Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nincs meghalva...ű

akkor azt mondjatok hajtsam meg kicsit a palyan es nem lesz gaz a geppel?

nagyon megijedtem mikor meglattam.

nyaron vettem a gepet, nagyon tuti kis allapotban volt tenyleg.

a tulaj meg fel is hivott, hogy vigyazzak ra nagyon, mert o nagyon kimelte a gepet. 60-as oregure volt.

Link to comment
Megosztás:

Nivon semmi ilyen nem lathato.

Ne keseritsetek el, hogy 47000km-el meg van halva a gep:(

No para !! A nívópálcán látható olaj a mérvadó ! Igen ez így ,egy előforduló jelenség. Nálam a Corsánál is előfordult vagy két éve, és azóta is szépen teszi dolgát. Nálam az olajbetöltő-sapka alatti tömítés nem zárt tökéletesen és ott a vízpára besurrant. Tömítés csere óta (2 éve) minden OK !

Link to comment
Megosztás:

No para !! A nívópálcán látható olaj a mérvadó ! Igen ez így ,egy előforduló jelenség. Nálam a Corsánál is előfordult vagy két éve, és azóta is szépen teszi dolgát. Nálam az olajbetöltő-sapka alatti tömítés nem zárt tökéletesen és ott a vízpára besurrant. Tömítés csere óta (2 éve) minden OK !

Megnyugtato a valaszod koszi!

Most hogy mondod, latszik is az olajbeonto mellett egy keves olaj. Ahol az kijott, ott a para be is tud menni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a felcsévélő tengelyének(?) valami kenést kéne adni. Valaki csinált már ilyet?

Egyszerűen ki kell takarítani de nem darabokra szedve mert erős benne a rugó nagyon és szétugrik -művészet visszacsévélni. WD-40 a gyógyszer rá. :D

Link to comment
Megosztás:

a fűtéstekerőnél lévő kis világítóled az csak nekem mozog ki?

előszőr azt hittem kiéget, vettem másikat. Majd pár hónap múlva megint nem világított, megmozgattam megint jó volt egy darabig

hogy lehet azt a fogalaltok kiszedni? nagy barmolás kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen ki kell takarítani de nem darabokra szedve mert erős benne a rugó nagyon és szétugrik -művészet visszacsévélni. WD-40 a gyógyszer rá. :D

Köszi!

Gyanítottam, hogy nem ajánlott csak úgy szétszedni, megpróbálom a WD-40-es kezelést.

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Tettem Golden Eagle hűtőtömítőt a vasba, hátha megszünteti a radiátor folyását!

Remélem sikere volt, mert nem szeretném szétszedni a verdát.

Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet tenni az olyan biztonsági övvel, ami nem megy vissza a helyére?

Mert a vezető oldali nem akar visszahúzódni!És már qrvára idegesít! :D

Mintha egy vareszba, vagy trabiban ülnék! :lol:

Csere, vagy javítás?

Üdv

Szia! Sikerült megállítanod a folyást? Mert nekem a hűtőm szivárog és gondolkodom, hogy kicseréljem, vagy megkíséreljem a hűtőtömítőt.

Illetve a többiektől is arra várnék választ hogy mi az ideális olajcsere periódus egy 1.6-os 16 szelepes verda számára. Én most 82000 km-nél járok, vele. Legutóbb 70000 -nél cseréltem. Az utóbbi időben sokat használom, rövid, 10 km-es távon és már most megérett a cserére a színe alapján. De olajcserétől olajcseréig utántőltés nélkül kibirja. Az a kevés ami elmegy az a váltó oldali főtengely szimeringnél. Szerintem azzal nem ártok neki, sőt, ha 10 ezres periódussal cserélem az olajat és a szűrőket.

Üdv: Pinocchio :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi időben sokat használom, rövid, 10 km-es távon

Szerintem már emiatt sem árt sűrűbben cserélni, longlife ide vagy oda. Hosszú távon biztosan jót tesz a gépnek, hogy mindig „friss” olajjal megy, pláne hogy a km is egyre csak szaporodni fog benne. Én is ezt a kb. 10.000 km-es ciklust tartom. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem már emiatt sem árt sűrűbben cserélni, longlife ide vagy oda. Hosszú távon biztosan jót tesz a gépnek, hogy mindig „friss” olajjal megy, pláne hogy a km is egyre csak szaporodni fog benne. Én is ezt a kb. 10.000 km-es ciklust tartom. :D

Egyetértek PGA-val! Ha ilyen rövid szakaszokat mész csak, akkor a hidegindításkor lecsapódó üzemanyag az olajba jutva azt higítja ezzel rontja a kenési tulajdonságait.

Ilyen esetben jobb gyakrabban ( 5-10ezer km )lecserélni, lecseréltetni a kencét ill. néha iktassál már be egy-egy hosszabb útvonalat is, hogy rendesen felmelegedjen a motor és a kipufogód is.

A cimborám is hasonlóan rövid utakat tesz meg naponta, aztán a múltkor mikor cseréltette a hátsó kip.dobot, 4liter vizet öntöttek ki belőle!!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek PGA-val! Ha ilyen rövid szakaszokat mész csak, akkor a hidegindításkor lecsapódó üzemanyag az olajba jutva azt higítja ezzel rontja a kenési tulajdonságait.

Ilyen esetben jobb gyakrabban ( 5-10ezer km )lecserélni, lecseréltetni a kencét ill. néha iktassál már be egy-egy hosszabb útvonalat is, hogy rendesen felmelegedjen a motor és a kipufogód is.

A cimborám is hasonlóan rövid utakat tesz meg naponta, aztán a múltkor mikor cseréltette a hátsó kip.dobot, 4liter vizet öntöttek ki belőle!!

Köszönöm a gyors reagálást. Járok vele hosszab távot is. Gyakran megyek 150- 200 km-t. ( le a Szerb haráthoz a Nagyimhoz :D ) De a 10 km-s szakasz alatti táv az napi szinten van.

Az előbb kihagytam hogy mosóban volt az autóm, és azt vettem észre hogy a külsű tükörlap mögűl kilóg valami, megdöbbenve vettem észre, hogy az egy majdnem tükörlap méretű harmónika szerű tömítés egy darabja. Gondolom az elektromos tükör miatt van benne ez a tömítés. Bár lehet ez nem is az amire gondolok. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

a fűtéstekerőnél lévő kis világítóled az csak nekem mozog ki?

előszőr azt hittem kiéget, vettem másikat. Majd pár hónap múlva megint nem világított, megmozgattam megint jó volt egy darabig

hogy lehet azt a fogalaltok kiszedni? nagy barmolás kell hozzá?

Ez ilyen kijárós. Hozzáférni úgy tudsz, hogy kiszeded az egész középkonzolt, szétszeded az ahol a fűtéstekerők vannak. Esetleg kiszeded a rizsszemizzót és meghajtogatod a lábát, hogy széljelebb álljanak. Nem tudom, hogy az opel izzó az passzentosabb-e, olyat még nem próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Ez ilyen kijárós. Hozzáférni úgy tudsz, hogy kiszeded az egész középkonzolt, szétszeded az ahol a fűtéstekerők vannak. Esetleg kiszeded a rizsszemizzót és meghajtogatod a lábát, hogy széljelebb álljanak. Nem tudom, hogy az opel izzó az passzentosabb-e, olyat még nem próbáltam.

köszi, megpróbálom ezt a hajtogatást

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors reagálást. Járok vele hosszab távot is. Gyakran megyek 150- 200 km-t. ( le a Szerb haráthoz a Nagyimhoz :lol: ) De a 10 km-s szakasz alatti táv az napi szinten van.

Az előbb kihagytam hogy mosóban volt az autóm, és azt vettem észre hogy a külsű tükörlap mögűl kilóg valami, megdöbbenve vettem észre, hogy az egy majdnem tükörlap méretű harmónika szerű tömítés egy darabja. Gondolom az elektromos tükör miatt van benne ez a tömítés. Bár lehet ez nem is az amire gondolok. Szerintetek?

ott a tükörlap mögött szerintem semmilyen tömítés nincs...nemhogy harmónika szerű tükörlapnyi... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok azt szeretném megtudni,hogy nem tudna segíteni valaki,classic II-nek a hátsó ajtó zárjának a helyes működésével kapcsolatban.Nekem valahogy mintha nem jól működne.A kezelési könyv szerint ha a kulcsot vízszintesből függőleges helyzetbe fordítom akkor van bezárva,ha vissza fordítom akkor nyitva.Na már most nálam úgy működik,hogyha beakarom zárni akkor mire függőlegesbe fordulna akkor már a központi zár motorját is fordítja,és ha vissza forgatom akkor nem nyílik ki csak ha bezárom az autót a központival és utána kinyitom vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom nemrég volt téma a hátsó dobfék, de engedelmetekkel bedobnám újra. Nálam is, és a kollégámnál is az van, hogy indulás után az első pár fékezéskor olyan a hátsó fék hangja, mintha valaki beszórt volna egy marék csapágygolyót. Ezt tudja a pedállal is, és a kézifékkel is produkálni. Ettől még fog (jól berántva a kéziféket blokkol), és hamar elmúlik, de számomra bármi fék körüli anomália aggasztó. 1500 km-rel és másfél hónappal ezelőtt volt éves szervizen a verda (75000 km), amikor megpucolták a hátsó fékeket is. Most visszavittem, hogy ez van, mondták, hogy megnézik. Kitisztították újból, de semmit nem ér, pont olyan most, mint előtte. Szerintetek a szervizesek voltak bénák, vagy más a gond?

Köszi,

H7

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok azt szeretném megtudni,hogy nem tudna segíteni valaki,classic II-nek a hátsó ajtó zárjának a helyes működésével kapcsolatban.Nekem valahogy mintha nem jól működne.A kezelési könyv szerint ha a kulcsot vízszintesből függőleges helyzetbe fordítom akkor van bezárva,ha vissza fordítom akkor nyitva.Na már most nálam úgy működik,hogyha beakarom zárni akkor mire függőlegesbe fordulna akkor már a központi zár motorját is fordítja,és ha vissza forgatom akkor nem nyílik ki csak ha bezárom az autót a központival és utána kinyitom vele. :D

ezek igy müködnek...

az enyém is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom nemrég volt téma a hátsó dobfék, de engedelmetekkel bedobnám újra. Nálam is, és a kollégámnál is az van, hogy indulás után az első pár fékezéskor olyan a hátsó fék hangja, mintha valaki beszórt volna egy marék csapágygolyót. Ezt tudja a pedállal is, és a kézifékkel is produkálni. Ettől még fog (jól berántva a kéziféket blokkol), és hamar elmúlik, de számomra bármi fék körüli anomália aggasztó. 1500 km-rel és másfél hónappal ezelőtt volt éves szervizen a verda (75000 km), amikor megpucolták a hátsó fékeket is. Most visszavittem, hogy ez van, mondták, hogy megnézik. Kitisztították újból, de semmit nem ér, pont olyan most, mint előtte. Szerintetek a szervizesek voltak bénák, vagy más a gond?

Köszi,

H7

Üdv.!

Ami nálam segített a problémán: kicseréltük a gyári fékpofákat Ferodo-ra (mondjuk nem a nyekergés miatt), azóta csöndben van. Más a betét anyaga, ez nem sírós fajta.

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis segítség Urak.Az ismerősöm astrájában haldoklik az ABS jeladó(legalább is a szervíz szerint)és azt mondták neki,hogy ha teljesen meghal,akkor 70000Ft lesz a csere.Igaz lehet ez?

Nem lehetetlen, pontos árat nem tudok, de úgy emlékszem baromi drága. Azért nézzetek szét a neten pl:

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_abs_125420904.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tavaly 5 liter olajat vettem cserére, abból megmaradt 1.5 liter. Ha most veszek hozzá olajat (ugyan olyant) össze önthetem? Mert akkor idén nem vennék 5 litert, hanem csak 2-őt. És az olajleeresztőnél mekkora a réz alátét? Mert kicserélném azt is de igy nemtom előre megvenni. Z16Xe 2002 G astra

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis segítség Urak.Az ismerősöm astrájában haldoklik az ABS jeladó(legalább is a szervíz szerint)és azt mondták neki,hogy ha teljesen meghal,akkor 70000Ft lesz a csere.Igaz lehet ez?

Üdv!

Nekem nem rég a jobb első csapágy ment tönkre. Mivel a jeladó és a csapágy együtt van, ezért drága móka, de nem feltétlenül kell a gyárit berakni. Nagyon jó utángyátrottakat lehet kapni.

Nekem, ha jól emlékszem, szereléssel együtt volt 25000.-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.