Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Hátha ti már találkoztatok a problémával, a gond a következő:

Pár napja Bp-en araszolgatva a viszonylag nagy melegben ( 23 fok ), arra lettem figyelmes, hogy alapjáraton az olajnyomás visszajelző lampion villog, de nem is villog, inkább pislákol...De csak alapjáraton, picit odalépve neki, alapjárat felett 100 fordulattal már nem, és menet közben sem. Ez a megérkezésem előtt pár 100 méterrel történt. Na már most megálltam, elintéztem a dolgom, majd újra beindít és minden ok, és azóta is. Néztem én az olajszintet, minden ok vele. Viszont némi olajra lettem figyelmes a motortérben. Tegnap lemostam a motorteret, és ma néztem 50km megtétele után, hogy honnan jöhetett. Ahol megjelent az olaj, az az olajnyomás jeladónál. Ott is nem a 24-es kulccsal oldható csavar alatt, hanem maga az ebbe beledugott vezeték aljzatánál. Nem tudom érthető voltam-e... Szóval ott mitől jön az olaj ? Csak a csere segít ? Egyáltalán ez mekkora galiba ? köszi előre is. Ja és 1.4 XEP.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátha ti már találkoztatok a problémával, a gond a következő:

Pár napja Bp-en araszolgatva a viszonylag nagy melegben ( 23 fok ), arra lettem figyelmes, hogy alapjáraton az olajnyomás visszajelző lampion villog, de nem is villog, inkább pislákol...De csak alapjáraton, picit odalépve neki, alapjárat felett 100 fordulattal már nem, és menet közben sem. Ez a megérkezésem előtt pár 100 méterrel történt. Na már most megálltam, elintéztem a dolgom, majd újra beindít és minden ok, és azóta is. Néztem én az olajszintet, minden ok vele. Viszont némi olajra lettem figyelmes a motortérben. Tegnap lemostam a motorteret, és ma néztem 50km megtétele után, hogy honnan jöhetett. Ahol megjelent az olaj, az az olajnyomás jeladónál. Ott is nem a 24-es kulccsal oldható csavar alatt, hanem maga az ebbe beledugott vezeték aljzatánál. Nem tudom érthető voltam-e... Szóval ott mitől jön az olaj ? Csak a csere segít ? Egyáltalán ez mekkora galiba ? köszi előre is. Ja és 1.4 XEP.

Gomba csere.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hátha ti már találkoztatok a problémával, a gond a következő:

Pár napja Bp-en araszolgatva a viszonylag nagy melegben ( 23 fok ), arra lettem figyelmes, hogy alapjáraton az olajnyomás visszajelző lampion villog, de nem is villog, inkább pislákol...De csak alapjáraton, picit odalépve neki, alapjárat felett 100 fordulattal már nem, és menet közben sem. Ez a megérkezésem előtt pár 100 méterrel történt. Na már most megálltam, elintéztem a dolgom, majd újra beindít és minden ok, és azóta is. Néztem én az olajszintet, minden ok vele. Viszont némi olajra lettem figyelmes a motortérben. Tegnap lemostam a motorteret, és ma néztem 50km megtétele után, hogy honnan jöhetett. Ahol megjelent az olaj, az az olajnyomás jeladónál. Ott is nem a 24-es kulccsal oldható csavar alatt, hanem maga az ebbe beledugott vezeték aljzatánál. Nem tudom érthető voltam-e... Szóval ott mitől jön az olaj ? Csak a csere segít ? Egyáltalán ez mekkora galiba ? köszi előre is. Ja és 1.4 XEP.

Ez sajnos előfordul, cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem bontott légtömegmérőt. De sajnos ugyérzem kicsit átvágtak vele mert hiba kiűtés után 2-ik indításnál. 0km után előjött a baj. Kérdésem!!

Csak a gyárit ajánlott megvenni vagy van valami bevált olcsóbb típus is!???

Siemens 5wk9606 a jelőlés. Nem akarok ismét bontottat venni mert nem szeretnék rizikót válalni! :(

Néztem a gyári 56ezer :o

Módosítva : szpeki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és kb 1 hete vettem egy Astra G Coupe-t.2002 1.8 16V Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy látott már valaki olyat,hogy a vizhőfok mutatóm fekszik 30km keresztül egyszercsak beáll 90C fokra de közben elől megy a venti kis fordulaton..A másik pedig,hogy akadozik a mutató gyorsitáskor de csak akkor...Mármint ami mutatja,hogy mennyivel mész?Valami ötlet?Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és kb 1 hete vettem egy Astra G Coupe-t.2002 1.8 16V Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy látott már valaki olyat,hogy a vizhőfok mutatóm fekszik 30km keresztül egyszercsak beáll 90C fokra de közben elől megy a venti kis fordulaton..A másik pedig,hogy akadozik a mutató gyorsitáskor de csak akkor...Mármint ami mutatja,hogy mennyivel mész?Valami ötlet?Köszönöm!!

Szia elsőkörben megkell nézni opcommal hogy a vezérlővel eggyezik e a hőfok ha nem akkor rossz a gomba ha igen akkor rosz a termosztát!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem bontott légtömegmérőt. De sajnos ugyérzem kicsit átvágtak vele mert hiba kiűtés után 2-ik indításnál. 0km után előjött a baj. Kérdésem!!

Csak a gyárit ajánlott megvenni vagy van valami bevált olcsóbb típus is!???

Siemens 5wk9606 a jelőlés. Nem akarok ismét bontottat venni mert nem szeretnék rizikót válalni! :(

Néztem a gyári 56ezer :o

szia én most vettem egyet számlával az y17dt-mbe 12000ft. beraktam uj légszürövel és mint akit seggbelöttek ugy megy nincs fekete füst ha odalépek neki.A tel. száma06209108947 a 15ker .ivánka pál u.15.-be lehet átvenni.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom nem.

Ugyanonnan kapják a jelet, csak épp az ECU sokkal pontosabb. A mutató a műszerfalon csak egy hozzávetőleges értéket ad meg, ezzel szemben a motorvezérlő (élőadatban) fokra pontosan tudja mennyi a hűtőfolyadék hőmérséklete.

Akkor ezt holnap meglesetem mert eléggé zavar ez a dolog..

Link to comment
Megosztás:

Ha rossz a termosztát a vizhőfok nem megy fel 90 fokra

De mivel sokat kell neki mennie és hírtelen felmegy neki másra nem nagyon tudnék gondolni láttam már ilyet és a termosztát csere megoldotta.De ellenőrizni kéne opcommal is lehet hogy a gomba a rosz.

Link to comment
Megosztás:

De mivel sokat kell neki mennie és hírtelen felmegy neki másra nem nagyon tudnék gondolni láttam már ilyet és a termosztát csere megoldotta.De ellenőrizni kéne opcommal is lehet hogy a gomba a rosz.

Majd ma nekiugrok,mert ugyebár ha rossz a termosztát akkor elvileg melegszik az alsó cső is...De én valami másra gyanakszok mivel hipp hopp van 90 fokon a mutató...Valszeg maga az órámmal van valami gebasz és azért megy szaggatva a km-ter mutató is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös évjáratú G Astrát. Ha ráadom a gyújtást, vagy jár a motor a középkonzol felől valamiféle ventillátor vagy hasonló hang hallatszik. Halk búgás, engem vmi elektromos zajra emlékeztet. Normális ez, vagy vmi. hibásan működik?

A másik: A szelepfedél műanyag borításán két fül ami tartja az Ecotec felíratú műanyag lemezt le van törve. Ilyen műanyag borítást lehet kapni külön, vagy egybe van a szelepfedéllel?

Köszi: Spityeg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös évjáratú G Astrát. Ha ráadom a gyújtást, vagy jár a motor a középkonzol felől valamiféle ventillátor vagy hasonló hang hallatszik. Halk búgás, engem vmi elektromos zajra emlékeztet. Normális ez, vagy vmi. hibásan működik?

A másik: A szelepfedél műanyag borításán két fül ami tartja az Ecotec felíratú műanyag lemezt le van törve. Ilyen műanyag borítást lehet kapni külön, vagy egybe van a szelepfedéllel?

Köszi: Spityeg

Nem inkább a kesztyűtartó felöl jön? Valoszínüleg a külső-belső levegő csappantyú tengelye törött el és most folyamatosan küzd a kis villanymotor és ennek a zaját hallhatod. Én kikötöttem a vérbe, úgysem használom. Persze vannak más alternatívák is. :)

Link to comment
Megosztás:

De mivel sokat kell neki mennie és hírtelen felmegy neki másra nem nagyon tudnék gondolni láttam már ilyet és a termosztát csere megoldotta.De ellenőrizni kéne opcommal is lehet hogy a gomba a rosz.

Pont ez az ha rossz a termosztát csak nagyon nehezen melegszik,el sem éri az üzemi hőfokot,mivel indítás után egyből keringeti a hidegvizet az egész rendszerben a hűtőn keresztűl

tapintással ellenőrizni kell a felső vizcsövet mikor kezd melegedni

Link to comment
Megosztás:

Motortér felől hallom, egész halk búgás mint a számítógépé. Ilyesmit olvastam már a mit írtál, de pontosan mire is való az a motor?

Kapcsold le a ventillátort a középkonzolon, lehet, hogy semmi baja, csak ha valamelyik fokozatban van akkor már rögtön hallani a kis búgását. Jó esetben, ha 0-n van a ventillátor semmi zúgást nem kell hallanod a középkonzol felől.

Link to comment
Megosztás:

Ventillátor nem megy, alapból van hangja. A ventillátor legkisebb fokozatánál kicsit halkabb zaj... nem mechanikus zaj, inkább elktromos eredetűnek tűnik

Amit Scream írt azt a motort hol találom?

Kikapod a kesztyűtartót és mögötte. Ha majd pollenszűrőt akarsz cserélni azt ugyanott találod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös évjáratú G Astrát. Ha ráadom a gyújtást, vagy jár a motor a középkonzol felől valamiféle ventillátor vagy hasonló hang hallatszik. Halk búgás, engem vmi elektromos zajra emlékeztet. Normális ez, vagy vmi. hibásan működik?

A másik: A szelepfedél műanyag borításán két fül ami tartja az Ecotec felíratú műanyag lemezt le van törve. Ilyen műanyag borítást lehet kapni külön, vagy egybe van a szelepfedéllel?

Köszi: Spityeg

Az nekem is le van törve és így sikerült elhagynom a takaró borítást. Jó pénzért kaptam másikat, fogtam és gyorskötözővel lefogattam. Igen egybe van a szelepfedéllel.

Link to comment
Megosztás:

hogy kiderüljön ott van-e a baj...

A kesztyű tartót se több meló kiszedni mint a biztosíték tábla elötti rekeszt, és kivenni a biztosítékot.(ha van neki külön egyáltalán)

6 csavar tartja a kesztyűtartót 3 alul 3 felül és ahogy kivetted egyből megtudod, hogy ott e a bibi.

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.