment
Megosztás:

Nekem az F Astra-m volt ilyen (ej, de jó kis gép volt!), pláne hidegebb időkben (a G váltója sem érződik egyébként lényegesen jobb konstrukciónak). Vagy tíz éven át így volt használva, közben volt egy teljes (totál) kuplungcsere is a jelenségtől függetlenül (elfogyott 17 éves korára, Sachs+LUK alkatrészekkel), de nem befolyásolta. Sőt, volt rudazat csere mert kikopott, stiftek cserélve, de különösebb változás nem volt... Ez a jelenség szintén egy a tipikus Opel gyenge pontok közül...

A váltóban az olajcsere nem gond, ha belevaló olajat kapott...

Szóval azt mondod, hogy így jártam és szokjam meg?

Nem mint ha 6 év alatt már nem szoktam volna hozzá, csak jó lenne ha jó kenne:)

Meg attól félek, hogy egyszer csak lesz valami baja.

Link to comment
Megosztás:

Szóval azt mondod, hogy így jártam és szokjam meg?

Nem mint ha 6 év alatt már nem szoktam volna hozzá, csak jó lenne ha jó kenne:)

Meg attól félek, hogy egyszer csak lesz valami baja.

Esélyes hogy semmi különösebb gond nincs az autóddal, hanem "ez ilyen" kategóriás jelenség. Ha átülnél egy másik G-be, jó eséllyel ua lenne a tapasztalatod. Lehet hogy vannak kivételek, de már új korában sem volt az igazi az Opel váltó (konkurenshez mérve)... Én akkor veszem észre főleg a differenciát (15 éves Astra múlttal), amikor nagyobb távot autózok a cég valamelyik Focus-ával vagy szüleim 19000km-t futott SX4-vel... Azok azért másabbak, bár a Suzi is tudja néha érdekesen kapcsolni a rükit...

Link to comment
Megosztás:

z14xe/z16xe tulajok figyelem!

Másnak is kopognak alapjáraton ezek a motorok?Többnyire meleg motornál jelentkezik.Indítás után pár percre elkezdi.Olaj nyomás mérve teljessen jó 5w30 olajjal hidegen 5 bár üzemmelegen 2.2bár.

Hidrótőkét cseréltünk egy ilyen példányon de nem oldotta meg a problémát.Más hogy oldotta meg a kérdést.Már csak szelep szár illetve vezető kopásra gondolunk illetve hogy szét kell szedni átpucolni minden járatot mert nem elég fent a nyomás!Fordulaton semmi hangja 1500 és az alatt kopog!És az utolsó ami lehetséges dugattyú szoknya.Más találkozott ezzel a problémával ha igen hogy oldotta meg?

Link to comment
Megosztás:

z14xe/z16xe tulajok figyelem!

Másnak is kopognak alapjáraton ezek a motorok?Többnyire meleg motornál jelentkezik.Indítás után pár percre elkezdi.Olaj nyomás mérve teljessen jó 5w30 olajjal hidegen 5 bár üzemmelegen 2.2bár.

Hidrótőkét cseréltünk egy ilyen példányon de nem oldotta meg a problémát.Más hogy oldotta meg a kérdést.Már csak szelep szár illetve vezető kopásra gondolunk illetve hogy szét kell szedni átpucolni minden járatot mert nem elég fent a nyomás!Fordulaton semmi hangja 1500 és az alatt kopog!És az utolsó ami lehetséges dugattyú szoknya.Más találkozott ezzel a problémával ha igen hogy oldotta meg?

Nekem nem kopog. 5w30 GM olaj van belelöttyintve. Legalábbis egyenlőre.

Link to comment
Megosztás:

Én szinte kizártnak tartom hogy a benzinszűrőtől lenne benzinszag (ha csak a rögzítés helytelensége miatt nem szivárog ott az üzemanyag). Gondolom ránéztél néha-néha (mint anno beszéltük), így tapasztaltad volna ha a bemenő vagy a kimenő ágnál üzemanyag szivárogna és párologna el vagy esetleg csepegne (bár azt csak járó motornál esélyes egyébként is). Itt valami más lesz, de lehet hogy nem kell vele foglalkozni.

Nekem pl. mostanság meg mintha (égett?) olajszaga lenne mikor megállok vele (pár pillanatra és amikor már tényleg kimelegedett kellően), és kinyitom az ajtót akkor érzem (amíg kikászálódok). Azonban a motor talán sosem volt lemosva, ez alatt azért rakódott rá olajpára és por meg talán egy kis szivárgás is elképzelhető, így annyira nem tulajdonítok neki (most még) szerepet... Nem hinném hogy a Te kocsidal különösebb gáz lenne, de azért nem akkora meló és költség az üa szűrő csere hogy nyugodtabban aludj. Cromax-ban van Hans Pries, 1600Ft-ért kb, nekem az van benne, azzal nincs gond (de ilyen áron gondolom máshol is beszerezhető valami ami nem saját márkás termék)...

Sikerült megemelni ma a kocsit, 2 helyen kifúj a kipuffogó, úgyhogy jövőhéten orvosoljuk a hibát. Remélem nincs még szétrohadva és egy kis paszta megoldja.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Korábban is észrevettem már, hogy a jobb oldali visszapillantó tükörlap menet közben remeg. Ma ránéztem, és azt tapasztaltam, hogy maga a tükör elvált a hátlaptól. Ragasztható, vagy csere? Ha csere, akkor annak mi a módja? (Nem elektromos állítású, nem fűthető.)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Korábban is észrevettem már, hogy a jobb oldali visszapillantó tükörlap menet közben remeg. Ma ránéztem, és azt tapasztaltam, hogy maga a tükör elvált a hátlaptól. Ragasztható, vagy csere? Ha csere, akkor annak mi a módja? (Nem elektromos állítású, nem fűthető.)

Előre is köszi!

Szia! Akkor csak egy csavar húzoval finoman alafeszitesz es kipattan a helyéről, ha jol emlékszem négy kis gumo szeru valami tartja a helyen. Aztán vagy megragasztod vagy csere, de szerintem ragaszt hatos nyugodtan, de majd a többiek biztos mondanak meg valamit. Utána csak bepatintod az újat es kész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.