Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintem nem ott lesz a gond, maguk a lapátok keményednek meg és ezért pattognak el. Illetve az a műanyag izé, ami a karhoz erősíti őket van kikopva. Én lecseréltem és semmi gond vele. Ettől függetlenül egy zsírozás biztosan nem fog ártani neki.

Hát nyáron cseréltem lapátokat, amik gyáriak, szalonban vásároltak! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Vezérműtengely lefogató csavarokat utánhúzták már. A tiéd ha jól látom épp az érintettek között lehet. Ha nem csinálták meg, vagy nem tudod, ne használd.

Nekem is furcsa hangot ad a motor. Az ékszíj felől hallom, magasabb fordulaton jobban hallani. Leginkább egy csapágyas ventillátor hangjához tudnám hasonlítani.

Itt is ez lehet a baj? Ha igen, akkor otthon is meg tudom húzni esetleg a csavart? Vagy kell hozzá valami speciális szerszám?

Csak azért kérdezem, mert kb 70 km-t kéne mennem a szerelőhöz, mert nem otthon vagyok az autóval.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Lehet én nem tudom jól, de akkor mi építi fel a benzinnyomást? Ráadom a gyújtást, hallani, hogy a szivattyú felépíti a nyomást és én utána szoktam indítózni. Persze van mikor nem várom meg, akkor is beindul, de tuti, hogy álló motorral, gyújtásra beindul a szivattyú a szükséges nyomás elérésig.

Hali

enyém is csak akkor ad nyálat, ha beindítom a motort.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is furcsa hangot ad a motor. Az ékszíj felől hallom, magasabb fordulaton jobban hallani. Leginkább egy csapágyas ventillátor hangjához tudnám hasonlítani.

Itt is ez lehet a baj? Ha igen, akkor otthon is meg tudom húzni esetleg a csavart? Vagy kell hozzá valami speciális szerszám?

Csak azért kérdezem, mert kb 70 km-t kéne mennem a szerelőhöz, mert nem otthon vagyok az autóval.

Köszi a segítséget.

Z14XEP? Ha igen, akkor a 2005-ösök a leginkább veszélyeztetettek, de azért nem árt ránézni az újabbakra sem. Speckó kulcsként csak a 8 Nm-es nyomatékkulcs kell(ene) hozzá.

Szerk:

Ennyi van a hasznosban róla. Esetleg Elek kiegészíthetnéd a képeiddel, meg egy kis leírással.

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP? Ha igen, akkor a 2005-ösök a leginkább veszélyeztetettek, de azért nem árt ránézni az újabbakra sem. Speckó kulcsként csak a 8 Nm-es nyomatékkulcs kell(ene) hozzá.

Szerk:

Ennyi van a hasznosban róla. Esetleg Elek kiegészíthetnéd a képeiddel, meg egy kis leírással.

Z12XE és 2001-es gyártású.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet.Ellenőriztetni fogom. Ez valami típushiba?

Gyárilag nem húzták meg rendesen, van is rá visszahívás, lehet a Tied és bele esik. Minden esetre én egy métert nem mennék a géppel, ha már ilyen hangja van. Gondolom Te sem akarsz 300.000 Ft-ot eltapsolni.

Ja és annyira típushiba, hogy a fórumon mindenki tud róla, de a szakszervizek egy részében erősködni kell, hogy nézze már meg a gépben, hogy tényleg van rá visszahívás. Olvass vissza valahol Uhu konkrétan le is írta, hogy mely alvázszámmal rendelkezők érintettek a visszahívásban. Amelyik nem érintett azt is meg kell nézni, az enyém pl nem esik bele, mégis le volt lazulva.

Link to comment
Megosztás:

Osztom az észrevételt! Nekem is ilyen hangok jöttek a törés előtt... Mihamarabb néz(es)d meg a vezérmű tengely lefogató csavarokat, ha nem akarsz 300e-t kiadni egy tengelytörés miatt...

Hát jól beijesztettél :excl: , de köszönöm az infót. Az elmúlt egy órát a garázsban töltöttem a csavarok ellenőrzésével.Még a szomszédot is felvertem egy nyomatékkulcsért.

Sok csavarnál több mint negyed fordulatot lehetett húzni 8Nm-ig. Összerakás után kb fél órát járattam a motort. Az ominózus hang megszünt. Mégegyszer köszönöm az útbaigazítást.

Még egy kérdés. A szelepdekli tömítést ilyenkor érdemes cserélni vagy elmegy még egy kört? Járatás közben nem tapasztaltam szivárgást.

Link to comment
Megosztás:

Hát jól beijesztettél :excl: , de köszönöm az infót. Az elmúlt egy órát a garázsban töltöttem a csavarok ellenőrzésével.Még a szomszédot is felvertem egy nyomatékkulcsért.

Sok csavarnál több mint negyed fordulatot lehetett húzni 8Nm-ig. Összerakás után kb fél órát járattam a motort. Az ominózus hang megszünt. Mégegyszer köszönöm az útbaigazítást.

Még egy kérdés. A szelepdekli tömítést ilyenkor érdemes cserélni vagy elmegy még egy kört? Járatás közben nem tapasztaltam szivárgást.

Eddig senki sem cserélte, ha ereszt, majd elég lesz akkor.

Link to comment
Megosztás:

Hát jól beijesztettél :excl: , de köszönöm az infót. Az elmúlt egy órát a garázsban töltöttem a csavarok ellenőrzésével.Még a szomszédot is felvertem egy nyomatékkulcsért.

Sok csavarnál több mint negyed fordulatot lehetett húzni 8Nm-ig. Összerakás után kb fél órát járattam a motort. Az ominózus hang megszünt. Mégegyszer köszönöm az útbaigazítást.

Még egy kérdés. A szelepdekli tömítést ilyenkor érdemes cserélni vagy elmegy még egy kört? Járatás közben nem tapasztaltam szivárgást.

Szia Filo. Az lenne a kérdésem, hogy melyik csavarokról van szó pontosan? Hol találáom ezeket, mert ha jól értem akkor csak egy nyomatékkulcs kell hozzá és az ember magának is meg oldhatja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is furcsa hangot ad a motor. Az ékszíj felől hallom, magasabb fordulaton jobban hallani. Leginkább egy csapágyas ventillátor hangjához tudnám hasonlítani.

Itt is ez lehet a baj? Ha igen, akkor otthon is meg tudom húzni esetleg a csavart? Vagy kell hozzá valami speciális szerszám?

Csak azért kérdezem, mert kb 70 km-t kéne mennem a szerelőhöz, mert nem otthon vagyok az autóval.

Köszi a segítséget.

Le kell venni a szíjat és a tárcsákat egyenként megforgatva kiderül melyik a hibás.(generátor, vízpumpa, feszítőgörgő, vagy ha van akkor klíma)

Kicsit macerás művelet, mert alá kell támasztani a motort(pl. krokiemelővel) és ki kell venni a motorfelfüggesztést a szíj levételéhez.

Link to comment
Megosztás:

Szia Filo. Az lenne a kérdésem, hogy melyik csavarokról van szó pontosan? Hol találáom ezeket, mert ha jól értem akkor csak egy nyomatékkulcs kell hozzá és az ember magának is meg oldhatja a problémát.

Az ellenőrzéshez le kell venni a szelepdeklit. Előtte ki kell venni a gyujtótrafósort, le kel venni a karterszellőztető és elszívó csöveket(az injektor mellett) és a víthőmérők kábelcsatornáját(a szelepdekli bal oldaláról). A szelepdekli levétele(óvatosan,nehogy elszakadjon a tömítés) után tudod meghúzni a vezértengelyek rögzítőcsavarjait.(tengelyenként 5 pár)

Link to comment
Megosztás:

Le kell venni a szíjat és a tárcsákat egyenként megforgatva kiderül melyik a hibás.(generátor, vízpumpa, feszítőgörgő, vagy ha van akkor klíma)

Kicsit macerás művelet, mert alá kell támasztani a motort(pl. krokiemelővel) és ki kell venni a motorfelfüggesztést a szíj levételéhez.

Köszi a segítséget. Akkor majd a szerelővel megnézetem.

Link to comment
Megosztás:

Engem az érdekelne, hogy ilyenkor ez beleíródik-e valami különleges helyre a szervízkönyvbe pl?

Nekem korábban csak megnéztük és bár nem kellett ráhúzni, nyugodtabb lennék ha lenne erről egy márkaszervizes pecsétem, hogy igen, visszahívás érintett, megjelentem és ellenőrizve volt... nyilván nem várom hogy ezek után bármi történjen vele, de azért az ördög nem alszik ugye...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én autóm is Z14XEP 2006-os évjárat , ez a csavarlazulás dolog a vezérműnél kb hány ezer km után várható?

Kb.1 ezertől 850 ezerig! :excl:

Nézd meg itt valamelyik topikban benne vannak az érintett alvázszámok és motortípusok,hátha benne van a tied is.

De ha nincs ,akkor se legyél nyugodt,inkább ha a motor felől érdekes eddig nem hallott hangokat

hallasz menj szerelőhöz!

Lásd itt lentebb valaki!

Link to comment
Megosztás:

Engem az érdekelne, hogy ilyenkor ez beleíródik-e valami különleges helyre a szervízkönyvbe pl?

Nekem korábban csak megnéztük és bár nem kellett ráhúzni, nyugodtabb lennék ha lenne erről egy márkaszervizes pecsétem, hogy igen, visszahívás érintett, megjelentem és ellenőrizve volt... nyilván nem várom hogy ezek után bármi történjen vele, de azért az ördög nem alszik ugye...

az alvázszámot emailba lécci, és holnap megnézem... ( de ha felhivsz most akkor azonnal megmondom :excl: )

Link to comment
Megosztás:

az alvázszámot emailba lécci, és holnap megnézem... ( de ha felhivsz most akkor azonnal megmondom :( )

Áki rendes volt és felhívott :lol:

Tényleg benéztem, aszittem 2006-os évjáratra is él és csak az utsó 5 számot néztem meg :excl:

Köszi még1x!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőt tapasztaltam, ahogy bejöttek a hidegek (0, -2). Normális az, hogy a víz lakott területen belül, 8-10 Km-en melegszik fel ~88 fokra? Vagy ez termosztát hiba? vagy esetleg másnak is ennyi idő alatt melegszik fel? És ha menet közben már a meleg mocinál 3-asra kapcsolom a ventit, pár perc és a mutató elindul lefelé, 80 alá.

A termosztátot hagyományos próbának vetettem alá. Kivettem, fazék víz, hőmérő. Hidegen zárva, és 85-90 fok között nyit ki. De nem tudom ez mennyire hiteles.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőt tapasztaltam, ahogy bejöttek a hidegek (0, -2). Normális az, hogy a víz lakott területen belül, 8-10 Km-en melegszik fel ~88 fokra? Vagy ez termosztát hiba? vagy esetleg másnak is ennyi idő alatt melegszik fel? És ha menet közben már a meleg mocinál 3-asra kapcsolom a ventit, pár perc és a mutató elindul lefelé, 80 alá.

A termosztátot hagyományos próbának vetettem alá. Kivettem, fazék víz, hőmérő. Hidegen zárva, és 85-90 fok között nyit ki. De nem tudom ez mennyire hiteles.

75 fokig teljesen zárva van? Nekem is lassan melegszik meg mostanában 88 fokig nekem ha megy a fűtés szinte fel sem megy igaz én városi rövidtávokat megyek. Nekem is elindul lefelé de ha megyek vele akkor csak 80 közelébe megy alá nem. Hiába hideg van és menetszél hűt mindent ezért nehezen melegszik. Egy a baj ha éppen csak megmozdul a mutató, meg fűtés gyenge van semmien.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőt tapasztaltam, ahogy bejöttek a hidegek (0, -2). Normális az, hogy a víz lakott területen belül, 8-10 Km-en melegszik fel ~88 fokra? Vagy ez termosztát hiba? vagy esetleg másnak is ennyi idő alatt melegszik fel? És ha menet közben már a meleg mocinál 3-asra kapcsolom a ventit, pár perc és a mutató elindul lefelé, 80 alá.

A termosztátot hagyományos próbának vetettem alá. Kivettem, fazék víz, hőmérő. Hidegen zárva, és 85-90 fok között nyit ki. De nem tudom ez mennyire hiteles.

Nálam is nagyjából hasonlókat mutat,szerintem nem rossz a termosztát!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.