Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

48 perce, Janó32 írta:

Sajnos ez sokszor már nem segít, ha egyszer megragad akkor már lutri a félrefordítás hiszen ha mégsem jó a szelep jeladása akkor ua hibajel lesz belőle... emiatt én nem zárnám ki 100% biztosan az EGR esetleges hibáját... 

Ismét egyetértek veled! :)

Még mindig azt mondom, hogy tipikus EGR hiba. Hiába van kifordítva.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, gezoli írta:

Ismét egyetértek veled! :)

Még mindig azt mondom, hogy tipikus EGR hiba. Hiába van kifordítva.

Lehet igazatok van, arra esetleg lenne tippetek, hogy hogyan lehetne kiszűrni az EGR hibát 100%osan? Gondolok itt mechanikus hibakeresésre, ha már szoftveresen nincs hiba a számítógép szerint...

Link to comment
Megosztás:

9 perce, daniel329 írta:

Lehet igazatok van, arra esetleg lenne tippetek, hogy hogyan lehetne kiszűrni az EGR hibát 100%osan? Gondolok itt mechanikus hibakeresésre, ha már szoftveresen nincs hiba a számítógép szerint...

Kérj kölcsön egyet ismerőstől. Jobb ötletem nincs. Higgy nekem, nekem is ezt csinálta. Vettem egy gyári újat, kifordítottam és azóta megszűnt a rángatás.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, gezoli írta:

Kérj kölcsön egyet ismerőstől. Jobb ötletem nincs. Higgy nekem, nekem is ezt csinálta. Vettem egy gyári újat, kifordítottam és azóta megszűnt a rángatás.

Had kérdezzek valami, persze csak ha szabad: ha a szelep megragadása miatt részterhelésnél is túl sokat enged vissza a kipufogó gázból, és ezért rángat, akkor miért marad meg a jelenség ha ki van fordítva a szelep? Ilyenkor már semmit nem enged vissza vagy hogy van ez? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Had kérdezzek valami, persze csak ha szabad: ha a szelep megragadása miatt részterhelésnél is túl sokat enged vissza a kipufogó gázból, és ezért rángat, akkor miért marad meg a jelenség ha ki van fordítva a szelep? Ilyenkor már semmit nem enged vissza vagy hogy van ez? 

Azért mert az ECU a szelep állását is figyeli. A nem megfelelő állás( nyitva marad ill. zárva marad) miatt rángat be. A szelepen 5db érintkező van. Kettő az elektromágnes tápja, a másik három pedig a szelep állását közvetíti az ECU felé. Általában a szelep zárt állapotban szorul meg. Vagyis amikor nyílnia kellene a lambda szonda érzékeli, hogy sok az el nem égetlen üzemanyag a kipufogó gázban. Ezért jelet ad az ECU-nak amely nyitná a szelepet, de mivel a szelep megragadt így nem tudja visszavezetni a kipufogógázt. Mivel alapesetben a visszavezetett kipufogógázban van némi üzemanyag ezért az ECU csökkenti az üzemanyag mennyiségét is, de mivel az szelep zárva van kevés lesz az üzemanyag. Ezért rángat a motor.

Ha esetleg valamiben tévednék akkor javítsatok.

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, gezoli írta:

Azért mert az ECU a szelep állását is figyeli. A nem megfelelő állás( nyitva marad ill. zárva marad) miatt rángat be. A szelepen 5db érintkező van. Kettő az elektromágnes tápja, a másik három pedig a szelep állását közvetíti az ECU felé. Általában a szelep zárt állapotban szorul meg. Vagyis amikor nyílnia kellene az lambda szonda érzékeli, hogy sok az el nem égetlen üzemanyag a kipufogó gázban. Ezért jelet ad az ECU-nak amely nyitná a szelepet, de mivel a szelep megragadt így nem tudja visszavezetni a kipufogógázt. Mivel alapesetben a visszavezetett kipufogógázban van némi üzemanyag ezért az ECU csökkenti az üzemanyag mennyiségét is, de mivel az szelep zárva van kevés lesz az üzemanyag. Ezért rángat a motor.

Ha esetleg valamiben tévednék akkor javítsatok.

Értem..nagyjából, kösz!

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

Had kérdezzek valami, persze csak ha szabad: ha a szelep megragadása miatt részterhelésnél is túl sokat enged vissza a kipufogó gázból, és ezért rángat, akkor miért marad meg a jelenség ha ki van fordítva a szelep? Ilyenkor már semmit nem enged vissza vagy hogy van ez? 

Nem méri a visszavezetett gáz mennyiségét (akkor a lefalazás nem működne), nem emiatt rángat. Az EGR ad hibajelet ECU-nak (hiába van kifordítva ha ua nem jól mozog/akadozik a szelep), ECU meg orvosolni akar és a beavatkozása miatt rángat. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Janó32 írta:

Nem méri a visszavezetett gáz mennyiségét (akkor a lefalazás nem működne), nem emiatt rángat. Az EGR ad hibajelet ECU-nak (hiába van kifordítva ha ua nem jól mozog/akadozik a szelep), ECU meg orvosolni akar és a beavatkozása miatt rángat. 

Ebben is van valami! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Nem méri a visszavezetett gáz mennyiségét (akkor a lefalazás nem működne), nem emiatt rángat. Az EGR ad hibajelet ECU-nak (hiába van kifordítva ha ua nem jól mozog/akadozik a szelep), ECU meg orvosolni akar és a beavatkozása miatt rángat. 

Nálam anno levolt zárva lemezzel a szelep,amikor megszorult sárga lámpát dobott,de nem rángatott soha emiatt:)

Ha kivettem a lemezt alola igy szorulós szeleppel akkor rángatott rendesen:(

Link to comment
Megosztás:

9 órája, gezoli írta:

Ebben is van valami! :icon13:

Nem vagyok teljesen biztos a dologban, én laikusként így tudnám elképzelni a rendszert de csicsó tapasztalat ezt nem támasztja alá....

3 órája, csicsó írta:

Nálam anno levolt zárva lemezzel a szelep,amikor megszorult sárga lámpát dobott,de nem rángatott soha emiatt:)

Ha kivettem a lemezt alola igy szorulós szeleppel akkor rángatott rendesen:(

Hát akkor nem is tudom... Neked nem Z16SE volt? 

Link to comment
Megosztás:

Kellemes karácsonyi "ajándékként" utolérte autónkat is (Z14XEP) a vízhűtő csöpögése. Ugyanott mint sokan másoknak: szemből nézve a bal alsó sarokban. Ez már csak ráadás ahhoz, hogy a hidegek beálltával az LPG reduktorom tömítésénél is folyni kezdett a hűtővíz. Ez utóbbival nincs is olyan nagy baj mert már egyébként is megérett a felújításra. Lassan belekerül a nyolcvanezredik gázos kilométer. Viszont a vízhűtő meghibásodására egyáltalán nem készültem.

Nézegettem itt a cikkszámokat és a 2-es számú - GU jelű hűtőt - hozza fel az oldal egyedüliként, ha VIN szűrés be van kapcsolva. Ha viszont nincs akkor az 1-es számú - DQ jelű - is megjelenik mint lehetséges? alternatíva.

Arra szeretném kérni az EPC-vel rendelkező valamely márkatársak egyikét, hogy az ünnepek után nézze már meg nekem, hogy abban mit ajánl a rendszer. Nem akarnék olyat venni ami aztán nem jó bele.

A Kovács Autónál cikkszámra szűrve pl. az 1-es számú hűtő is megjelenik a találati listában de mint X12XE nem klímásként. Ráadásul itt a Valeo hűtő elég jó árban is van. Mivel régebben volt már a fórumban szó arról, hogy a Nissens-nek nem egyértelmű a megítélése, ezért esetleg az azóta keletkezett tapasztalatokról sem lenne rossz tudni.

Mivel senkit sem szeretnék elvonni a karácsonyi előkészületek elől és úgyis csak az ünnepek után kerül sor a javításra ezért nem sürgős a válasz. Előre is köszönöm a segítséget.

Itt is hagy kívánjak minden fórumozónak kellemes karácsonyt és boldog új évet.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Bombero írta:

Kellemes karácsonyi "ajándékként" utolérte autónkat is (Z14XEP) a vízhűtő csöpögése. Ugyanott mint sokan másoknak: szemből nézve a bal alsó sarokban. Ez már csak ráadás ahhoz, hogy a hidegek beálltával az LPG reduktorom tömítésénél is folyni kezdett a hűtővíz. Ez utóbbival nincs is olyan nagy baj mert már egyébként is megérett a felújításra. Lassan belekerül a nyolcvanezredik gázos kilométer. Viszont a vízhűtő meghibásodására egyáltalán nem készültem.

Nézegettem itt a cikkszámokat és a 2-es számú - GU jelű hűtőt - hozza fel az oldal egyedüliként, ha VIN szűrés be van kapcsolva. Ha viszont nincs akkor az 1-es számú - DQ jelű - is megjelenik mint lehetséges? alternatíva.

Arra szeretném kérni az EPC-vel rendelkező valamely márkatársak egyikét, hogy az ünnepek után nézze már meg nekem, hogy abban mit ajánl a rendszer. Nem akarnék olyat venni ami aztán nem jó bele.

A Kovács Autónál cikkszámra szűrve pl. az 1-es számú hűtő is megjelenik a találati listában de mint X12XE nem klímásként. Ráadásul itt a Valeo hűtő elég jó árban is van. Mivel régebben volt már a fórumban szó arról, hogy a Nissens-nek nem egyértelmű a megítélése, ezért esetleg az azóta keletkezett tapasztalatokról sem lenne rossz tudni.

Mivel senkit sem szeretnék elvonni a karácsonyi előkészületek elől és úgyis csak az ünnepek után kerül sor a javításra ezért nem sürgős a válasz. Előre is köszönöm a segítséget.

Itt is hagy kívánjak minden fórumozónak kellemes karácsonyt és boldog új évet.

Nekem is lóg már egy ideje a levegőben a hűtőcsere, remélem nem szívóm meg (ezt is) amiért elhúzódik a dolog... Havonta 1dl-t kell utána tölteni, pont ott csepeg ahol írtad. Nissens ment anno az előző Astra-ba, 4-5 évig használtuk úgy gond nélkül majd eladtuk az autót. Nekem nem volt gondom a Nissens hűtővel, de ez már elég rég volt. Cromax-ba ezt látom a kocsidhoz: https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/vizhuto/vizhuto_opel_astra_g_25880

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Janó32 írta:

Nekem is lóg már egy ideje a levegőben a hűtőcsere, remélem nem szívóm meg (ezt is) amiért elhúzódik a dolog... Havonta 1dl-t kell utána tölteni, pont ott csepeg ahol írtad. Nissens ment anno az előző Astra-ba, 4-5 évig használtuk úgy gond nélkül majd eladtuk az autót. Nekem nem volt gondom a Nissens hűtővel, de ez már elég rég volt. Cromax-ba ezt látom a kocsidhoz: https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/vizhuto/vizhuto_opel_astra_g_25880

 

Néztem a Cromax oldalát is. Igaz nem játszik mert Szegeden már megszűnt az üzletük. A linked is kétesélyes mert ha beütöm a gyári - 1300211 és 1300186- cikkszámot akkor ezt hozza fel. Ennek a Cromax azonosítója 25800, a tiéd 25880. Úgy nézem, hogy többféle hűtő jó ehhez a motorkódhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítsetek légy szíves. G astra 2001 kombi 17YDT. Alig van benne fűtés, Hűtőfolyadék van benne, termosztátot cseréltünk. Valószínűleg a radiátort kell kicserélni. Eddig 3 szerelő mondta, hogy szét kell bombázni a műszerfalat 40-50.000 Ft-ot mondott mind a 3. A neten pedig azt olvastam, hogy ki lehet cserélni anélkül, hogy kiszednénk a műszerfalat. Elég csak alul a váltó kulisszát kiszedni és arra kifér. Valaki szedte már így ki? köszi előre is, üdv-Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

8 perce, daikini írta:

Sziasztok,

segítsetek légy szíves. G astra 2001 kombi 17YDT. Alig van benne fűtés, Hűtőfolyadék van benne, termosztátot cseréltünk. Valószínűleg a radiátort kell kicserélni. Eddig 3 szerelő mondta, hogy szét kell bombázni a műszerfalat 40-50.000 Ft-ot mondott mind a 3. A neten pedig azt olvastam, hogy ki lehet cserélni anélkül, hogy kiszednénk a műszerfalat. Elég csak alul a váltó kulisszát kiszedni és arra kifér. Valaki szedte már így ki? köszi előre is, üdv-Szabolcs

Igaz nekem x17dtl-em van de nekem kétszer szerelték a radiátort, utoljára cserélték konkrétan. 

Műszerfal szétbombázással mindkétszer.

nekem radiátor 20000+munkadíj 30000-be fájt

Módosítva : padarmisi
Link to comment
Megosztás:

2 perce, padarmisi írta:

Igaz nekem x17dtl-em van de nekem kétszer szerelték a radiátort, utoljára cserélték konkrétan. 

Műszerfal szétbombázással mindkétszer.

nekem radiátor 20000+munkadíj 30000-be fájt

Ha Pest esetleg XVI kerület környékén vagy akkor megköszönném, ha elárulnád hol csináltattad, mert a 30e sem 40-50.000 Ft

köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Katalizátort hol lehet a legolcsóbban venni Z14XE 2003 hoz.
Még nem adta meg magát, de néha hogyha nagyobb tembokat adok neki, akkor kigyullad a minden sárga lámpa, és hibának a katalizátort írja. 
Mondta aki szokta nézni a hibakódot, hogy még ő szerinte elmegy, de valamikor számítanom kell rá hogy megadja magát. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.