Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tegnap vettem egy fejegységet az autóba, mert már elegem volt a CFM meg társaiból. Eközben valaki nekiment a parkolóban a visszapillantómnak, amiről lepattant a burkolat. Szerencsére nem tört el sehol, tökéletesen fixen vissza bírtam pattintani és csak egy észrevehetetlen karcolás keletkezett rajta. (Pólus parkoló).

Segítséget szeretnék kérni olyantól, aki már szerelt be fejegységet. Mivel tudom tökéletesen mozgásmentesen berögzíteni a fejegységet? Akármennyire hajlítgattam a hozzá adott kereten a kapaszodó füleket, még mindig mozog. Hova lehetne hozzácsavarozni? Van valakinek ötlete? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna egy kis problémám! Van egy 2002es z14xe motorú astrám. Pénteken menet közben kigyulladt a kipufogógázok kis lámpám a műszerfalon után meg el kezdett villogni és az autó olyan volt mintha csak 3 henger menne. Leállítottam és egy óra múlva újra indítottam. Most folyamatosan világít a lámpa és ha kivillogtatom a hibát akkor a 0303 villogja. Tud segíteni valaki abban hogy mi lehet a hibakód vagy a lámpa miért világít állandoan!

Köszönöm a választ előre is!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna egy kis problémám! Van egy 2002es z14xe motorú astrám. Pénteken menet közben kigyulladt a kipufogógázok kis lámpám a műszerfalon után meg el kezdett villogni és az autó olyan volt mintha csak 3 henger menne. Leállítottam és egy óra múlva újra indítottam. Most folyamatosan világít a lámpa és ha kivillogtatom a hibát akkor a 0303 villogja. Tud segíteni valaki abban hogy mi lehet a hibakód vagy a lámpa miért világít állandoan!

Köszönöm a választ előre is!!!!

P0303=3. henger felismert gyújtáskimaradás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a benti hűtővíz mutató meg sem mozdul akkor szerintetek mi a rossz? A hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő vagy a termosztát? Vagy mi? Lehet érintkezési hiba is?

Vagy a kettő ugyanaz? :rolleyes:

A benti mutatóhoz tartotzó hőmérséklet visszajelzőre tippelek, feltéve, hogy egyébként a kocsi nem fogyaszt sokat, és hamar fűt.

Mert ha termosztát probléma van, akkor lassabban melegszik a motor és többet is eszik stb.

De azért bizonyos táv után meg kellene mozdulnia nyitott termosztát mellett is szerintem.

Én az érzékelőre tippelnék, faterom F-jében volt ilyen problem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autó (x16xel) nagyon rángatott. Benzint ette bőségesen. Volt hibakól olasás... EGR,nyomásszabályozó...

A nyomásszabályozó csak próba képpen volt cserélve attól nem változott semmi.

Az EGR cserélve lett.

Szerintetek mi lehet a gond?

Most viszont megint rángat vagy inkább erőtlen, 2.5ford-ig 3,5-nél meg mint egy bívaly.

A motor szépen jár. Nem csörög nem ugrál. Alapjárat is egyenletes.

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autó (x16xel) nagyon rángatott. Benzint ette bőségesen. Volt hibakól olasás... EGR,nyomásszabályozó...

A nyomásszabályozó csak próba képpen volt cserélve attól nem változott semmi.

Az EGR cserélve lett.

Szerintetek mi lehet a gond?

Most viszont megint rángat vagy inkább erőtlen, 2.5ford-ig 3,5-nél meg mint egy bívaly.

A motor szépen jár. Nem csörög nem ugrál. Alapjárat is egyenletes.

Köszönettel!

Lehet,hogy akkor csak le van kokszolódva!Hol használod,inkább városban?

Szoktad néha kiégetni,meghajtani?

Jó reggelt mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy akkor csak le van kokszolódva!Hol használod,inkább városban?

Szoktad néha kiégetni,meghajtani?

Jó reggelt mindenkinek!

Jó reggelt!

Nem vagyok nagy szaki, de nekem is használt a "kormolás" Kicsit neki kell lépni. Amugy nekem is X16XEL-van. Ezek amugy is szeretik, ha kicsit nehezebb a lábad. :rolleyes:

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt hétvégi fagyi óta megtáltosodott az autó.

De mivel tanács volt a pörgetősebb üzemmód, így néha most kihúzatom 3000-3500-ig. Nos pont ebben a fordulatszám tartományban van egy olyan hang a motortérből, mintha egy fogorvosi fúró indulna be. Visító magas hang. A fordulatszám további növelésével, vagy csökkentésével ez megszűnik. Hibajel nincs és a motor amúgy gyönyörűen jár. Mi az isten lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt hétvégi fagyi óta megtáltosodott az autó.

De mivel tanács volt a pörgetősebb üzemmód, így néha most kihúzatom 3000-3500-ig. Nos pont ebben a fordulatszám tartományban van egy olyan hang a motortérből, mintha egy fogorvosi fúró indulna be. Visító magas hang. A fordulatszám további növelésével, vagy csökkentésével ez megszűnik. Hibajel nincs és a motor amúgy gyönyörűen jár. Mi az isten lehet ez?

rejtett turbó :rolleyes:

Na jó csak vicc volt. Sajna nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt hétvégi fagyi óta megtáltosodott az autó.

De mivel tanács volt a pörgetősebb üzemmód, így néha most kihúzatom 3000-3500-ig. Nos pont ebben a fordulatszám tartományban van egy olyan hang a motortérből, mintha egy fogorvosi fúró indulna be. Visító magas hang. A fordulatszám további növelésével, vagy csökkentésével ez megszűnik. Hibajel nincs és a motor amúgy gyönyörűen jár. Mi az isten lehet ez?

Talán fojtószelep?

Ahogy áramlik benne a levegő.

Nekem is van ilyen csak alacsonyabb fordulaton.

De majd a szakik is mondanak valamit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy kis gondom a klímával, ráadásul nem kicsit aggódom miatta, ugyanis nem nagyon találtam hasonlót a hozzászólások között.

Szóval tegnap is bekapcsoltam, hogy lefújjam a párát (2-3 hetente megvolt a téli bekapcsolás) és egyfajta nyiszogó, nyikorgó hangot hallottam. Még szerencse, hogy álló autónál a parkolóban ezzel indítottam, különben nem biztos, hogy meghallom. Szóval nekiállt nyikorogni, de elkezdett halkulni. Mikor már nem halkult tovább, kikapcsoltam, mert egy nyikorgás sosem normális dolog aztán pár perc múlva megint be, de ugyanaz. Ma délután gondoltam kipróbálom, hogy állunk a nyikorgással, és azt vettem észre, hogy a klíma egyáltalán nem kapcsol be. Meg sem rebben a fordulatszámmérő (tegnap ez OK volt), semmi zümmőgés és nyiorgás. Többszöri próbálkozás után sem indult be. Ezért most nem kicsit aggódom, lehet, hogy kompresszor? Találkozott már valaki ilyennel?

u.i. ősszel még hűtött rendesen, most nem tudom, mert odakint is hideg van, de a párát elég jól levitte pár héttel ezelőtt.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy kevés benzin volt a tankban, viszont a jelzőlámpa még nem világított, az autó mégis megáll. Pár litert rátankolva szépen megy tovább. Már 3x eljátszotta velem.

most mondanám, hogy 1x ilyenkor tankold tele...de ez nem kicsit mazohista 5let :rolleyes: pedig így lehetne kideríteni, hogy mennyi hiányzik a tankból és a tankban vagy csak a visszajelzésben a hiba....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy kis gondom a klímával, ráadásul nem kicsit aggódom miatta, ugyanis nem nagyon találtam hasonlót a hozzászólások között.

Szóval tegnap is bekapcsoltam, hogy lefújjam a párát (2-3 hetente megvolt a téli bekapcsolás) és egyfajta nyiszogó, nyikorgó hangot hallottam. Még szerencse, hogy álló autónál a parkolóban ezzel indítottam, különben nem biztos, hogy meghallom. Szóval nekiállt nyikorogni, de elkezdett halkulni. Mikor már nem halkult tovább, kikapcsoltam, mert egy nyikorgás sosem normális dolog aztán pár perc múlva megint be, de ugyanaz. Ma délután gondoltam kipróbálom, hogy állunk a nyikorgással, és azt vettem észre, hogy a klíma egyáltalán nem kapcsol be. Meg sem rebben a fordulatszámmérő (tegnap ez OK volt), semmi zümmőgés és nyiorgás. Többszöri próbálkozás után sem indult be. Ezért most nem kicsit aggódom, lehet, hogy kompresszor? Találkozott már valaki ilyennel?

u.i. ősszel még hűtött rendesen, most nem tudom, mert odakint is hideg van, de a párát elég jól levitte pár héttel ezelőtt.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

sajnos simán lehet (klíma) kompresszor kuplung....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt hétvégi fagyi óta megtáltosodott az autó.

De mivel tanács volt a pörgetősebb üzemmód, így néha most kihúzatom 3000-3500-ig. Nos pont ebben a fordulatszám tartományban van egy olyan hang a motortérből, mintha egy fogorvosi fúró indulna be. Visító magas hang. A fordulatszám további növelésével, vagy csökkentésével ez megszűnik. Hibajel nincs és a motor amúgy gyönyörűen jár. Mi az isten lehet ez?

vkit kérj meg, hogy emelje a moci fordulatát te pedig halggasd a motortérben mi lehet...lehet a feszítő..vagy csak vmi berezonál...

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy akkor csak le van kokszolódva!Hol használod,inkább városban?

Szoktad néha kiégetni,meghajtani?

Jó reggelt mindenkinek!

Városban használom. Esténként az ..... úton néha pörgetem de azért óvatosan. max 4000. Benzinszűrő okozhat ilyet? Mit tisztogassak?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

most mondanám, hogy 1x ilyenkor tankold tele...de ez nem kicsit mazohista 5let :rolleyes: pedig így lehetne kideríteni, hogy mennyi hiányzik a tankból és a tankban vagy csak a visszajelzésben a hiba....

ez a lehetőség is felmerült, de inkább az hátsóülés alatt lévő szintmérőt venném ki, hogy belenézzek a tankba. viszont nem tudtam elfordítani mert fülek vannak ráhajtva. hogyan tudnám kivenni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.