Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ide is beírom!

Nincs még Opelem (bár korábban volt),félig Opelem van,de sajnos öregecske és cserélni szeretnék!

Egy 8-9 éves autóra lenne pénzem és szeretnék tapasztalatokat gyűjteni a G Astra 1.7DTI vagy 2.0DTI verzióiról!Melyik mennyire megbízható,melyik mennyire jó fogyasztásban,mire kell odafigyelni megvételnél?Hallomásból tudom,hogy az isuzu dízel eléggé örökéletű,viszont az újabbakban már nem igazán van!

Köszönöm előre is!

Kázsé Mestör

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ide is beírom!

Nincs még Opelem (bár korábban volt),félig Opelem van,de sajnos öregecske és cserélni szeretnék!

Egy 8-9 éves autóra lenne pénzem és szeretnék tapasztalatokat gyűjteni a G Astra 1.7DTI vagy 2.0DTI verzióiról!Melyik mennyire megbízható,melyik mennyire jó fogyasztásban,mire kell odafigyelni megvételnél?Hallomásból tudom,hogy az isuzu dízel eléggé örökéletű,viszont az újabbakban már nem igazán van!

Köszönöm előre is!

Kázsé Mestör

Szia!

Először is rossz helyre írtad :) , de mindegy :)

Igen az ISUZU dieselek eléggé örök életűek, a vásárlásnál "csak a szokásosra" kell oda figyelni (legyen szervízkönyve esetleg ha van mód rá akkor vidd be egy OPEL-hez bevizsgáltatni a gépet) Mivel dieselt akarsz venni abból azért elég ritka a kevés km-res példány tehát ettől nem feltétlenül kell megijedni.

Ha normálisan van használva az újabb modell akkor az is örök élet meg 1 nap, ami esetleg meghibásodik itt diesel-nél az ált. adagoló vagy turbó!

Mennyit szánsz rá? Hol akarsz autót venni? (magánszemély? kereskedés?)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mennyit szánsz rá? Hol akarsz autót venni? (magánszemély? kereskedés?)

üdv

Nos a 2.0DTI-re a Vectrások mondták,hogy a legrosszabb dízele az opelnak,ezért gyanakodtam,de az 1.7DTI-ről olvastam,hogy iszonyat jól fogyaszt!Igazából mind1,hol venném a kocsit,a futott km sem lényeges,a dízeleket általában azért nem városban használják,nekem most benzines van,de pl a féktárcsában 100e km van,a betétek is kb 60e km-esek,én is országúton használom 90%ban!

Kb 1,2-1,4 misit szánnék rá,de abból is fele hitel lenne,hogy kereskedésből hozom-e el,az csak a hitelügyintézés szempontjából jobb szerintem!A lényeg,hogy karbantartott legyen és a lehető legfiatalabb,amit meg lehet még ennyiért venni normális állapotban!

A turbók átlagban mennyit mennek?Én 200e km-t hallottam,meg a porlasztócsúcsok is akörül purcannak ki!Ez igaz?

Link to comment
Megosztás:

Nos a 2.0DTI-re a Vectrások mondták,hogy a legrosszabb dízele az opelnak,ezért gyanakodtam,de az 1.7DTI-ről olvastam,hogy iszonyat jól fogyaszt!Igazából mind1,hol venném a kocsit,a futott km sem lényeges,a dízeleket általában azért nem városban használják,nekem most benzines van,de pl a féktárcsában 100e km van,a betétek is kb 60e km-esek,én is országúton használom 90%ban!

Kb 1,2-1,4 misit szánnék rá,de abból is fele hitel lenne,hogy kereskedésből hozom-e el,az csak a hitelügyintézés szempontjából jobb szerintem!A lényeg,hogy karbantartott legyen és a lehető legfiatalabb,amit meg lehet még ennyiért venni normális állapotban!

A turbók átlagban mennyit mennek?Én 200e km-t hallottam,meg a porlasztócsúcsok is akörül purcannak ki!Ez igaz?

minden használatfüggő..... nehéz megsaccolni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, valami szívja az aksimat...tegnap találtunk egy biztit a motor térben levőknél, 80A, úgy fest ott lesz a gond, csak mivel nincs rajzunk, nem tudjuk h milyé?

köszi

a fedelet ha megforditod nagy valószinűséggel megtalálod mihez tartozik,de nem biztos,hogy ott a hiba,sokminden lehet..... nézétek először az akksit,ha az jó,kössétek le a motortér és az utastér tápját.Meg kell mérni mennyi az amperfelvétel a két körön......kb 0,3A a jó,max0,5A.

Link to comment
Megosztás:

a fedelet ha megforditod nagy valószinűséggel megtalálod mihez tartozik,de nem biztos,hogy ott a hiba,sokminden lehet..... nézétek először az akksit,ha az jó,kössétek le a motortér és az utastér tápját.Meg kell mérni mennyi az amperfelvétel a két körön......kb 0,3A a jó,max0,5A.

Ja, 0,5A, aztán öt napig áll az autó, akkor már le is van merülve az akku. Legalább tízzel oszd el, az már kezd elfogadhatóvá válni...

Link to comment
Megosztás:

Ja, 0,5A, aztán öt napig áll az autó, akkor már le is van merülve az akku. Legalább tízzel oszd el, az már kezd elfogadhatóvá válni...

nekem a réginek 0,4 volt a felvétele,állt 2 hetet sokszor,és pöccröff......Mondjuk nem 10A-es akksit raknék ezekbe a kocsikba.......:)

Link to comment
Megosztás:

nekem a réginek 0,4 volt a felvétele,állt 2 hetet sokszor,és pöccröff......Mondjuk nem 10A-es akksit raknék ezekbe a kocsikba.......:)

Persze, mert valami elcseszett tervezésű hangcucc vagy valami más állandóan nyelte az áramot. De ezt ne nevezzük már normális esetnek. Amúgy meg számoljunk. 0,4A az naponta 24*0,4=9,6Ah kapacitást vesz ki az akkuból. Ilyen kis áramnál nagyobb kapacitást mutat az akku, de egy hét alatt ez is 7*9,6=67,2Ah-t jelent, vagyis egy 55Ah-s akkut szinte biztosan indításképtelenre meríti. Őszintén szólva kétlem, hogy nálad két hetet állt volna, és hogy ennek ellenére indított, még ha a 90Ah-s akku is volt benne. Egyszerűen fizikailag lehetetlen, valamelyik számadatod nem stimmel.

Azt meg már egyszer megbeszéltük, hogy teljesen felesleges ezekhez a benzinmotorokhoz 55Ah feletti akku...

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert valami elcseszett tervezésű hangcucc vagy valami más állandóan nyelte az áramot. De ezt ne nevezzük már normális esetnek. Amúgy meg számoljunk. 0,4A az naponta 24*0,4=9,6Ah kapacitást vesz ki az akkuból. Ilyen kis áramnál nagyobb kapacitást mutat az akku, de egy hét alatt ez is 7*9,6=67,2Ah-t jelent, vagyis egy 55Ah-s akkut szinte biztosan indításképtelenre meríti. Őszintén szólva kétlem, hogy nálad két hetet állt volna, és hogy ennek ellenére indított, még ha a 90Ah-s akku is volt benne. Egyszerűen fizikailag lehetetlen, valamelyik számadatod nem stimmel.

Azt meg már egyszer megbeszéltük, hogy teljesen felesleges ezekhez a benzinmotorokhoz 55Ah feletti akku...

igaz,bocsánat az okoskodásért,de gondolom a kollegának nem 1 hét alatt merült meg,tehát valószinűleg nagyobb a felvétel valahol.Az elcseszett hangcuccal hangminőség versenyt nyertem,és az akksi valahogy mégis elinditotta a kocsit 2 hét után........ sokszor nem lehet a számoknak hinni...... a lényeg,hogynem tudjuk mennyi idő alatt merült meg az akksi,és azt sem,hogy mekkora.Részemről téma lezárva.

Link to comment
Megosztás:

igaz,bocsánat az okoskodásért,de gondolom a kollegának nem 1 hét alatt merült meg,tehát valószinűleg nagyobb a felvétel valahol.Az elcseszett hangcuccal hangminőség versenyt nyertem

és az akksi valahogy mégis elinditotta a kocsit 2 hét után........ sokszor nem lehet a számoknak hinni...... a lényeg,hogynem tudjuk mennyi idő alatt merült meg az akksi,és azt sem,hogy mekkora.Részemről téma lezárva.

Attól még lehet jó hangminősége, hogy a készenléti áramfelvételét elcseszte a tervezője!

Lehet hinni a számoknak, jól is néznénk ki, ha nem lehetne hinni. Valamelyik számadat nem stimmel. Talán nem húzott 400mA-t folyamatosan, hanem idővel alacsonyabb szintre csökkent. Ha lement 300mA-re, az két hét alatt épp 100Ah, ennyit meg ki tud adni egy viszonylag új, nem hideg, 90Ah-s akku 300mA terhelés mellett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, valami szívja az aksimat...tegnap találtunk egy biztit a motor térben levőknél, 80A, úgy fest ott lesz a gond, csak mivel nincs rajzunk, nem tudjuk h milyé?

köszi

Nekem is volt hasonló problémám a megvett autóban.Alig 3nap alatt okozott problémát. A rádió egyik vezetéke rosszul volt bekötve és folyamatosan világított a kijelzője, amikor jól van bekötve akkor a gyújtáskulcs kivétele után 3pittyeg és teljesen kikapcsol, a kocsi bezárása után 0.14 mA körül van a mérés(átfolyó áram)a szerelő mondta, hogy a kocsit célszerű a garázsban is zárt állapotban tartani, mert az elektronika készenléti állapotban marad így jóval többet fogyaszt zárás után kb.fél -1perc után áll alapra ekkor mértünk kb 0.11-0.14mA-t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét problémám akadt a verdával, mostmár kezd kocsiundorom lenni... :)

A problémám, hogy benzinszagot érzek az utastérben. Mitől lehet ez? Az autó alatt folyást nem látok.

Merre kezdjem a problémát keresni? Köszi a válaszotokat!

Nekem is volt hasonló problémám, de nekem ha csak akkor volt ha tele volta tankolva. Alánéztem, és a tankon látszott, hogy felülről ereszt. Az AC pumpánál a tömítés adta meg magát, és amikor tele volt tankolva, ott szivárgott. És éreztem a benzin szagot mindig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt hasonló problémám, de nekem ha csak akkor volt ha tele volta tankolva. Alánéztem, és a tankon látszott, hogy felülről ereszt. Az AC pumpánál a tömítés adta meg magát, és amikor tele volt tankolva, ott szivárgott. És éreztem a benzin szagot mindig.

Hát nekem nincs most teletankolva, sőt, legutóbb 3000-ért tankoltam, és akkor is éreztem, érzem a szagot.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nincs most teletankolva, sőt, legutóbb 3000-ért tankoltam, és akkor is éreztem, érzem a szagot.

nem akarok hülyeséget mondani,de asszem a tankszellőztető szelep a motortérben van,vagyis az enyémben ott leledzik....lehet hogy az nem jó....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét problémám akadt a verdával, mostmár kezd kocsiundorom lenni... :)

A problémám, hogy benzinszagot érzek az utastérben. Mitől lehet ez? Az autó alatt folyást nem látok.

Merre kezdjem a problémát keresni? Köszi a válaszotokat!

Nyáron én is ugyanezt érzem, de csak alacsony sebességnél, lehúzott ablaknál... Szerelő azt mondta, hogy van benne valami rendszer ami a benzingőzt visszavezeti. Ott ereszthet tágulás következtében. Azt mondta, hogy korral jár és nem érdemes megcsináltatni. Gondot nem okozhat.

Ha hülyeséget mondtam, sorry. :)

Link to comment
Megosztás:

Nyáron én is ugyanezt érzem, de csak alacsony sebességnél, lehúzott ablaknál... Szerelő azt mondta, hogy van benne valami rendszer ami a benzingőzt visszavezeti. Ott ereszthet tágulás következtében. Azt mondta, hogy korral jár és nem érdemes megcsináltatni. Gondot nem okozhat.

Ha hülyeséget mondtam, sorry. :)

A tüntetek ugyan ezek, mint Nálad! Lehúzott ablaknál, és szinte csak városban... Szóval akkor nem is érdemes vele foglalkozni? Csak hát kellemetlen a szag az utastérben...

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt a kuplung csere, azóta nem érezhető az eddigi rázkódás induláskor. Még úgy sem, hogy alapjáraton engedem rá lassan a kuplungot. (Remélem így is marad.) A szerelő megmutatta a kivettet, mondta hogy kopás nem látszik rajta (12000 km-nél szerintem nem is kellene), de a tárcsa "fém agya" össze vissza lötyögött.

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt a kuplung csere, azóta nem érezhető az eddigi rázkódás induláskor. Még úgy sem, hogy alapjáraton engedem rá lassan a kuplungot. (Remélem így is marad.) A szerelő megmutatta a kivettet, mondta hogy kopás nem látszik rajta (12000 km-nél szerintem nem is kellene), de a tárcsa "fém agya" össze vissza lötyögött.

Akkor ezek szerint nem a szerkezettel, hanem a tárcsával van a baj? Csak mert a jelenség nálam is fennáll, jó lenne megúszni egy tárcsacserével, az még nem is lenne olyan vészesen drága...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint nem a szerkezettel, hanem a tárcsával van a baj? Csak mert a jelenség nálam is fennáll, jó lenne megúszni egy tárcsacserével, az még nem is lenne olyan vészesen drága...

Nálam a tárcsa okozta, azt cserélték, szemmel láthatóan kotyogott az "agy" a tárcsában, de nem kicsit.

Mondjuk a csere óta "tán 20 km-t próbálgattuk itt a városban elég sok indulással, eddig nem jött elő semmi remegés, rázkódás induláskor.

De majd holnap reggel, hideg motornál (kuplungnál) válik el igazából.

Link to comment
Megosztás:

A tüntetek ugyan ezek, mint Nálad! Lehúzott ablaknál, és szinte csak városban... Szóval akkor nem is érdemes vele foglalkozni? Csak hát kellemetlen a szag az utastérben...

Nálam is volt ilyen. Elöregedett a motortérben található benzincső, így járó motornál szivárgott, az utastérben is lehetett érezni. A kocsi alatt nem látszott semmi, ui pont a kipufogóra csöppent, így pillanat alatt elpárolgott. Kicsit besz@rás volt... :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.