Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha gyújtásról visszatekerem a gyújtáskapcsolót 0 állásba, nem lehet ismét gyújtás irányába elfordítani, csak ha kihúzom a kulcsot (kattan) és ismét visszateszem. Úgy finoman működik. Valaki találkozott már a jelenséggel?

Ez gyárilag ilyen.Az enyém is így működik.Már volt itt róla szó,hogy miért találták ezt ki,de már nem emlékszem.A régebbieknek állítólag "hagyományosan" működik.

Link to comment
Megosztás:

Valaki már javíttatott szélvédőt? Most mosáskor vettem észre, hogy egy kő kb 1cm-es repedést csinált az üvegen. Hogy mikor történt nem tudom. Felhívtam egy helyi javítással foglalkozó szélvédőst, azt mondta 3500Ft a javítás, de mivel régebbi, nem lett leragasztva, ezért lehet látszani fog valamennyire. Megcsináltatom, nem akarom, jég télen a jég elrepessze az egészet. Amúgy műszakin ezt mennyire nézik?

Én javítottam szélvédőket. A sima átlagos kavicsfelverődést meg lehet úgy javìtani, hogy műszaki képes legyen, akár a látómezőben is. Távolsági buszokon, kamionokon nem ritka a 20-30 javítás egy üvegen.
Link to comment
Megosztás:

Én javítottam szélvédőket. A sima átlagos kavicsfelverődést meg lehet úgy javìtani, hogy műszaki képes legyen, akár a látómezőben is. Távolsági buszokon, kamionokon nem ritka a 20-30 javítás egy üvegen.

Ma megcsináltattam. Sajnos igaza lett a srácnak, hogy ez már kapott vizet, látszani fog. De azt mondta nem reped el. Remélem is.

Cromaxban az új GM szélvédő 102e. Ahol ragasztattam beszereléssel az új 24e. (22-e-ért is van, de annak a széle nem 'pöttyös')

Max ha elreped kicseréltetem, nem nagy kaland. De akkor nem gyári lesz benne, és azt a fránya rendszámtábla matrica is csúnya lesz. De az minek kell, csak plusz hülyeség....

Link to comment
Megosztás:

Ma megcsináltattam. Sajnos igaza lett a srácnak, hogy ez már kapott vizet, látszani fog. De azt mondta nem reped el. Remélem is.

Cromaxban az új GM szélvédő 102e. Ahol ragasztattam beszereléssel az új 24e. (22-e-ért is van, de annak a széle nem 'pöttyös')

Max ha elreped kicseréltetem, nem nagy kaland. De akkor nem gyári lesz benne, és azt a fránya rendszámtábla matrica is csúnya lesz. De az minek kell, csak plusz hülyeség....

Ha jól megcsinálta, nem reped el. Télen azért vigyázz vele, fagyban ne fúvass rá hirtelen nagyon meleg levegőt. Csak fokozatosan.
Link to comment
Megosztás:

Igen, matrica nélkül a rendőr igazoltatáskor még a rendszámot is leveteti...

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/08/hogyan_szedjuk_el_az_autosok_penzet/

Leveheti bizony. Nekem nem volt felragasztva csak ott volt nálam és már azért 5ezer ftra megbüntetett tavasszal. Nem mondta azt hogy jó, ragasszam fel gyorsan és menjek hanem 5 ezer :) Új szélvédőnél azt hiszem lehet kérni új matricát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A bal oldali fűtött külső visszapillantó tükörlapom kezd lassan leesni. Van olyan ragasztó amivel ezt vissza lehet ragasztani vagy új tükröt kell venni? Gyárilag mivel van ez felragasztva? Most néztem 22 ezer egy külső fűtött gyári tükörlap ennyit meg nem igazán akarok érte kiadni!

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A bal oldali fűtött külső visszapillantó tükörlapom kezd lassan leesni. Van olyan ragasztó amivel ezt vissza lehet ragasztani vagy új tükröt kell venni? Gyárilag mivel van ez felragasztva? Most néztem 22 ezer egy külső fűtött gyári tükörlap ennyit meg nem igazán akarok érte kiadni!

Utángyártott ~2e. Én már mondtam párszor, hogy ragasztással nem játszanék. Nekem az utángyártott gyorsabban is fűt. (igaz akkor nagyobb biztos az áramfelvétele)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma megcsináltattam. Sajnos igaza lett a srácnak, hogy ez már kapott vizet, látszani fog. De azt mondta nem reped el. Remélem is.

Cromaxban az új GM szélvédő 102e. Ahol ragasztattam beszereléssel az új 24e. (22-e-ért is van, de annak a széle nem 'pöttyös')

Max ha elreped kicseréltetem, nem nagy kaland. De akkor nem gyári lesz benne, és azt a fránya rendszámtábla matrica is csúnya lesz. De az minek kell, csak plusz hülyeség....

Nincs CASCO-d?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is beadta a fűtésállítő, külső belső levegő csappantyú.

Delphi tipusú.

Lehúztam a motor vezetékét, hogy ne forgassa állandóan, mivel a tengely eltört. Kérdésem az lenne, a szétszedéshez hogyan álljak hozzá? Belülről le lehet bontani vagy a motortér felöl is tartja, fogja valami?

A kesztyűtartót kiszedtem, vezetéket lehúztam. Továbbmég nem bontottam.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem az ablakmosó fúvókákat. A műanyag burkolat alatt van egy víz elvezető műanyag "lap" ami megakadályozza, hogy a levegőbeömlőbe esővíz folyhasson. Hogyan van betéve ez a lap eredetileg? Nem tudtam rendesen visszarakni! Esetleg van valakinek egy képe róla?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is beadta a fűtésállítő, külső belső levegő csappantyú.

Delphi tipusú.

Lehúztam a motor vezetékét, hogy ne forgassa állandóan, mivel a tengely eltört. Kérdésem az lenne, a szétszedéshez hogyan álljak hozzá? Belülről le lehet bontani vagy a motortér felöl is tartja, fogja valami?

A kesztyűtartót kiszedtem, vezetéket lehúztam. Továbbmég nem bontottam.

asszem a ház kívülről van csavarozva

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is beadta a fűtésállítő, külső belső levegő csappantyú.

Delphi tipusú.

Lehúztam a motor vezetékét, hogy ne forgassa állandóan, mivel a tengely eltört. Kérdésem az lenne, a szétszedéshez hogyan álljak hozzá? Belülről le lehet bontani vagy a motortér felöl is tartja, fogja valami?

A kesztyűtartót kiszedtem, vezetéket lehúztam. Továbbmég nem bontottam.

https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/de

Én ez alapján csináltam meg. Józsi bá féle módszerrel csak nálam 2 vezetéket fel kellett cserélni mert ellentétesen reagált.

Motort 3 csavar tartja, ha jól megy a "tapizás" akkor ki tudod szedni. 3db 5,5 csavar tartja. nekem csak 2 van benne. kesztyűtartó ki és csavarok ki. ha van hajlítható toldásod crovához az ilyenkor aranyat ér.

Ui ha csak az állító motort akarod javítani akkor kivűlről nem kell bontani.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

de neki eltört a lapát... , az én emlékeim szerint ki kell szedni a házat .

Sztem nekem is mert nem jöttem rá h mi fogja meg a motort végállásnál. De mivel nem lógot és elég volt a motorra a végállásokat felrakni így én feleslegesnek tartottam mindent kiszedni. Persze kinél mekkora a kár.

De ki ám!!! És ekkor kiderül, hogy a esővízterelő lap hogyan van betéve!!! Ez érdekelne engem!

Ezt a haszonleső formádat. :D :D :D Szegény embert itt most megzavarjuk rendesen. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Egy ASTRA G 2006-os Caraván autóm van. A led-es középső féklámpa világít a másik kettő amelyik oldalt a többi lámpa mellet látható nem. Mi lehet a gond ?

Előre is köszönöm .

Helyzetjelzők, indexek mennek? Én a testelésre gondolok. Vagy extrémben mind a kettő kiéget,de gondolom ezt már megnézted ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.