Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az enyémre tudna valaki egy ötletet adni? milyen beállításra kell visszaállítani a csavarokat esetleg?

Köszi

Üdv.

Astra G X12XE '98 kiadás.

Többek között alapjárati problémám van illetve generátor / aksi ami esetleg visszavezethető az alapjárati problémákra.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

80% javulás az már nagy előrelépés :). EGR szeleped le van falazva? Illetve kitakarítottad mostanában a folytószelepet? Ha ezeket is megcsinálod, akkor szinte 100%, hogy minden elmúlik.

Üdv,

Balu

Üdv az egr lefalazva a folytószelepet ahogy tudtam kitakaritottam. A 80 % nagyon jó javulás nem is panaszkodom :D

Link to comment
Megosztás:

És mivel szoktad takarítani? Féktisztítóval?

Másik.....ez miatt lehet az a hiba is, hogy megyek mondjuk 80-90km/h-val, tartom a lábam a pedálon, és ránt kettőt hármat. majd megy tovább rángatás nélkül.......aztán kis idő múlva megint ránt kettőt hármat....de pl ha autópályán megyek 130-al akkor nem csinálja, meg lassabb tempónál sem nagyon.

Nekem is ugyanezek voltak (szintén 2003-as Z14XE). EGR leprogramozás után mindkettő hiba megszűnt. Ha nem akarod leprogramozni (vagy nem tudják), akkor EGR csere, majd falazás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Astra G X12XE '98 kiadás.

Többek között alapjárati problémám van illetve generátor / aksi ami esetleg visszavezethető az alapjárati problémákra.

Előzmények: 2013 júniusában vettem az autót, 155e km,első olajcsere természetesen a szerelő javaslatára GM 10w40. Zajosnak tűnt már megvételkor, de mivel láncos, gondoltam abból adódik. Olajcsere után még zajosabb lett. Egy nap leszedtem a szelepfedelet, gondoltam belenézek, s egy eltört szelephimbát találtam.

Két napra rá, vezérműcsere gyárira, szelephimba, olajcsere Wolf 0W40, stb. Ezután csendesebb lett, hideg alapjáratnál még hallatszik egy zakatolás, de amint bemelegszik szinte néma csendben működik. Olajat nem eszik!

Már ekkor felfigyeltem egy alapjárati problémára. Sorra cseréltem a következőket: Bosch légtömegmérő és lambda szonda, Mahle benzinszűrő és levegőszűrő. Jobban ment az autó, de még nem úgy ahogy kellene.

Probalkozás a szokásos dolgokkal : folytószelepház tisztitás, vakumcsovek atnezese, tisztitasa, alapjarati motor tisztitas, EGR szelep tisztitas, teszt, NGK gyertyákat lecseréltem GM-re majd vissza s 0,9mm-re beállítva.

Az autó menetdinamikája igencsak javult, de még megmaradt az alapjárati probléma. Ekkor vettem egy OP-COM-ot. Semmi hibát nem észlelt!

Mit is értek ezalatt: reggel 5-10C, első gyújtásnál felpörög 1800-2500 fordulatig. Hagyom hadd melegedjen be, nem gázolom, nem indulok el vele, s kb 15-20 másodpercig tartja a magas fordulatszámot. Kb 3-4 perc után áll be alapjáratra, ami OP-COM -al leolvasva 880-920 között mozog. Anélkül, hogy gázolnám van hogy megugrik a fordulat 1200-1500-ra, csak úgy magától. Ugyanez az ingadozás történik akkor is amikor például megállok a pirosnál s lefékezek, s van hogy magától felpörög kb. 1500-ig s visszaáll azonnal. A mutatón természetesen látszik az alapjárati ingadozás, fel-le mozog a mutató, a motor hangján is észlelhető, nem jár kereken.

Napokban vettem Bosch alapjárati motor szabályozót, fojtószelep potenciométert, felső holtpont jeladót, illetve vízhőfok jeladót. Ezek közül csak a holtpont jeladó nem volt gyári az autón, a többi még mind az volt. Lecseréltem, valamivel kerekebben szól a motor illetve nem ingadozik annyira a fordulatszám mutató, nem pörög fel annyira hidegen indításnál, de még nem az igazi.

Konkrétan azért mert: OP-COM-al lemérve még mindig megvan az alapjárati ingadozás (840-920 között), hideg motorral elindulva 2000 fölött elengedve a gázpedált 1-2 másodpercig úgymarad a fordulat, nem esik vissza azonnal. Melegen pedig amint elengedem a gázpedált a mutatón észlelhető egy 1-3 mm-es fel-le ingadozás, ami szintén nem normális.

Természetesen a fenti alkatrészek felszerelése után az alapjárai motor szab. OP-COM-on keresztül iniciaizáltam. De még így sem megy úgy ahogy kellene.

Egy dologra viszont emlékszem s lehet innen is van a baj. A szervízben meséltem nekik erről a problémáról, s akkor azt mondták, hogy próbáltak állítani a folytószelepházon található 2 csavaron, de nem sikerült megoldják. Lehet hogy, belekontárkodtak s nem kellett volna? Meg tudná valaki mondani alapjáraton mennyi kell legyen a nyitási szög illetve a feszültség? (TPS signal / valve angle / TPS steps) vagy hogyan kellene visszaállítsam gyári pozicióba?

A másik gond, ami talán hatással van az alapjárati problémára a feszültség ingadozás az aksiban: Varta 44Ah aksi, 70A gyári Bosch generátor.

Reggeli indításnál 11.9V, gyúl mindig első kulcsra, visszaesik 8.9-9.2 V-ig majd kb 6 másodpercig 12.5 alatt marad (látszik amint a belső lámpa is halványabban világít), ezután beáll 14.3-13.9 közé.

Amint beindítom a hátsó ablakmelegítőt visszaesik 13.0-ra s pár másodperc múlva visszaáll kb. 13.9-re. Ha bekapcsolom a levegő keringetőt ugyan ez van, de amint a 4. pozicióra teszem, a feszültség ottmarad 12.9 - 13.1-en. Ha gázolom, akkor sem áll vissza.

Üres járatban, parkolva, elfordítva a kormányt, a lámpák elhalványúlnak.

Elnézést ha hosszúra sikeredett, de úgy gondolom pontos információt kellett adnom ahhoz hogy valaki segíteni tudjon.

Ezúton is köszönöm a segítséget!

Az normális, hogy az akksin indításkor esik a feszültség.

Esetleg ha gyanakszol az akksira, akkor érdemes elmenni egy kereskedésbe, ahol rá tundak mérni, és műszer megmondja a frankót, hogy mit tud a telep.

Érdemes még rámérni a generátorra.

Nekem olyan volt, hogy az akksi sarun esett a feszültség, így nem volt rendesen töltés.

De szerencsére a generátor nem volt rossz, az akksi viszont már igen.

Akksi csere után, akksi saru csere után így nézett ki egy út, itt látszik az akksi fesz is (szintén OPCOM).

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCbmZnYmEzTlJkQ2c/view?usp=sharing

Egyébként így az adatok alapján nem mondanám, hogy nincs töltésed.

Azért érdemes lenne végigmérni mindent, a generátortól az akksiig.

Arra, hogy fent marad a fordulatod néha, arra légtömegmérőt mondanék, de mivel azt már cserélted, így kiesett.

Amin még érdemes elgondolkodni, ha már ennyi mindene túl vagy, ECU hiba.

Lehet érdemes lenne egy újabb szoftververziót feltenni az ECU-ra.

http://www.motor-talk.de/blogs/-tbmod/uebersicht-softwareversionen-motorsteuergeraet-t3960637.html

Itt írnak az ECU programverziókról.

Z14XE-nél is van egy ilyen hibajelenség... (fordulat fennmarad)

EGR-t érdemes lefalazni, ha még nem volt, az mindenre jó :D

Sok sikert (és türelmet) a próbálkozáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Múltkor volt egy olyan problémám, hogy a kiegyenlítő tartály egyik vékony cső "cupákja"eltörött/ megrepedt! Tehát az a műanyag nyúlvány amire a csövet kell szerkeszteni

Szóval! Vettem egy új kiegyen. Tartályt, beszereltem, ahogy kell járattam a motrot mielőtt a kupakot rátekertem volna a fagyálló feltöltése után!

A szint hamar lefogyott! Akkor még gondoltam nem gáz mert még lehetett levegős a rendszer!

Megint feltöltöttem a tartályt és a cold felirattól a tartály illesztése alatt 1cm-re van a szint kb 3-4 nap alatt MEGINT!

A tartályra csatlakozó csövekbél nem látok szivárgást!

Mi lehet a fogyás oka?

Esetleg összefügghet a probléma, azzal hogy mostanába mikor indítom az autót indulás után pár másodpercig szabálytalanul fel-felvillan a motorhűtés visszajelző lámpa?!

Bocsi az értetlenkedésért :-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Múltkor volt egy olyan problémám, hogy a kiegyenlítő tartály egyik vékony cső "cupákja"eltörött/ megrepedt! Tehát az a műanyag nyúlvány amire a csövet kell szerkeszteni

Szóval! Vettem egy új kiegyen. Tartályt, beszereltem, ahogy kell járattam a motrot mielőtt a kupakot rátekertem volna a fagyálló feltöltése után!

A szint hamar lefogyott! Akkor még gondoltam nem gáz mert még lehetett levegős a rendszer!

Megint feltöltöttem a tartályt és a cold felirattól a tartály illesztése alatt 1cm-re van a szint kb 3-4 nap alatt MEGINT!

A tartályra csatlakozó csövekbél nem látok szivárgást!

Mi lehet a fogyás oka?

Esetleg összefügghet a probléma, azzal hogy mostanába mikor indítom az autót indulás után pár másodpercig szabálytalanul fel-felvillan a motorhűtés visszajelző lámpa?!

Bocsi az értetlenkedésért :-)

Hát, első körben nézd végig a csöveket és a hűtődet (csepegés/szivárgás nyomait kutasd, járó-meleg motornál is mert lehet h csak nyomás alatt látszik ha már eléggé meleg a hűtőközeg). Ha nem csepeg sehol (utastérben sincs nyoma), akkor előfordulhat hogy a hengerfejnél lesz gond. Talán átégett a hf tömítés. Ha ez történt, akkor "szerencsés" esetben "csak" a tömítést kell cserélni (és a járulékos részeket). Érdemes a síkot is megnézni, ha deformálódott akkor nagyobb a gáz, akkor már maratni is kell a hengerfejet, tehát lényegében egy teljes hf felújítás szükséges. Kívánom neked, hogy csak valami szivárgás legyen...

Link to comment
Megosztás:

Az normális, hogy az akksin indításkor esik a feszültség.

Esetleg ha gyanakszol az akksira, akkor érdemes elmenni egy kereskedésbe, ahol rá tundak mérni, és műszer megmondja a frankót, hogy mit tud a telep.

Érdemes még rámérni a generátorra.

Nekem olyan volt, hogy az akksi sarun esett a feszültség, így nem volt rendesen töltés.

De szerencsére a generátor nem volt rossz, az akksi viszont már igen.

Akksi csere után, akksi saru csere után így nézett ki egy út, itt látszik az akksi fesz is (szintén OPCOM).

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCbmZnYmEzTlJkQ2c/view?usp=sharing

Egyébként így az adatok alapján nem mondanám, hogy nincs töltésed.

Azért érdemes lenne végigmérni mindent, a generátortól az akksiig.

Arra, hogy fent marad a fordulatod néha, arra légtömegmérőt mondanék, de mivel azt már cserélted, így kiesett.

Amin még érdemes elgondolkodni, ha már ennyi mindene túl vagy, ECU hiba.

Lehet érdemes lenne egy újabb szoftververziót feltenni az ECU-ra.

http://www.motor-talk.de/blogs/-tbmod/uebersicht-softwareversionen-motorsteuergeraet-t3960637.html

Itt írnak az ECU programverziókról.

Z14XE-nél is van egy ilyen hibajelenség... (fordulat fennmarad)

EGR-t érdemes lefalazni, ha még nem volt, az mindenre jó :D

Sok sikert (és türelmet) a próbálkozáshoz.

Le fogom ellenőriztetni még a héten a generátor és mindent ami hozzá tartozik.

Ami nekem furcsa, hogy inditáskor, kb 6-10 másodpercig 13 alatt a feszültség.

ECU hibára:

VIN: W0L0TGF08W5216471
systemSupplierECUHardwareNumber: 0261204093
vehicleManufacturerECUHardwareNumber 90560103 RL
VehicleManufacturerSpecific: 0261204093
systemSupplierECUSoftwareNumber: 1037350836
systemSupplierECUSoftwareVersionNumber: 1E77
exhaustRegulationOrTypeApprovalNumber: B98002
Identifier: 0680
systemNameOrEngineType: X12XE
systemSupplierECUHardwareVersionNumber: 01
RepairShopCodeOrTesterSerialNumber: S001006975
ProgrammingDate: 20010514
CalibrationDate: 300707
Nos, itt azt írja, hogy 2001.05.14-én lett maga az ECU programozva? Az én autóm 1998.04-as évjárat.
S mi az a calibration date?
Elképzelhető, hogy az ECU-ba már volt belepiszkálva? Illetve mennyire friss lehet ez az 1E77-es verzió? Jól jönne egy changelog az X12XE ECU-kra, de gondolom nem sok esély van rá, hogy találok neten.
Csatolok továbá egy legutóbbi Livedata-t, ha valaki tudna egy véleményt mondani mi lehet a gond.
Köszönöm!
Módosítva : opelrsi
Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Nem Astra problémám van, de hátha valaki tudna segíteni.

Az alany a tesómék, 1.3 cdti Merivája (z13dtj).

A verda nemrégiben egy leállítás után nemakart újraindulni. Hibakód nincs.
Rájöttünk, hogy nincs gázolaj, megmértem a pumpa csatiját, és nincs benne a 12 volt. Összes bizti átnézve, rendben vannak.
A testeléssel nincs baj, a pozitívat végigmértem az A-oszlopig, abban sincs szakadás. Viszont amire nembírok rájönni, hogy hol van a pumpa reléje?

A motortérben három darab relé van jól látható helyen, egy a hűtőventi reléje, a másik kettőről nem tudom mik azok (egy öt lábú és egy négy lábú). A négylábút áthidaltam, hogy hátha de akkor sincs áram a pumpán, tehát valszeg nem az a reléje. Azt tudom, hogy az izzítórelé az akksitálca alján van, viszont nemhinném, hogy köze lenne hozzá.

A gázolajszűrő alján is van egy elektromos csati, azt nemtudom, hogy az valami miatt (víz összegyűlése?) letilthatja-e a pumpát?

Gyújtás ráadása után, a motor hátsó felétől, óraketyegésre emlékeztető halk kattogást hallok.

Valakinek ötlet? Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Le fogom ellenőriztetni még a héten a generátor és mindent ami hozzá tartozik.

Ami nekem furcsa, hogy inditáskor, kb 6-10 másodpercig 13 alatt a feszültség.

ECU hibára:

VIN: W0L0TGF08W5216471
systemSupplierECUHardwareNumber: 0261204093
vehicleManufacturerECUHardwareNumber 90560103 RL
VehicleManufacturerSpecific: 0261204093
systemSupplierECUSoftwareNumber: 1037350836
systemSupplierECUSoftwareVersionNumber: 1E77
exhaustRegulationOrTypeApprovalNumber: B98002
Identifier: 0680
systemNameOrEngineType: X12XE
systemSupplierECUHardwareVersionNumber: 01
RepairShopCodeOrTesterSerialNumber: S001006975
ProgrammingDate: 20010514
CalibrationDate: 300707
Nos, itt azt írja, hogy 2001.05.14-én lett maga az ECU programozva? Az én autóm 1998.04-as évjárat.
S mi az a calibration date?
Elképzelhető, hogy az ECU-ba már volt belepiszkálva? Illetve mennyire friss lehet ez az 1E77-es verzió? Jól jönne egy changelog az X12XE ECU-kra, de gondolom nem sok esély van rá, hogy találok neten.
Csatolok továbá egy legutóbbi Livedata-t, ha valaki tudna egy véleményt mondani mi lehet a gond.
Köszönöm!

Valami ilyesmit írnak a te ECU-d szoftververziójánál:

"Alapjárat kopogás bekapcsolt AC-nál és minden fogyasztónál."

Akár ez még használható is neked...

Nem vagyok nagy németes.

Gugli fordító, németről magyarra ill. németről angolra, és ebből a kettőből hoztam össze :D

Nekem is 2001.11.13. a "programming date", de a kocsi 2000.11 havi... :)

Mondjuk az én programverzióm a 4-es, és az nincs a listában, feltételezem, hogy az a gyári program.

Programozni viszont szerintem OPCOM-al nem érdemes, csak Tech2-vel!

Nekem a "calibration date" P0201A05 :)

Megfejthetetlen. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát, első körben nézd végig a csöveket és a hűtődet (csepegés/szivárgás nyomait kutasd, járó-meleg motornál is mert lehet h csak nyomás alatt látszik ha már eléggé meleg a hűtőközeg). Ha nem csepeg sehol (utastérben sincs nyoma), akkor előfordulhat hogy a hengerfejnél lesz gond. Talán átégett a hf tömítés. Ha ez történt, akkor "szerencsés" esetben "csak" a tömítést kell cserélni (és a járulékos részeket). Érdemes a síkot is megnézni, ha deformálódott akkor nagyobb a gáz, akkor már maratni is kell a hengerfejet, tehát lényegében egy teljes hf felújítás szükséges. Kívánom neked, hogy csak valami szivárgás legyen...

De, ha hengerfejes lenne akkor pl az olajsapka alján calami habfélének kéne hogy legyen, esetleg az olajszintnek nőnie a víztől, de nekem ez nincsen

Link to comment
Megosztás:

padarmisi, on 08 Dec 2014 - 12:33 PM, said:

De, ha hengerfejes lenne akkor pl az olajsapka alján calami habfélének kéne hogy legyen, esetleg az olajszintnek nőnie a víztől, de nekem ez nincsen

Nem feltétlenül. Át tud szakadni csak a vízrendszernél, akkor az olajba nem dolgozik bele.

Link to comment
Megosztás:

Megint utolért a gyújtáskapcsoló probléma! :omg: Fél éven belül már másodszor.... múltkor nem fordult el a kulcs szaki 10 ezerért javít, most elfordult, gyújtáson maradt és ennyi. Szakit várom...mennyibe fog megint fájni?.... Autó fél éve van nálam egy hibát elhárítok jön a következő.... Kezdem unni :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Megint utolért a gyújtáskapcsoló probléma! :omg: Fél éven belül már másodszor.... múltkor nem fordult el a kulcs szaki 10 ezerért javít, most elfordult, gyújtáson maradt és ennyi. Szakit várom...mennyibe fog megint fájni?.... Autó fél éve van nálam egy hibát elhárítok jön a következő.... Kezdem unni :unsure:

Érdemesebb lenne kicserélni inkább, mert a javítás, látod nem a legkifizetődőbb. ;)

Link to comment
Megosztás:

Érdemesebb lenne kicserélni inkább, mert a javítás, látod nem a legkifizetődőbb. ;)

Most ugye egy másik része ment tönkre. Letört a végéről egy centis darab ami mozgatja az elktronikus részt. Újra 40.000ft-ot mondtak meg másfél hetet. Holnapra kész azt mondta jó darabig használható lesz. :-)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanezek voltak (szintén 2003-as Z14XE). EGR leprogramozás után mindkettő hiba megszűnt. Ha nem akarod leprogramozni (vagy nem tudják), akkor EGR csere, majd falazás.

leprogramozást próbálták, állítólag nem tudják, mert 2002-es alvázszám szerint az autó. ebből lehet falazás lesz.......:)

Link to comment
Megosztás:

Megint utolért a gyújtáskapcsoló probléma! :omg: Fél éven belül már másodszor.... múltkor nem fordult el a kulcs szaki 10 ezerért javít, most elfordult, gyújtáson maradt és ennyi. Szakit várom...mennyibe fog megint fájni?.... Autó fél éve van nálam egy hibát elhárítok jön a következő.... Kezdem unni :unsure:

Mit csinált érte 10e Ft-ért? Nekem 3 ért igazították meg a kopást, azóta is jó, kopp-kopp pont egy éve volt az eset.

Most ugye egy másik része ment tönkre. Letört a végéről egy centis darab ami mozgatja az elktronikus részt. Újra 40.000ft-ot mondtak meg másfél hetet. Holnapra kész azt mondta jó darabig használható lesz. :-)

Keress bontottat lehet olcsóbban találsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnapi nap folyamán autópályán közlekedtem Győr- Budapest távolságba és többször kivillant a motordiagnosztika lámpa az út folyamán kb 120-130 mentem végig, de csak kb 20-30 másodpercre és el is tünt.

Pár hete voltam vele autószerelőnél mert akkor volt olyan hogy hosszabb ideig is világított, p1405 ös kódot az EGR érzékelő hibás működésű kódot dobta ki, meg lett pucolva az EGR... szerintetek miért csinálja ezt? Cserélni kellene az EGR-t mindenképpen? Vagy egyéb ötlet? Lehet így járni a kocsival ha világít a lámpa stb?

Köszi válaszotokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnapi nap folyamán autópályán közlekedtem Győr- Budapest távolságba és többször kivillant a motordiagnosztika lámpa az út folyamán kb 120-130 mentem végig, de csak kb 20-30 másodpercre és el is tünt.

Pár hete voltam vele autószerelőnél mert akkor volt olyan hogy hosszabb ideig is világított, p1405 ös kódot az EGR érzékelő hibás működésű kódot dobta ki, meg lett pucolva az EGR... szerintetek miért csinálja ezt? Cserélni kellene az EGR-t mindenképpen? Vagy egyéb ötlet? Lehet így járni a kocsival ha világít a lámpa stb?

Köszi válaszotokat előre is.

És mi a tárolt hiba, ami most van? Biztos ugyanaz?

Illetve milyen motor van a kocsidban? A Z14XE-t le lehet falazni, és egy EGR-t szoftveresen le lehet választani. Vagy pedig félrefordítod, persze megpucolod, és működik a motoron kívül, így nem fog hibalámpát villantani. (ha még működik olyan szinten)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnapi nap folyamán autópályán közlekedtem Győr- Budapest távolságba és többször kivillant a motordiagnosztika lámpa az út folyamán kb 120-130 mentem végig, de csak kb 20-30 másodpercre és el is tünt.

Pár hete voltam vele autószerelőnél mert akkor volt olyan hogy hosszabb ideig is világított, p1405 ös kódot az EGR érzékelő hibás működésű kódot dobta ki, meg lett pucolva az EGR... szerintetek miért csinálja ezt? Cserélni kellene az EGR-t mindenképpen? Vagy egyéb ötlet? Lehet így járni a kocsival ha világít a lámpa stb?

Köszi válaszotokat előre is.

Szia! Nekem nyáron ugyanez a jelenség volt ha 120-ra csökkentettem a sebességet kialudt a motordiagnosztikai lámpa. Elvittem hibakód kiolvasásra és lamdaszonda volt a ludas. Csak autópályán jelzett nekem is 120-130as tempónál kb 25-30 másodpercre. Gyári szondára mondtak az opelnél 70.000ft-ot utángyártott bosch-ra 40.000ft-ot én ugyanazt a bosch szondát boltban 26.000ft-ért vettem kb egy perc kicserélni. Lényeg hogy a szonda ne univerzális legyen és 4 vezetékes!!! Kicseréltem azóta nincs vele gond. Álltalában 80-100 ezer km után belassul ugyhogy csere. Ja és megnyugtató hogy csak egy szondával szerelték az opeleket. Asszony fócuszában kettő van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Tegnapi nap folyamán autópályán közlekedtem Győr- Budapest távolságba és többször kivillant a motordiagnosztika lámpa az út folyamán kb 120-130 mentem végig, de csak kb 20-30 másodpercre és el is tünt.

Pár hete voltam vele autószerelőnél mert akkor volt olyan hogy hosszabb ideig is világított, p1405 ös kódot az EGR érzékelő hibás működésű kódot dobta ki, meg lett pucolva az EGR... szerintetek miért csinálja ezt? Cserélni kellene az EGR-t mindenképpen? Vagy egyéb ötlet? Lehet így járni a kocsival ha világít a lámpa stb?

Köszi válaszotokat előre is.

Ja és mégvalami! Ebben az állapotban még sokáig használható max a fogyasztásod nőhet kicsit de az sem törvényszerű. Persze idővel ildomos kicserélni de azonnal nem muszáj! :icon1: Majd ha városi-közuti forgalomban is dob hibakódot. Én lecseréltem szeretem ha minden "tökéletesen" teszi a dolgát a kocsiban. :D

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Opel tulajdonosok!

Van egy 2004-es kiadású G Astrám Dephi tipusú szellőző rendszerrel. A minap arra lettem figyelmes, hogy a belső keringetésem bekapcsoláskor nem működik. A nyomó gomb nem világít, a motor néma marad.

Aki volt már ilyen helyzetben és meg tudta oldani, írja meg nekem.

Link to comment
Megosztás:

Ja és mégvalami! Ebben az állapotban még sokáig használható max a fogyasztásod nőhet kicsit de az sem törvényszerű. Persze idővel ildomos kicserélni de azonnal nem muszáj! :icon1: Majd ha városi-közuti forgalomban is dob hibakódot. Én lecseréltem szeretem ha minden "tökéletesen" teszi a dolgát a kocsiban. :D

Köszi a gyors válaszokat!

X14XE a motorkód, a szerelőm azt mondta, hogy ő falazást nem ajánlja, meg nem is csinál!!

Az a helyzet, hogy ez miatt vittem el a kocsit szerelőhöz, mert párszor már világított városba is, de miután megálltam vele és ott hagytam kis időre, el is tűnt a lámpa, szóval elvittem kitakarítatni az EGR szelepet, azóta szerencsére városba nem gyulladt ki a lámpa, csak tegnap a hosszabb autópályás úton, többször is 20-30 másodpercre, kb Győr- Budapest táv alatt 3-4 szer csinálta... meg kb visszafele is.

Amikor rádugtuk EGR tisztítás előtt a műszert P1405-ös hibakódot írt ki, EGR érzékelő hibás működése, régebben ( kb idén júniusba ) mielőtt vittem műszakira a kocsit, lambda szonda hibát írt ki a műszer, mert magas fordulaton magas volt a CO-m de ki lett véve, meg lett tisztogatva stb, azóta elvileg jól működik, szerelő azt mondta....

Szóval most nem tudom hogy majd az EGR-t vagy a lambda szondát kell,kellene cserélni?! Mert sajnos egyik sem olcsó, sőt.... elég drágák sajnos :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.