Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Sajnos a 2014 június 26 - 21:56 -i

hozzászólásomra senki nem reagált, ezért most leegyszerűsítve ismét megpróbálom, mielőtt a szervízre kell hagyatkoznom. Kérdezem a z14xep -s márkatársakat, hogy természetes jelenség, 10 C külső hőmérséklet fölött, hogy 4-5 km megtétele után a motor leállításakor középső fokozaton megy a ventillátor?

20-25 C felett, ha klímázok is, akkor a motor leállítása után még percekig megy a hűtés. Lehet, hogy a vízhűtő kapacitása elégtelen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sajnos a 2014 június 26 - 21:56 -i

hozzászólásomra senki nem reagált, ezért most leegyszerűsítve ismét megpróbálom, mielőtt a szervízre kell hagyatkoznom. Kérdezem a z14xep -s márkatársakat, hogy természetes jelenség, 10 C külső hőmérséklet fölött, hogy 4-5 km megtétele után a motor leállításakor középső fokozaton megy a ventillátor?

20-25 C felett, ha klímázok is, akkor a motor leállítása után még percekig megy a hűtés. Lehet, hogy a vízhűtő kapacitása elégtelen?

Nekem mindig leall a motorral egyutt, ha egyaltalan bekapcsol. A klimat nem hasznalom, igy ezt nem tudom sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sajnos a 2014 június 26 - 21:56 -i

hozzászólásomra senki nem reagált, ezért most leegyszerűsítve ismét megpróbálom, mielőtt a szervízre kell hagyatkoznom. Kérdezem a z14xep -s márkatársakat, hogy természetes jelenség, 10 C külső hőmérséklet fölött, hogy 4-5 km megtétele után a motor leállításakor középső fokozaton megy a ventillátor?

20-25 C felett, ha klímázok is, akkor a motor leállítása után még percekig megy a hűtés. Lehet, hogy a vízhűtő kapacitása elégtelen?

Mit jelent az, hogy középső fokozaton? Tudomásom szerint a hűtőventilátornak két fokozata van. Az XEP-es motorokat nem ismerem, de az XE-nél ha leállítom a motort akkor a ventilátor is kikapcsol.

10 C0 környékén a ventilátornak nem lenne szabad bekapcsolnia 20-25C0-nál már természetes.

Nézd meg, hogy esetleg fogy e a hűtővized, olajos e a hűtővized, vizes e az olaj a motorban vagy fehéres füst (gőz pára) távozik e a kipufogóból. Ezek mind hengerfejre utalnak. A kapacitást nem is értem miért jutott eszedbe!?

Esetleg lehet még termosztát, bár nem valószínű! Ezek a temosztátok úgy vannak kialakítva, hogy nyitott állapotban ragadnak meg. Ezt úgy veszed észre, hogy a víz hőfoka nem éri el az üzemit (ezt főleg télen lehet észrevenni) így a fűtés is elég gyenge.

Még annyi jutott eszembe, hogy amikor a ventilátorom egyes (alacsony fordulat) fokozat tönkrement akkor látványosan magasabb volt a vízhőmérséklet! Ezt úgy tudod kiszűrni, hogy ha bekapcsolod a klímát akkor 10-15 s-on belül el kell indulnia a ventilátor 1-es fokozatának!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt és nem tudok témát indítani, de van egy G astra (z14xep) problémám, amire egyszerűen nem találok megoldást.

Tavaly nyáron utólag került beépítésre a klíma a kocsiba, és mivel ez nyár végén történt, nem volt igazán mód kipróbálni.

Sajnos úgy tűnik, mintha nem lenne megfelelő azóta a motor hűtése. Az már télen és tavasszal is feltünt, hogy 8-10 C kinti hőmérséklet mellet is elég gyakran bekapcsol a ventilátor, viszont amióta melegebb van és használjuk a klímát is megy mint a veszett, gyakran az autó leállítása után is zúg 1-2 percig. És előfordult, hogy ki kellett kapcsolni a klímát és be a fűtést, mert elérte a hőmérséklet mutató a százat. Azt értem, hogy nehezíti a hűtést, hogy a klímahűtő a vízhűtő elé került, de nem gondolom, hogy ez természetes lenne.

A klíma beszereléskor bontott alkatrészeket szereztem, de klímahűtőt újat vettem (Nissen) és a vízhűtő (no name)is új (mert abból a klímás nagyobb mint a klíma nélküli volt). A klíma egyébként jól teszi a dolgát.

A termosztátot a múlt héten kicseréltük, talán mintha 1 fokkal jobb lenne (bár kipróbáltam hogy forrásban lévő vízben a régi is szépen nyit). A ventilátor előtét ellenállása jó, a víz érezhetően kering. Állóhelyzetben persze :evilgrin: nem melegszik fel annyira, hogy ne bírna el vele a ventillátor, ezért a szervízben sem igazán tudnak vele mit kezdeni a találgatás és alkatrészek cserélgetése találomra pedig elég költséges dolog. Ha van valami használható ötletetek azt örömmel venném, mert egyébként szeretem az autót és mivel szinte új korától nálam van különösen értékes számomra. Előre is köszi.

Mit jelent az, hogy középső fokozaton? Tudomásom szerint a hűtőventilátornak két fokozata van. Az XEP-es motorokat nem ismerem, de az XE-nél ha leállítom a motort akkor a ventilátor is kikapcsol.

10 C0 környékén a ventilátornak nem lenne szabad bekapcsolnia 20-25C0-nál már természetes.

Nézd meg, hogy esetleg fogy e a hűtővized, olajos e a hűtővized, vizes e az olaj a motorban vagy fehéres füst (gőz pára) távozik e a kipufogóból. Ezek mind hengerfejre utalnak. A kapacitást nem is értem miért jutott eszedbe!?

Esetleg lehet még termosztát, bár nem valószínű! Ezek a temosztátok úgy vannak kialakítva, hogy nyitott állapotban ragadnak meg. Ezt úgy veszed észre, hogy a víz hőfoka nem éri el az üzemit (ezt főleg télen lehet észrevenni) így a fűtés is elég gyenge.

Még annyi jutott eszembe, hogy amikor a ventilátorom egyes (alacsony fordulat) fokozat tönkrement akkor látványosan magasabb volt a vízhőmérséklet! Ezt úgy tudod kiszűrni, hogy ha bekapcsolod a klímát akkor 10-15 s-on belül el kell indulnia a ventilátor 1-es fokozatának!!!!

Onnan jutott eszébe (szerintem), hogy a klíma utólag lett beépítve. :)

Link to comment
Megosztás:

Onnan jutott eszébe (szerintem), hogy a klíma utólag lett beépítve. :)

Igen, és minden alkatrész "gyári", kivéve a vízhűtőt.

A termosztát is jó volt (de kapott újat, talán feleslegesen) és a víz (és egyben klímahűtő) ventilátor mind a három fokozatban működik (ezt műszerrel végigpróbálták).

Link to comment
Megosztás:

Igen, és minden alkatrész "gyári", kivéve a vízhűtőt.

A termosztát is jó volt (de kapott újat, talán feleslegesen) és a víz (és egyben klímahűtő) ventilátor mind a három fokozatban működik (ezt műszerrel végigpróbálták).

Így már értem!

De még mindig azt mondom, hogy 2 fokozata van a hűtőventilátornak nem három!

XEP jött ki gyárilag klíma nélkül? Ki volt az aki így kérte?

Link to comment
Megosztás:

Így már értem!

De még mindig azt mondom, hogy 2 fokozata van a hűtőventilátornak nem három!

XEP jött ki gyárilag klíma nélkül? Ki volt az aki így kérte?

Ott voltam amikor Tech 2-vel (ha jól emlékszem így hívják a műszert) végigpróbálták a három fokozatot és hallás alapján is megkülönböztethető volt a 3 fordulatszám.

Persze jó lenne nekem a 2 is csak rendben lenne a hűtésem.

Link to comment
Megosztás:

Hello Tagok! 2000 évj. Isuzu1.7TD astránk megint bemondta az unalmast.Vasárnap d.e. dadoggással leállította önmagát. Vontatás haza. Hidegen beindul,egyenletes alapjárat,bizonyos hőfok után leáll ismét. Tavasszal költöttem rá 160ezret: nyári gumik, ad.vezérlő jav., légtömegmérő, főtengyejjeladó, porlasztócsúsok cseréje. A szerelőnk mot. vezérlő hibára gyanakszik, másik illető generátor hibát mondott. Check engine lámpa nem világít. Javaslatokat kérek,mit tegyek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Z14XE-vel lenne 2 problémám (ami aggaszt, van több is, csak az egyértelműbb :-) ). Az egyik, hogy csak hosszas indítózásra indul a kocsi (hidegen-melegen, mindegy).

A másik meg, hogy mikor kezd bemelegedni a motor és eléri kb a 80-ast a mutató, akkor elkezd rángatni. Miután kicsit jobban bemelegedett teljesen elmúlik ez a rángatás. 191e van benne.

Az alapjárat amúgy stabil 750, nem ugrál a mutató, nem fulladozik.

Volt valakinek hasonló? Kit ajánlotok Budaörs vagy Szentendre környékén, aki jó eséllyel diagnosztizálni tudja?

A tech2-es műszer egy P0400-at dobott.

(a kocsi előéletéről nem sokat tudok, szóval AGR szelep vagy pillangószelep tisztítás nem volt még)

Módosítva : vsz
Link to comment
Megosztás:

Így már értem!

De még mindig azt mondom, hogy 2 fokozata van a hűtőventilátornak nem három!

XEP jött ki gyárilag klíma nélkül? Ki volt az aki így kérte?

Sziasztok! Bocsi,hogy beleszólok,de lenne egy olyan kérdésem,hogy mikor kellene kapcsolnia a második fokozatnak?Én elég sokat városozok és soha nem vettem észre,hogy kapcsolt volna nagyobb fokozatra...Esetleg lelehet ellenőrizni vlhogy? Z18XE Lenne még egy hatalmas problémám,az pedig az,hogy milyen olajat kell a váltómba önteni mert sajnos úgy veszem észre,hogy folyik..Jah és persze hol?? Köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok itt segítsetek kérlek mi lehet a hiba?

Van egy astra g 2003 as 1.6-os autónk.A férjem kicserélte tegnap benne a gyújtáskapcsolót,mert eltört.Beletette az újat,de a motor letiltja amikor indítani akar.A régi kulcson a gombot nyomva még lezár ,és kinyit az autó.Csippes lenne a régi kulcs,és azért nem fogadja el ??Remélem érteni lehet amit írtam,mert én csak amiket elmondott azt írtam le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok itt segítsetek kérlek mi lehet a hiba?

Van egy astra g 2003 as 1.6-os autónk.A férjem kicserélte tegnap benne a gyújtáskapcsolót,mert eltört.Beletette az újat,de a motor letiltja amikor indítani akar.A régi kulcson a gombot nyomva még lezár ,és kinyit az autó.Csippes lenne a régi kulcs,és azért nem fogadja el ??Remélem érteni lehet amit írtam,mert én csak amiket elmondott azt írtam le.

Így van (a kulcsban van benne a jeladó=transponder chip), valószínűsíthetően az immobiliser tilt (ha szereléskor babrálva lett) mert valamiért nem érzékeli a chip-et. Ellenőrizni kell, elvileg ki is olvasható a hiba diagnosztikai műszerrel.

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem Mindenkinek! Régóta olvasgatom már ezt a fórumot de ezidáig nem volt különösebb problémám az autóval. Jelen problémának sem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, de tegnap valaki írta hogy neki is fura kattanó hangot ad a kocsija elinduláskor. Kell ezzel komolyabban foglalkoznom vagy nem? Az astra 2000-es 1,4-es.

Módosítva : gOpeles
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem Mindenkinek! Régóta olvasgatom már ezt a fórumot de ezidáig nem volt különösebb problémám az autóval. Jelen problémának sem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, de tegnap valaki írta hogy neki is fura kattanó hangot ad a kocsija elinduláskor. Kell ezzel komolyabban foglalkoznom vagy nem? Az astra 2000-es 1,4-es.

Nálam is van egy ilyen kattanó hang elinduláskor, vagyis az első 1-2 méteren. Nem véletlenül a fojtószelep halljátok működni?

Szerelőmmel beszéltem mikor anno vettem az autót ő azt mondta hogy ez normális, ilyen konstrukció. Hiszek neki megbízható ember.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is van egy ilyen kattanó hang elinduláskor, vagyis az első 1-2 méteren. Nem véletlenül a fojtószelep halljátok működni?

Szerelőmmel beszéltem mikor anno vettem az autót ő azt mondta hogy ez normális, ilyen konstrukció. Hiszek neki megbízható ember.

Nem értek hozzá annyira, de ez olyan fémes erős kattanás, az indulás pillanatában jelentkezik. A szervízben azt mondták valószínűleg féltengely, de szeretném a ti véleményeteket is kikérni.

Link to comment
Megosztás:

Így van (a kulcsban van benne a jeladó=transponder chip), valószínűsíthetően az immobiliser tilt (ha szereléskor babrálva lett) mert valamiért nem érzékeli a chip-et. Ellenőrizni kell, elvileg ki is olvasható a hiba diagnosztikai műszerrel.

Köszönöm szépen sikerült a problémát megoldani!A férjem kivette a régi kulcsból a chip-et,valahova az indítóhoz felragasztotta szigetelőszalaggal,és máris indul az autó! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen sikerült a problémát megoldani!A férjem kivette a régi kulcsból a chip-et,valahova az indítóhoz felragasztotta szigetelőszalaggal,és máris indul az autó! :)

Örülök ha megoldódott a probléma! Annyit viszont halkan szeretnék megjegyezni, hogy ezzel a megoldással bármilyen másolt kulccsal (sőt, anélkül is) indítható az autó...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam mással is megosztom:

A 3/5ajtós modelleknél, a tetősín ( amiben az eltolható kisablakok vannak ) kitakarítása, nemes egyszerűséggel a díszléc lepattintásával könnyedén megoldható. Nem tört le egy pöcök sem a levételkor, hátulról kell kezdeni ahogy tapasztaltam, és határozott, de azért óvatos mozdulattal simán leszedhető. Nekem tele volt mindenféle tűlevéllel, falevéllel meg kosszal. Így most már nyugodt vagyok, hogy ott nem fog rohadni a tető, mert azért a benne álló sokszor ázott kosz valljuk be elég nyugtalanító.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Bocsi,hogy beleszólok,de lenne egy olyan kérdésem,hogy mikor kellene kapcsolnia a második fokozatnak?Én elég sokat városozok és soha nem vettem észre,hogy kapcsolt volna nagyobb fokozatra...Esetleg lelehet ellenőrizni vlhogy? Z18XE Lenne még egy hatalmas problémám,az pedig az,hogy milyen olajat kell a váltómba önteni mert sajnos úgy veszem észre,hogy folyik..Jah és persze hol?? Köszönöm!!!!

A kezelési utasítás ezt írja váltóolajra (manuális 5 fokozatú):

19 40 768

Nekem ezt dobta rá a gugli:

http://www.olajshop....75w-80-1-l.html

Én értelmezésemben az előírás 75W80 API GL5.

A szerelőm szerint elég hozzáférhetetlen helyen van a beöntője.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép estét :)

Opel Astra G 1.8 16v Z18XE

Olyankor mi a gond ha menetközben olyat csinál az autó amikor ki fogy a benzin es nem indul vissza es villog a motor hűtés vissza jelző meg a jet lámpa és le áll utánna vissza teszem gyújtás ra a jet lámpa villog meg az asr jelzés világít és nem meleg a vízfok 90 fokos meg van folyadék benne. Meg megy a venti is

A be indítás úgy jött össze hogy akku saru levesz vártam kb fél percet vissza tettem a sarut aztán be indítottam

Mi lehetet ennek az oka nem valami hő gomba vagy hűtő fokyadék szintjelző ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.