Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Van némi kis hangja a motornak. Készítettem néhány videót.

Szerintetek normális a hangja, vagy kezdjek gyűjteni valamire ? Ha gyűjtsek, akkor mire ?

https://www.youtube.com/watch?v=x4-mNEmn6fk

https://www.youtube.com/watch?v=lgHX5-RN2E0

Akkor merült fel bennem igazán hogy gond lehet amikor nemrég meghallgattam egy szintén Z14XEP-t, és töredéke volt a hangja az enyémhez képest.

Amúgy 180000 km- van a motorban elméletileg, és 5W / 30-as GM olaj. 7000 km-el ezelőtt cserélve. Elméletileg még semmi sem volt cserélve motorikusan.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van némi kis hangja a motornak. Készítettem néhány videót.

Szerintetek normális a hangja, vagy kezdjek gyűjteni valamire ? Ha gyűjtsek, akkor mire ?

https://www.youtube.com/watch?v=x4-mNEmn6fk

https://www.youtube.com/watch?v=lgHX5-RN2E0

Akkor merült fel bennem igazán hogy gond lehet amikor nemrég meghallgattam egy szintén Z14XEP-t, és töredéke volt a hangja az enyémhez képest.

Amúgy 180000 km- van a motorban elméletileg, és 5W / 30-as GM olaj. 7000 km-el ezelőtt cserélve. Elméletileg még semmi sem volt cserélve motorikusan.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Hasonló cipőben járok, csak nálam még csak 145 ezer km nél már ilyen a hangja. Vezérlés csere. Szerencséd hogy eddig is bírta a sz@r opel olajjal. Száz felett lesz???? úgy készülj.

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Legújjabb tag ként kérdezném hogy mi lehet a probléma a verdával. 2db hibakódom van a P0141 és a P0230. Namármost reggelente mikor begyujtom megy mint a repülő egy bizonyos ideig, gondolom még fel nem melegszik vagy a hidegyujtás be nem ál.. utánna viszont elvesziti az erejét. alapgázon kel 1mp hogy észrevegye hogy adtam gázt neki.. mi lehet a gond és hogyan lehetne orvosolni?

Link to comment
Megosztás:

Na, nyaralásból hazaérve már jobban meg tudtam vizsgálni az alacsony töltés anomáliát .
A testvezetés jónak tűnik, nincs feszültség az akku negatív, és generátorház között .
Ha külön vezetéket vezetek közöttük, akkor sem változik semmit a töltőfeszültség .
Megvizsgáltam a + vezetéket is .
A csatlakozási ponton nagyon meleg, vagy inkább forró volt a saru, pedig a hozzá csatlakozó vezeték átmérője 10mm .
Megrángattam + saruhoz csatlakozó vezetéket, (miközben folyamatosan rajta volt egy 4 és fél digites multiméter) és ennek hatására a töltőfeszültség 13,0V-ról fölment 13,7V-ra .
Tehát a + saru, és a hozzá csatlakozó vezeték között volt valami kontakthiba .
A + saru a vezeték irányában egy hüvely, amit a blankolt vezeték végére hatlapúra préseltek .
Ebben a hüvelyben alakulhatott ki a kontakthiba .
Próbáltam kihúzni belőle a vezetéket, de nem bírtam .
Viszont ennek ismeretében valamivel rá kéne harapnom erre a préselt hüvelyes sarura, hogy elkerüljem itt a jövőbeni kontakthibák lehetőségét .
De ha a hüvely belsejében korrodált a vezeték akkor vajon haszontalan lehet a hüvely "újrapréselése" ?
Milyen hatásos módszer lehet még ennek a préselt hüvelyes kontakthibának a végleges likvidálására ?

Lehet valahol ilyen gyári 10mm átmérőjű vezeték végére préselhető sarut kapni ?

Üdv.

Astra

Módosítva : AstraCDX
Link to comment
Megosztás:

Felbukkant nálam egy másik "villany" anomália is .

Normál 90km/h tempomattal haladva kigyulladt a szerviz, és a kipörgésgátló lámpa, ebben a pillanatban el is dobta a tempomatot .

Semmi más egyéb esemény, menetteljesítmény romlás nem történt .

A szervizlámpa később kialudt, és a tempomat újra használhatóvá vált, de a kipörgésgátló lámpája továbbra is égve maradt .

Ma reggel, már hidegindításnál kigyulladt a szerviz, és a kipörgésgátló lámpa, a szervizlámpa később kialudt, de a kipörgésgátló lámpája továbbra is égve maradt .

Majd egy leállítás, és újraindítás után már nem gyulladt ki újra .

Mi lehet ilyenkor a hiba ?

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Hasonló cipőben járok, csak nálam még csak 145 ezer km nél már ilyen a hangja. Vezérlés csere. Szerencséd hogy eddig is bírta a sz@r opel olajjal. Száz felett lesz???? úgy készülj.

Köszi. Én is erre saccoltam. De reménykedtem, hogy valaki valami olcsóbb problémát hall ki belőle. A Kaposvári Opel szervíztől kértem próbaképp telefonon egy árajánlatot, és egy 180000 Ft-os kedvcsinálóval dobtak meg. Mennyire igényel a vezérlés csere szakműhelyt, és konkrétan miket kell cserélni Z14XEP esetén. Van egy eddig megbízhatónak bizonyult szerelőm, bár ő is 10W 40 hívő. Bár azt rak bele amit viszek. Ha vele csináltatom, melyik cserélendő alkatrészből mely márkát érdemes venni, s ha már bontva van, mi az amit cserélni ésszerű még. A szervizkönyv szerint eddig a fék tárcsákon, betéteken kívül semmi sem volt cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma érdekes dolgot produkált az autó. Tankolást követően érezhető volt, hogy egy henger nem megy és a műszerfalon a kipörgésgátló visszajelző lámpa folyamatosan világított. Az autó újraindítását követően minden rendeben volt, de azért kivillogtattam és ezt hozta:

P0304, ami 4. henger felismert gyújtáskimaradást jelent.

Kérdés, hogy ezt mi okozhatta? Ha a gyújtás modul lenne rossz, akkor gondolom azt egy újraindítás nem orvosolná.

Z18XE

Előre is köszönöm.

Nem azt jelenti!

Égéskimaradást jelent.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Én is erre saccoltam. De reménykedtem, hogy valaki valami olcsóbb problémát hall ki belőle. A Kaposvári Opel szervíztől kértem próbaképp telefonon egy árajánlatot, és egy 180000 Ft-os kedvcsinálóval dobtak meg. Mennyire igényel a vezérlés csere szakműhelyt, és konkrétan miket kell cserélni Z14XEP esetén. Van egy eddig megbízhatónak bizonyult szerelőm, bár ő is 10W 40 hívő. Bár azt rak bele amit viszek. Ha vele csináltatom, melyik cserélendő alkatrészből mely márkát érdemes venni, s ha már bontva van, mi az amit cserélni ésszerű még. A szervizkönyv szerint eddig a fék tárcsákon, betéteken kívül semmi sem volt cserélve.

wakond majd felvilágosít, már ha vezérléscseréről van szó.

(nekem valami 100E Ft rémlik)

"Van egy eddig megbízhatónak bizonyult szerelőm, bár ő is 10W 40 hívő."

Nálam ez utolsó mondatnak számít egy szerelő szájából... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Én is erre saccoltam. De reménykedtem, hogy valaki valami olcsóbb problémát hall ki belőle. A Kaposvári Opel szervíztől kértem próbaképp telefonon egy árajánlatot, és egy 180000 Ft-os kedvcsinálóval dobtak meg. Mennyire igényel a vezérlés csere szakműhelyt, és konkrétan miket kell cserélni Z14XEP esetén. Van egy eddig megbízhatónak bizonyult szerelőm, bár ő is 10W 40 hívő. Bár azt rak bele amit viszek. Ha vele csináltatom, melyik cserélendő alkatrészből mely márkát érdemes venni, s ha már bontva van, mi az amit cserélni ésszerű még. A szervizkönyv szerint eddig a fék tárcsákon, betéteken kívül semmi sem volt cserélve.

vezérlés csere nálam kb. 110e-be fájt, a következő alkatrészeket kell megvenni hozzá:

teljes vezérlés szett, lánc fogaskerék, lánfeszítő...stb... csak eredeti GM!!!!

tömítések:

olajteknő, szelepfedél, és a vízpumpa oldalon is van egy nagyobb ami szokott ereszteni egy idő után és ott jut be a víz az olajhoz, ezért ha még

nem ereszet ilyenkor célszerű cserélni. főtengely szimmering. ezekből Elring márkát vegyél.

vípumpát elvileg nem kell cserélni, de én kicseréltettem, ebből Graf márkát vettem, az Skf-re mostanában sok a panasz.

fagyálló 4L eredeti GM piros!

olaj, olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő.

olajleeresztő csavarhoz új tömítőgyűrű!!!

olajból én az Eneos Hyper Premium 5w30-at venném vagy a 0w40 New life Mobil1.

olajszűrő eredeti GM

pollen és levegőszűrőből én Filtron-t vettem.

a teljes vezérlés-tömítés szettet én az Autokun cégnél vettem olyan 40-50e volt ha jól emlékszem, de lehet több a vízpumpa miatt.

korrekt volt, számla és egy kis alku is belefért (ingyenes szállítás) vaterán is fent vannnak.

szervizköltséggel együtt volt olyan 110e és egy nap munka a szerelőnek.

ha jót akarsz és zavar a bicikli-lánc hang akkor vezérlés csere után vegyél bele motortér szigetelőt.

U.I:

a zizegős hang a twinport szelepet mozgató kis vacak miatt van, meg kell szokni vagy venni új szelepet jó pár Deákért...

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

vezérlés csere nálam kb. 110e-be fájt, a következő alkatrészeket kell megvenni hozzá:

teljes vezérlés szett, lánc fogaskerék, lánfeszítő...stb... csak eredeti GM!!!!

tömítések:

olajteknő, szelepfedél, és a vízpumpa oldalon is van egy nagyobb ami szokott ereszteni egy idő után és ott jut be a víz az olajhoz, ezért ha még

nem ereszet ilyenkor célszerű cserélni. főtengely szimmering. ezekből Elring márkát vegyél.

vípumpát elvileg nem kell cserélni, de én kicseréltettem, ebből Graf márkát vettem, az Skf-re mostanában sok a panasz.

fagyálló 4L eredeti GM piros!

olaj, olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő.

olajleeresztő csavarhoz új tömítőgyűrű!!!

olajból én az Eneos Hyper Premium 5w30-at venném vagy a 0w40 New life Mobil1.

olajszűrő eredeti GM

pollen és levegőszűrőből én Filtron-t vettem.

a teljes vezérlés-tömítés szettet én az Autokun cégnél vettem olyan 40-50e volt ha jól emlékszem, de lehet több a vízpumpa miatt.

korrekt volt, számla és egy kis alku is belefért (ingyenes szállítás) vaterán is fent vannnak.

szervizköltséggel együtt volt olyan 110e és egy nap munka a szerelőnek.

ha jót akarsz és zavar a bicikli-lánc hang akkor vezérlés csere után vegyél bele motortér szigetelőt.

U.I:

a zizegős hang a twinport szelepet mozgató kis vacak miatt van, meg kell szokni vagy venni új szelepet jó pár Deákért...

Köszönöm a mindenre kiterjedő leírást !!!

Szerinted meddig lehet még húzni vezérléscsere nélkül ? Nem hónapokra gondolok. A nejem azzal viszi oviba a kiscsibét. Napi 10-12 km. Én meg hétközben külföldön melózom. Az alkatrészeket beszerzem a neten, a szerelő a macerásabb.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a mindenre kiterjedő leírást !!!

Szerinted meddig lehet még húzni vezérléscsere nélkül ? Nem hónapokra gondolok. A nejem azzal viszi oviba a kiscsibét. Napi 10-12 km. Én meg hétközben külföldön melózom. Az alkatrészeket beszerzem a neten, a szerelő a macerásabb.

Nincs mit, én 210e km-nél cseréltem.

am. nem nagyon hallottam még szakadt XEP vezérműláncról.

de biztos volt, csak ritkán szakad el.

szerelőt csak pesten tudok én is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

wakond majd felvilágosít, már ha vezérléscseréről van szó.

(nekem valami 100E Ft rémlik)

Csak gyári vezérlés készletet célszerű használni, + 0W40 vagy 5W40 dexos olaj munkadíjjal már több mint száz. Ilyenkor célszerű a vízpumpát szíjat is cserélni. Így kb. 150k. Olajból nálam csak a 40-es jöhet számításba (lánc) egyébként.

Nálam ez utolsó mondatnak számít egy szerelő szájából... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem azt jelenti!

Égéskimaradást jelent.

Szia!

Ok, elhiszem, hogy égéskimaradás, de a kérdés továbbra is ugyan az, hogy ezt mi okozhatja?

Amúgy azóta 1x jött elő, kicsit magasabb fordulaton mentem vele (amikor ment mind a négy henger) és azóta eltűnt a hiba.

Ennyi lett volna a gond, hogy talán kicsit elkoszosodott valahol a sok városi használattól?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ok, elhiszem, hogy égéskimaradás, de a kérdés továbbra is ugyan az, hogy ezt mi okozhatja?

Amúgy azóta 1x jött elő, kicsit magasabb fordulaton mentem vele (amikor ment mind a négy henger) és azóta eltűnt a hiba.

Ennyi lett volna a gond, hogy talán kicsit elkoszosodott valahol a sok városi használattól?

Igen!

Hajtsd meg egy kicsit! Kb. annyira, hogy már sajnáld! :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Igen!

Hajtsd meg egy kicsit! Kb. annyira, hogy már sajnáld! :)

Fagyizást kell ajánlani. ;)

150-200km-en keresztül páya tempó 6-ban... Az használ neki....

nekem az új kocsi hosszú távon sokkal kevesebbet eszik, mint rövid távokon.... Olaszországot megjártam 5.5-5.7l-ből végig légkondival, itt meg 6l felett eszik....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ok, elhiszem, hogy égéskimaradás, de a kérdés továbbra is ugyan az, hogy ezt mi okozhatja?

Amúgy azóta 1x jött elő, kicsit magasabb fordulaton mentem vele (amikor ment mind a négy henger) és azóta eltűnt a hiba.

Ennyi lett volna a gond, hogy talán kicsit elkoszosodott valahol a sok városi használattól?

Igen, ugye a városiban nincs pörgetve így nem tud kifújni.

Néha ahogy írták kell fagyiztatni.

ALáírásomban benne van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Terhelés/fogyasztó nélkül, álló motornál, megvan az akku kapcsain a 12,6 V? (multiméterrel mérve), illetve ha ekkor felkapcsolod a tompítottat, mekkorát esik a feszültség?

Ezért gondoltam azt amit írtam, mint kiindulópont. Este leteszed az autót, majd reggel rámérsz csak az akkura, mielőtt még bármit bekapcsolnál (motor, generátor, világítás, rádió). Ekkor megvan-e a12,6 V, majd felkapcsolva a tompítottat mekkorát esik a fesz. Ha ezek jók, akkor mondhatjuk h jó az akku és fel is van töltve. Utána lehet méregetni a generátoros feszültségszinteket. Mekkora generátorod van?

Megnéztem multiméterrel:

Délután, munka után (35 fok):

Hidegen, álló motornál: 12,55V

Világítás felkapcsolva: 12,22 V

Világítás + belső keringetés 2-es fokozat: 12,1V

Indítás, járó motor: 14,3V

Világítás + belső keringetés 2-es fokozat: 14,1V

3-4 km megtétele után, járó motor:

Hűtő ventillátor + világítás + belső keringetés 2-es + rádió: 13,89-14,0V

ezek után leállítva a motort: 12,79 V

Következő reggel gyorsan megmértem még, éjszaka után (25 fok).

Nyugalomban: 12,38V (vagy 12,33V ha jól emlékszem)

Világítást ráadva: 12,11V

Indítás után járó motor: 14,3 V

Ezek alapján, szerintem az akksi, töltés, generátor jó...

Érdekes, hogy az OPCOM ennél mostanában mindig jóval kevesebbet mutat max 13,5V-ot.

Pedig mint mondtam korábban amikor összehasonlítottam 1-2 tizeddel mért csak kevesebbet.

Lehet, hogy az ECU "érti rosszul" a jeleket?

Tehát nála már nincs annyi a feszültség?

Más OBD-m nincs, így összehasonlítani nem tudom.

Mindenesetre legközelebb összehasonlítom a multival az OPCOM-ot.

Menet közben bajosabb, szivargyújtóról esetleg, de az is csal szerintem.

Vagy akkor a hibakódból kiindulva leht hogy a fojtószelepnél, vagy épp az ECU-nál kéne megnézni, hogy mennyi a fesz...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ok, elhiszem, hogy égéskimaradás, de a kérdés továbbra is ugyan az, hogy ezt mi okozhatja?

Amúgy azóta 1x jött elő, kicsit magasabb fordulaton mentem vele (amikor ment mind a négy henger) és azóta eltűnt a hiba.

Ennyi lett volna a gond, hogy talán kicsit elkoszosodott valahol a sok városi használattól?

Én nem szoktam fagyiztatni!

Veszek szeleptisztító adalékot és kész. (eddig sárga STP-t vettem 5000km-enként .....de az már megváltozott)

Nekem is ugyan ez a hiba volt P304, azóta soha nem jött elő.

Link to comment
Megosztás:

Én nem szoktam fagyiztatni!

Veszek szeleptisztító adalékot és kész. (eddig sárga STP-t vettem 5000km-enként .....de az már megváltozott)

Nekem is ugyan ez a hiba volt P304, azóta soha nem jött elő.

Mostanság én se :D. Picit pörgősebben vezetek. Meg havonta van pálya. Persze a melóhely felé van pár kmes szakasz ahol tudok gyorsabban menni ahol pöröghet. 9ker - Budaörs.

2x12,5 km az út.

Persze az adalékot nem ismerem így ahhoz nem tudok hozzászólni. Nagy benzinzuhanás óta shell v-power nitrot tankolok.

Németben meg kikormoltam rendesen, de szerencsére nem voltak ilyen gondjaim. Annyit veszek észre h 50es tempónál motorfékezek és finoman adom a gázt akkor picit beránt, de gyorsul megy ahogy illik. :S

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon megrogyott a lökhárító (sok darabra tört, hiányos, nagy felületet kell újraépítenie a műanyagosnak), akkor viszont valóban a bontott gyári és annak fényezése a legjobb megoldás. Az méretpontos, azzal nem lehet gond, lényegében teljes értékű gyári sérülésmentes lökösöd lenne úgy hogy semmi nyoma nem lenne a történteknek... De mint előzetesen írtam, ha az a két variáns van hogy utángyártott (amit ha a szaki választ a legolcsóbbat veszi de Te fizetsz érte keményen), azt valahogy ráfaragják a kocsidra vagy javítják az elemet, akkor utóbbi. Én eddig egyetlen utángyártott karosszéria elemet vettem a G-hez, az első sárvédő dobbetét-et egy repedés miatt cseréltem. Klokkerholm-ot vettem (ami ugyebár elvileg nem hitvány minőség), de vagy 3 patent és két ív egyáltalán nem passzolt, fél délelőttöt farigcsáltuk, igazából a gyáriból meg a vett darabból lett összehozva valami (lehet h ki is kellene cserélnem gyárira)...

Sziasztok!

Ma voltam a karosszériásnál. Az előzetes (bontás nélküli) kárfelmérésük alapján, csak a lökhárító le-fel szerelése, a javítás és a fényezés benne lenne 60.000 forintba, de mivel a lámpatest (jobb esetben csak a tartó pöckök) és valamilyen mértékben a homlokfal is valószínűleg sérülhetett, így az össz javítási költséget 100.000 forint körülire saccolták. Megmondom őszintén engem kissé mellbevágott, de lehet, hogy ennyi az annyi.

Szerintetek reális lehet a szervíz által megadott javítási költség?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma voltam a karosszériásnál. Az előzetes (bontás nélküli) kárfelmérésük alapján, csak a lökhárító le-fel szerelése, a javítás és a fényezés benne lenne 60.000 forintba, de mivel a lámpatest (jobb esetben csak a tartó pöckök) és valamilyen mértékben a homlokfal is valószínűleg sérülhetett, így az össz javítási költséget 100.000 forint körülire saccolták. Megmondom őszintén engem kissé mellbevágott, de lehet, hogy ennyi az annyi.

Szerintetek reális lehet a szervíz által megadott javítási költség?

Köszi

Pár éve mikor az Off Ignisünk On elé kiugrott egy kutya és összetörte az első lököst annak a javítása így alakult: 5e Ft műanyag hegesztés 35e Ft fényezés. Igaz semmi más nem sérült se lámpa se semmi, a lökösön két repedés volt és a ködlámpa egyik tartófüle törött le.

Ha leszeded a lököst látod majd mi sérült nálad így utána tudsz nézni az alkatrész áraknak, tudni fogod reális e a szerviz által adott ajánlat.

Lökös leszedése az aláírásomban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem . Van egy astra g x14xe ,az anyós felőli oldalon ha kifordítom a kereket ,a főtengely jeladó felett ,de kicsit beljebb van egy jeladó. Megvan picit sérülve (szivárog az olaj ).

Az lenne a kérdésem ,hogy ez milyen jeladó (én az olajnyomásra tippelek ,de nem vagyok benne biztos ).

Előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.