Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv Srácok!

2003-as G astra X16E motorkóddal P0607 hibát dob. Kocsi lomha, nem megy úgy ahogy kellene.

Mi lehet a megoldás?

THX!

Üdv Srácok,

Hát lassan már 2 éves lesz bejegyzés amire válaszolok, de nekem most dobta a P0607-et a gép. Pályán toltam neki, aztán erőtlen lett, "service" lámpa világít, aztán 3500 rpm-nél letiltott, újraindítottam, OK, gondoltam csak valamit összeszedett ebben a hidegben... Másnap hiba újra, jelenség ua. Újraindít, megy mint a gép, de hallom valami csörög a motorháztető alatt gázadásra...

Megállok, alapjárat OK, majd mikor hazaértem, csattog mint a kereplő, nah gondoltam mocinak lőttek....

Hibakódot kiolvasom még1x mielőtt begyújtom az árokban, hát látom megint a P0607, internet... Hmmm mondják fricc cartársak, hogy kopogásdetektor, picit utána olvastam... Benzinkeverés miegymás, mire kiderült, hogy ha kevés az olaj, pont olyan magas frekvenciás rezgéseket kelt a motorban, mintha kopogásos égés lenne...

Olajszint-nézés.....Szégyenlem, de minimum alatt volt.... 1litert a jobbikból belezúgattam... azóta úgy megy mint a svájci óra, hibakód nem jött elő.

Tanulság, olajszint csodákra képes.

Remélem tudtam segíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik percről a másikra nem zárja/ nyitja a bal hátsó ajtót a kocsi!

Vittem az előbb asszonyt dolgozni kinyitott,(pont oda raktam cuccot) bementem ÓSÖNBE és mikor jöttem ki már nem nyitotta ki az ajtót! (majdnem letéptem) :D :D

Semmi mechanikus mozgást nem hallok!

Kézzel nyit6zár de távirányítóra nem és nem érzek szorulást!

Tapasztalat, tanácsa?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik percről a másikra nem zárja/ nyitja a bal hátsó ajtót a kocsi!

Vittem az előbb asszonyt dolgozni kinyitott,(pont oda raktam cuccot) bementem ÓSÖNBE és mikor jöttem ki már nem nyitotta ki az ajtót! (majdnem letéptem) :D :D

Semmi mechanikus mozgást nem hallok!

Kézzel nyit6zár de távirányítóra nem és nem érzek szorulást!

Tapasztalat, tanácsa?

Nekem ugyanez csinálta a csomagtérajtó zárja. Kábelszakadás volt. Villamosságis pikk-pakk megcsinálta. Ez csak egy tipp mert már zárról van szó de hátha :)

Módosítva : trassher
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanez a motorkód, hűtő alja gyöngyözött kicsit, folyamatosan fogyott a víz. Hűtő csere megoldotta én nissens márkájút raktam bele, 14 mátyás volt + munkadíj.

Köszi szépen a gyors válaszodat!!

Hol sikerült ennyiért venned hűtőt? És milyen méretű hűtő kell ehhez a motorkódúhoz autóhoz? Mert nézegettem van többféle méret is....

Köszi válaszodat!

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez a motorkód, ugyanez a hiba nálam is. Jobb oldalon a műanyag rész repedt el és ott spriccolt a víz egy pontból ha elértem a 90 fokot. Debrecenben 16-ért akarták javítani, helyette megrendeltem egy újat ugyanennyiért. Nemsokára megyek érte, holnap be is szerelik.

Sikerült belerakattatni a hűtőt? Hol szerezted és milyen paraméterekkel rendelkezik a hűtő? Mennyiért szerelték bele? Köszi válaszodat!

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a gyors válaszodat!!

Hol sikerült ennyiért venned hűtőt? És milyen méretű hűtő kell ehhez a motorkódúhoz autóhoz? Mert nézegettem van többféle méret is....

Köszi válaszodat!

Nekem a Láng-tól van egy jó barátomon keresztül neki van ott bizonyos kedvezménye. Pl itt egy link nekem ez a méretű van 600*359-es, fontos ha klímás a gép, klímás hűtőt is kell venni, mert a vízhűtőre van akasztva a klímahűtő!!! link:http://www.fekmester.hu/vizhuto/vizhuto/opel/astra/benzin/1.40/2006/nissens/

Méretet tekintve nem tudok segíteni le kell mérni milyen van most...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy eladó Z14XE motorom, működőképes, de nem hibátlan. Feltettem az Adok-Veszek-be. Ha valakit érdekel, ugyanehhez van komplett hibátlan motorvezérlőm immo karikával kulccsal, gyújtáskapcsolóval és immo chippel.

Üdv,

gr1

Link to comment
Megosztás:

Sikerült belerakattatni a hűtőt? Hol szerezted és milyen paraméterekkel rendelkezik a hűtő? Mennyiért szerelték bele? Köszi válaszodat!

Ma belekerült igen. Az itthoni szerelőmmel csináltuk ketten mert közben másik autót is csinált. 1000 forintot kért, 1500-at adtam neki + otthagytam a hűtőt. Kedvezménnyel 16800 forint a hűtő, J.DEUS a márkája, mást nem nagyon tudok róla. Vásárosnaményban vettem az autósboltban ahová járok.

Ha bemész egy boltba akkor alvázszám alapján kikeresik milyen kell neked. Ahogy hood 21 is írta fontos hogy klímás a kocsid vagy sem mert a klímahűtő a vízhűtőre van rögzítve.

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! A kézi ablaktekerőnél van egy olyan problémám,hogy az omega gyűrűt egyszerűen nem tudom kihalászni,ami elengedhetetlen,hogy a kárpitot letudjam szedni! Kérem valaki dobjon meg egy jó ötlettel,tanáccsal,mert nem igen akar összejönni a dolog,és fontos lenne még a mai napon! :)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! A kézi ablaktekerőnél van egy olyan problémám,hogy az omega gyűrűt egyszerűen nem tudom kihalászni,ami elengedhetetlen,hogy a kárpitot letudjam szedni! Kérem valaki dobjon meg egy jó ötlettel,tanáccsal,mert nem igen akar összejönni a dolog,és fontos lenne még a mai napon! :)

Előre is köszönöm!

Opelnél még nem volt ilyenre szükségem de suzukinál igen. Gondolom ugyanolyan gyűrű rögzíti a kart a tengelyre. Szerintem könnyű megoldás nincs. Én fogtam egy erősebb huzalt, végét lekalapáltam és hajlítottam belőle egy kampót. Másik végét teljesen körbe hogy beledugva az ujjam legyen valami fogás. Utána pedig vakon próbálod kiakasztani a gyűrűt. Biztos van rá jobb megoldás is de ezzel is megoldható percek alatt. :)

Link to comment
Megosztás:

Hoztam én is egy problémát. A kalaptartóm nagyon mozog lecsukott állapotban mivel a 2 ütközője nem fekszik bele a csomagtérajtóban kialakított gumiágyabka. Erre van valamilyen megoldás? Lassan már megőrülök attól hogy patent a futómű mégis minden egyes kátyúnál és döccenőnél a kalaptartó "ugrál" és zörög.

WP_20150412_13_04_50_Pro_www.kepfeltolte

WP_20150412_13_04_55_Pro_www.kepfeltolte

És ilyen mikor le van csukva. Remélem lehet látni hogy abszolút nincs benne az ütköző. :(

WP_20150412_13_05_19_Pro_www.kepfeltolte

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! A kézi ablaktekerőnél van egy olyan problémám,hogy az omega gyűrűt egyszerűen nem tudom kihalászni,ami elengedhetetlen,hogy a kárpitot letudjam szedni! Kérem valaki dobjon meg egy jó ötlettel,tanáccsal,mert nem igen akar összejönni a dolog,és fontos lenne még a mai napon! :)

Előre is köszönöm!

Egy rongy csikot tekerj ra a tengelyre huzogasd mindket iranyba es beleakad a gyuru vege.
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! A kézi ablaktekerőnél van egy olyan problémám,hogy az omega gyűrűt egyszerűen nem tudom kihalászni,ami elengedhetetlen,hogy a kárpitot letudjam szedni! Kérem valaki dobjon meg egy jó ötlettel,tanáccsal,mert nem igen akar összejönni a dolog,és fontos lenne még a mai napon! :)

Előre is köszönöm!

Én egy nem nagyon használt lapos csavarhúzónak a fejét 45° begörbítettem és azt be tudtam akasztani vagy ilyen műszerész készletből hajlított fejű fogó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! A kézi ablaktekerőnél van egy olyan problémám,hogy az omega gyűrűt egyszerűen nem tudom kihalászni,ami elengedhetetlen,hogy a kárpitot letudjam szedni! Kérem valaki dobjon meg egy jó ötlettel,tanáccsal,mert nem igen akar összejönni a dolog,és fontos lenne még a mai napon! :)

Előre is köszönöm!

valami hajlított csavarhúzóvéggel keresd meg a gyűrű végét, ill azt, ahol mozog körbe a tekerővel együtt. ne legyen végállásban az ablak...s itt jön a lényeg: ne a csavarhúzóval akard kipöckölni az omega gyűrűt, hanem a csavarhúzót tartsd fixen, s közeben tekerd a felhajtót...lehet kell egy egy pár próbálkozás, hogy tényleg beleakadjon a csavarhúzóvégbe a gyűrűvég, de ha ez megvan, s tekered tovább, kipattan magától (ne ess késtségbe, megcsinálni sokkal egyszerűbb, mint végigolvasni :icon1: )...visszafelé pedig rakd be előre a tekerőbe a gyűrűt, s csak pattintsd a helyére

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! A kézi ablaktekerőnél van egy olyan problémám,hogy az omega gyűrűt egyszerűen nem tudom kihalászni,ami elengedhetetlen,hogy a kárpitot letudjam szedni! Kérem valaki dobjon meg egy jó ötlettel,tanáccsal,mert nem igen akar összejönni a dolog,és fontos lenne még a mai napon! :)

Előre is köszönöm!

http://users.atw.hu/hyundaiaccent/temp/szereles/kilincs/pic/rongy.jpg

Kettőt húzol rajta egy zoknival és kiugrik az omega...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan gondom van, hogy az olajnyomás vissajelző lámpám nem világít ami jó lenne amúgy :) csak az a baj hogy a gyújtás ráadásakor sem gyullad fel. Reggel amkor elindultam jó volt, megáltam 20 percre gyújtás rá és már nem világít.. :/ Mi lehet a baj? olajgomba? esetleg az "égő" a műszeregységben?

Az autóm 1.6 8v, x16szr.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z12XE újra szórakozik, pedig már kezdtem dicsérni :D autópályán, egyenletes 100-as tempónál rántott egyet a motor, elvettem a gázt, leállt. félreálltam, körbenézem a motort, szemmel láthatóan minden ok, indul rendben. Volt már valakinek hasonló? Mondjuk világít a check engine, de az mikor nem :D ha van valakinek Fehérváron, Veszprémben ismerőse vagy tud hibakódot kiolvasni, akkor kérném jelezze, fontos lenne!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan gondom van, hogy az olajnyomás vissajelző lámpám nem világít ami jó lenne amúgy :) csak az a baj hogy a gyújtás ráadásakor sem gyullad fel. Reggel amkor elindultam jó volt, megáltam 20 percre gyújtás rá és már nem világít.. :/ Mi lehet a baj? olajgomba? esetleg az "égő" a műszeregységben?

Az autóm 1.6 8v, x16szr.

Úgy tudom a visszajelző nem izzó hanem led, inkább a gomba lehet a gyanús.

Sziasztok!

Z12XE újra szórakozik, pedig már kezdtem dicsérni :D autópályán, egyenletes 100-as tempónál rántott egyet a motor, elvettem a gázt, leállt. félreálltam, körbenézem a motort, szemmel láthatóan minden ok, indul rendben. Volt már valakinek hasonló? Mondjuk világít a check engine, de az mikor nem :D ha van valakinek Fehérváron, Veszprémben ismerőse vagy tud hibakódot kiolvasni, akkor kérném jelezze, fontos lenne!

Ha elektromos a gázpedálod akkor te is kitudod villogtatni a hibakódokat. Fék+gázt tövig benyomod, gyújtást ráadod és számolod a hibajelző ikon villogását. Majd belököd ide mit dobott ki ;)

De egy kolléga jóvoltából személtetve is tudod csinálni: https://sites.google.com/site/gastraokossagok/muszerfal#TOC-Hibak-d-olvas-s:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan gondom van, hogy az olajnyomás vissajelző lámpám nem világít ami jó lenne amúgy :) csak az a baj hogy a gyújtás ráadásakor sem gyullad fel. Reggel amkor elindultam jó volt, megáltam 20 percre gyújtás rá és már nem világít.. :/ Mi lehet a baj? olajgomba? esetleg az "égő" a műszeregységben?

Az autóm 1.6 8v, x16szr.

Most délután próbáltam és égett a visszajelző, indítás után el is alszik szépen, de ha leállítom a motort és újra gyújtás akkor már nem világít. Egy kis idő elteltével megint ugyanez.. Tényleg lehet gond az olajnyomással? mert akkor inkább húzom a szerelőig ..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.