Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A számból vetted ki a szót pont ugyan ezzel a problémával küzdök kb 1 hete addig semmi gond nem volt.De szerintem is a szilentek vannak kikeményedve.

Valakinek valami más ötlete?Kicsit kezd idegesíteni mert olyan az autó mint egy speniter nyikorog minden gödörbe :rolleyes:

Kölcsön adom a hátsó fékeimet, és akkor teljesen égő lesz a kocsi. Nekem is fől afejem, amikor lámpánál megállok, gyalogosok meg nézik mi ez a vonat ami nyikorog. :)

Apu még a Favoritunkon be szokta fújni a silenteket siliconnal, és el szokta hagyni. De ha nem javul akkor csere....

Link to comment
Megosztás:

Uraim! Szilikont neki, aztán lecsendesül... :rolleyes:

Azt próbáltam már semmi hatás ugyan olyan mint előtte

Akkor nem jó helyre fújtad! :) Nem kívülről kell lefújni, hanem a rúd és a gumi közé bejuttatni...

...mondjuk mi is legalább 10percig tököltünk vele ketten, mert valakinek nyomkodni kell(ene) fentről a kocsit, míg Te aknából adagolod a szakanyagot! Próbálkozzál még vele egy picit, biztos segít rajta!

Link to comment
Megosztás:

Kölcsön adom a hátsó fékeimet, és akkor teljesen égő lesz a kocsi. Nekem is fől afejem, amikor lámpánál megállok, gyalogosok meg nézik mi ez a vonat ami nyikorog. :rolleyes:

Apu még a Favoritunkon be szokta fújni a silenteket siliconnal, és el szokta hagyni. De ha nem javul akkor csere....

Ez a hátsófék zaj nem új keletű, a cimborám 98'-as kocsiján is olyan hangja van a hátsó féknek, mint egy Ikarusnak.

Cserélt már rajta mindent, de nem segített.

Mondtam neki, hogy 1.8-ast kellet volna beszerezni, az tárcsafékes hátul is! :)

Link to comment
Megosztás:

A számból vetted ki a szót pont ugyan ezzel a problémával küzdök kb 1 hete addig semmi gond nem volt.De szerintem is a szilentek vannak kikeményedve.

Valakinek valami más ötlete?Kicsit kezd idegesíteni mert olyan az autó mint egy speniter nyikorog minden gödörbe :rolleyes:

A stab. rúd szilentek nyekeregnek, kb.:500 Ft a kettő, kicserélni elég macerás de utána csend van. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a hátsófék zaj nem új keletű, a cimborám 98'-as kocsiján is olyan hangja van a hátsó féknek, mint egy Ikarusnak.

Cserélt már rajta mindent, de nem segített.

Mondtam neki, hogy 1.8-ast kellet volna beszerezni, az tárcsafékes hátul is! :rolleyes:

Egyik munkatársamnak 2008/03 van, az nem nyikorok, másiknak pedig egy G-s, azon sem.

Link to comment
Megosztás:

Egyik munkatársamnak 2008/03 van, az nem nyikorok, másiknak pedig egy G-s, azon sem.

Imy,ha ez megnyugtat nekem is nyikorgott,kb 7 ezer km környékén kezdte,és olyan 2-3 ezer km-t,és azota semmi,nekem a szervizben erre azt mondták,nyugodjak meg elfog mulni ez a fékbetét gyárilag már ilyen van benne valami olyan réteg,vagyis anyag amihez ha kopásnál odaér akkor addig nyikorog mig tovább nem kopik az a rész,és állitolag csak valami nagyon minimális réteg ez.

Én sem hittem el ezt,de megszünt,aztán hogy mitöl.........

AZt is a szervizben javasolták,de nem probáltam ki,hogy probáljam meg menetközben egyik lábom a gázon,a másikkal meg ovatosan fékezgessek bele,gáz fék...egy darabig.

Ezt fogalmam sincs mit eredményezett volna.......

Link to comment
Megosztás:

Imy,ha ez megnyugtat nekem is nyikorgott,kb 7 ezer km környékén kezdte,és olyan 2-3 ezer km-t,és azota semmi,nekem a szervizben erre azt mondták,nyugodjak meg elfog mulni ez a fékbetét gyárilag már ilyen van benne valami olyan réteg,vagyis anyag amihez ha kopásnál odaér akkor addig nyikorog mig tovább nem kopik az a rész,és állitolag csak valami nagyon minimális réteg ez.

Én sem hittem el ezt,de megszünt,aztán hogy mitöl.........

AZt is a szervizben javasolták,de nem probáltam ki,hogy probáljam meg menetközben egyik lábom a gázon,a másikkal meg ovatosan fékezgessek bele,gáz fék...egy darabig.

Ezt fogalmam sincs mit eredményezett volna.......

Fék-gáz dolog az tuti nem jó, föleg kicsit hoszabb távon, mert megég a fék. Ezért lejtmenetben is inkább egy fokozattal kisebbe kapcsolok, csak a féket ne kelljen nyomni egyhuzamban.

Link to comment
Megosztás:

ezt én sajnos nem olyan kicsi gondnak ítélem meg....attól hogy eldugul a kartergáz cső, a motorba nem kellene olajnak kerülnie, max kinyomnia valami tömítést..pl főtengely szimmering, vagy a betöltő vagy a nívó pálca, hiszen a hengerben nagyobb nyomás van, beszivárogni, pedig a szelepszár szimmeringtől nem szabadna, és ráadásul a kipufogón is kiment...

Én sajnos hengerfej pakolásra gondolnék és így az olaj szinte egyből a hengerbe jut....sajnos szedtem szét ilyen mocit, illetve úgy mondom, hogy ott még a kipufogón csak a nagy kékség jött mert el tudta égetni és nem volt rajta katalizátor....

A katalizátorodba nem tudom mennyi jutott, de ha a kipufogón már folyt az olaj, akkor ez lutri, az olajból korom lesz, nem is kevés, ha sikerűl neki kitolnia, akkor semmi gond, de ha eltömíti, akkor csere...

Azt javaslom menj egy kicsit vele, de nem messzire és figyeld erősen az olajnyomás jelzőt, ha csak a katalizátorban ég el az olaj és azért füstöl, akkor elmúlik, de ha van utánpótlás, az már elég gáz....és nem múlik a füstölés....ne helyben alajáraton járasd, mert úgy a katalizátor nem tud felmelegedni üzemi hőfokra...

valamint az hogy nehezen indul, szerintem ismét azt támsztja alá, hogy vmi más gond is van nem csak a dugulás okzta ezt galibát!

Most úgy néz ki, hogy egy kis járatás után megszünt a füstölés és helyreállt az alapjárat, valamint indítási gondok sincsenek. Ez mind a szerelőnél, szóval menni hosszabb távot még nem mentem vele. Úgy gondolom (de javítsatok ki, ha nem így van), hogy ha komolyabb dugulás lenne a katalizátorban, akkor azt érezni lehet, mondjuk teljesítményen... Bocs, de mit értesz "hengerfej pakolás" alatt? Mi az a legrosszabb dolog amire ilyenkor számíthatok (csak azért kérdezem, mert úgy látom találkoztál már hasonló problémával). Akár ha tudsz nagyjából összeget mondani... (Z14XEP, 1.4, 2005)

Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

...P0303-at dob a computer (3-as henger gyújtáskimaradás), és valóban, mintha az egyik henger nem járna, erőtlen a motor. ...

Úgy néz ki, gyújtáshíd-cserével megoldódott a probléma (még a gyári Delphi volt benne; 145.000-et bírt ki..., most is gyári, csak nem Delphi ment bele), 5 esztergomi látképes papírom bánja. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hátsófék/kézifék népbetegség ennél a típusnál?

vagy csak egyszerűen ne húzzam be ilyen hidegben?

mert így nagyon zenélős :rolleyes:

Kéziféket sokszor kell állítani sajnos...pár hónapos korában rakattam a kocsira vonóhorgot, a műszakin nem engedték volna át vele, így 2-3 hónaposan már állítani kellett, hogy jól fogjon! Azóta évente 1X elég. 1x Ausztriában be is fagyott...kocsikáztunk a latyakban, hóban - nem fékeztem ki a berakódott löttyöt - kézifék be, másnap reggel meg nem bírtam kiállni a parkolóból!

Link to comment
Megosztás:

hátsófék/kézifék népbetegség ennél a típusnál?

vagy csak egyszerűen ne húzzam be ilyen hidegben?

mert így nagyon zenélős :rolleyes:

Egyik autónál sem érdemes, föleg ha elötte nedves úton közlekedtél, és belefagyhat!

Ajánom a sebváltó 1-es fokozatát, + ha lejtőn parkolsz akkor az oktató által tanított első kerék szegélynek fordított parkolást. :)

Link to comment
Megosztás:

Kéziféket sokszor kell állítani sajnos...pár hónapos korában rakattam a kocsira vonóhorgot, a műszakin nem engedték volna át vele, így 2-3 hónaposan már állítani kellett, hogy jól fogjon! Azóta évente 1X elég. 1x Ausztriában be is fagyott...kocsikáztunk a latyakban, hóban - nem fékeztem ki a berakódott löttyöt - kézifék be, másnap reggel meg nem bírtam kiállni a parkolóból!

Asszem lassan Nekem is álítanom kell, mert nagyon fent fog. A hátsó kerék elött lévő állítócsavaron (vagyis oldalanként) lehet?

Link to comment
Megosztás:

Fogadjunk, hogy nem mered!

BUÉK!!!

Amikor hoztam haza a kocsit, és az első nagyobbat kellet fékezni, akkor azt hittem, hogy be van zsírozva, mert nem akart fogni, a körforgalom meg csak közeledett (Szombathely-Körmend, körmendi körforgalom).... Akkor nem nyikorgott, de nem is fogott, most meg fog, de nyikorog. (habár nem vagyok elájulva a fékeitől, a motorral gyorsabban megálltam mint ezzel)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.