Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! 

Egy kis tanácsra szorulnék:

14XEP szelepfedél tömítés csere menetére lennék kíváncsi.

Milyen márkájút érdemes venni, és ha leveszem a fedelet a csere miatt, tud-e bármi szétugorni, aminek nem kellene ? 

Tömítőpasztát kell-e használni ?

 

Köszönöm a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Jött egy ilyen hibakódom, korábban már volt de azt tudtam törölni.

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCdk40Sk5fQllFTU0/view?usp=drivesdk

Nem tudom törölni, folyamatosan fennálló hiba...

Ha jól tudom fojtószelep állás érzékelő probléma.

Készüljek fojtószelep cserére? Gondolom bontóban érdemes, mennyi körül adnának? És mi a garancia, hogy abban nem sz*r.

Hogy tudnék itthon belenézni? Volt már valakinek ilyen??

Újraindítás nem segített.

Olvasgattam külföldi fórumokon, azt ajánlják, akksi sarut vegyem le, és hátha elfelejti, ha nem akkor valószínűleg fojtószelep csere.

Esetleg még meg lehet próbálkozni (ellenőrizni) a csalakozót, olyat is olvastam, hogy az is lehet szennyezett...

Reméljük a legjobbakat...

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Lefalazott EGR okozhat alapjárati problémát (2001/12 Z16xe,350e km) ? A szívóágnál zárt,szóval maga a szelep szabadon mozoghat. Alapjárati fordulat megfelelő,de nem egyenletes,kicsit bubog a kipufogó. Amikor teljesen üzemmeleg a motor,akkor az alapjárattal nagyon küzd a technika,leesik 500 köré, aztán kap egy kis fröccsöt,de a legtöbbször leáll. Menet közben,váltáskor szintén azonnal leáll,amint kinyomom a kuplungot. Ha lehúzom az EGR-t,akkor minden szuper :) Próbáltam tisztítani, de teljesen ugyanaz a jelenség. Kipróbáltam, ha lehúzom a MAP szenzort, akkor hébe-hóba szintén leesik a fordulat,de nem áll le,viszont értelemszerűen többet fogyaszt.

Lefalazást megszüntetve pánikba esik a motor, össze-vissza rángat menet közben,nem tud mit kezdeni a helyzettel,hibajelzés nincs (4 éve használom lefalazva). Ha nincs rádugva a kábel a szelepre,akkor sincs check engine 2-3 indításig, utána értesít,hogy nem érzékeli az EGR-t.

 

Leprogramozni Tech2-vel lehet csak, vagy Opcommal is lehetséges? Ahol szervizelik, ott csak utóbbi van (eredeti).

 

 

Link to comment
Megosztás:

  Sziasztok új vagyok itt a fórumon! Véleményetekre lennék kíváncsi  !Van nekem 1 opel astra g 1.6 z16xe motor van benne! 2003 -as évjáratu, 212.000km van benne!200.000km vettem ,szervizkönyves! A probléma az lenne ha el indítom akkor furcsa hangja van (kerepelőhöz tudnám hasonlítani)! Szerelőnél volt vezérlés jó ,hidrotőkék is meg lett nézve szerelő szerint jók , olajat nem eszi !Kompresszio is jo! Nem gyári opel olaj van benne!10w40 olaj lett beleöntve Az autó megy indul is gyorsul is nem venni észre, hogy gond lenne a motorral. Félek hogy meg kell bontani a motort ! Szerintetek mi lehet a gond? Remélem tud valami tippet adni!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ivo nagy írta:

  Sziasztok új vagyok itt a fórumon! Véleményetekre lennék kíváncsi  !Van nekem 1 opel astra g 1.6 z16xe motor van benne! 2003 -as évjáratu, 212.000km van benne!200.000km vettem ,szervizkönyves! A probléma az lenne ha el indítom akkor furcsa hangja van (kerepelőhöz tudnám hasonlítani)! Szerelőnél volt vezérlés jó ,hidrotőkék is meg lett nézve szerelő szerint jók , olajat nem eszi !Kompresszio is jo! Nem gyári opel olaj van benne!10w40 olaj lett beleöntve Az autó megy indul is gyorsul is nem venni észre, hogy gond lenne a motorral. Félek hogy meg kell bontani a motort ! Szerintetek mi lehet a gond? Remélem tud valami tippet adni!

Akkor vegyük sorra hogy szerintem mi lehet a gond: az egyik, hogy Te egész nap kiabálsz egyébként vagy miért kell szinte minden mondat végére felkiáltójel? A másik, hogy Z jelű Ecotec motorba nem szabad 10w40-es olajat tenni (pontosabban szabad, csak az Opel/GM nem ajánlja), nekem emiatt (részben emiatt, előző tulaj azt tett bele) kellett szétbontani a motort és gyűrűzni és szelepszűr szimeringezni. Azt honnan tuja a szerelőd hogy a vezérlés jó, a vízpumpa jó és nem ezek adnak hangot? Adhat a szíjfeszítő is, a generátor is. Ütemes kattogás ezer dologtól lehet. Sokan csinálták azt, hogy felvették az autójuk hangját videóra és feltették youtube-ra aztán kiderült hogy másoké is olyan csak ő élt abban a hitben hogy valami gond van. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ivo nagy írta:

Sziasztok, sikerült videót is csinálni.

 

Az enyémnek is pont ilyen hangja van néha.Van hogy csak 1-2 mp-ig néha fél percig is csinálja.Az még az érdekes,hogy reggel nem csinálja,csak ha indulok haza a melóból.Nem foglalkozom vele ameddig nem állandósul a probléma.

Link to comment
Megosztás:

A videón lévő tartós hang szerintem nem normális. Az indításkori rövid kopogás és kerregés normális lehet, állítólag.

A melegen alapjáraton vagy gyorsításkor jelentkező hang már nagyon nem.

https://alkatreszek.hu/alkatreszek/motorblokk_alkatreszek_auto_motor_tomitesek/hidrotoke

Én a hidrotőkére tippelnék és valóban egy tapasztalt márkaszerviz motordiagnosztikával megfűszerezett vizsgálatát javasolnám. Ha az lenne és megoldódna a probléma, akkor azután csakis min. 5W-30-as Dexos2-es olajat tegyél majd bele (1/10.000 periódussal) és ha teheted, akkor jó minőségű olajat. Az enyémben még csak 44 eKm van, de alapjáraton néha már kopog, ahogy a páromé is, amiben szintén kb. ennyi van... de csak néha. Ez opel betegség ennél a motornál. Odafigyeléssel, törődéssel ki lehet tolni a jelenséget. De ha sokáig nem teszel semmit és így jársz, akkor már drágább lesz a javítás, ha meg eladnád, akkor könnyen letöri az árat egy ilyen hang.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, outsider írta:

Jött egy ilyen hibakódom, korábban már volt de azt tudtam törölni.

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCdk40Sk5fQllFTU0/view?usp=drivesdk

Nem tudom törölni, folyamatosan fennálló hiba...

Ha jól tudom fojtószelep állás érzékelő probléma.

Készüljek fojtószelep cserére? Gondolom bontóban érdemes, mennyi körül adnának? És mi a garancia, hogy abban nem sz*r.

Hogy tudnék itthon belenézni? Volt már valakinek ilyen??

Újraindítás nem segített.

Olvasgattam külföldi fórumokon, azt ajánlják, akksi sarut vegyem le, és hátha elfelejti, ha nem akkor valószínűleg fojtószelep csere.

Esetleg még meg lehet próbálkozni (ellenőrizni) a csalakozót, olyat is olvastam, hogy az is lehet szennyezett...

Reméljük a legjobbakat...

Na.

Tegnap lehúztam, az akksit, úgy hagytam egy fél órát, visszaraktam nincs változás.

Lehúztam a fojtószelep csatiját, belül szép tiszta volt, visszadugtam nincs változás...

Megnéztem OPCOM-al, a pedálhelyzet érzékelő 1 és 2 reagál a pedál lenyomására, igaz az értékük nem ugyanonnan indul az egyik 0,9V alapból a másik 1,36V.

De ahogy nyomom növekszik rendesen az érték.

A fojtószelep állás érzékelő viszont süket. Beindítva sem, és leállítva, gyújtást ráadva sem változik az értéke semmit, ha nyomkodom a gázpedált.

Ebből én arra következtetek, hogy az érzékelő, ami a fojtószelepben van kuka. Más meglátás?

X-es motorknál még lehetett kapni külön ilyen érzékelőt...

Amikor nyomom a gázt, hallatszik hogy némileg emelkedik a fordulatszám (több levegő megy be), mozog a pillangószelep, de több naftát nem enged be többet, mert gondolom az ECU nem tudja "hol tart" a pillangószelep pontosan. Ezért nem is megy az autó akárhogy nyomom, csak mintha alapjárattal mennék...

Néztem foljtószelep újonnan 90k, bontva 12-30E Ft környékén lehet találni...

A szerelőmet nem tudom elérni gondolom Szabin van.

Mondták még, hogy a fordulatszám érzékelő okozhat ilyet...

Azt hol, és hogyan tudom ellenőrizni, hogy jó-e? Én úgy látom, hallom hangra, hogy az kb annyi amennyit kijelez a műszerfalon. Tehát én nem gondolnám.

Van a közelemben egy bontó, megpróbálok nézni ott egy értelmes fojtószelepet.

 

21 órája, Pajzs89 írta:

Hali! Sajnos tönkrement az akksi a kocsiban. Újonnan tudnék venni Bosch 45Ah 400A 12V akksit. Ez jó lenne vagy "kicsi" szerintetek? Astra G 1.6i (X16SZR) jelenleg GM 12V 60Ah van benne.

 

Nézd meg itt alvázszám alapján milyen volt benne.

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

Bal oldalt alul be tudod írni.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Pajzs89 írta:

Hali! Sajnos tönkrement az akksi a kocsiban. Újonnan tudnék venni Bosch 45Ah 400A 12V akksit. Ez jó lenne vagy "kicsi" szerintetek? Astra G 1.6i (X16SZR) jelenleg GM 12V 60Ah van benne.

 

Nekem most 62Ah-ás van bent.....de elektromos szerelő mikor meglátta azt mondta, hogy max 52-55Ah-ást vegyek legközelebb, mert a 60-assal jobban melegszik a generátorom....
szóval én ezt ajánlanám neked:
Banner Power Bull P5519 -est ajánlanám :D
ez 55Ah 480A

Link to comment
Megosztás:

SOS!

Nincs köztetek egy cartárs Debrecenben, aki Z14XE, Z16XE vagy Z16SE motoros Astrával bír, és hajlandó lenne a fojtószelepét egy helyszíni áthelyezésre felajánlani némi sörért, és hálálkodásért cserébe? :)

Ki szeretném zárni, vagy épp megerősíteni, hogy a fojtószelepem a sz#r.

Elég gyanús, az élő adatok szerint a fojtószelep állás érzékelő 1-2 értéke konstans, ugyanúgy, mint a számított fojtószelep pozíció. 13% bárhogy nyomom a gázt. A másik lehetőség, hogy az ECU halt meg...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 13. at 11:29, outsider írta:

SOS!

Nincs köztetek egy cartárs Debrecenben, aki Z14XE, Z16XE vagy Z16SE motoros Astrával bír, és hajlandó lenne a fojtószelepét egy helyszíni áthelyezésre felajánlani némi sörért, és hálálkodásért cserébe? :)

Ki szeretném zárni, vagy épp megerősíteni, hogy a fojtószelepem a sz#r.

Elég gyanús, az élő adatok szerint a fojtószelep állás érzékelő 1-2 értéke konstans, ugyanúgy, mint a számított fojtószelep pozíció. 13% bárhogy nyomom a gázt. A másik lehetőség, hogy az ECU halt meg...

Köszönöm 'adorjant' kollégának a gyors közbenjárását a probléma megoldásában. A fojtószelep volt a hiba oka. Szerintem már ez szivatott 2 éve, lassú haldoklásában...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Még új vagyok itt, és csak átfutottam pár oldalt, de egyelőre nem találtam meg amit keresek.

Egy 2007-es z16xe (benzines) Astráról lenne szó. Elvileg 99000 km van benne, 23e-t én raktam bele. Amikor vettük a feszítő kivételével a görgők+ szíjak,olaj,szűrők ki lettek cserélve. Most már csak hidegen (eddig random) indul nehez. Kb 10mp forgat, majd kis hatásszünet, és lassan elkezd beindulni a motor. 4 szerelőnél járt már az autó, de senki nem találta a hibát. Új akksi, gyertyák, hőgomba,benzinpumpa, benzinpumpa relé, a főtengely jeladó cserélve 2x (ez csak bontott volt), egr+pillangó szelep kitakarítva, számítógép javítattva (Autodigit). Most kapott olajcserét is. És még mindig nem jó. Tudnátok ez ügyben segíteni? Előre is köszönöm!

Módosítva : d4130
Link to comment
Megosztás:

2 órája, hood 21 írta:

Sziasztok!

Van ötletetek mitől rázhat be az autó fékezés közben? 90-100 km/h fölött. Az előző féktárcsa + betét amit most cseréltem le emiatt két éves volt. Új tárcsa +betét probléma megmaratt. Szerelőm szerint kerékagy üthet? Vélemény?

Üdv: Robi

 

Én 70-80-nál éreztem ilyet, megpakolva (4 személy + 1 heti csomag), hosszú lejtőn, 700 km-es út után. Betudtam annak, hogy kicsit túlmelegedett, elfáradt a tárcsa, mert útközben nem volt ilyen probléma.

De kíváncsi lennék más magyarázatra.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Geopake írta:

Megnéztem ecat.on.Az én kocsimat 2005.01.11 én gyártották.A motor Szentgotthárdi.a többi Gliwicei.Májusban helyezték forgalomba.

A motort valószínűleg ennél korábban gyártották... :)

A te autód keddi. Az jó, mert már kiheverték a hétfőt :-)

Az enyém csütörtöki, akkor már mindenki sz*rt bele, a pénteket várták... :-)

Módosítva : outsider
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy melyik vezérlés szett(vízpumpával) kell a kocsimba?

2003 G astra(hatchback) 1.4 16v

Motorkód: Z14XE20BB1966
Alvázszám: W0L0TGF4835181136

SKF érdekelne,de tulajdonképp mindegyik márkából 3at hoz a gyári katalógus.

Amit eddig ki tudtam deríteni, hogy az egyikbe az egyik görgő illetve a vízpumpa más!

VKMC 05156-1

VKMC 05152-1

VKMC 05156-2

Ha valaki nagyon ráér utána nézhetne mert ahány szerelő és ahány alkatrészes annyi verzió.

De akár csak a  vízpumpa is érdekelne, abból 2 félet hoz az SKF

VKPC 85211

VKPC 85212

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.