Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Már találtam is győrben egy helyet azt irják ingyenes felmérés.

muszáj megnézetnem igen gyatra, dehát ha kell kell.

Remélem viszonylag olcsón megúszom. Nem kell mindent cserélni.

A hátsó dob hagyja el magát leghamarabb, a középső nekem még pl. gyári, csak a varratnál kellett egy kicsit megerősíteni. Túl azon, hogy nem jó a hangja a szétrohadt dobnak, a motor fojtását is megváltoztatja és a fogyasztásba is belebabrál.

Link to comment
Megosztás:

Kezelni nem nagyon lehet semmivel, ráadásul belülről kifelé halad a rohadás, tehát ha kívül megjelenik, belül még gatyásabb a helyzet.

Azért ezt én nem kapkodnám el... nemtom a sima G Astrának milyen a hátsó kipufogódobja, de a Coupénak olyan hogy kívül van rajta egy borítás lemezből ami elég hamar el szokott rohadni, viszont ha ezt lefejted, akkor alatta meg ott van maga a rozsdamentes(!) kipufogódob. Szóval én ennek utánajárnék mielőtt kidobom... :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma volt egy kis gáz a központizárral. Rendesen bezárt, de a második nyomásra nem reteszelt. Próbáltam többször, utána úgy is, hogy kulcsot bedugva elfordítom, de akkor sem. Na mondom szépen vagyunk. Utána mikor hazaértem a garázsban még egy próba, akkor meg minden OK. Erről mit gondoltok? Tapasztalt már valaki hasonlovat?

szedd ki a b.e. ajtókapcsolót ( az oszlopban van, ami szabályozza a belső világitás felgyulladását) és fujkáld be kontaktsprével...

az döglődik....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy ideje elég lassan alszik ki az olajnyomás lámpám. Az olajszint rendben, cserélve olyan 6-7 ezerrel ezelőtt volt.

A minap viszont indítás után nem aludt el (meleg motornál)... vagyis nem mertem sokáig várni, amikor már úgy gondoltam, hogy el kellett volna aludnia leállítottam és újraindítás után rendben volt.

Érdekes, mert az lámpa kialvásáig (kb 3-4 mp) a hangja is más a motornak.

Ötlet, gyógyír? :D

testvérem,

n incs olajnyomásod. ez egy kicsivel nagyobb hiba minthogy itt próbálkozzál kiokosodni, mert ha sokáig húzod, és végképp megdöglik akkor lesz egy kukába való motorod...

nagyon sok baj okozhatja:

szar olaj

szar szürő

szar olajpumpa

szar olajpumpa nyomás szabályzó szelepe

eldugult olajzó csatornák a motorban,

hirtelen ennyi...

én elsőnek egyári olajszürő és 5w30 as motorolaj cseréjét javaslom, és úgy, hogy motor beltér tisztitóval elötte átmosnám.

ha nem akkor irány a szerviz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kb 2 hete említettem itt a fórumon, hogy megváltozott az autómata szívató működése. (Eddig elég határozottan lehetett hallani amikor visszaveszi a fordulatot az üzemi hőfok elérése után...ez szűnt meg. Most 1100-ről indul és szépen lassan veszi vissza 900 körülire a fordulatot).

Elvittem megméretni a hűtőfolyadékot (8 fokos volt), de mivel elég kevés időm volt, inkább elvittem szerelő ismerőshöz, hogy gyorsan cserélje le nekem. Még jó, hogy elvittem, mert észrevette, hogy kb 40 fokos víznél már beindul a keringés, tehát nem jó a termosztát. Túl hamar nyit. Emiatt 87-88 fok körülire melegszik fel csak a víz 2 óra autópálya után is. Körülbelül 15 perc üzemeltetés után indul el csak felfelé a hőmérséklet mutatóm. Azt mondta, hogy ezzel nincs semmi gond, de érdemes lecserélni, mert ez hibára utal és nehogy egyszercsak elfelejtse kinyitni a szelepet. Az is mondta, hogy ez lehet oka a szívatós dolognak is.

Körülbelül mennyiért lehet jó termosztátot venni a kocsiba? (1.4, 16V, X14XE)

Más. Piros lámpáknál néha megcsapta üzemanyagszag csapja meg az orromat. Erre azt mondta a szerelő, hogy a benzingőzt visszakeringető rendszerrel lehet valami. Erre van valami tippetek?

Megint más. :D Még mindig keresem az igazit téli gumi terén. :) szeretek minden dolgot 10 szer körüljárni mielőtt döntök. Úgy néz ki, hogy debica lesz a nyerő. Már csak a méreten gondolkozok. A hétvégén azt mondták nekem, hogy téli gumiba a keskenyebb a jobb és emiatt érdemes kisebb gumit felrakni. Szerintetek inkább a váltóméreten (185/65) vagy az eredeti méreten gondolkozzak?

Előre is köszönöm a segítségeket. :D

Link to comment
Megosztás:

Megint más. :D Még mindig keresem az igazit téli gumi terén. :) szeretek minden dolgot 10 szer körüljárni mielőtt döntök. Úgy néz ki, hogy debica lesz a nyerő. Már csak a méreten gondolkozok. A hétvégén azt mondták nekem, hogy téli gumiba a keskenyebb a jobb és emiatt érdemes kisebb gumit felrakni. Szerintetek inkább a váltóméreten (185/65) vagy az eredeti méreten gondolkozzak?

Előre is köszönöm a segítségeket. :D

na de ha szereted körbejárni a kérdést, akkor biztosan tudod, hogx a Debica egy nagy kalap szar...

mért nem veszel valami értelmes gumit? csak 1x kell megvenni, és nem minden évben.

viszont ha a minőségi gumival 5 centivel elöbb meg tudsz állni mint a szarral, az pont azt jelenti, hogy vásárolhatsz 2 lámpat, és egy lökháritót... az egy kicsit többe kerül mint a debica, és a minőségi gumi közti árkülönbség....

amugy a startgumi.hu adatai szerint a debica 13.500 ft, a kléber ami jó, michlein termék meg 15.000.

szerintem megéri :D

Link to comment
Megosztás:

na de ha szereted körbejárni a kérdést, akkor biztosan tudod, hogx a Debica egy nagy kalap szar...

mért nem veszel valami értelmes gumit? csak 1x kell megvenni, és nem minden évben.

viszont ha a minőségi gumival 5 centivel elöbb meg tudsz állni mint a szarral, az pont azt jelenti, hogy vásárolhatsz 2 lámpat, és egy lökháritót... az egy kicsit többe kerül mint a debica, és a minőségi gumi közti árkülönbség....

amugy a startgumi.hu adatai szerint a debica 13.500 ft, a kléber ami jó, michlein termék meg 15.000.

szerintem megéri :D

Üdv!

Én múlt héten vettem 4 db. Kleber Krisalp HP2-es gumit. Opel szalonban volt 4+ akcióban 13990 HUF/db. Nekem a minőségre elég annyi, hogy az ADAC teszten az ajánlott kategória legjobbja. :)

Szerk.: 185/65, mert legyen a magyar utakra minél ballonosabb... Meg télen tényleg jobb a picit keskenyebb, lásd Rali autók a havas versenyeken.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én múlt héten vettem 4 db. Kleber Krisalp HP2-es gumit. Opel szalonban volt 4+ akcióban 13990 HUF/db. Nekem a minőségre elég annyi, hogy az ADAC teszten az ajánlott kategória legjobbja. :D

Szerk.: 185/65, mert legyen a magyar utakra minél ballonosabb... Meg télen tényleg jobb a picit keskenyebb, lásd Rali autók a havas versenyeken.

Debica-t tudok 10-ért. A különbség 16 eFt már nem elhanyagolható. Főleg, ha 2 hónapja vettél autót. Sajnos most ez van. Debica-ról nem hallottam, hogy eszméletlen jó lenne, de rosszat se mondott róla senki se aki használta. Az biztos, hogy többet ér mint egy nyári. Nem szoktam száguldozni. Vezetés közben a követési távolságot tartom a legfontosabbnak. Kiugró állat ellen meg úgyse tudsz mit tenni, főleg, hogy jóformán autópályán közlekedek. Sajnos most ezt engedi a pénztárcám.

A többi leírttal kapcsolatban vanaki?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én múlt héten vettem 4 db. Kleber Krisalp HP2-es gumit. Opel szalonban volt 4+ akcióban 13990 HUF/db. Nekem a minőségre elég annyi, hogy az ADAC teszten az ajánlott kategória legjobbja. :D

Szerk.: 185/65, mert legyen a magyar utakra minél ballonosabb... Meg télen tényleg jobb a picit keskenyebb, lásd Rali autók a havas versenyeken.

Azokon nem szöges gumi van olyankor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kb 2 hete említettem itt a fórumon, hogy megváltozott az autómata szívató működése. (Eddig elég határozottan lehetett hallani amikor visszaveszi a fordulatot az üzemi hőfok elérése után...ez szűnt meg. Most 1100-ről indul és szépen lassan veszi vissza 900 körülire a fordulatot).

Elvittem megméretni a hűtőfolyadékot (8 fokos volt), de mivel elég kevés időm volt, inkább elvittem szerelő ismerőshöz, hogy gyorsan cserélje le nekem. Még jó, hogy elvittem, mert észrevette, hogy kb 40 fokos víznél már beindul a keringés, tehát nem jó a termosztát. Túl hamar nyit. Emiatt 87-88 fok körülire melegszik fel csak a víz 2 óra autópálya után is. Körülbelül 15 perc üzemeltetés után indul el csak felfelé a hőmérséklet mutatóm. Azt mondta, hogy ezzel nincs semmi gond, de érdemes lecserélni, mert ez hibára utal és nehogy egyszercsak elfelejtse kinyitni a szelepet. Az is mondta, hogy ez lehet oka a szívatós dolognak is.

Körülbelül mennyiért lehet jó termosztátot venni a kocsiba? (1.4, 16V, X14XE)

Más. Piros lámpáknál néha megcsapta üzemanyagszag csapja meg az orromat. Erre azt mondta a szerelő, hogy a benzingőzt visszakeringető rendszerrel lehet valami. Erre van valami tippetek?

Megint más. :D Még mindig keresem az igazit téli gumi terén. :) szeretek minden dolgot 10 szer körüljárni mielőtt döntök. Úgy néz ki, hogy debica lesz a nyerő. Már csak a méreten gondolkozok. A hétvégén azt mondták nekem, hogy téli gumiba a keskenyebb a jobb és emiatt érdemes kisebb gumit felrakni. Szerintetek inkább a váltóméreten (185/65) vagy az eredeti méreten gondolkozzak?

Előre is köszönöm a segítségeket. :D

Hali!

A termosztátos témában jelen pill. érintett vaok, mióta bejöttek a "hidegebb idők" nekemis nagyon lassan kezd mocorogni vízhőfokmutatóm, (főleg ma reggel, pedig +12° volt), ezért termosztátot+fagyállót cserélek minnél előbb, a termosztát árak kb.: 10é jót kapni, 5é hááát, kevésbé jót.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Tudom " off " téma de megkérdezem:

Vettem a kocsiba egy elég jó hifit. Kalaptartóban, 2 db 20 cm-es hangszóró, hátul egy 30cm-es mélynyomó, meg az ajtókban középmagas-magas hangszórok, tehát összesen 11 hangszóró.

Az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak a rendszámtáblával, mert nagyon rezeg ( természetesen nem véletlen) :D már így is van bent 2 db szivacs féleség, de ugyan úgy rezeg.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Tudom " off " téma de megkérdezem:

Vettem a kocsiba egy elég jó hifit. Kalaptartóban, 2 db 20 cm-es hangszóró, hátul egy 30cm-es mélynyomó, meg az ajtókban középmagas-magas hangszórok, tehát összesen 11 hangszóró.

Az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak a rendszámtáblával, mert nagyon rezeg ( természetesen nem véletlen) :D már így is van bent 2 db szivacs féleség, de ugyan úgy rezeg.

Felesleges bármit is csinálni vele. A hangerőtől úgyse fogod hallani, ha valaki dudál mögötted mert nem tud megállni, vagy a visszapillantó rezonálásából nem fogod tudni megfelelően felmérni a távolságot és ezért szaladnak beléd. Egyszóval ígyis úgyis összetöröd. Utána már nem fog rezonálni. :)

Bocsi a beszólásért, de nem szoktam egyet érteni azzal, ha telenyomják az autókat "zenével". Az egészségnek se tesz jót.

u.i. Ja és mielőtt felmerülne benned: 25 éves vagyok, szóval én is szeretem a "tuc tuc" zenét....de a megfelelő időben és a megfelelő helyen.

Link to comment
Megosztás:

Debica-t tudok 10-ért. A különbség 16 eFt már nem elhanyagolható. Főleg, ha 2 hónapja vettél autót. Sajnos most ez van. Debica-ról nem hallottam, hogy eszméletlen jó lenne, de rosszat se mondott róla senki se aki használta. Az biztos, hogy többet ér mint egy nyári. Nem szoktam száguldozni. Vezetés közben a követési távolságot tartom a legfontosabbnak. Kiugró állat ellen meg úgyse tudsz mit tenni, főleg, hogy jóformán autópályán közlekedek. Sajnos most ezt engedi a pénztárcám.

A többi leírttal kapcsolatban vanaki?

Na ha a pénztálcád ezt engedi meg,akkor vedd meg nyugottan.A téli autózás úgy sem a száguldozásról szól.Nekem barum polaris 2 van fent,de nem volt vele semmi gondom,elég jól tapad.

Link to comment
Megosztás:

Felesleges bármit is csinálni vele. A hangerőtől úgyse fogod hallani, ha valaki dudál mögötted mert nem tud megállni, vagy a visszapillantó rezonálásából nem fogod tudni megfelelően felmérni a távolságot és ezért szaladnak beléd. Egyszóval ígyis úgyis összetöröd. Utána már nem fog rezonálni. :D

Bocsi a beszólásért, de nem szoktam egyet érteni azzal, ha telenyomják az autókat "zenével". Az egészségnek se tesz jót.

u.i. Ja és mielőtt felmerülne benned: 25 éves vagyok, szóval én is szeretem a "tuc tuc" zenét....de a megfelelő időben és a megfelelő helyen.

Sosem veszem fel olyan hangosra, hogy ne hallanám ha valaki mögöttem dudálna, vagy hogy ne lássak a visszapillantó rezonálásától. Az összhatás miatt tetettem bele ilyen cuccot és az miatt mert, dj-skedek is és eléggé érzékeny vagyok a hang minőségére, nálam a zene, a mély sokkal többet mond mint az " átlagnak".

Abban igazad van, hogy káros az egészségre a hangos zene, de én nem szoktam totál hangosan hallgatni, mivel tisztában vagyok vele, hogy mennyire káros.

Amúgy azért írtam ide, mert majdnem hogy hangosabb a rendszámtábla rezonálása mint a hang, kívül meg szó szerint elviselhetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Sosem veszem fel olyan hangosra, hogy ne hallanám ha valaki mögöttem dudálna, vagy hogy ne lássak a visszapillantó rezonálásától. Az összhatás miatt tetettem bele ilyen cuccot és az miatt mert, dj-skedek is és eléggé érzékeny vagyok a hang minőségére, nálam a zene, a mély sokkal többet mond mint az " átlagnak".

Abban igazad van, hogy káros az egészségre a hangos zene, de én nem szoktam totál hangosan hallgatni, mivel tisztában vagyok vele, hogy mennyire káros.

Amúgy azért írtam ide, mert majdnem hogy hangosabb a rendszámtábla rezonálása mint a hang, kívül meg szó szerint elviselhetetlen.

Ha ez így van, akkor sorry. Én abból indultam ki, hogy az már elég magas hangerő lehet amikor a rendszámtábla elkezd rezonálni.

Link to comment
Megosztás:

Abban igazad van, hogy káros az egészségre a hangos zene, de én nem szoktam totál hangosan hallgatni, mivel tisztában vagyok vele, hogy mennyire káros.

Amúgy azért írtam ide, mert majdnem hogy hangosabb a rendszámtábla rezonálása mint a hang, kívül meg szó szerint elviselhetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez így van, akkor sorry. Én abból indultam ki, hogy az már elég magas hangerő lehet amikor a rendszámtábla elkezd rezonálni.

Semmi baj, ez természetes, hogy mindenki erre gondol egyből, amúgy mivel a mély láda és a rendszámtábla között van 20 cm távolság így elég könnyen be tud rezegni.

Hello!

Vegyél aluminium rendszámtartót(sima fém lap, szélei domborítva), furd át a rendszámot, a tartó és rendszám közé nyomj szilót és végül csavarozd fel!

Utána nem fog rezonálni!

Köszi az infót, megcsinálom :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.