Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Olajcsere megvolt. Végül is Castról ment bele. Észrevettem, hogy 2000 fordulaton, csak ott , és álló helyeztben, mivel menetközben nem hallom, vacsok a motor, olyan hangot ad, mintha tocsogna az olajban, vagy valami olyasmi, sem alatta, sem felette ezt nem lehet hallani csak ott.

Ez mi lehete?

Roló, nem ilyesmi volt nálad is a jelenség a kartergáz elvezető cső eltömődéskor? Vagy az nem nálad volt?

Link to comment
Megosztás:

Mármint a csatlakozót gondolom. Menj körbe a többin is, hátha... :D Vezetéksérülést nem látsz?

Nyakban a szenzornál nincs kikezdve a vezeték szigetelés, illetve nincs megtörve a kábel?

Igen, a csatit is meg a kábel nyak részét ahol az agyhoz csatlakozik. A külső szigetelés(borítás) nyaknál ki van szakadva, tulajdonképpen csúszkál a 2 vezetéken ami viszont úgy tűnik sértetlen.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a csatit is meg a kábel nyak részét ahol az agyhoz csatlakozik. A külső szigetelés(borítás) nyaknál ki van szakadva, tulajdonképpen csúszkál a 2 vezetéken ami viszont úgy tűnik sértetlen.

Sajnos akkor az a szenzor tuti cserés lesz. beázik ott, és megeszi a belsejét a sós víz.

Link to comment
Megosztás:

az sem túl olcsó... és csak gyáriban érdemes megvenni, utángyártott érzékelők nem szokták

meghálálni magukat.

Amit nemrég kérdeztem, komplett hátsó dobfék (azaz ami a hátsó hídra van csavarozva) 21e Ft 1.4-es benzines Astrára....

És az ABS szenzort nem is lehet külön cserélni, SKF gyártja, ugyanugy mint a kerékcsapágyazász is, amivel egybe van építve

Link to comment
Megosztás:

a gyári ABS es kerékagy / mert ugye egyben van/ közel 70 e ft.

nekem utoljára 35 ért hoztak gyári kerékagyat dobozban....

ha kell meg tudom kérdezni,hogy van e még ebből...

Köszönöm kedvességed uhuhu előre is és régi bár nem túl hosszú ismeretségünkre való tekintettel is :-).

Első körben ajánlottak 21 ezerért egy nem tudom milyent. Ma megkérdezem milyen garancia van erre.

Mindenesetre itt már nincs olyan egetverő árkülönbözet és ez megfontolandó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én ma vittem szerelőhöz a kocsit. Féket cserélnek rajta ( elvileg szükséges) 20000 Ft+4-5000 szerelésidíjért. Megkértem nézzék át a kocsit egy kissé. Ha kell cseréljék le a fékolajat és a motor olajat is. Ez elvileg 30-40000 Ft-ba kerül majd nekem. Szerintetek ez sok nagyon?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elvittem az autót lengéscsillapító vizsgálatra. A járművizsgálati jegyzőkönyvön ez áll:

Maradó talperő értékek %-ban

Bal első: 50,4 Jobb első: 55,1 Eltérés: 8,5

Bal hátsó: 42,3 Jobb hátsó: 42,9 Eltérés: 1,4

Annyit mondtak, hogy ezek jó értékek.

Elmagyarázná nekem valaki, hogy mi az a maradó talperő érték? Mit fejeznek ki ezek a számok?

Köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már egy ideje figyelemmel kísérem a fórumot,én is astra tulajdonos vagyok.Próbáltam keresni a bajomra valamit a sok okos dolog között,de nem találtam.Ezért szeretném a segítségeteket kérni.Az én problémám a következő lenne: Van egy 1998-as astra td autóm GM motoros,150.000km-rel.A baj 1 hónapja kezdődött,elkezdett kéken füstölni az autó.Ez csak hidegen,beindításkor jelentkezik,és kb. 10 másodpercig zakatolva jár a motor,azután minden ok. Eddig az olajat minimálisan ette,de most jobban csipegeti.Mindíg 5W-40-es olajat teszek bele.Az autó menet közben nem füstől.Szerintetek mi lehet a gond?Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm kedvességed uhuhu előre is és régi bár nem túl hosszú ismeretségünkre való tekintettel is :-).

Első körben ajánlottak 21 ezerért egy nem tudom milyent. Ma megkérdezem milyen garancia van erre.

Mindenesetre itt már nincs olyan egetverő árkülönbözet és ez megfontolandó.

A 21e a gyári.

Én kérdeztem a Bárdinál is, ott 29e-et mondtak rá, az is ugyanaz mint a gyári, csak több emberen megy keresztül. Amugy az SKF gyártja a GM-nak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elvittem az autót lengéscsillapító vizsgálatra. A járművizsgálati jegyzőkönyvön ez áll:

Maradó talperő értékek %-ban

Bal első: 50,4 Jobb első: 55,1 Eltérés: 8,5

Bal hátsó: 42,3 Jobb hátsó: 42,9 Eltérés: 1,4

Annyit mondtak, hogy ezek jó értékek.

Elmagyarázná nekem valaki, hogy mi az a maradó talperő érték? Mit fejeznek ki ezek a számok?

Köszi! :D

Én most nézettem a Corsámon, mondjuk nálam lényegesen jobb értékeket hozott (70% körüli) és azt mondta a szaki, hogy műszakin 35% -os értéket még elfogadnak, az alatt már OFF....

"Nagyvonalakban" a lengéscsillapítód jóságának % -os értékei a számok.

Link to comment
Megosztás:

Roló, nem ilyesmi volt nálad is a jelenség a kartergáz elvezető cső eltömődéskor? Vagy az nem nálad volt?

Igen, igen! Teljesen nem szünt meg,de lényegesen csökkent.

Én klattyogásnak neveztem, de ez a tocsogás tényleg találó kifejezés, olyan mint ha egy forgó vmit félig belemártanál egy vízzel teli edénybe.....

Link to comment
Megosztás:

Szia

Kapcsolási rajz, kézikönyv (service manual) Astra G-hez (Z14XE motoros) hol tölthető le?

http://members.fortunecity.de/warrior7/ más motorúakhoz jó kapcsolási rajz

Tempomatot lehet úgy beleszerelni, hogy csak az indexkart cserélem le egy tempomatos karra, bedugom a tempomat aljzatba is és a komputer már fel is ismeri és működik?

skype: janosratkai

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már egy ideje figyelemmel kísérem a fórumot,én is astra tulajdonos vagyok.Próbáltam keresni a bajomra valamit a sok okos dolog között,de nem találtam.Ezért szeretném a segítségeteket kérni.Az én problémám a következő lenne: Van egy 1998-as astra td autóm GM motoros,150.000km-rel.A baj 1 hónapja kezdődött,elkezdett kéken füstölni az autó.Ez csak hidegen,beindításkor jelentkezik,és kb. 10 másodpercig zakatolva jár a motor,azután minden ok. Eddig az olajat minimálisan ette,de most jobban csipegeti.Mindíg 5W-40-es olajat teszek bele.Az autó menet közben nem füstől.Szerintetek mi lehet a gond?Segítségeteket előre is köszönöm!

lehet hogy elkezdi enni az oilt nekem f astrám csinálta ezt de az oilt akkor is ette mikor már meleg volt a motor próbálj 10w40-es oilt bele mert az valamivel sürübb de az oilcs .intervallum is lecsökken.........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én ma vittem szerelőhöz a kocsit. Féket cserélnek rajta ( elvileg szükséges) 20000 Ft+4-5000 szerelésidíjért. Megkértem nézzék át a kocsit egy kissé. Ha kell cseréljék le a fékolajat és a motor olajat is. Ez elvileg 30-40000 Ft-ba kerül majd nekem. Szerintetek ez sok nagyon?

húszezer??? 11 ezer párszáz forint a fékbetét....

Link to comment
Megosztás:

Próbálj bele egy jó 10W40-est. Pl Metabond Speed, Mobil1, Castrol... az több mint valószínű,

hogy megoldja a problémád.

Köszönöm a vállaszod,(most leszek olajcserés)megfogadom a tanácsod.Azt elfelejtettem tegnap leírni,hogy prolongot raktam bele,és azóta füstől az autó.Szerinted ennek is van köze hozzá?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! tud nekem valaki segiteni, hogy a belsökeringetés szabályzó csapantyút mivel tudnám potolni, a motor jó, a muanyag doboz tökéletes, csak a forgató tengely tört el amivel a motor forgattya a fedelet.... és q va drága ....

Ja és G Astra 1,7 dti Delphi futés rendszer

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy elkezdi enni az oilt nekem f astrám csinálta ezt de az oilt akkor is ette mikor már meleg volt a motor próbálj 10w40-es oilt bele mert az valamivel sürübb de az oilcs .intervallum is lecsökken.........

Megpróbálom,köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a vállaszod,(most leszek olajcserés)megfogadom a tanácsod.Azt elfelejtettem tegnap leírni,hogy prolongot raktam bele,és azóta füstől az autó.Szerinted ennek is van köze hozzá?

én a prolongal ugy jártam olyan lett töle az oil mint a viz oilcsere után tettem bele és motorcsere lett belöle egy ascona volt a drága 86-os szerintem felejtsd el ..............

Link to comment
Megosztás:

Tempomatot lehet úgy beleszerelni, hogy csak az indexkart cserélem le egy tempomatos karra, bedugom a tempomat aljzatba is és a komputer már fel is ismeri és működik?

ennyire azért nem egyszerű...

kell kuplungkapcsoló meg ha nem megfelelő a mostani, akkor fékpedál-kapcsoló is bele. utána tech2-vel aktiváltatni kell.

Link to comment
Megosztás:

én a prolongal ugy jártam olyan lett töle az oil mint a viz oilcsere után tettem bele és motorcsere lett belöle egy ascona volt a drága 86-os szerintem felejtsd el ..............

Sztem rosszul csináltad. Olaj cserénél homokot kellett volna bele öntened nem olajat. Úgy nem lett volna gond. :D . Én régen a skodámba öntöttem vmi hasonló adalékot. olyan gyönyörüen füstölt tőle, hogy ihaj. Akkor megfogadtam maradok a 10ezrenkénti olajcserénél, jó minőségű olajból.A többi humbukk, vagy fölösleges.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.