Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Jól mondod, nincs benne, kispórólták, ez már CL 2. Egyébként szerintem annyira nem zavaró

keress bontóban 2004-előtt gyártottról tűzfal meg motorháztető szigetelést, aztán tedd bele. A tűzfal szigetelés beszerelése kicsit necces, lehet a motort is ki kell szedni.

hát ja, G-ben még volt asszem, de ez már a CLII, kisprórolták belőle.

A géptetőre nem nagy kunszt feltenni, de az inkább kifelé szigetel, ami Téged zavar az utastérben,az a tűzfal miatti, annak meg macera a felrakása...

Annyit nem ér szerintem, hogy kiszedni a mocit miatta (ha tényleg szükséges) egy új autóból :lol:

Amúgy ha ennyire zavar, akkor miért vettél ilyet, gondolom előtte kipróbáltad? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól mondod, nincs benne, kispórólták, ez már CL 2. Egyébként szerintem annyira nem zavaró

keress bontóban 2004-előtt gyártottról tűzfal meg motorháztető szigetelést, aztán tedd bele. A tűzfal szigetelés beszerelése kicsit necces, lehet a motort is ki kell szedni.

Erre mondták azt hozzáértők, hogy előbb vigye el a mozdony az elejét, aztán ha újra akarja építtetni, akkor bekerül a szigetelés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hihó

ti mennyit szoktátok melegíteni a kocsit nagy hidegben? a gépkönyv azt írja azonnal induljon el majd bemelegszik. én olyan 5 percet adok neki hagy ketyegjen. abból baj nem lehet nem?

én beindítom ha mennem kell valahova, ahogy odaérek a kocsihoz, függetlenül attól, hogy indulok-e vele egyből vagy sem.

Ha nincs semmi tennivaló, akkor indulok vele azonnal, csak nyilván nem pörgetem amíg be nem melegszik.(Mondjuk alapjáraton nem melegszik be 5perc alatt sem nagy hidegben)

Ha kapargatni kell jeget, vagy párát lehúzni, ilyesmi, akkor addig jár alapon, amíg el nem végzem ezeket.

Csak a környezetkímélés miatt írják, hogy azonnal induljunk vele.De mondom, ha nincs semmi tennivaló, akkor én indulok is.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyenkor a hidegben szoktam melegíteni,nyáron pedig nem!Mármint úgy melegítem,hogy mire kiáll

a garázsból meg a gyerek cuccait bepakoljuk kiáll az utcára addig valamennyit melegszik.

Mindenesetre a hideg motort nem pörgetjük,ez alap!(bár az automata úgyis elvált)

Link to comment
Megosztás:

hihó

ti mennyit szoktátok melegíteni a kocsit nagy hidegben? a gépkönyv azt írja azonnal induljon el majd bemelegszik.

A gépkönyv jól írja.

Bajt nem csinálsz azzal ha járatod, különösebb következménye nincsen, leszámítva a felesleges üzemanyagpocsékolást és a környezetszennyezést. A lényeg az ahogy már előttem is megmondták, hogy hidegen (amíg el nem éri az üzemi hőfokot -> vízhőmérő) ne pörgessük a motort feleslegesen (én a magam részéről 3000 fölé nem forgatom ilyenkor a benzinest).

Van tapasztalat amúgy az egy helyben járatásról is, tavaly télen ezt játszottam a Corsával, azért hogy meleg autóba ülhessek és ne kelljen jeget kaparnom a szélvédőről, esetenként akár 20percig is járattam alapjáraton. Idén már nem csinálom, és voila, 2literrel kisebb lett az átlagfogyim 100km-re vetítve. Fel kell mérni hogy mi a fontosabb: a kényelem vagy a gazdaságosság, illetve hogy a kényelem megér-e neked ennyit.

Link to comment
Megosztás:

hihó

ti mennyit szoktátok melegíteni a kocsit nagy hidegben? a gépkönyv azt írja azonnal induljon el majd bemelegszik. én olyan 5 percet adok neki hagy ketyegjen. abból baj nem lehet nem?

Szerintem nem szerencsés túl sokáig alapjáraton ketyegtetni. Max. 1-2 perc, kapunyitás-csukás, stb. A lényeg, hogy egy kicsit megtörjön az olaj, utána el lehet indulni, persze óvatosan a fordulattal. Ráadásul menet közben hamarabb eléri a motor az üzemi hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem szerencsés túl sokáig alapjáraton ketyegtetni. Max. 1-2 perc, kapunyitás-csukás, stb. A lényeg, hogy egy kicsit megtörjön az olaj, utána el lehet indulni, persze óvatosan a fordulattal. Ráadásul menet közben hamarabb eléri a motor az üzemi hőfokot.

Ja, aki garázsból áll ki! :lol:

Remélem az új Astrákban már van az első szélvédőn is fűtőszál. Nem csak a hátsó ablak meg a tükörfűtés lenne isteni áldás!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár érdeklődő kérdésem.

A bontóban amik vannak ilyen tárcsafékek, amik roszdásak, arról a rozsda lejön? Le kell csiszolni róla picit?

A kocsin lévő tárcsa is berozsdál párás éjszakákon és az is lejön róla.

A másik érdeklődő jellegű dolog! Fék légtelenítés, hogy mükszik?

Van különbség ABS-es és nem ABS-es légtelenítés között?

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ünnepek alatt elég sokat mentünk az autóval (~1000km) és sajnos érdekes dolgokra lettem figyelmes. :lol:

~500km alatt megevett 7 deci olajat, ami nagyon sok főleg úgy, hogy előtte jóformán semmit nem evett.

Mindezek mellé eltűnt majdnem egy liter hűtővizem is. Mindkettőt utánatöltöttem, azóta mentem vele megint 500km-t és egyik sem fogyott. Igazából nem értem, hogy mi lehetett a gond. Az tény, hogy egy 10 éves autóba 5w40-es olaj van, ami nem igazán bele való, de úgy voltam vele, hogy ha nem eszi akkor jó ez neki.

Mi a véleményetek? Ezzel kapcsolatosan melyik a most kapható olajak közül a legjobb szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Erre senki?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért nem írt senki erre,amiért én sem tudok rá mit lépni :lol:

Akkor ette az olajat meg ítta a vizet ------most meg nem ,erre így mit tudnék mondani?

Figyeljed tovább,aztán ha vizes az olaj vagy olajos a víz akkor van baj.Vagy ha megint nagyon fogynak! :P

Olajból itt a Mobil 1 -t meg a Castrolt szokták ajánlani meg a Metabondot!(általában--nem szentírás) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Lehet, h nem a megfelelő helyen írok, de segítséget kérek!

Ma 1x világított a Motor ellenőrző elektronika lámpa, (opel z14xep) kérdés gyujtásnál ki kell-e aludnia, vagy csak indítózás után?

Járó motornál most nem vílágít 1 újra indítás után.

köszi a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem tulaja egy Opel Astra G kombinak, 2.0 DTi motorral. Azt szeretném megkérdezni, hogy a TID kijelzőt hol tudnám kicseréltetni mert igencsak pixelhibás és majdnem semmit sem lehet látni rajta. Ja és persze mennyibe fájna ez?

Válaszotokat elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Indítózás után kell elaludnia. Fék és gázpedál padlóig, majd add rá a gyújtást (ne indítózz), és akkor kivillogja, ha valami gondja volt. 10 villogás jelenti a nullát, a többi értelemszerű, és négyjegyű hibakódok vannak. Amikor végzett, akkor kezdi előlről azthiszem. Ha nem villog, vagy pedig ugyanazzal a sebességgel villog sokáig, akkor nincs tárolt hiba. De ha csak egyszer fordult elő, akkor szerintem ne foglalkozz vele egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

Indítózás után kell elaludnia. Fék és gázpedál padlóig, majd add rá a gyújtást (ne indítózz), és akkor kivillogja, ha valami gondja volt. 10 villogás jelenti a nullát, a többi értelemszerű, és négyjegyű hibakódok vannak. Amikor végzett, akkor kezdi előlről azthiszem. Ha nem villog, vagy pedig ugyanazzal a sebességgel villog sokáig, akkor nincs tárolt hiba. De ha csak egyszer fordult elő, akkor szerintem ne foglalkozz vele egyelőre.

Szia!

Kösz a gyors választ!

De még az lenne a kérdésem, h gyujtásnál ki kell -e aludnia! Mert ott világít4 csak indítózásnál alszik ki!

Link to comment
Megosztás:

De még az lenne a kérdésem, h gyujtásnál ki kell -e aludnia! Mert ott világít4 csak indítózásnál alszik ki!

Tehát beülsz az autóba. Az indítókulcsot odafordítod, ahol járó motornál is van, ekkor a lámpa világít. Ezután indítózol, eközben is világít a lámpa. Amikor a motor beindult, akkor kell elaludnia. Ha nem indult be, akkor persze tovább világít. Ha úgy világít, hogy a motor közben jár, akkor valami probléma van.

Link to comment
Megosztás:

Tehát beülsz az autóba. Az indítókulcsot odafordítod, ahol járó motornál is van. Ekkor a lámpa világít. Ezután indítózol, eközben nemtudom, hogy mit csinál a lámpa. Amikor a motor beindult, akkor el kell aludnia. Ha nem indult be, akkor persze tovább világít. Ha úgy világít, hogy a motor közben jár, akkor valami probléma van.

Ok!! Köszi!

Most megyek próbálom! de most Úgy működik ahogy leírtad! indítózásnál elalszik!

Link to comment
Megosztás:

Tehát beülsz az autóba. Az indítókulcsot odafordítod, ahol járó motornál is van, ekkor a lámpa világít. Ezután indítózol, eközben is világít a lámpa. Amikor a motor beindult, akkor kell elaludnia. Ha nem indult be, akkor persze tovább világít. Ha úgy világít, hogy a motor közben jár, akkor valami probléma van.

Igen van hibaüzenet de most nem számoltam majd reggel! nem lehet valahogy kiütni, h nem mutassa tovább a hibaüzit?

pl: az insp kiütése, mert azt tudom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem szerencsés túl sokáig alapjáraton ketyegtetni. Max. 1-2 perc, kapunyitás-csukás, stb. A lényeg, hogy egy kicsit megtörjön az olaj, utána el lehet indulni, persze óvatosan a fordulattal. Ráadásul menet közben hamarabb eléri a motor az üzemi hőfokot.

Egyet értek.

Szerencsére én garázsból állok ki (most már)

Nekem úgy tünik (csupán megérzés és nincs mögötte tudományos alapvetés) hogy 1-2 perces alapjárat után indulva a 2000-2500 as fordulatot szereti a legjobban a hideg motor. Ezt csupán arra alapozom, hogy ekkor van a motornak a legsimább hangja.

És én is tartom, hogy nem megyek 3000 fölé hidegen, sőt én addig nem is kapcsolok fűtést, míg a mutató el nem éri a 80 fokot.

Így gyorsabban melegszik a motor. Szerencsére nekem a Z16XEP hamar melegszik.

Link to comment
Megosztás:

Egyet értek.

Szerencsére én garázsból állok ki (most már)

Nekem úgy tünik (csupán megérzés és nincs mögötte tudományos alapvetés) hogy 1-2 perces alapjárat után indulva a 2000-2500 as fordulatot szereti a legjobban a hideg motor. Ezt csupán arra alapozom, hogy ekkor van a motornak a legsimább hangja.

És én is tartom, hogy nem megyek 3000 fölé hidegen, sőt én addig nem is kapcsolok fűtést, míg a mutató el nem éri a 80 fokot.

Így gyorsabban melegszik a motor. Szerencsére nekem a Z16XEP hamar melegszik.

Értem. akkor nem ketyegtetem annyit. max hogy felkapja kicsit az olajat. 1-2 perc. Amúgy hidegen természetesen én is kímélem és fűtést is akkor kapcsolok majdnem mint te :lol: Nem kényelmi szempontből járattam hogy jó meleg legyen hanem kocsi kémélés miatt. Csak amikor este indulok haza a melóból ami annyira szélvédett helyen van meg egy kis völgyben is, hogy ma pl -15 volt és lehett ám hallani hogy fázik a bicaj :lol:

Mondjuk régen mondta nekem valaki azt is hogy az a jó ha minden alkatrész egyszerre egyenletesen melegszik fel.

Link to comment
Megosztás:

Értem. akkor nem ketyegtetem annyit. max hogy felkapja kicsit az olajat. 1-2 perc. Amúgy hidegen természetesen én is kímélem és fűtést is akkor kapcsolok majdnem mint te :lol: Nem kényelmi szempontből járattam hogy jó meleg legyen hanem kocsi kémélés miatt. Csak amikor este indulok haza a melóból ami annyira szélvédett helyen van meg egy kis völgyben is, hogy ma pl -15 volt és lehett ám hallani hogy fázik a bicaj :lol:

Mondjuk régen mondta nekem valaki azt is hogy az a jó ha minden alkatrész egyszerre egyenletesen melegszik fel.

E tekintetben én a fűtésrendszert nem tekintem alkatrésznek.

Viszont a fűtéskör kizárása is a melegedést segíti elő.

Az alacsonyabb fordulaton való (2000-2500), de terhelt közlekedés jótékonyabb hatással van a motorra, mint az alapjáraton koptatás, mert ott nem nagyon melegszik a motor.

Én úgy gondolom, hogy az a cél az, hogy optimális fordulatszámon terhelés alatt minél előbb melegedjen a motor, de hidegen ne hajtsuk szét. Erre én laikusként a fenti módszert tartom a legjobbnak.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk régen mondta nekem valaki azt is hogy az a jó ha minden alkatrész egyszerre egyenletesen melegszik fel.

Szerintem ebben lehet valami. Na meg amit haver is csinál, hogy tőlem mondjuk 3km-re megy haza, és melegíti 6-7 percig indulás előtt, majd utána 5 perc alatt hazaér. Hát én nem csinálnám, van ideje melegedni, amíg leér a kezem a kulcstól a váltókarig, hogy betegyem sebességbe, legyen elég annyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem tulaja egy Opel Astra G kombinak, 2.0 DTi motorral. Azt szeretném megkérdezni, hogy a TID kijelzőt hol tudnám kicseréltetni mert igencsak pixelhibás és majdnem semmit sem lehet látni rajta. Ja és persze mennyibe fájna ez?

Válaszotokat elöre is köszi.

Hali

Az én problémámra nem tud senki megoldást? :lol:

Fog az jönni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.