Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üzemmeleg motornál vki nyomkodja meg a gázpedált. Én így keringettem annó 2109nél. ;D. Igaz ott a motortérben tudtam a gázt rángatni neki :D

60ezer km is kemény sztem. Mondjuk ha márkás kúton tankol az ember akkor lehet kibírja de ebbe inkább ne follyunk bele.

Köszi.

Megnéztem ahogy javasoltad, és úgy volt "keringés" :)

Szia,

Ha pécsi lennél, akkor tudnék ajánlani szerelőt, aki nekem is megmérte a benzinnyomást, de mintha egy kicsit messze laknál :)

Amúgy az injektor csőnél van egy szelep, azon keresztül lehet mérni benzinnyomást. Ha leveszed a motorról a műanyag takaró elemet akkor már látni is fogod. Lényeg, hogy kell egy nyomásmérő és a megfelelő csatlakozó, majd gyújtásra teszed és már látszik is, persze járó motornál is nézhető, hogy milyen nyomást produkál a szivattyú.

Köszi.

Arra az elhatározásra jutottam, hogy nem méretem meg.

Kicseréltetem a benzinpumpát.

Nem így kellene menni ennek a kocsinak.

A benzinszűrő cserével érezhetően meglódult, de még mindig nem az igazi.

Egyszerűen nem tudok vele előzni :(

Céges kocsinál nem emlékszem ilyesmire, 3 megtermett emberrel plusz csomagokkal lehetett vele haladni (német autópályán is 160 km/h körüli tempóval).

Már már azt hittem hülye vagyok, és rosszul emlékszem, és az nem 1.4-es hanem 1.6-os volt.

A kocsit már eladták, de az alvázszáma alapján megnéztem, és tök ugyanez a motor volt (csak az 2003-as).

A Z14XE végig szíjas volt? A Z..XEP volt már a láncos?

Vagy a Z..XE-ben is volt már láncos verzió?

Érdekes, mert nálam 60e-et ír a szervizfüzet benzinszűrő cserére. Igaz én 45e-nél cseréltem (akkor azért, mert akkoriban etanoloztam is), és azóta nem, pedig 132e van már benne. (igaz 60e óta LPG van benne). Már terveztem, de nem merek nekiállni. :)

Nekem 30E km.

https://lh3.googleusercontent.com/-tJcPp4EKCCs/U7feVjJVeJI/AAAAAAAAFH0/FbEcWCDZAOo/s1152/DSC_0453.jpg

Benzinszivattyú ügyben tud valaki segíteni?

https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140910000-uzemanyag-tartaly-cso-szuro/140910255-uzemanyagszivattyu-pumpa/143088-uzemanyag-szivattyu-opel-astra-g-corsa-b-omega-b-vectra-b

Delphi pl minőségben milyen? (itt premiumnak írják)

Árban elég baráti...

Főleg a Bosch-hoz meg a gyárihoz képest :)

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne egy problémám, a változatosság kedvéért szintén Z14XEP motorral.

Pár hónapja a reggeli indításnál időnként egy rövid, de igen csúnya kerregő hangot hallat a motor. Ha már járt egy kicsit előtte akkor sose csinálja, akkor sem, ha rögtön leállítom és újraindítom. (meg akkor sem amikor fel akarom venni - egy hetembe tellett kb!)

https://www.youtube.com/watch?v=4GApv0wiOvA&feature=youtu.be

Emellett lehúzott ablakkal hallhatóan "csörög" az autó, ha elmegyek valami mellett.

https://www.youtube.com/watch?v=trDxS1Q5ZuU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=7X5P0CZ-2OE&feature=youtu.be

Szerintetek ez mitől lehet? Szar minőségű olaj került bele, vagy készüljek lánccserére..? Mennyire normális ez, főleg a menetközben csörgés? (ezt más Astráknál is hallottam már)

Májusban voltam éves szervízen, akkor elvileg "rendben volt" az autó.

Köszönöm!

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem egy Astra 1,4 Z14XEP-vel kapcsolatban.

Pályázás után vettem észre, hogy alapjáraton bejelez az olajnyomás jelző lámpa.

Motort leállítottam, motorháztetőt felnyitva azt vettem észre, hogy minden csupa olaj, még a motorháztető belseje is... Főtengelynél, a szíjjaknál oldalt nem láttam semmit, ott száraz... Létezik, hogy a szelepfedél tömítés adta meg magát? De mi fröcskölte szét az olajat? Ami még furább, hogy utánatöltöttem kb fél litert, a nívópálca elég olajat mutat, de alapjáraton még mindig bejelez az olajnyomás-jelző...

Valaki help pls! ;(

Módosítva : bzoly
Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán merjek menni vele? :(

Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem egy Astra 1,4 Z14XEP-vel kapcsolatban.

Pályázás után vettem észre, hogy alapjáraton bejelez az olajnyomás jelző lámpa.

Motort leállítottam, motorháztetőt felnyitva azt vettem észre, hogy minden csupa olaj, még a motorháztető belseje is... Főtengelynél, a szíjjaknál oldalt nem láttam semmit, ott száraz... Létezik, hogy a szelepfedél tömítés adta meg magát? De mi fröcskölte szét az olajat? Ami még furább, hogy utánatöltöttem kb fél litert, a nívópálca elég olajat mutat, de alapjáraton még mindig bejelez az olajnyomás-jelző...

Valaki help pls! ;(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne egy problémám, a változatosság kedvéért szintén Z14XEP motorral.

Pár hónapja a reggeli indításnál időnként egy rövid, de igen csúnya kerregő hangot hallat a motor. Ha már járt egy kicsit előtte akkor sose csinálja, akkor sem, ha rögtön leállítom és újraindítom. (meg akkor sem amikor fel akarom venni - egy hetembe tellett kb!)

https://www.youtube.com/watch?v=4GApv0wiOvA&feature=youtu.be

Emellett lehúzott ablakkal hallhatóan "csörög" az autó, ha elmegyek valami mellett.

https://www.youtube.com/watch?v=trDxS1Q5ZuU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=7X5P0CZ-2OE&feature=youtu.be

Szerintetek ez mitől lehet? Szar minőségű olaj került bele, vagy készüljek lánccserére..? Mennyire normális ez, főleg a menetközben csörgés? (ezt más Astráknál is hallottam már)

Májusban voltam éves szervízen, akkor elvileg "rendben volt" az autó.

Köszönöm!

Üdv,

Azért akkor hallod, ha elmész valami mellett, mert arról a tárgyról visszaverődik a hang.

Ellenkező esetben meg "szétszóródik" mindenfelé.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán merjek menni vele? :(

Semmi képpen nem egészseges igy menni vele. Át kell nézni hol szökött ki az olaj. Ha feltöltés után sincs meg a nyomás, akkor lehet komolyabb gond, ha így közlekedsz vele.

Olajszűrő rendben? Helyén?

Nem ütötted fel valahol az olajteknőt? (mondjuk attól a fedél belülről nem lenne olajos)

Esetleg nívópálca nem lett visszatéve rendesen (ha ez lenne akkor utántöltés után meg kellene lenni a nyomásnak)

Csak "hangosan" gondolkodom. Konkrét diagnózist így nehéz megállapítani. Látni kell

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy írtál.

Nem ütöttem oda, és ahogy mondod, akkor bent egész felül nem lenne olajos...

Olajszűrő rendben és a pálca is a helyén van...

A fura, hogy csak alapjáraton jelez be a lámpa, akkor is gyorsan villogva...

Semmi képpen nem egészseges igy menni vele. Át kell nézni hol szökött ki az olaj. Ha feltöltés után sincs meg a nyomás, akkor lehet komolyabb gond, ha így közlekedsz vele.
Olajszűrő rendben? Helyén?
Nem ütötted fel valahol az olajteknőt? (mondjuk attól a fedél belülről nem lenne olajos)
Esetleg nívópálca nem lett visszatéve rendesen (ha ez lenne akkor utántöltés után meg kellene lenni a nyomásnak)
Csak "hangosan" gondolkodom. Konkrét diagnózist így nehéz megállapítani. Látni kell

Módosítva : bzoly
Link to comment
Megosztás:

Legalább egy szervizig el kellene mennem... max 10 km...

:(

Köszi, hogy írtál.

Nem ütöttem oda, és ahogy mondod, akkor bent egész felül nem lenne olajos...

Olajszűrő rendben és a pálca is a helyén van...

A fura, hogy csak alapjáraton jelez be a lámpa, akkor is gyorsan villogva...

Link to comment
Megosztás:

Azért akkor hallod, ha elmész valami mellett, mert arról a tárgyról visszaverődik a hang.

Ellenkező esetben meg "szétszóródik" mindenfelé.

Köszönöm, ezzel tisztában vagyok. Valóban pontatlan a megfogalmazás, arra akartam utalni, hogy jellemzően akkor hallatszik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem alapból 90 fok alatt van, nagy melegben éppen hogy csak el nem éri a 90 fokot, de azt sosem kerülte el, a ventilátor mindig bekapcsolt. Klíma esetében meg alapból megy. Szóval ott valami nem ok, vagy a gomba, vagy valami dugulásod van.

Nekem csak az a fura, hogy menet közben egyáltalán miért kell a ventilátornak bekapcsolnia (már a klímázás esetét kivéve)? Ha az autó halad egy 90-100km/h körül, akkor van elég erős menetszél a hűtőradiátornál, a ventilátor azt már nem tudja fokozni. Ha ennek ellenére eléri azt a hőmérsékletet a hűtőfolyadék, hogy a ventilátor bekapcsoljon, akkor ott valami a keringéssel nincs rendben. Vagy dugulás/lerakódás van, vagy pedig a termosztát nem nyílik ki rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.2-es G Astrám és mikor 5-be gyorsulni akarok és a fordulatszám 2ezer alatt van akkor ahogy eléri a 2ezret kivillan a motorhibát jelző kis lámpa és nem gyorsul tovább csak rángat és ha utána beteszem üresbe mikor visszaesik alapjáratra utána el is alszik és 4-be gyorsulok fel 90-re majd csak ott teszem be 5-be és akkor már nincs baj. Mi lehet a baj? tudnátok segíteni. köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak az a fura, hogy menet közben egyáltalán miért kell a ventilátornak bekapcsolnia (már a klímázás esetét kivéve)? Ha az autó halad egy 90-100km/h körül, akkor van elég erős menetszél a hűtőradiátornál, a ventilátor azt már nem tudja fokozni. Ha ennek ellenére eléri azt a hőmérsékletet a hűtőfolyadék, hogy a ventilátor bekapcsoljon, akkor ott valami a keringéssel nincs rendben. Vagy dugulás/lerakódás van, vagy pedig a termosztát nem nyílik ki rendesen.

A termosztát nyit, már az előző is jó volt, de (szerintem feleslegesen) ki is csréltük újra. Előtte méregettük állóhelyzetben a hőmérsékletet a csöveken és a termosztát felől kijövő víz (vagyis inkább a cső) valamivel 90 fok fölött mutatott, lent a visszaáramló olyan 70 fok körül.

Szerdán otthagyom a márkaszervízben, majd megírom mi volt, remélem kiderül, hogy csak valami apróság.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.2-es G Astrám és mikor 5-be gyorsulni akarok és a fordulatszám 2ezer alatt van akkor ahogy eléri a 2ezret kivillan a motorhibát jelző kis lámpa és nem gyorsul tovább csak rángat és ha utána beteszem üresbe mikor visszaesik alapjáratra utána el is alszik és 4-be gyorsulok fel 90-re majd csak ott teszem be 5-be és akkor már nincs baj. Mi lehet a baj? tudnátok segíteni. köszönöm!!!!

5 fokozatban 2000-es fordulat alatt még gyorsul??

Szerintem ez csak kínzás :)

Én az 1.4-est sem szoktam engedni 5-ben 2000 alatt menni (nemhogy gyorsulni).

De szerintem az sem nagyon gyorsulna úgy...

2000 (de inkább 2500-3000) fölött kezd el élni...

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Hol van ez a gomba? Én ki tudom cserélni? Nem merek vele menni...

Az olajnívópálca mellet balra található,egyetlen fekete vezeték csatlakozik rá,24-es villáskulcs kell hozzá.Azért olajos a motortér mert a menetszél szétszórja,csere után azért csinálj-csináltass egy motormosást és pótold az elfolyt motorolajat.Én már 2db ilyen gombát cserélte két különböző autón(mindkettő Z14XEP,2005,és2006-os évjárat.)

Módosítva : TibAnd
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az olajnívópálca mellet balra található,egyetlen fekete vezeték csatlakozik rá,24-es villáskulcs kell hozzá.Azért olajos a motortér mert a menetszél szétszórja,csere után azért csinálj-csináltass egy motormosást és pótold az elfolyt motorolajat.Én már 2db ilyen gombát cserélte két különböző autón(mindkettő Z14XEP,2005,és2006-os évjárat.)

Nálam is volt ilyen probléma, látszatra a gombának semmi baja nem volt, mégis átengedte az olajat... 2006. 14XEP Csere után minden ok.

Más valaki meg kérdezte a csörgést, a láncvezérlésű motoroknál normális, legalább is az astráknál, újonnan nyilván halkabb volt, ahogy telik a km egyre zajosabb, ha már megunja az ember ki kell cserélni. Szerencsére kevésbé kell tartani a láncos autónál a szakadástól... Úgyhogy csak "esztétikai" gond, nem kell vele foglalkozni ha egyébként a zaj nem zavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne egy problémám, a változatosság kedvéért szintén Z14XEP motorral.

Pár hónapja a reggeli indításnál időnként egy rövid, de igen csúnya kerregő hangot hallat a motor. Ha már járt egy kicsit előtte akkor sose csinálja, akkor sem, ha rögtön leállítom és újraindítom. (meg akkor sem amikor fel akarom venni - egy hetembe tellett kb!)

https://www.youtube.com/watch?v=4GApv0wiOvA&feature=youtu.be

Emellett lehúzott ablakkal hallhatóan "csörög" az autó, ha elmegyek valami mellett.

https://www.youtube.com/watch?v=trDxS1Q5ZuU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=7X5P0CZ-2OE&feature=youtu.be

Szerintetek ez mitől lehet? Szar minőségű olaj került bele, vagy készüljek lánccserére..? Mennyire normális ez, főleg a menetközben csörgés? (ezt más Astráknál is hallottam már)

Májusban voltam éves szervízen, akkor elvileg "rendben volt" az autó.

Köszönöm!

Üdv,

Z14XEP motornál az olaj végzi a láncfeszítést, nem úgy, mint a vezérműszíjas autóknál, ahol ugyebár a feszítőgörgő.

Tehát amíg fel nem épül a nyomás, addig kissé laza, emiatt csörög az első 1-2 másodpercben. Amikor én megvettem a kocsit halkabb volt indításnál is ( 58.000rel vettem ) most van benne 92000, hallhatóan hangosabb. De ez normális, a lánc ahogy használódik nyúlik egy kicsit, ha nagyon megunom kicseréltetem a vezérműláncot a pereputtyával együtt, és akkor megint minden halk lesz. De elméletileg rengeteget elmegy egy lánc,ellentétben a szíjakkal.

Én spec. pont emiatt kerestem láncos autót, amikor autót akartam venni.

Egyszóval nem kell aggódni, nem lesz vele gond.

Ha valami hülyeséget mondtam volna úgyis kijavítanak.

Opel szervizes ismerősöm többféle tapasztalattal is van ezzel a motorral kapcsolatban:

- Van akinél 120.000nél ajánlották már neki a lánccserét, mert már annyira gatya volt.

- Más valaki, aki tűlük vette újonnan a kocsit, és oda jár hozzájuk minden szervízre, annak meg 300.000nél volt az ilyen motorral szervizen, és azt mondták neki még elmegy egy darabig, nem kell aggódnia... Nyilván vezetési stílus, meg használat függő.

Módosítva : BalAstra
Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt ilyen probléma, látszatra a gombának semmi baja nem volt, mégis átengedte az olajat... 2006. 14XEP Csere után minden ok.

Más valaki meg kérdezte a csörgést, a láncvezérlésű motoroknál normális, legalább is az astráknál, újonnan nyilván halkabb volt, ahogy telik a km egyre zajosabb, ha már megunja az ember ki kell cserélni. Szerencsére kevésbé kell tartani a láncos autónál a szakadástól... Úgyhogy csak "esztétikai" gond, nem kell vele foglalkozni ha egyébként a zaj nem zavar.

Mutassak olyan motort, ahol nem aggódtak a láncszakadás miatt, pedig kellett volna? :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Kölcsön adtam egy kicsit az autót vezetni tanulni. 1-ben indulás próbálgatás közben pár lefulladást követően dobott egy 0335 kódot. Mit ellenőrizzek és hol?

Hogy ott ül-e a vezető oldalon, aki sokszor lefullasztotta, és ha igen távolítsd el :D

Link to comment
Megosztás:

Nem ELM. H Astra, TID kijelző van benne és rá lehet venni, hogy ezt kiírja. Sima vízhőfok-mérő nincs is benne.

Emiatt kérdeztem, mivel tudom hogy a H generációban nincs vízhőfok visszajelző de Te pontos adatokat tudtál megadni. De ha a TID tudja ezt, akkor a sok autós cikkíró miért sír a mutató hiányán???

Nálam is volt ilyen probléma, látszatra a gombának semmi baja nem volt, mégis átengedte az olajat... 2006. 14XEP Csere után minden ok.

Más valaki meg kérdezte a csörgést, a láncvezérlésű motoroknál normális, legalább is az astráknál, újonnan nyilván halkabb volt, ahogy telik a km egyre zajosabb, ha már megunja az ember ki kell cserélni. Szerencsére kevésbé kell tartani a láncos autónál a szakadástól... Úgyhogy csak "esztétikai" gond, nem kell vele foglalkozni ha egyébként a zaj nem zavar.

Z14XEP motornál az olaj végzi a láncfeszítést, nem úgy, mint a vezérműszíjas autóknál, ahol ugyebár a feszítőgörgő.

Tehát amíg fel nem épül a nyomás, addig kissé laza, emiatt csörög az első 1-2 másodpercben. Amikor én megvettem a kocsit halkabb volt indításnál is ( 58.000rel vettem ) most van benne 92000, hallhatóan hangosabb. De ez normális, a lánc ahogy használódik nyúlik egy kicsit, ha nagyon megunom kicseréltetem a vezérműláncot a pereputtyával együtt, és akkor megint minden halk lesz. De elméletileg rengeteget elmegy egy lánc,ellentétben a szíjakkal.

Én spec. pont emiatt kerestem láncos autót, amikor autót akartam venni.

Egyszóval nem kell aggódni, nem lesz vele gond.

Ha valami hülyeséget mondtam volna úgyis kijavítanak.

Opel szervizes ismerősöm többféle tapasztalattal is van ezzel a motorral kapcsolatban:

- Van akinél 120.000nél ajánlották már neki a lánccserét, mert már annyira gatya volt.

- Más valaki, aki tűlük vette újonnan a kocsit, és oda jár hozzájuk minden szervízre, annak meg 300.000nél volt az ilyen motorral szervizen, és azt mondták neki még elmegy egy darabig, nem kell aggódnia... Nyilván vezetési stílus, meg használat függő.

Elvileg 150k km a lánc "kihordási" ideje (erről valaki már linkelt is valamikor egy videót), azonban a G-k esetében mikor nézegettem láncost is vásárlási szándékkal, már az órában 90k-130k km-es darabokon vagy volt vagy tervben volt a csere (folyamatosan csörgött melegen is). Egyébként a megnyúlt lánc ua át tud ugrani és ez pont egyenlő a szíjas (vagy láncos) szakadásával... Emiatt kell teljes szettben cserélni ha hozzá kell nyúlni => a teljes szett cseréje (olajjal együtt a láncosnál) 120 ezer forint környéke, annyiból pedig két szíjas komplett (vízpumpával) csere megvan szakszervizben...

Link to comment
Megosztás:

Emiatt kérdeztem, mivel tudom hogy a H generációban nincs vízhőfok visszajelző de Te pontos adatokat tudtál megadni. De ha a TID tudja ezt, akkor a sok autós cikkíró miért sír a mutató hiányán???

Elvileg 150k km a lánc "kihordási" ideje (erről valaki már linkelt is valamikor egy videót), azonban a G-k esetében mikor nézegettem láncost is vásárlási szándékkal, már az órában 90k-130k km-es darabokon vagy volt vagy tervben volt a csere (folyamatosan csörgött melegen is). Egyébként a megnyúlt lánc ua át tud ugrani és ez pont egyenlő a szíjas (vagy láncos) szakadásával... Emiatt kell teljes szettben cserélni ha hozzá kell nyúlni => a teljes szett cseréje (olajjal együtt a láncosnál) 120 ezer forint környéke, annyiból pedig két szíjas komplett (vízpumpával) csere megvan szakszervizben...

Köszi.

Megnéztem ahogy javasoltad, és úgy volt "keringés" :)

Köszi.

Arra az elhatározásra jutottam, hogy nem méretem meg.

Kicseréltetem a benzinpumpát.

Nem így kellene menni ennek a kocsinak.

A benzinszűrő cserével érezhetően meglódult, de még mindig nem az igazi.

Egyszerűen nem tudok vele előzni :(

Céges kocsinál nem emlékszem ilyesmire, 3 megtermett emberrel plusz csomagokkal lehetett vele haladni (német autópályán is 160 km/h körüli tempóval).

Már már azt hittem hülye vagyok, és rosszul emlékszem, és az nem 1.4-es hanem 1.6-os volt.

A kocsit már eladták, de az alvázszáma alapján megnéztem, és tök ugyanez a motor volt (csak az 2003-as).

A Z14XE végig szíjas volt? A Z..XEP volt már a láncos?

Vagy a Z..XE-ben is volt már láncos verzió?

Nekem 30E km.

https://lh3.googleusercontent.com/-tJcPp4EKCCs/U7feVjJVeJI/AAAAAAAAFH0/FbEcWCDZAOo/s1152/DSC_0453.jpg

Benzinszivattyú ügyben tud valaki segíteni?

https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140910000-uzemanyag-tartaly-cso-szuro/140910255-uzemanyagszivattyu-pumpa/143088-uzemanyag-szivattyu-opel-astra-g-corsa-b-omega-b-vectra-b

Delphi pl minőségben milyen? (itt premiumnak írják)

Árban elég baráti...

Főleg a Bosch-hoz meg a gyárihoz képest :)

XEP-nél ezt is megduplázták. :)

Elvileg 150k km a lánc "kihordási" ideje (erről valaki már linkelt is valamikor egy videót), azonban a G-k esetében mikor nézegettem láncost is vásárlási szándékkal, már az órában 90k-130k km-es darabokon vagy volt vagy tervben volt a csere (folyamatosan csörgött melegen is). Egyébként a megnyúlt lánc ua át tud ugrani és ez pont egyenlő a szíjas (vagy láncos) szakadásával... Emiatt kell teljes szettben cserélni ha hozzá kell nyúlni => a teljes szett cseréje (olajjal együtt a láncosnál) 120 ezer forint környéke, annyiból pedig két szíjas komplett (vízpumpával) csere megvan szakszervizben...

Azért 150e sem minden esetben igaz. Az első szériás XEP-knél nyúlt meg gyorsabban, vagyis ott a feszítő nem volt jó.

Az újabbak akár 200e+ km-t elmennek. Enyimben is 133e van, s semmi csörgés. persze ha valaki nem kímélve hajtja, nem tesz bele rendes olajat, akkor korábban kell cserélni. Én 200e alatt nem is gondolok bele, hogy cserélném....

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.