Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mivel a szerviz ota vagy 100 km-t tettunk meg, a fogyasztas novekedeserol nem tudok beszamolni.

Az egyetlen, amira gondolni tudok, hogy a zoldkartyahoz valamit allithattak az auton. De ez csak egy kosza gondolat ...

Koszonom a gyors reakciodat.

Züldkártyánál hirtelen nem tudom, mit tudnak állítani egy ilyen mai motoron. Itt már mindent elektronika vezérel... Sztem vmi más lehet. Légszűrő nincs eltömődve esetleg? Nézz bele a motorba, nincs e vmi szemmel látható bibi benne. Lifegő csatlalkozó, össze nem illesztett légbeömlö csövek, ilyesmi... Hátha... Pontosan miket csináltak a szervízen papír (számla) szerint?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Akkumulatort szeretnek cserelni egy 99`-es 1.6-os G Astra Caravanban. Milyen s mekkora akkut erdemes/kell vennem?

Az Optima Exide jó választás, én is merem ajánlani, csak vigyázz az akksi magasságával, hogy elférjen.

Azt hiszem a piros Exide magassága problémás, de nem 100%, csak azért szólok mert egy ismerősöm nem tudta vmelyik Optimát beletenni az Opelbe a magassága miatt.

Link to comment
Megosztás:

Az Optima Exide jó választás, én is merem ajánlani, csak vigyázz az akksi magasságával, hogy elférjen.

Azt hiszem a piros Exide magassága problémás, de nem 100%, csak azért szólok mert egy ismerősöm nem tudta vmelyik Optimát beletenni az Opelbe a magassága miatt.

Koszi, szem elott tartom, ez nem is rossz. De asszem a piros teteju Exide irgalmatlanul draga...

Link to comment
Megosztás:

Züldkártyánál hirtelen nem tudom, mit tudnak állítani egy ilyen mai motoron. Itt már mindent elektronika vezérel... Sztem vmi más lehet. Légszűrő nincs eltömődve esetleg? Nézz bele a motorba, nincs e vmi szemmel látható bibi benne. Lifegő csatlalkozó, össze nem illesztett légbeömlö csövek, ilyesmi... Hátha... Pontosan miket csináltak a szervízen papír (számla) szerint?

Kedves telo!

Megfogadom a tanacsot es bele fogok nezni a motorterbe, hatha ... Ha megtortent megirom az eredmenyt.

Egyebkent arra gondoltam, hogy a computeres diagnosztikai eszkoz (tech2) alkalmas lehet a motor egyes parametereinek

beallitasara (elektromos vezerles) es ezzel a karosanyag kibocsatast csokkenteni lehet akar a teljesitmeny rovasara is. Hangsulyozom, hogy nem vagyok szakmaibeli, csak tippelek.

Koszi.

Link to comment
Megosztás:

Egyebkent arra gondoltam, hogy a computeres diagnosztikai eszkoz (tech2) alkalmas lehet a motor egyes parametereinek

beallitasara (elektromos vezerles) es ezzel a karosanyag kibocsatast csokkenteni lehet akar a teljesitmeny rovasara is. Hangsulyozom, hogy nem vagyok szakmaibeli, csak tippelek.

Koszi.

Vmi minimális szinten lehet állítani Tech2-vel paramétereket, de ha jól tudom, nagy változtatásokat (a teljes vezérlőprogram felülírásán kívül) nem lehet eszközölni. Bár lehet rosszul emlékszem, vki javítson ki. Nem hinném, hogy zöldkártyához bármit is állítottak volna egy 2 éves autón, sztem nem jellemző. Persze itt is lehet, tévedek... opel16v?

Link to comment
Megosztás:

Nemtom :D

Pár dolgot lehet állítani, de nem hiszem hogy ez történt volna.

Meg kéne érdeklődni, nem-e raktak rá valami sw frissítést... :D

,

vagy csak most kéne rárakni :D

ma már semmi se állitható még Tech2 vel se...

pl a barátnőm autóján még alapjáratot se lehet beállitani, mert az elektronika csinálja...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bár nem épp hiba, egy érdekesség:

Minap tankoltam a kocsiba (1.7DTI). Ilyenkor mindig 0-ázom a napi számlálót. Gondoltam egyet, mi van ha hosszabban megnyomom. Na és láss csodát akkor kiírt két számot, de hogy az mit jelent nem tudtam rá jönni. Az egyik valami 34,5 volt alatta pedig 15353 vagy mi. ezek mit jelentenek, tudja valaki?

THX!

Nekem 7,3 és 15385..... ( X14XE )

Mennyi idős az autód???

Link to comment
Megosztás:

Volna egy olyan problémám, hogy a coputerem azt írja 7.0 liter az átlag fogyasztásom, viszont a 100 km en az elhasznált üanyag 8.0 liter. Az üzemanagy mutatóm pirosabn van és nincs semmi sárga lámpa, azt írja van még 80 km benya a kocsiban de semmi sárga lámpa.Mostanában nem méregettem hogy tényleg mennyi fogyaszt az autó de amikor mértem 6.5-7.3 között volt. Mi lehe a baj lehet kalibrálni kellene vagy mi történt, illetve melyiknek higyjek? a mutatónak vagy a computernek??

Link to comment
Megosztás:

melyiknek higgyé? a beletankolt mennyiségnek...

a többi az csak tájékoztató jellegü mérőmüszer...

Az eddig ok,de eddig olybá tünt hogy pontos,tehát kb 95 km-nél felgyúlt a sárga lámpa 60 nál elkezdett villogni.ńo meg a fogyasztás passzolt az elhasznált üzemanyag mennyiséggel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Régebb óta olvasgatom a fórumot, de most felmerült egy kérdés, amit itt kézenfekvőnek kezeltek, nekem mégsem jött össze.

Ez az a bizonyos "hibakód kivilogtatása fék+gáz módszerrel".

Én úgy értelmeztem, hogy fék+ gázpedál benyom, gyújtás ráad, oszt várjuk a csodát.

Nos a haver B Vectrája is várta, mert semmit sem reagált rá... (semmi villogtatás)

Hiba amúgy kell, hogy legyen, mivel menet közben néha bedobja a hibajelző lámpát, ilyenkor le is gyengül, alig megy. (diesel)

Tudom, hogy nem Vectrás topic, de a módszert itt olvastam, ezért fordulok hozzátok.

Mit rontottunk vajon el?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Régebb óta olvasgatom a fórumot, de most felmerült egy kérdés, amit itt kézenfekvőnek kezeltek, nekem mégsem jött össze.

Ez az a bizonyos "hibakód kivilogtatása fék+gáz módszerrel".

Én úgy értelmeztem, hogy fék+ gázpedál benyom, gyújtás ráad, oszt várjuk a csodát.

Nos a haver B Vectrája is várta, mert semmit sem reagált rá... (semmi villogtatás)

Hiba amúgy kell, hogy legyen, mivel menet közben néha bedobja a hibajelző lámpát, ilyenkor le is gyengül, alig megy. (diesel)

Tudom, hogy nem Vectrás topic, de a módszert itt olvastam, ezért fordulok hozzátok.

Mit rontottunk vajon el?

MILYEN MOTORKÓD?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Régebb óta olvasgatom a fórumot, de most felmerült egy kérdés, amit itt kézenfekvőnek kezeltek, nekem mégsem jött össze.

Ez az a bizonyos "hibakód kivilogtatása fék+gáz módszerrel".

Én úgy értelmeztem, hogy fék+ gázpedál benyom, gyújtás ráad, oszt várjuk a csodát.

Nos a haver B Vectrája is várta, mert semmit sem reagált rá... (semmi villogtatás)

Hiba amúgy kell, hogy legyen, mivel menet közben néha bedobja a hibajelző lámpát, ilyenkor le is gyengül, alig megy. (diesel)

Tudom, hogy nem Vectrás topic, de a módszert itt olvastam, ezért fordulok hozzátok.

Mit rontottunk vajon el?

Sztem csak elektromos gázpedállal szerelt autóknál lehet kivillogtatni a hibát. A Tied ilyen? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra Classic II 2 eves szerviz utan nem "huz" ugy az auto, mint kellene. A szervizben semmi extrat nem csinaltak a standard dolgokon kivul. Nem tudom

mi lehet az oka. (Ja zold kartya: emelt uresjarat CO% = 0,00).

Van valakinek otlete!

Elore is koszonom.

Nem lehet, hogy valami gagyi olajat tettek bele a minőségi után? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.