Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma délután a melóhelyen a járgány nem indult. Csak forgatta de meg sem nyikkant. Szerencsére a szomszédban ott volt még a szerelő srác. Áthívtam és felemelte a hátsó ülést, levette a tanknál a műanyag kupakot és megütögette a benzinszivattyút. Bár így is kellett párszor indítózni és többször is ütögette, de aztán elindult és simán haza tudtam vele jönni. A sráccal megbeszéltük, hogy holnap kicseréli a benzinszivattyút, mert szerinte az kezd meghalni. Ráadásul jövő héten indulok Erdélybe és autózok vagy kétezer kilométert. A fő gondom az, hogy felnéztem a Bárdi honlapjára és az én gépemhez, vagy 10 benzinszivattyút kapni különböző gyártóktól. 10 ezertől 62 ezerig. Gondolom a 10 ezres elég gagyi lehet, de van 62 ezres Bosch és van 18 ezerért is Bosch.

A nagy kérdés, hogy vajon bele tehetjük a 18 ezres Boscht? A 62 ezres kicsit húzósnak tűnik. Főleg, hogy tegnap 30 ropiért hátsó kipufogó dob lett rajta cserélve.

Astra G 1,4 2004 Z14XE lépcsőshátú

Módosítva : ufonauta
Link to comment
Megosztás:

Attussh, on 15 Jul 2015 - 10:39 PM, said:

Milyen fagyi?

"Itteni szleng a hosszabb távú tempósabb használatra, sok esetben segít mert kiégeti a lerakódásokat a fojtószelepházból/EGR-ből, miegymásból.

A korrekt kivitelezése úgy történik hogy legalább 50-60km-t kell megtenni viszonylag magas (benzineseknél 5000, dízeleknél 3000 körüli) fordulatszámon.

Ehhez nem kell feltétlen gyorsan menni, lehet harmadikban is menni ilyen fordulaton ha nem akarsz pályamatricát venni emiatt (ez a fordulatszám még 5. fokozatban is jóval túl van a megengedett 130km/h-s sebességen autópályán is). A lényeg a konstans magas fordulat, tehát hosszabb közlekedési lámpa és elágazás/elsőbbségadási kötelezettség nélküli útszakaszt kell választani. Legjobb ha lakott terület sem esik útba.

A név ("fagyizás") pedig onnan ered hogy budapestieknek például egy lehetséges kivitelezési mód hogy beülnek az autóba és az említett fordulatszámon elmennek Székesfehérvárra fagyizni majd vissza, így megvan a megfelelő távolság."

Tgabika egy régebbi hozzászólását idéztem magyarázatként. :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma délután a melóhelyen a járgány nem indult. Csak forgatta de meg sem nyikkant. Szerencsére a szomszédban ott volt még a szerelő srác. Áthívtam és felemelte a hátsó ülést, levette a tanknál a műanyag kupakot és megütögette a benzinszivattyút. Bár így is kellett párszor indítózni és többször is ütögette, de aztán elindult és simán haza tudtam vele jönni. A sráccal megbeszéltük, hogy holnap kicseréli a benzinszivattyút, mert szerinte az kezd meghalni. Ráadásul jövő héten indulok Erdélybe és autózok vagy kétezer kilométert. A fő gondom az, hogy felnéztem a Bárdi honlapjára és az én gépemhez, vagy 10 benzinszivattyút kapni különböző gyártóktól. 10 ezertől 62 ezerig. Gondolom a 10 ezres elég gagyi lehet, de van 62 ezres Bosch és van 18 ezerért is Bosch.

A nagy kérdés, hogy vajon bele tehetjük a 18 ezres Boscht? A 62 ezres kicsit húzósnak tűnik. Főleg, hogy tegnap 30 ropiért hátsó kipufogó dob lett rajta cserélve.

Astra G 1,4 2004 Z14XE lépcsőshátú

Én 14k-ért vettem Delphi-t Cromaxban.

Ha kell, megadom a cikkszámát, mert egyébként nem hozta fel semmi a Cromaxon kívül.

De teljesen olyan, mint a gyári Bosch. A Meyle-t dicsérte még valaki, hogy ár/értékben teljesen jó.

Szintén Z14XE...

Link to comment
Megosztás:

Én 14k-ért vettem Delphi-t Cromaxban.

Ha kell, megadom a cikkszámát, mert egyébként nem hozta fel semmi a Cromaxon kívül.

De teljesen olyan, mint a gyári Bosch. A Meyle-t dicsérte még valaki, hogy ár/értékben teljesen jó.

Szintén Z14XE...

Köszi!

De a szerelő srác már elment megvenni. Reggel megy anyagért és beviharzott a forgalmiért. Mondtam neki, hogy valami közepes árfekvésűt vegyen. Remélem jó cuccot hoz. Eddig még nem csalódtam benne. Szerintem lassan jön az autóért is. Úgyhogy most már olyan lesz benne, amit sikerült vennie. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

De a szerelő srác már elment megvenni. Reggel megy anyagért és beviharzott a forgalmiért. Mondtam neki, hogy valami közepes árfekvésűt vegyen. Remélem jó cuccot hoz. Eddig még nem csalódtam benne. Szerintem lassan jön az autóért is. Úgyhogy most már olyan lesz benne, amit sikerült vennie. :)

Én már több szerelőben csalódtam, így inkább magam veszem az alkatrészeket, az a biztos.

ecat24-en kinézem a gyári számot, és megnézem milyen alternatívát dob rá a kereső.

A Bárdi keresőjében is nézd ki a gyártó cikkszámát, és ellenőrizd le, hogy alternatívája-e a gyári cikkszámú alkatrésznek.

Én így szoktam. Sajnos a Cromax nem ajda ki az alkatrészek gyári cikkszámát.

https://alkatreszek.hu/cikkszam

Itt lehet gyári szám alapján keresni.

Link to comment
Megosztás:

Omeganal jartam igy... Lurdy parkoloban lealltam..mozi majd utana se elore se hatra. Autoklub kihiv, belep.. 20 e. Manus elovesz egy kalapacsot, hatul a tankra rakoppint kettot. Verda megy. Opel markaszervizben 8 e volt tok vono a csere valami kinai fosra. Ez kb 10 eve volt, azota az az ac van benne. A nagy vas mar nincs meg de az uj tulajat ismerem, nincs gond az ac val. ;)

Sziasztok!

Ma délután a melóhelyen a járgány nem indult. Csak forgatta de meg sem nyikkant. Szerencsére a szomszédban ott volt még a szerelő srác. Áthívtam és felemelte a hátsó ülést, levette a tanknál a műanyag kupakot és megütögette a benzinszivattyút. Bár így is kellett párszor indítózni és többször is ütögette, de aztán elindult és simán haza tudtam vele jönni. A sráccal megbeszéltük, hogy holnap kicseréli a benzinszivattyút, mert szerinte az kezd meghalni. Ráadásul jövő héten indulok Erdélybe és autózok vagy kétezer kilométert. A fő gondom az, hogy felnéztem a Bárdi honlapjára és az én gépemhez, vagy 10 benzinszivattyút kapni különböző gyártóktól. 10 ezertől 62 ezerig. Gondolom a 10 ezres elég gagyi lehet, de van 62 ezres Bosch és van 18 ezerért is Bosch.

A nagy kérdés, hogy vajon bele tehetjük a 18 ezres Boscht? A 62 ezres kicsit húzósnak tűnik. Főleg, hogy tegnap 30 ropiért hátsó kipufogó dob lett rajta cserélve.

Astra G 1,4 2004 Z14XE lépcsőshátú

Link to comment
Megosztás:

Csak egy ötlet, ennek én nem kerítenék nagy feneket.

Attól még hogy utángyártott, nem biztos hogy gagyi, ez már többször bizonyosodott.

Inkább cserélném kétévente, amúgy sem nehéz.

A hatvanezres ár tényleg vicc.

https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140910000-uzemanyag-tartaly-cso-szuro/140910255-uzemanyagszivattyu-pumpa/143088-uzemanyag-szivattyu-opel-astra-g-corsa-b-omega-b-vectra-b

12k a Delphi most...

63E Ft a gyári, 28E Ft a Bosch.

Nekem a gyári Bosch kibírt 150E km-t meg 14 évet (még többet is, mivel nem az volt a hiba oka).

Ez a legolcsóbb pumpával számolva (7800) kétévenkénti cserével 54.800,-Ft. ha csak az alkatrész árat nézed.

A bosch ára 7 év alatt jön vissza, ha csak az alkatrész árát nézed.

Link to comment
Megosztás:

https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140910000-uzemanyag-tartaly-cso-szuro/140910255-uzemanyagszivattyu-pumpa/143088-uzemanyag-szivattyu-opel-astra-g-corsa-b-omega-b-vectra-b

12k a Delphi most...

63E Ft a gyári, 28E Ft a Bosch.

Nekem a gyári Bosch kibírt 150E km-t meg 14 évet (még többet is, mivel nem az volt a hiba oka).

Ez a legolcsóbb pumpával számolva (7800) kétévenkénti cserével 54.800,-Ft. ha csak az alkatrész árat nézed.

A bosch ára 7 év alatt jön vissza, ha csak az alkatrész árát nézed.

Meat-doriát tettem bele, amikor elhalálozott az ac, tizenpárezret fizettem érte. 3év, és kb 70.000km került bele, mielőtt tetőre tettem volna a vasat. Az ac-nek semmi baja nem volt.
Link to comment
Megosztás:

Én már több szerelőben csalódtam, így inkább magam veszem az alkatrészeket, az a biztos.

ecat24-en kinézem a gyári számot, és megnézem milyen alternatívát dob rá a kereső.

A Bárdi keresőjében is nézd ki a gyártó cikkszámát, és ellenőrizd le, hogy alternatívája-e a gyári cikkszámú alkatrésznek.

Én így szoktam. Sajnos a Cromax nem ajda ki az alkatrészek gyári cikkszámát.

https://alkatreszek.hu/cikkszam

Itt lehet gyári szám alapján keresni.

Noh megtörtént a csere Meyle lett beletéve. Az árát nem érdeklődtem mert sok mást is csinált a kocsin és egyben fizettem.

Én azért vetetem a szerelővel az alkatrészt, mert a kedvezménye miatt ő azon keres többet és munkadíjat így szinte alig számol. Ha én vinném a cuccot, akkor rosszabbul járnék. A Bárdinál van ismerősöm, aki jóáron tud alkatrészt vásárolni, de az plusz 1 nap lett volna és kocsi nélkül én meghalok. Ráadásul összességében a munkadíj miatt nem sokkal lett volna olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Noh megtörtént a csere Meyle lett beletéve. Az árát nem érdeklődtem mert sok mást is csinált a kocsin és egyben fizettem.

Én azért vetetem a szerelővel az alkatrészt, mert a kedvezménye miatt ő azon keres többet és munkadíjat így szinte alig számol. Ha én vinném a cuccot, akkor rosszabbul járnék. A Bárdinál van ismerősöm, aki jóáron tud alkatrészt vásárolni, de az plusz 1 nap lett volna és kocsi nélkül én meghalok. Ráadásul összességében a munkadíj miatt nem sokkal lett volna olcsóbb.

azt jónak mondják...

Link to comment
Megosztás:

SOS

A zárszerkezettel van valami.

Ha kihúzom az indítókulcsot, bentmarad, nem pattan vissza, és úgy érzékeli, mintha még benne lenne.

Ilyenkor sípol ha, nyitva az ajtó, nem kapcsol ki a rádió, nem tudom a riasztót aktiválni stb.

Befújtam WD40-el, semmi hatás. Kézzel ha megnyomom még vissazugrik.

Mi a bibi? Vannak ennek fokozatai?

El merjek vasárnap indulni vele a Balatonra?

A kulcs egyébként szépen jár benne nem akad stb.

Olyan már volt, hogy indítózáskor nem ugrott teljesen vissza a kulcs, a motor beindult, járt, de pl nem ment a belső ventilátor stb.

Ez megszivatott már párszor, de aztán rájöttem, hogy a kulcs nem pattant vissza a helyére rendesen...

Most ha nyomkodom, visszaugrik, tehát így működik...

Tudom valahogy jobbá tenni??

Link to comment
Megosztás:

Zárolajozóval több lépésben átolajozni. Bele is fújni meg a kulcs szárára is, átmozgatni és a felesleget a kulcsról letörölni... Nálam müködött, néha meg kell ismételni.

Van ez a műszerolajnak nevezett nagyon finom olaj, az jó ilyesmire vagy érdemes inkább csak zár olajozóval csinálni ezt?

Link to comment
Megosztás:

Évekig akadt nekem is a gyújtáskapcsoló nagy melegben. Egyébként ez népbetegsége az Astranak. (melegben akad a gyújtáskapcsoló) Én nyár elején mindig telefújtam WD40-el és az segített. Igaz még akkor fújtam, amikor csak kicsit akadt. Viszont után hosszú ideig minden leállás után törölgettem a kulcsot, mert igencsak meg tudja fogni a ruhát a matériával keveredő spén. Januárban ellopták az egyik kulcsgarnitúrámat és új kulcsokat kódoltattam a kocsihoz. A szaki is mondta, hogy ez típushiba és igazított valamit gyújtáskapcsolón. Azóta nem akad még ilyen melegben sem. (Rutinból még most is megtörlöm a kulcsot mielőtt zsebre teszem. :D )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

SOS

A zárszerkezettel van valami.

Ha kihúzom az indítókulcsot, bentmarad, nem pattan vissza, és úgy érzékeli, mintha még benne lenne.

Ilyenkor sípol ha, nyitva az ajtó, nem kapcsol ki a rádió, nem tudom a riasztót aktiválni stb.

Befújtam WD40-el, semmi hatás. Kézzel ha megnyomom még vissazugrik.

Mi a bibi? Vannak ennek fokozatai?

El merjek vasárnap indulni vele a Balatonra?

A kulcs egyébként szépen jár benne nem akad stb.

Olyan már volt, hogy indítózáskor nem ugrott teljesen vissza a kulcs, a motor beindult, járt, de pl nem ment a belső ventilátor stb.

Ez megszivatott már párszor, de aztán rájöttem, hogy a kulcs nem pattant vissza a helyére rendesen...

Most ha nyomkodom, visszaugrik, tehát így működik...

Tudom valahogy jobbá tenni??

Én úgy gondolom wd40 nem jó mert vonza port ilyen szerkezetek re száraz teflon kenő anyag a le meg felelőbb ami be nem tapad bele semmi.és 100% kenést biztosít,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van ez a műszerolajnak nevezett nagyon finom olaj, az jó ilyesmire vagy érdemes inkább csak zár olajozóval csinálni ezt?

Passz... A zárolajozó zárakhoz van fejlesztve, azt gondolnám inkább azt mint mást (pl műszerolaj vagy a WD40)...

Évekig akadt nekem is a gyújtáskapcsoló nagy melegben. Egyébként ez népbetegsége az Astranak. (melegben akad a gyújtáskapcsoló) Én nyár elején mindig telefújtam WD40-el és az segített. Igaz még akkor fújtam, amikor csak kicsit akadt. Viszont után hosszú ideig minden leállás után törölgettem a kulcsot, mert igencsak meg tudja fogni a ruhát a matériával keveredő spén. Januárban ellopták az egyik kulcsgarnitúrámat és új kulcsokat kódoltattam a kocsihoz. A szaki is mondta, hogy ez típushiba és igazított valamit gyújtáskapcsolón. Azóta nem akad még ilyen melegben sem. (Rutinból még most is megtörlöm a kulcsot mielőtt zsebre teszem. :D )

Ezért kell átmozgatni és a kulcsot eleinte letörölgetni, annak sem hinném hogy van értelme ha órán-száján dől bele az olaj.

Simán a kulcslyukba nyomhatom? Vagy valahol meg kell bontani?

Csak wd40 van itthon, az is jó?

Nyomhatok bele bőven?

Ilyen "zárolajozót" hol kaphatok szombat reggel?

Szerintem nem kellene erőltetni a WD40-et, bár a semminél talán jobb. Elvileg grafit kellene bele, gyárilag is azzal "kenik". A hipermarketekbe mindig szokott lenni zárolajozó (Prevent biztosan), és a benzinkutakon is láttam már 5-600Ft-ért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Simán a kulcslyukba nyomhatom? Vagy valahol meg kell bontani?

Csak wd40 van itthon, az is jó?

Nyomhatok bele bőven?

Ilyen "zárolajozót" hol kaphatok szombat reggel?

WD-40 et felejtsed el mert még a gyári kenőanyagot is lemossa róla. Sajnos kopik a kulcs, a zár, az alkatrészek a betétben és idővel előjön ez a betegsége. Előbb utóbb megszorul a kulcs, vagy nem tudsz indítani vagy nem tudod leállítani a kocsit. Ha van olyan autószerelőd aki csinált már ilyet igazíttasd meg, s utána jó lesz. én is voltam ilyen cipőben csak a tél közepén...

Amúgy itt a fórumon van róla részletes leírás képekkel, ha visszakeresel lehet meg is találod ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.