Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali mindenkinek!

Egyelőre megy agép. ECU csere nem volt, kis előmelegítéssel reggel, hetek óta biztonságosan működik. Wessz bbarátomat kérdem, hogy esetleg nem tudna-e képpekkel segíteni abban, hogy ezt a bizonyos takarítást véghezvigyem. EGR, pillangó, alapjártai motor. Most van 99 ezerben az autó (z14xe) mi az amit most kell csinálni rajta? A vezérlést 60.000 cseréltük, mást semmit. Szíjjak stb gondolok. Olajcsere 10.000 szoktam, már a régi autóval is. A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

mi az amit most kell csinálni rajta? A vezérlést 60.000 cseréltük, mást semmit. Szíjjak stb gondolok. Olajcsere 10.000 szoktam, már a régi autóval is. A válaszokat előre is köszönöm!

pl benzinszűrő... fékolaj... hűtőfolyadék... fékeket is kéne ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szerintetek lehet valami a benzines Twinport motorokban ami ütemesen kattoghat, a fordulatszámmal változva a hidrotőkéken kívül? Mostanában lehet hallani finom kis katikolást. Ha már igazán bemelegedett, akkor elcsendesül, de az elején elég sokáig csinálja.. Levettem az olajbetöltő kupakot, h belehallgassak, de nem tűnt hangosabbnak.. Pedig ha a tőke rossz, akkor annak kellene lennie, nem? Mondjuk 46e-et futott kocsiban ne legyen már ilyen..

Thx,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

A fékek ellenőrzése nemrégen megtürtént, elől cserélve hátul takarítva. A többit hol tudom beszerezni, mer gondolom ebből is mind gyári kell. A hűtőfolyadék speckó, vagy simma desztvíz fagyállóval?

Nekem most prevent fagyálló van, ezt 50%-ban kevertem desztvízzel (-35fok).

De volt Prelix is, ezek mind jó minőségűek.

Fékolajból jó minőségű DOT4 (esetleg 5.1) kell.

Benyaszűrőből meg gyári vagy bármely minőségi gyártó terméke is jó.

Link to comment
Megosztás:

Szepi !

Ma elvittem a szervizbe, felemeltuk jo magasra :) es megneztuk a szilenteket. Mind tokeletes allapotban volt, megkentuk

a lengokarok szilentjeit egy kis szilikonnal, es most tokeletes lett az auto. Semmi sem hallatszik a futomu felol.

Ugyhogy nalad a pont, csak kenesi problema volt, 10 perc alatt megoldhato.

Link to comment
Megosztás:

Szepi !

Ma elvittem a szervizbe, felemeltuk jo magasra :) es megneztuk a szilenteket. Mind tokeletes allapotban volt, megkentuk

a lengokarok szilentjeit egy kis szilikonnal, es most tokeletes lett az auto. Semmi sem hallatszik a futomu felol.

Ugyhogy nalad a pont, csak kenesi problema volt, 10 perc alatt megoldhato.

Enyémeknek is kell majd kis kenés, nagyon nyekeregnek már. Bár nekem sajna csak ideig-óráig szokott hatni ez a megoldás...

Link to comment
Megosztás:

Szepi !

Ma elvittem a szervizbe, felemeltuk jo magasra :D es megneztuk a szilenteket. Mind tokeletes allapotban volt, megkentuk

a lengokarok szilentjeit egy kis szilikonnal, es most tokeletes lett az auto. Semmi sem hallatszik a futomu felol.

Ugyhogy nalad a pont, csak kenesi problema volt, 10 perc alatt megoldhato.

Örülök , hogy segíthettem :D Bár az igaz, hogy ez csak ideig-óráig lesz megoldás, mert ezek a szilentek elvileg gondozásmentesek, tehát normál esetben nem szükségeltetik nekik kenés.A szilikon nagyon jó, mert viszkozitásánal fogva mindenhová könnyen befolyik, viszont elég gyorsan leszárad, vagy lemosódik. :) De egyet se aggódj!Ahogy melegszik az idő, meg fog szűnni a nyiszogás, ha elő is jönne megint :D

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szerintetek lehet valami a benzines Twinport motorokban ami ütemesen kattoghat, a fordulatszámmal változva a hidrotőkéken kívül? Mostanában lehet hallani finom kis katikolást. Ha már igazán bemelegedett, akkor elcsendesül, de az elején elég sokáig csinálja.. Levettem az olajbetöltő kupakot, h belehallgassak, de nem tűnt hangosabbnak.. Pedig ha a tőke rossz, akkor annak kellene lennie, nem? Mondjuk 46e-et futott kocsiban ne legyen már ilyen..

Thx,

Tomka

Twinport szelep hangja.... tipikus..... :)

Link to comment
Megosztás:

Az autó másfél éve van nálam, :D és korához képest egész jó állapotban van. Apróbb szépséghibákon kívül nincs vele különösebb problémám. Még sehol sem hagyott ott, ma is elgurultam vele Budaörsig és vissza. :D

Mikor megvettem, kapásból megcsináltattam a nagyszervizet (olajcsere, szűrők cseréje, vízpumpa, gyertya, vezérműszíj, feszítők, görgők, stb) egy kondorosi autószerelőnél.

Utána a kövezkező olajcserét, olaj és levegőszűrőcserét cimborámmal csináltuk.

A Speedynél volt toronygumi, kormányösszekötő gömbfej és féltengely gumiharang cserélve, egyúttal futómű beállítás és téli gumi csere.

Legutóbb kiégtek a fűtéstekergető mögötti izzók (2db, zöld foglalatos). Ezt én cseréltem, Opel16V, középkonzol szétszerelése című szerzeménye, és H. R. Etzold szervizdoksia alapján.

Még kb 3ezer kilométer van hátra a következő olajcseréig, amit előreláthatólag én fogok megcsinálni.

Kíváncsi lennék arra a tuti helyre, ahol Te csináltatod a gépet, meg arra is, ahová saját tapasztalataid alapján, be sem tennéd még egyszer a lábad. Az okok is érdekelnének. Ha nem publikus, jöhet pm-ben is! Köszi! :D

Bocsi, hogy csak most írok, de nem volt időm benézni.

Szóval, ahová én hordom a verdát az az M44 autócentrum udvarában (Gyulai út) található szervíz, a Mogyorósi Balázsék! Régen a Dózsa György úton praktizáltak, csak kinőtték a műhelyt. Nagyon korrekt fiatal csapat, tudom ajánlani őket minden csabai, ill. csaba környéki autósnak. Nem csak Opellel foglalkoznak, Audit, BMW-t is szervizelnek (szerintem ez utal valamire), de még apám régi varnyúját is megbütykölték - igaz, ennek már jópár éve. Az árak is korrektek és nem akarnak mindenáron komplett egységet cserélni...

A negatív példát inkább prv-ben, nem akarnék senkit sem a nagy nyilvánosság előtt befeketíteni, különben is ez csak az én szubjektív véleményem :)

Link to comment
Megosztás:

Heeelp!!

Y17dt Motor.

Váltásnál tovább pörög a motor, olyan mintha beragadna a gázpedál..... most kezdte ezt csinálni pár alkalommal, és nem mindig.

Szerintetek???

néha nálam is elöfordul figyeld meg a lábtempodat nem késik -e a váltásnál mert nálam elöfordul söt ha üresbe gurulok a fordulat csak akkor esik vissza alapra mikor már áll.

Link to comment
Megosztás:

néha nálam is elöfordul figyeld meg a lábtempodat nem késik -e a váltásnál mert nálam elöfordul söt ha üresbe gurulok a fordulat csak akkor esik vissza alapra mikor már áll.

Köszi majd figyelek, bár ...... nem hinném hogy gond lenne. dehát végül is emberböl vagyok....

Máshol azt javasolták, h lehet h softvert kell frissitsek a komputerben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok itt a fórumon! Lenne egy kis problémám és szeretnék segítséget kérni valakitől, aki többet tudhat e kényes ügy kapcsán! :) Van nekem egy 2000 évj. 1.4 16V G Astrám, amivel alapjáva véve meg vagyok elégedve. Kb kettő hónapja (miért is ne télen) el kezdett nem a legmegfelelőképp működni a fűtőmotor. Hol ment, hol nem ment vagy gondolt egyett és megállt, erősebb fokozatra kapcsolva erőltetetten megy stb. Érintkezési hibára gyanakszom vagy maga a motor rossz? Már a motort szétszedtem, kitisztogattam, érintkezéseket megnéztem, de semmi ugyan azt csinálja. Nézhetek új motort vagy valaki esetleg tud javasolni mást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt nyáron vásároltam egy 1.4-es G astrát. 2003-as Z14XE. Olyan sok tapasztalatom még nincs ezzel a típussal,de meg vagyok vele elégedve.Egy valami viszont idegesít egy kicsit. Részterhelésnél, ill. hosszabb enyhe motorfékezésnél olyan 1500-2000-es fordulaton rángat egy kicsit. Olvasva a fórumot úgy gondoltam,hogy ez AGR hiba.Ki is szereltem az autóból és egy napra beáztattam féktisztítóba,majd másnap megtakarítva visszaraktam.Sajnos a hiba nem múlt el, ugyanolyan volt,mint előtte.Sárga lámpás hiba nincs és fék-gáz módszerrel sem mutat hibát.A kérdéseim a köv. lennének:

-Hogyan tudnék meggyőződni róla,hogy biztosan AGR hibás? (donor AGR nincs)

-Meg lehet-e járatni beszerelés nélkül (előtt) a szelepet?

-Az AGR-re,ami most az autóban van nincs ráírva semmi, csak az alatta lévő lemeztömítésre(GM). Lehet,hogy ez az

AGR sem gyári vagy nem szoktak ráírni semmit?

-Az egyik webáruházban láttam Delphi AGR-t.Gondolom utángyátott, ez jó bele? (egyébként ez 25eHUF)

-Mennyibe kerül egy gyári AGR pl.egy opel márkaszervízben?

A válaszokat előre is köszönöm és továbbra is maradok csendes, de állandó fórumozó.

Link to comment
Megosztás:

Kb kettő hónapja (miért is ne télen) el kezdett nem a legmegfelelőképp működni a fűtőmotor. Hol ment, hol nem ment vagy gondolt egyett és megállt, erősebb fokozatra kapcsolva erőltetetten megy stb. Érintkezési hibára gyanakszom vagy maga a motor rossz? Már a motort szétszedtem, kitisztogattam, érintkezéseket megnéztem, de semmi ugyan azt csinálja. Nézhetek új motort vagy valaki esetleg tud javasolni mást?

Miénk is hasonló cipőben jár. Motor addig ne cserélj, míg megy.

Érintkezési hiba valószínübb, de hogy hol és mi "nem megfelelőlen" érintkezik, azt nem tudom.

Ezt csak feltételezem.... de lehet hogy ez amolyan biztonsági mechanizmus a motornak, ha túl melegszik, akkor lekapcsol és meg kell várni, míg kicsit lehül.

Vagyis nálunk ehhez hasonlóan csinálja. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt nyáron vásároltam egy 1.4-es G astrát. 2003-as Z14XE. Olyan sok tapasztalatom még nincs ezzel a típussal,de meg vagyok vele elégedve.Egy valami viszont idegesít egy kicsit. Részterhelésnél, ill. hosszabb enyhe motorfékezésnél olyan 1500-2000-es fordulaton rángat egy kicsit. Olvasva a fórumot úgy gondoltam,hogy ez AGR hiba.Ki is szereltem az autóból és egy napra beáztattam féktisztítóba,majd másnap megtakarítva visszaraktam.Sajnos a hiba nem múlt el, ugyanolyan volt,mint előtte.Sárga lámpás hiba nincs és fék-gáz módszerrel sem mutat hibát.A kérdéseim a köv. lennének:

-Hogyan tudnék meggyőződni róla,hogy biztosan AGR hibás? (donor AGR nincs)

-Meg lehet-e járatni beszerelés nélkül (előtt) a szelepet?

-Az AGR-re,ami most az autóban van nincs ráírva semmi, csak az alatta lévő lemeztömítésre(GM). Lehet,hogy ez az

AGR sem gyári vagy nem szoktak ráírni semmit?

-Az egyik webáruházban láttam Delphi AGR-t.Gondolom utángyátott, ez jó bele? (egyébként ez 25eHUF)

-Mennyibe kerül egy gyári AGR pl.egy opel márkaszervízben?

A válaszokat előre is köszönöm és továbbra is maradok csendes, de állandó fórumozó.

Egyszerű a teszt: aláraksz egy olyan vékony lemezt, mint a tömítése, csak nincs kivágva a járat benne.

Így lezártad teljesen, és nem okozhat hibás működést. Ezzel már biztosan javul a helyzet, bár magát a

rángatást még okozhatja pl a lambda szonda lassú elhalálozása is, amit még nem jelez az ECU. :)

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű a teszt: aláraksz egy olyan vékony lemezt, mint a tömítése, csak nincs kivágva a járat benne.

Így lezártad teljesen, és nem okozhat hibás működést. Ezzel már biztosan javul a helyzet, bár magát a

rángatást még okozhatja pl a lambda szonda lassú elhalálozása is, amit még nem jelez az ECU. ;)

Köszi Opel16v! A hétvégén ha az időm engedi ki is próbálom.

Link to comment
Megosztás:

Miénk is hasonló cipőben jár. Motor addig ne cserélj, míg megy.

Érintkezési hiba valószínübb, de hogy hol és mi "nem megfelelőlen" érintkezik, azt nem tudom.

Ezt csak feltételezem.... de lehet hogy ez amolyan biztonsági mechanizmus a motornak, ha túl melegszik, akkor lekapcsol és meg kell várni, míg kicsit lehül.

Vagyis nálunk ehhez hasonlóan csinálja. :)

Köszi Colin a segítséget! Lenne még egy kérdésem!

Hidegen ingadozik az alapjárat. Hideginditáskor ha jól tudom a fordulatnak 1400 körül kell lenni, majd leesik kb. 800-ra. Az enyém inditáskor kb 1000-2000 fordulat között ingadozik. Nem sokáig kb 5-10 másodpercig csinálja ezt és utánna beáll a normálisra (800). Lambda szonda, de visszajelző lámpa még csak fel se villan! Ha ebben is tudsz segíteni akkor azt megköszönném illetve másnak a véleményére is kiváncsi vagyok ha tudja mi lehet a gond! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.