Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3. amúgy csak azé zavar mert a 15 éves asztrám nem csinált ilyet, ez meg -12 év és hogyismondjam éjjel kívülről nézve nem egy túl elegáns/minőségi feature :rolleyes:

(biztos vagyok benne hogy a generátor gyári)

Új volt az autó, akkor is ezt csinálta, elektrohydro az ilyen. Nem kell vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

hali!

ezeket konkrétan írta a te autódhoz? (bár gondolom ha írta volna akkor nem lenne kérdés hogy jó-e a tiedhez)

én így biztos nem vennék rá kipufogót..

szerintem csomó tulajdonsága van még az alakján kívül ami miatt nem mindegy hogy milyet raksz rá (mennyire fojt, stb) úgyhogy én elvinném egy kipufogóshoz, aki megnézi és pontosan olyat fog rárakni...

szinte mindenhol lehet utángyártottat felrakatni, és ha a saját dobukat szerelteted akkor a munkadíjjal együtt már nem is biztos hogy drágább...

Leirtam adatokat motor évjárat lóerő és ezeket az adatokat küldte vissza. Csak ilyen ovális,kerek kérdések voltak!

Csak azt nem vágom, hogy ezekből az adatokból, miért nem tudja pontosan mi kell rá, kerek vagy ovális!

Még van több mint fél évem, körbe nézek még máshol is az biztos!

Link to comment
Megosztás:

Ismerős kicseréltette, kb. fél évig jó is volt. Aztán goto 10.

Ha új AGR volt akkor nem abban kell keresni a hibát, hanem a motorban, ekkor tényleg fölösleges cserélni

az a jelenség természetes hogy a kormány tekerésére (vagyis ahogy dolgozik a szervó) a fényszóró által kiadott fény erőssége szemmel láthatóan ingadozik?

nem durva mértékben, tehát nappal meg világosban nem venni észre, de mondjuk mélygarázsban számomra már feltűnő, illetve tegnap éjjel parkolás után az utcán is észrevettem (már egyhelyben álltam és direkt megtekergettem, szal nem a szemem káprázott :rolleyes: )

Nekem is ilyen: Z16XEP, természetes... a szervónak nagy az áramfelvétele.

ja és az egy helyben tekergetés:

elöttem,mögöttem 20-20cm parkolóban, ki kell állni...

na ilyenkor ki az aki nem egy helyben tekerget alapjáraton?

nekem még életemben nem jutott eszembe, hogy álló helyben a szervó kedvéért gázfröccsöket adjak míg tekerem a kormányt... lehet, hogy én csinálom rosszul, de tuti nem vagyok egyedül

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Most jár le a 2 éves garija a vasnak és arra lettem figyelmes hogy üresben alpjáraton, morgó hang hallatszik a váltó felől, ha kinyomom a kuplungot nincs hang.

Haver szerelő azt mondta, nyeles csapágy hang,egy váltóolaj csere 70-80 %- ban megoldja a problémát mivel valszeg nem kap megfeleő kenést a csapágy.

Szervízbe azt mondták majdnem minden Astránál van ez a hang,nem kell vele foglalkozni, Astra váltó örök élet.

Ha van valkinek ezzel a témával kapcsolatban van tapasztalata, légyszi írja meg.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Most jár le a 2 éves garija a vasnak és arra lettem figyelmes hogy üresben alpjáraton, morgó hang hallatszik a váltó felől, ha kinyomom a kuplungot nincs hang.

Haver szerelő azt mondta, nyeles csapágy hang,egy váltóolaj csere 70-80 %- ban megoldja a problémát mivel valszeg nem kap megfeleő kenést a csapágy.

Szervízbe azt mondták majdnem minden Astránál van ez a hang,nem kell vele foglalkozni, Astra váltó örök élet.

Ha van valkinek ezzel a témával kapcsolatban van tapasztalata, légyszi írja meg.

Köszi.

Morgó hangom az nincs, az előző F-en volt.

De tény, hogy váltóban nem nagyon cserélgetnek olajat.

elmegy az 200-300 E km-t is csere nélkül

Úgy tudom (ha tévedek kijavítanak) hogy egy marha drága szintetikus olaj van benne.

Link to comment
Megosztás:

Morgó hangom az nincs, az előző F-en volt.

De tény, hogy váltóban nem nagyon cserélgetnek olajat.

elmegy az 200-300 E km-t is csere nélkül

Úgy tudom (ha tévedek kijavítanak) hogy egy marha drága szintetikus olaj van benne.

Azt mondták egy 10-esért kicserélik.

Az F-nek lett valami baja a morgástól?

Link to comment
Megosztás:

Azt mondták egy 10-esért kicserélik.

Az F-nek lett valami baja a morgástól?

Hát ott az bonyolult eset... mert nem vettem észre, hogy elment belőle az olaj a féltengely szimeringnél szép lassan.

Mire már nagyon hangos lett és feltűnt, addigra későő volt és már differenciálművet kellett cserélnem benne :S

Ezután már minden hangra felfigyeltem, többek közt erre a morgásra is, de ettől fogva már többé nem változott semmi, nem lett baja.

Lehet hogy előtte is volt morgás, csak nem figyeltem föl rá.

Nekem 11.000 Ft volt a váltóólajcsere+szelepdekli tömítés (nincs köze hozzá, de kellett az is) 2007-ben az "F"-en.. haver szerelte... na ez ma már semmit nem mond 2009-ben egy "g" esetén :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök minden fórumozót! Új tag vagyok,szóval ha vmit rosszul csinálok, nézzétek el nekem:) Majd belejövök..Egy két tanácsra lenne szükségem, ha lehetne:

Van egy 2004-es G astrám sedan Z14XE 65000 km-rel...a kérdéseim:

1. nagyobb esők után a hátsó dobok felöl, fékezés során fura fémes hangot hallok, ami egy-két erősebb fékezés hatására megszűnik..mondják ,hogy az eső miatti rozsda miatt van ami ilyenkor kopik...de akkor más autó ami szintén fékdobos miért nem csinálja?:)Pl a céges autóm(Volkswagen)Tud-e vki ebben valamit tanácsolni?Esetleg tisztítasam meg a dobot belülről?

2:nagyobb gödrögnél,hupiknál nyikorog az ajtó, a vezetőoldali..hogy lehet azt valahogy megoldani?

3:az ablaktörlő lapát hozzáér, amikor az ablak tetején van, a fém részhez...vagyis nekicsapódik(nem tudom érthető-e),elég hangos..azon hogy lehet állítani, hogy ne érjen hozzá?

Köszönöm, hogy ha válaszoltok..

Link to comment
Megosztás:

1. nagyobb esők után a hátsó dobok felöl, fékezés során fura fémes hangot hallok, ami egy-két erősebb fékezés hatására megszűnik..

Üdv itt!!

Nekem is van ez a jelenség,nem újdonság.Gondolom az eső miatt lecsapódik a pára a dobra és emiatt van ilyen hangja.....és pár fékezés után nekem is megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök minden fórumozót! Új tag vagyok,szóval ha vmit rosszul csinálok, nézzétek el nekem:) Majd belejövök..Egy két tanácsra lenne szükségem, ha lehetne:

Van egy 2004-es G astrám sedan Z14XE 65000 km-rel...a kérdéseim:

1. nagyobb esők után a hátsó dobok felöl, fékezés során fura fémes hangot hallok, ami egy-két erősebb fékezés hatására megszűnik..mondják ,hogy az eső miatti rozsda miatt van ami ilyenkor kopik...de akkor más autó ami szintén fékdobos miért nem csinálja?:)Pl a céges autóm(Volkswagen)Tud-e vki ebben valamit tanácsolni?Esetleg tisztítasam meg a dobot belülről?

2:nagyobb gödrögnél,hupiknál nyikorog az ajtó, a vezetőoldali..hogy lehet azt valahogy megoldani?

3:az ablaktörlő lapát hozzáér, amikor az ablak tetején van, a fém részhez...vagyis nekicsapódik(nem tudom érthető-e),elég hangos..azon hogy lehet állítani, hogy ne érjen hozzá?

Köszönöm, hogy ha válaszoltok..

Szia!

Üdv a fórumon!

Én nem vagyok profi, sőt a kocsikhoz sem értek. :rolleyes: Az ablaktörlőre viszont tudok megoldást. Valószínűleg hosszú a lapát, rakj rá egy kisebbet. Nálam is volt ilyen, míg le nem cseréltem mind a két lapátot. Ha jól emlékszem, az enyém 48 centis.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Üdv a fórumon!

Én nem vagyok profi, sőt a kocsikhoz sem értek. :D Az ablaktörlőre viszont tudok megoldást. Valószínűleg hosszú a lapát, rakj rá egy kisebbet. Nálam is volt ilyen, míg le nem cseréltem mind a két lapátot. Ha jól emlékszem, az enyém 48 centis.

Köszönöm a válaszokat...gondolom akkor a fékdobnak semmi baja! Csak akkor tényleg más kocsi miért nem csinálja?

A lapát meg nekem is 48 centis! azt mondják a "tövénél" lehet vhogy állítani, vmi különleges kulccsal..csak most ezért vigyem szervízbe?:rolleyes:

Jó ez a fórum..<_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már olvastam erről a hibáról itt fórumon, de nálam kicsit másképp jelentkezett ezért utánakérdeznék, hogy mi lehet az oka.

A hétvégén vettem észre, hogy hideg indulásnál jóval halkabb az autó mint eddig. Kicsit figyeltem és rájöttem, hogy az autómata szivató működése változott meg: eddig indítás után ~1200-on pörgette az autót úgy 2 percig, majd jól hallható és látható módon visszavette a fordulatot 900-ra. Most indulás után olyan 1000 körül pörög, majd ugyanúgy 900 körüli értékre áll be. Mi lehet az oka ennek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Más. az autó fogyasztása most nagyon jó lett. 6,02litert evett meg. 70% autópálya, 10 % BP és 20% vidéki út megoszlásban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már olvastam erről a hibáról itt fórumon, de nálam kicsit másképp jelentkezett ezért utánakérdeznék, hogy mi lehet az oka.

A hétvégén vettem észre, hogy hideg indulásnál jóval halkabb az autó mint eddig. Kicsit figyeltem és rájöttem, hogy az autómata szivató működése változott meg: eddig indítás után ~1200-on pörgette az autót úgy 2 percig, majd jól hallható és látható módon visszavette a fordulatot 900-ra. Most indulás után olyan 1000 körül pörög, majd ugyanúgy 900 körüli értékre áll be. Mi lehet az oka ennek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Más. az autó fogyasztása most nagyon jó lett. 6,02litert evett meg. 70% autópálya, 10 % BP és 20% vidéki út megoszlásban.

Erre én is kíváncsi lennék,lehet azon segíteni,h ne 1250-es hidegindítási Rpm legyen,hanem mondjuk 8-900Rpm???

Egy szakszerviz tud ezen állítani valamit,ugyanis én rövidtávokat megyek és emiatt 9-10L a városi fogyim.Vagy lenne valami prob az autóval,ha nem emelt fordulattal indulna hidegen?? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kíváncsi lennék,lehet azon segíteni,h ne 1250-es hidegindítási Rpm legyen,hanem mondjuk 8-900Rpm???

Egy szakszerviz tud ezen állítani valamit,ugyanis én rövidtávokat megyek és emiatt 9-10L a városi fogyim.Vagy lenne valami prob az autóval,ha nem emelt fordulattal indulna hidegen?? :rolleyes:

Igen..nálam ez problémaként jelentkezett, mivel amikor megvettük hidegindításnál 1200 körüli volt az rpm.

Link to comment
Megosztás:

Igen..nálam ez problémaként jelentkezett, mivel amikor megvettük hidegindításnál 1200 körüli volt az rpm.

Nem probléma az 1200-1250-es rpm,mert az a gyári hidegindítási fordulat,(melegen pedig 750-800rpm)én csak arra lennék kíváncsi,h le lehet-e venni 8-900rpm-re egyáltalán és az mennyire esik szarul a motornak....De majd jönnek okosabbak és tanácsot adnak. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem probléma az 1200-1250-es rpm,mert az a gyári hidegindítási fordulat,(melegen pedig 750-800rpm)én csak arra lennék kíváncsi,h le lehet-e venni 8-900rpm-re egyáltalán és az mennyire esik szarul a motornak....De majd jönnek okosabbak és tanácsot adnak. <_<

Szerintem elbeszélkünk egymás mellett. :rolleyes: Szóval nekem most hidegindításnál 900 az rpm és ez nem változik semmilyen irányba. --> az autómata szívató nem működik megfelelően (gondolom én).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, következô a kérdésem: a vízpumpánál gyöngyözött a motor, ezért kicseréltettem. A szerelô 42E-t kért érte, amit kicsit sokallottam, de fizettem és már jó, szal ez van (ez az ár szerintetek reális...?) A vezérlést is ki szeretném cseréltetni, mert áprilisban vettem és még eddig nem volt rá keret. Ez a szaki 80E-t mondott rá (ugye a vízpumpát már nem kell cserélni, csak a szíjat meg a görgôket). Ez a reális ár szerintetek? (természetesen ezt is sokallom kicsit, bár ilyesmi árakat láttam - 100 E körül, viszont abban talán a vízpumpa ár is benne van). Motorkód, évjárat az aláírásomban.

Link to comment
Megosztás:

...le lehet-e venni 8-900rpm-re egyáltalán és az mennyire esik szarul a motornak....De majd jönnek okosabbak és tanácsot adnak. :rolleyes:

1., Szvsz nem lehet, bár e tekintetben nem feltétlen tartozom az okosabbak közé.

2., Ha mégis megoldható lenne, nem nyernél vele semmit, ugyanis hidegindítás után lassabban melegedne be a motor, emiatt valószínűleg többet fogyasztana, illetve nagyobb lenne az alkatrészek kopása is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Akiknek volt vagy van gyújtáshibája, ill dadogós alapjárata hidegindításnál azoknak annyit mondanék hogy nekem 2 napja 100 oktánszámú benzinnel tünetmentes, és reggel szépen megy a szivató 1200 rmp majd 1 perc és beáll normál 800 alapjáratra. Szal egy próbát megérhet mindenkinek akinek ilyen baja volt. De jól fogyasszátok ki a tankot tankolás előtt.

És itt jön a kérdés, a kört lehet kicsit szűkítettem tippek a leírtakra? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, következô a kérdésem: a vízpumpánál gyöngyözött a motor, ezért kicseréltettem. A szerelô 42E-t kért érte, amit kicsit sokallottam, de fizettem és már jó, szal ez van (ez az ár szerintetek reális...?) A vezérlést is ki szeretném cseréltetni, mert áprilisban vettem és még eddig nem volt rá keret. Ez a szaki 80E-t mondott rá (ugye a vízpumpát már nem kell cserélni, csak a szíjat meg a görgôket). Ez a reális ár szerintetek? (természetesen ezt is sokallom kicsit, bár ilyesmi árakat láttam - 100 E körül, viszont abban talán a vízpumpa ár is benne van). Motorkód, évjárat az aláírásomban.

40 pénz körül van az anyagár

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, következô a kérdésem: a vízpumpánál gyöngyözött a motor, ezért kicseréltettem. A szerelô 42E-t kért érte, amit kicsit sokallottam, de fizettem és már jó, szal ez van (ez az ár szerintetek reális...?) A vezérlést is ki szeretném cseréltetni, mert áprilisban vettem és még eddig nem volt rá keret. Ez a szaki 80E-t mondott rá (ugye a vízpumpát már nem kell cserélni, csak a szíjat meg a görgôket). Ez a reális ár szerintetek? (természetesen ezt is sokallom kicsit, bár ilyesmi árakat láttam - 100 E körül, viszont abban talán a vízpumpa ár is benne van). Motorkód, évjárat az aláírásomban.

Az a szerelő nagyon átvágott. 2 hónapja cseréltettem komplett vezérlést (vízpumpa, vezérmű-szíj, generátor szíj, feszítő görgők) 47 eFt volt alkatrésszel, munkadíjjal, borravalóval. A srác kb 4 óra alatt rakta cserélte ki ezeket.

Ha Miskolc környéki vagy, tudok ajánlani egy jó és olcsó maszek szakit (3 hónapja még opel szakszervízben dolgozott).

Link to comment
Megosztás:

Az a szerelő nagyon átvágott. 2 hónapja cseréltettem komplett vezérlést (vízpumpa, vezérmű-szíj, generátor szíj, feszítő görgők) 47 eFt volt alkatrésszel, munkadíjjal, borravalóval. A srác kb 4 óra alatt rakta cserélte ki ezeket.

Ha Miskolc környéki vagy, tudok ajánlani egy jó és olcsó maszek szakit (3 hónapja még opel szakszervízben dolgozott).

az övé dízel, ne pörögj be :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.