Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdvözlet !

1.6-os g astra 8 V-s. 2500 km-ként 1 liter olajat kell után töltenem . A szerelőm gyűrűzést javasol. Szerintetek kóros ez az olaj fogyasztás , vagy még belefér a tűréshatárba ? Tudtommal az eco tec motoroknál ennyi OK ,de egy 8 szelepesnél ? 222000 km (óra szerint) van a motorban és nem füstöl reggeli hidegindításnál se , máskor se tapasztalok füstölést.

:confused:

Meg lehet próbálni egy gyűrűzést és szelepszárszimmering cserét, de számold ki, hogy megéri-e? Nézd meg a gyűrűszett, szimmering és tömítésszett, és ami még kell, azoknak az árát, próbálj érdeklődni egy munkadíjat (ez egy nagyjából két napos meló egy ember számára, ha minden alkatrész megvan), és állítsd szembe ezzel az elfogyasztott olajmennyiség árát arra a futásra, amennyit még nálad lesz terv szerint az autó. Ha az jön ki, hogy megéri, akkor minél előbb csináld meg. Ha az jön ki, hogy nem, akkor használd így tovább.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Igen, két bütyök ki es kint is van kerettel együtt. Lehet ragasztani, olyan ragasztóval, ami nem marja meg a tükröt, de szerintem neméri meg vesződni vele. Én kb. 1200.-Ft-ért vettem a cromaxban másikat, teljesen jó, méretpontos.

Ma megvettem a tyc márkájút, de picit bizonytalan vagyok. Kicseréltem, de nem viszi a tükröt. Újból kivettem, amit adtak hozzá két rugóslemezt, az az első hajlításra elhajlott és úgy is maradt. A régiről felraktam az eredeti lemezeket, de így is akad és nem akar visszatérni. Jól gondolom, hogy nem a két gömbcsuklónak kell húznia is, hanem ha csúszik vissza a csukló akkor a lemez tolja a lapot vissza. Ugyanez a lemez felel a tükörlap rezgésmentességéért is?

Köszönöm mindenkinek aki segít és megosztja a tapasztalatait!

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet próbálni egy gyűrűzést és szelepszárszimmering cserét, de számold ki, hogy megéri-e? Nézd meg a gyűrűszett, szimmering és tömítésszett, és ami még kell, azoknak az árát, próbálj érdeklődni egy munkadíjat (ez egy nagyjából két napos meló egy ember számára, ha minden alkatrész megvan), és állítsd szembe ezzel az elfogyasztott olajmennyiség árát arra a futásra, amennyit még nálad lesz terv szerint az autó. Ha az jön ki, hogy megéri, akkor minél előbb csináld meg. Ha az jön ki, hogy nem, akkor használd így tovább.

Köszönöm a tanácsot , Üdv ! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ma megvettem a tyc márkájút, de picit bizonytalan vagyok. Kicseréltem, de nem viszi a tükröt. Újból kivettem, amit adtak hozzá két rugóslemezt, az az első hajlításra elhajlott és úgy is maradt. A régiről felraktam az eredeti lemezeket, de így is akad és nem akar visszatérni. Jól gondolom, hogy nem a két gömbcsuklónak kell húznia is, hanem ha csúszik vissza a csukló akkor a lemez tolja a lapot vissza. Ugyanez a lemez felel a tükörlap rezgésmentességéért is?

Köszönöm mindenkinek aki segít és megosztja a tapasztalatait!

Én két utángyártott tükörlapot vettem. Egyet már a berakásnál eltörtem és a másodikat sem sikerült tökéletesen berakni! Az egyik gömbcsuklót egyszerűen nem sikerült bepattintani. Fölmérgeltem magam és 5E-ért vettem egy bontott tükröt gyári tükörlappal! Így lett tökéletes!

Link to comment
Megosztás:

Ma megvettem a tyc márkájút, de picit bizonytalan vagyok. Kicseréltem, de nem viszi a tükröt. Újból kivettem, amit adtak hozzá két rugóslemezt, az az első hajlításra elhajlott és úgy is maradt. A régiről felraktam az eredeti lemezeket, de így is akad és nem akar visszatérni. Jól gondolom, hogy nem a két gömbcsuklónak kell húznia is, hanem ha csúszik vissza a csukló akkor a lemez tolja a lapot vissza. Ugyanez a lemez felel a tükörlap rezgésmentességéért is?

Köszönöm mindenkinek aki segít és megosztja a tapasztalatait!

Be kell pattintatni a két kis motor tengelyét is!

A két lemez nekem sem úgy állt az utángyártottan, mint a gyárin, de arra a szögre hajlítottam kézzel.

Ha leveszed a külső tükörburkolatot, akkor látsz két nyílást a szélén, na oda kell akadnia a lemezeknek.

A visszapattintás nekem is nehézkes volt, pedig jó bekentem.

Aztán sikerült a két kis állítómotor menetes MŰANYAG tengelyét is meggyilkolászni (az állandó ki be huzigálástól,- tudom nemszabadott volna-), úgy hogy az egyik nemtudott már se ki, se be tolni.

Ezek után szétkaptam a motoros részt, amiben nagy meglepődésemre két olyan kis villanymotor van, mint gyerekkorunkban a távirányítós verdákban :D

Utána megegyengettem kicsit a menetet, és alufóliás paraszt módszerrel betömködtem, hogy tudjon haladni a menet :D

Lehet Neked is ez a gond, nem? Mindjárt felvarázsolom a képeket is, mert nagyjából dokumentáltam.

Szerk:

http://kepfeltoltes.hu/150106/motor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos csak ezt az egyet csináltam, mint kiderült. Jobb oldalon látható a kis menetes tengely. Kívülről a gumiharangot lelehet húzni, és akkor felszabadul a kis egyszerű szerkezet. Célszerű megnézni a menet épségét.

Módosítva : nemeth_laca
Link to comment
Megosztás:

Ma megvettem a tyc márkájút, de picit bizonytalan vagyok. Kicseréltem, de nem viszi a tükröt. Újból kivettem, amit adtak hozzá két rugóslemezt, az az első hajlításra elhajlott és úgy is maradt. A régiről felraktam az eredeti lemezeket, de így is akad és nem akar visszatérni. Jól gondolom, hogy nem a két gömbcsuklónak kell húznia is, hanem ha csúszik vissza a csukló akkor a lemez tolja a lapot vissza. Ugyanez a lemez felel a tükörlap rezgésmentességéért is?

Köszönöm mindenkinek aki segít és megosztja a tapasztalatait!

Üdv,

Évekkel ezelőtt írtam egy hsz.-t a tükörlapokkal kapcsolatosan, de nem találom.

Az utángyártott tükörlapokkal én is küzdöttem (miután eltörtem egy régi tükörlapot...).

Nálam a gömbfejek fészkét kellett kissé kimunkálni, hogy a motor tengelyvégén levő gömbfej könnyebben bepattanjon.Ehhez íves favésőt használtam (kb. 3-4mm átmérőjű U-profilú).

A bepattintáshoz csináltam egy segédeszközt: egy lapos csavarhúzó élébe "U" alakú hornyot reszeltem és a csavarhúzó szárát addig hajlítgattam (kb. "S" alakúra, mint egy szögkiemelő), amíg be tudtam nyúlni a tükörlap mögé és a gömbfej alá nyúlva segíteni a bepattintást.

Gondolom, némi zsír is segít a túl passzentos gömbfejnél.

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek az eddigi tanácsokat, ma újra próbálkozok. Amire tegnap emlékszem, hogy nagyon erős volt a két fészek anyaga, 8-as lapos csavarhúzóval sem tudtam rajta feszíteni. A zsír nem jutott eszembe, mert poros kültéri környezetben, lehet hogy gyorsabban koptatná a gömbcsuklót. Akkor ma adok neki. A külső tükörborítást hogyan tudom leszedni? Ez gondolom a színrefújt műanyag rész az elején.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek az eddigi tanácsokat, ma újra próbálkozok. Amire tegnap emlékszem, hogy nagyon erős volt a két fészek anyaga, 8-as lapos csavarhúzóval sem tudtam rajta feszíteni. A zsír nem jutott eszembe, mert poros kültéri környezetben, lehet hogy gyorsabban koptatná a gömbcsuklót. Akkor ma adok neki. A külső tükörborítást hogyan tudom leszedni? Ez gondolom a színrefújt műanyag rész az elején.

Igen, a színre fújt műanyag. Egy vékony pengével, ha aláfeszítesz, akkor körbe tudod pattintgatni és le is jön, nem nehéz.

Ez végül is nem kötelező, de én leszedtem, hogy lássam, hogy a feszítők a helyükön vannak-e.

Link to comment
Megosztás:

Tudom elcsépelt e kérdés , de milyen olajat ajánlotok a 2002-es 1.6-os 8 szelepes motorba ? (222000 km- Olajfogy. 0,4 liter/1000 km.)

Én a szintetikus pártján állok.

5W40, 0W40

Pár hete Castrol Edge Titanium FST 0W40 olajat tettem bele, fogyási adat még nincs, 500 km van benne.

Az előző (vélhetően hamis) olaj fogyott kb. olyannyira, mint nálad.

Neked mi a motorkódod?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én a szintetikus pártján állok.

5W40, 0W40

Pár hete Castrol Edge Titanium FST 0W40 olajat tettem bele, fogyási adat még nincs, 500 km van benne.

Az előző (vélhetően hamis) olaj fogyott kb. olyannyira, mint nálad.

Neked mi a motorkódod?

Gondolom Z16SE

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én a szintetikus pártján állok.

5W40, 0W40

Pár hete Castrol Edge Titanium FST 0W40 olajat tettem bele, fogyási adat még nincs, 500 km van benne.

Az előző (vélhetően hamis) olaj fogyott kb. olyannyira, mint nálad.

Neked mi a motorkódod?

csicsó fórumtárs válasza helytálló : Z16SE . A webshopok mennyire megbízhatóak szerintetek ? Debrecenben hol érdemes olajat vásárolni ?

Módosítva : Obszidián
Link to comment
Megosztás:

csicsó fórumtárs válasza helytálló : Z16SE . A webshopok mennyire megbízhatóak szerintetek ? Debrecenben hol érdemes olajat vásárolni ?

Tudtommal ebbe a motorba még elmegy a 10w40 de inkább én is szintetikust ajánlok: 5w40, 0w40 de pl én most -eddig- pozitívan csalódtam az 5w30-ban bár még nincs benne 1000km... Hiába van tél, valahogy ezzel nyugodtabbnak tűnik, simábban jár (nincs alapjárati rezonancia), talán csendesebb is (de ez hanyagolható észrevétel), és érdekes módon szinte nulla a hidegindításkori hidrotőke csattogás (pedig a garázs felerősíti a zajokat). Én őket tudom ajánlani: https://the-filtershop.com/

Minden a legnagyobb rendben ment, ingyen szállítottak, mindenen szükséges matrica rajta volt a flakonokon/dobozokon, sőt származási dokukat is adnak ha kérsz. Mivel én először rendeltem tőlük, ezért picit messzebb mentem és a Magyarországi importőrnél rákérdeztem a nekem küldött kenőanyagra és címkékre (lefényképeztem és elküldtem emailben), két napon belül jött a válasz hogy rajtuk keresztüli a kenőanyag, tőlük veszik, eredeti és nyomonkövethető.Szűrőből van minden más is, nem csak ami az oldalon van, rá kell kérdezni és rendelhető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

csicsó fórumtárs válasza helytálló : Z16SE . A webshopok mennyire megbízhatóak szerintetek ? Debrecenben hol érdemes olajat vásárolni ?

Debrecenben én nem találtam ár/értékben jó és biztos beszerzési forrást.

A Janó által ajánlott oldal is jó.

Ezt is dicsérik :

http://olajshop.hu/

Én innen rendeltem legutóbb:

https://filterabc.hu/

Tudom őket ajánlani, rendben volt az olaj, eredeti.

(Castrol logo a kupak tetején, szintén ott a logo a kupak oldalán és a zárógyűrűn. Hologramos matrica, és zárófólia a kupak alatt.)

Azért az sem árt, ha megvan az aktuális jóváhagyása az olajnak: GM Dexos2

Nekem velük is jó tapasztalatom van, de nem olajjal.

https://alkatreszek.hu/

De az olaj áraik is jók, de érdemes rákérdezni, mert a leírás a kép nem feltétlenül stimmel a készlettel.

Én azért nem ott vettem az olajat, mert a képen régi Edge volt, a leírásban új, a készleten meg a régi.

De olyan is volt hogy új Edge volt a képen is, meg a leírásban is, de mégis régi volt.

Érdemes rákérdezni, ha ilyen van...

De pl szűrőt leeresztőcsavart stb. innen vettem.

Cromax is jó alkatrészben, de az olaj áraik nem annyira.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Ki tudja miért lazul le az olajbeöntő sapkám? Már vettem újat és ma az is lelazult és kifröcsögött az olaj, pont a kipufogóra... Azt megfigyeltem, hogy hidegben és nagy sebességnél csinálja.

Nekem is fellazult a minap. Azt vettem észre hogy felcsúszik rajta az 'O' gyűrű, és úgy nem szorul rendesen. Túl széles a horony, vagy túl elhasználódott (?) a tömítés. Egy jó 2 mm-t tud mozdulni le fel. Ez vajon normális?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy 2 hete vettem egy Opel G astra caravan-t. Mikor megvettem akkor mikor kinyitottam a sofőr ajtót akkor felkapcsolt a világítás illetve felkapcsolt a világítás a középkonzolba lévő órán valamint a km órán is felkapcsolt a világítás. Viszont aznap beszereltem egy autórádiót és ott hibáztam mivel a narancssárga vezetéket nem szigeteltem le rendesen és hozzáért a testhez ezután a béna manőverem után már nem megy ajtónyitáskor a km óra világítás valamint a középkonzolban lévő óra világítás sem csak a sima ajtónyitás világítás. Végignézetem a biztosítékokat és ami rossz volt azt kicseréltem de azóta sem megy nem tudnátok segíteni hogy mégis mi lehet a megoldás erre? (az autóban olyan biztosíték tábla van amiben a biztosítékok vízszintesen vannak bedugva és 50 biztosíték hely van benne (csak azért írom le mert két fajta van és ami nekem van ahhoz én nem találtam magyar leírást hogy melyik helyen mi van))

köszi a segítséget előre is

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy 2 hete vettem egy Opel G astra caravan-t. Mikor megvettem akkor mikor kinyitottam a sofőr ajtót akkor felkapcsolt a világítás illetve felkapcsolt a világítás a középkonzolba lévő órán valamint a km órán is felkapcsolt a világítás. Viszont aznap beszereltem egy autórádiót és ott hibáztam mivel a narancssárga vezetéket nem szigeteltem le rendesen és hozzáért a testhez ezután a béna manőverem után már nem megy ajtónyitáskor a km óra világítás valamint a középkonzolban lévő óra világítás sem csak a sima ajtónyitás világítás. Végignézetem a biztosítékokat és ami rossz volt azt kicseréltem de azóta sem megy nem tudnátok segíteni hogy mégis mi lehet a megoldás erre? (az autóban olyan biztosíték tábla van amiben a biztosítékok vízszintesen vannak bedugva és 50 biztosíték hely van benne (csak azért írom le mert két fajta van és ami nekem van ahhoz én nem találtam magyar leírást hogy melyik helyen mi van))

köszi a segítséget előre is

üdv: Tamás

Nekem is caravanom van!

Van letöltve gépre leírásom!

Mert németektől hozták enyémet és nem volt magyar kézikönyvem!

Ha adsz egy e-mail címet akkor elküldöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.