Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok itt, az itteni etikettel sem vagyok túlzottan tisztában. A következő lenne a kérdésem, remélem nagyjából jó helyre írok:

Opel Astra G, 1,6; 16V; 2004, sedan Z16XE ... a hűtőfolyadékot szeretném utántölteni, kicsit elhamarkodva a dolgot, ma vásároltam hűtőfolyadék-koncentrátumot (Glycunic ALU/G-30 etilénglikol bázisú, piros, alumínium motorokhoz).

Az autóban jelenleg egy barack, halvány rózsaszínű hűtőfolyadék van (milyen lehet benne, valószínűleg még nem lett benne cserélve, ha igen akkor csak szakszervízbe hordták/hordtam az autót). A kérdésem az lenne, hogy a fent nevezett hűtőfolyadékkal utánatölthetek-e? Vagy inkább vásároljak gyári folyadékot, ha igen, milyet? Egyébként a flakonra írt keverési arányok betartásával, deszt. vízzel kevertem be "- 27 fokosra" (2 dl koncentrátum, 3 dl víz), persze még nem töltöttem be. :lol: Kérlek okosítsatok ki a témában! Nem szeretném ha károsodás érné a motort, mindig mindenből a legjobbat adom neki, mert Ő az én jobbkezem! :lol:

Segítségeteket előre is köszönve: Matula

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném:

Immáron 3 hete szívunk a Merivával (évj: 2003, 16 16v motor)

1. A motor néha, ötletszerűen megállt. Nemsokára kigyulladt a hőn szeretett EGR szelep jelző sárga izzócska. A szelepről lehúztuk a csatit, így a motor szépen muzsikált, csak a lámpa világított, amit meg lehet szokni...

2. 3 héten át gyűjtöttünk és elhatároztuk, hogy kicseréljük.

3. Kicseréltük, mire nemsokára - szintén ötletszerűen - elkezdett háromhengerezni az autó.

4. Hibakód kiolvasása után (P0303) kicseréltük a gyertyát és a trafósort. A trafósor először utángyártott volt, majd beruháztunk egy gyárira (potom 50e)

A hiba még mindig jelentkezik.

Jelenleg ott tartunk, hogy ráköltöttünk az autóra kb 80-90 e forintot és még mindig nem működik. Házi szerelőtől kezdve az Opel márkaszervizig mindenki széttárja a karját.

Felmerült, hogy vezérlés gond lehet.

Találtam a neten egy törökbálinti szerelőt, aki a vezérlésekkel foglalkozik. Ő sokat segített, mert elmondta hogy tudja mia probléma. Kár volt kicserélni a trafót, és nem a vezérlés a hiba. Hogy mi a baja, azt nem mondta el, csak annyit, hogy durván 100-120 e forintért megjavítja és elege van abból, hogy másnak ingyen segít. Véleménye szerint mindenki máshoz viszi javíttatni az autóját. Csoda azok után, hogy ennyit kér érte?

Kérném a segítségeteket, hogy hogyan tovább, mert gyakorlatilag van is autóm, meg nincs is.

Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, az itteni etikettel sem vagyok túlzottan tisztában. A következő lenne a kérdésem, remélem nagyjából jó helyre írok:

Opel Astra G, 1,6; 16V; 2004, sedan Z16XE ... a hűtőfolyadékot szeretném utántölteni, kicsit elhamarkodva a dolgot, ma vásároltam hűtőfolyadék-koncentrátumot (Glycunic ALU/G-30 etilénglikol bázisú, piros, alumínium motorokhoz).

Az autóban jelenleg egy barack, halvány rózsaszínű hűtőfolyadék van (milyen lehet benne, valószínűleg még nem lett benne cserélve, ha igen akkor csak szakszervízbe hordták/hordtam az autót). A kérdésem az lenne, hogy a fent nevezett hűtőfolyadékkal utánatölthetek-e? Vagy inkább vásároljak gyári folyadékot, ha igen, milyet? Egyébként a flakonra írt keverési arányok betartásával, deszt. vízzel kevertem be "- 27 fokosra" (2 dl koncentrátum, 3 dl víz), persze még nem töltöttem be. :lol: Kérlek okosítsatok ki a témában! Nem szeretném ha károsodás érné a motort, mindig mindenből a legjobbat adom neki, mert Ő az én jobbkezem! :(

Segítségeteket előre is köszönve: Matula

Üdv. errefelé. :lol:

Nem vagyok ugyan szakértője a témának, de szerintem nem szerencsés különböző (ismeretlen) típusú fagyállókat egymással keverni. A legjobb leengedni a régit, bekeverni az újat, aztán tiszta lap. Egyébként gyári fagyálló tökéletes (GM cikkszáma: 1940663, én 1100-ért vettem literjét) :D . De majd a többiek is észrevételezik a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. errefelé. :lol:

Nem vagyok ugyan szakértője a témának, de szerintem nem szerencsés különböző (ismeretlen) típusú fagyállókat egymással keverni. A legjobb leengedni a régit, bekeverni az újat, aztán tiszta lap. Egyébként gyári fagyálló tökéletes (GM cikkszáma: 1940663, én 1100-ért vettem literjét) :lol: . De majd a többiek is észrevételezik a dolgot.

Szerintem sem. A különböző adalékok fura dolgokat tudnak művelni (kb mint a motorolajnál). Ennek ellenére több szerelő is azt mondta nekem, hogy az egyforma színűeket lehet keverni...

Link to comment
Megosztás:

Kérdés! Mostanában ha ilyen fekvőrendőrre rámegyek (nagyon lassan kb 5-10 el) Az első kekeknél ilyen lőcsös szekérhez hasonló nyikorgás hallaható a hátsóknál semmi. Ez mi lehet?? Csaknem vmelyik szilent szétment ha igen akkor mennyire nehéz a cseréje? Otthon meg tom oldani (tehát spéci szerszám kell-e)? Illetve mennyibe kerül?

Előröl kopogás : kutyacsont (csere)

Előröl nyikorgás: száraz szilent (szilikon)

Utastér zörgés: légbeömlő (purfix)

Hátulról kocogás: hátsó dob csatlakozása a középsőhez (tűzkarika csere)

Általában ezek fordulnak elő !!!    De ez nem szentírás csak megélt tapasztalat .... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérdés! Mostanában ha ilyen fekvőrendőrre rámegyek (nagyon lassan kb 5-10 el) Az első kekeknél ilyen lőcsös szekérhez hasonló nyikorgás hallaható a hátsóknál semmi. Ez mi lehet?? Csaknem vmelyik szilent szétment ha igen akkor mennyire nehéz a cseréje? Otthon meg tom oldani (tehát spéci szerszám kell-e)? Illetve mennyibe kerül?

Ja,csatlakozom az előttem szólóhoz,a szilentek nyikorognak (hidegben) szilikont neki.

De a jó idővel általában elmúlik a nyikorgás!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Tökéletes ,gyors,pontos leírás.

Hibakódok magyarul nekem is van az aláírásomban!

Már meg sem lepődöm,hogy kuma levideózta a kivillogtatást! :lol:

köszönöm, a magyar kód nekem is jól jön :( mert 2 db kódom is van amiket nem tudom mai napig mit jelentenek

a videó/kp meg alap! :D

bánhatjátok hogy ti nem fogjátok tudni elmondani a gyerekeiteknek ha nagyok lesznek: na drágáim, így kezdődött :lol:

(na jó ez csak vicc volt)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

életes ,gyors,pontos leírás.

Hibakódok magyarul nekem is van az aláírásomban!

Már meg sem lepődöm,hogy kuma levideózta a kivillogtatást! :lol:

nekem 1 1 0 5, a másik 0 3 3 5.

eddigi ismereteim alapján:

P1105 MAP/BARO Switch Solenoid Valve

P0335 Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction

de hála neked...

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

...másikat nem találom

szerk: de gugli kiadott még két linket hibakódolvasásra

első

második

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Valaki SEGÍTSEN Y20DTH motorkódhoz keresek autómata váltót!!!Vagy legalább hogy AF.. hanyas való bele????

Még keresek Két első FŰTHETŐ ülést!!

Lgyszi segítsen valaki

Szerintem AF22-es való hozzá.

Nézzed át a váltót, ezek az adatok be vannak ütve valahová vagy egy táblán rá van szegecselve hasonlóan, mint a motornál a motorszám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múltkor lemerült az aksim ( gondolom a hideg leszívta), azóta 2 naponta beindítom egy 10 percre a kocsit, hogy ne legyen probléma az aksival.

Legutoljára kedden indítottam be és ma akartam de nem indult. Most nincs annyira hideg hogy leszívja az aksit ugye?

Arra tippelek hogy szar az aksi, 2-3 éves minimum megvan, úgyhogy szerintetek is csere?

Ha csere akkor milyen aksi kell bele?: 1,4 16v ferde hátú és hátul egy jó nagy mély láda plusz hangszórók.

Kérlek segítsetek mert holnap délelőtt indulnom kellene vele és nem tudom hogy milyen kell bele...

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múltkor lemerült az aksim ( gondolom a hideg leszívta), azóta 2 naponta beindítom egy 10 percre a kocsit, hogy ne legyen probléma az aksival.

Legutoljára kedden indítottam be és ma akartam de nem indult. Most nincs annyira hideg hogy leszívja az aksit ugye?

Arra tippelek hogy szar az aksi, 2-3 éves minimum megvan, úgyhogy szerintetek is csere?

Ha csere akkor milyen aksi kell bele?: 1,4 16v ferde hátú és hátul egy jó nagy mély láda plusz hangszórók.

Kérlek segítsetek mert holnap délelőtt indulnom kellene vele és nem tudom hogy milyen kell bele...

Köszi előre is.

2-3 éves akksinak nem szabad szarnak lennie. ha csak nem hasnáltad nagyon sokxor rövid úton.

Mélyáda erősítővel szopja szépen az energiát, de ha vezérli a fejegység az erölködőt, akkor elvileg nem szívhatja le.

Valami fogyasztó veszi el a feszedet, mérj rá az akkura alap állapotban, illetve, hogy a generátor tölt -e amennyit kell.

Link to comment
Megosztás:

2-3 éves akksinak nem szabad szarnak lennie. ha csak nem hasnáltad nagyon sokxor rövid úton.

Mélyáda erősítővel szopja szépen az energiát, de ha vezérli a fejegység az erölködőt, akkor elvileg nem szívhatja le.

Valami fogyasztó veszi el a feszedet, mérj rá az akkura alap állapotban, illetve, hogy a generátor tölt -e amennyit kell.

Ha már 2xer ilyet csinált nem szarakodok vele, amúgy elég sokat megyek vele rövid úton.

Milyen aksi kell bele?

Link to comment
Megosztás:

Ha már 2xer ilyet csinált nem szarakodok vele, amúgy elég sokat megyek vele rövid úton.

Milyen aksi kell bele?

Hiába veszel másik akkut, az is le fog merülni, ha az üzemi körülményei nem változnak. Ha meg ezt feltöltöd tisztességesen, akkor lehet, hogy ez is elmegy még 1-2-3 évig is. Tehát azzal kezdd, hogy az autóban a töltést átnézed vagy átnézeted, ha az rendben van, akkor pedig egy készenléti áramfelvétel mérése következik. Ha ezek egyikénél sincs hiba, akkor kerül szóba az akkuvásárlás. Akkuból olyan kell bele, ami most is van. Ott van a cimkéjén, hogy 12V 55Ah, bemész az autósboltba és veszel 12V-os 55Ah-s akkut. Mégis mit takar az a rövid utakon használod? Indításonként mennyit mész vele?

Azt meg felejts el, hogy a hideg leszívja az akkut. Az akkut a meleg tudja "leszívni".

Link to comment
Megosztás:

Találtam a neten egy törökbálinti szerelőt, aki a vezérlésekkel foglalkozik. Ő sokat segített, mert elmondta hogy tudja mia probléma. Kár volt kicserélni a trafót, és nem a vezérlés a hiba. Hogy mi a baja, azt nem mondta el, csak annyit, hogy durván 100-120 e forintért megjavítja és elege van abból, hogy másnak ingyen segít. Véleménye szerint mindenki máshoz viszi javíttatni az autóját. Csoda azok után, hogy ennyit kér érte?

Attila

Te lehet, hogy wessz -ről beszélsz éppen???? :lol:

Ha nem róla, akkor bocsi WESSZ, csak eléggé egybevágó a törökbálint és a vezérlésekkel való foglalkozás......

Link to comment
Megosztás:

Te lehet, hogy wessz -ről beszélsz éppen???? :lol:

Ha nem róla, akkor bocsi WESSZ, csak eléggé egybevágó a törökbálint és a vezérlésekkel való foglalkozás......

Lapáttal szórják ki a pénzt az ablakon a kóklerségük miatt, aztán sokallják a szakember díját? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom ha valakit megbántottam, de kiváncsi vagyok, ki hogyan reagálna az én helyemben.

- Zsírgazdag vagyok, simán kipengettem 80e forintot eddig is. A két gyerekem majd eszik amit talál.

- Az autó 3 jét után még mindig rossz, megpróbáltam tanácsot kérni szakértő embertől.

- Az első ember, akivel beszéltem, elmondta hogy tudja mi a baja, de nem mondja meg.

- Vigyem hozzá, kb még 100-120e forintba fog kerülni.

Kérdezem: Mindenki feltétel nélkül szaladna hozzá megjavítattni a kocsiját?

Ezek után próbálkoztam más fórumokon is természetesen, mert vannak segítőkészebb emberek. Sajnos nem vagyok sem autószerelő, sem milliárdos. Opel szervizbe is csak végső elkeseredésemben vittem.

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom ha valakit megbántottam, de kiváncsi vagyok, ki hogyan reagálna az én helyemben.

- Zsírgazdag vagyok, simán kipengettem 80e forintot eddig is. A két gyerekem majd eszik amit talál.

- Az autó 3 jét után még mindig rossz, megpróbáltam tanácsot kérni szakértő embertől.

- Az első ember, akivel beszéltem, elmondta hogy tudja mi a baja, de nem mondja meg.

- Vigyem hozzá, kb még 100-120e forintba fog kerülni.

Kérdezem: Mindenki feltétel nélkül szaladna hozzá megjavítattni a kocsiját?

Ezek után próbálkoztam más fórumokon is természetesen, mert vannak segítőkészebb emberek. Sajnos nem vagyok sem autószerelő, sem milliárdos. Opel szervizbe is csak végső elkeseredésemben vittem.

most akkor azt várod hogy valaki ingyen megjavítsa? :lol:

én ezek után biztos hogy ahhoz a szerelőhöz mennék, aki tényleg megjavítja 100ezerért, mint hogy mégegyszer kidobjak 80e-t az ablakon..

vagy ő is egyen amit talál?

nem értelek, de tényleg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.