Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Tegnap estefelé -10 fokos időjárásban indítottam a gépjárművet, és elég furcsa dolog történt.

Olyan volt, mint amikor lemerül az akku, szóval a motor felől 1 kattanás-szerű hallatszott ("köszörülés" nem volt), aztán semmi. A különbség az volt, hogy áram volt, minden működött (tehát aksi elvileg rendben, 1 éves), de indítózás nem volt.

Három-négy próbálkozás után kicsit vártam, a gyújtást rajtahagytam kb 10-15 másodpercig, aztán megint próbáltam, ekkor már - ugyan nem a szokásos eleganciával - de beindult a motor.

Kérdésem az lenne, hogy lehetséges pusztán a hideg miatt ilyen, hogy nincs indítózás? Vagy valami hiba okozta? Nagyon csodálkoztam, mert eddig mindig pöccre indult a gép. Mentem vele 250 km-t, hibajelzés nincs. Az autó G astra (ki gondolná? :lol: ) Z12XE 160e km-rel.

Köszönet

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tegnap estefelé -10 fokos időjárásban indítottam a gépjárművet, és elég furcsa dolog történt.

Olyan volt, mint amikor lemerül az akku, szóval a motor felől 1 kattanás-szerű hallatszott ("köszörülés" nem volt), aztán semmi. A különbség az volt, hogy áram volt, minden működött (tehát aksi elvileg rendben, 1 éves), de indítózás nem volt.

Három-négy próbálkozás után kicsit vártam, a gyújtást rajtahagytam kb 10-15 másodpercig, aztán megint próbáltam, ekkor már - ugyan nem a szokásos eleganciával - de beindult a motor.

Kérdésem az lenne, hogy lehetséges pusztán a hideg miatt ilyen, hogy nincs indítózás? Vagy valami hiba okozta? Nagyon csodálkoztam, mert eddig mindig pöccre indult a gép. Mentem vele 250 km-t, hibajelzés nincs. Az autó G astra (ki gondolná? :lol: ) Z12XE 160e km-rel.

Köszönet

Csak az önindító nem akart működni? Akkor bendix gyanús, vagy csak ki kellene takarítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tegnap estefelé -10 fokos időjárásban indítottam a gépjárművet, és elég furcsa dolog történt.

Olyan volt, mint amikor lemerül az akku, szóval a motor felől 1 kattanás-szerű hallatszott ("köszörülés" nem volt), aztán semmi. A különbség az volt, hogy áram volt, minden működött (tehát aksi elvileg rendben, 1 éves), de indítózás nem volt.

Nekem - igaz, dízel - már többször volt ilyen. Áram van, izzítás is, de meg se nyekkent. Akkutöltés 8 órán keresztül, azóta jó. Én mondjuk még tegnap éccaka is bringáztam - mint mindig - tehát sajna (vagy a mai naftaárak mellett szerencsére?!) alig használom a kocsit. Azóta sokszor rátöltök az akksira, ha keveset használom és mínusz van és úgy mindig indul. Ettől függetlenül Nálad lehet, hogy más a probléma. Én fullra tölteném az akkut, és ha úgy sem indul - és mondjuk nem zárlatos az akku - akkor nem akkuproblémára gyanakodnék.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tegnap estefelé -10 fokos időjárásban indítottam a gépjárművet, és elég furcsa dolog történt.

Olyan volt, mint amikor lemerül az akku, szóval a motor felől 1 kattanás-szerű hallatszott ("köszörülés" nem volt), aztán semmi. A különbség az volt, hogy áram volt, minden működött (tehát aksi elvileg rendben, 1 éves), de indítózás nem volt.

Három-négy próbálkozás után kicsit vártam, a gyújtást rajtahagytam kb 10-15 másodpercig, aztán megint próbáltam, ekkor már - ugyan nem a szokásos eleganciával - de beindult a motor.

Ugyan így jártunk mi is a párom autójával(1.2-es G Astra) 2 napja!-13 fokban állt egy napot és este indításnál pontosan ezeket a "tüneteket" mutatta!

Harmadik indításra nagy nehezen magához tért és ahogy írtad,ezt nem a szokásos vehemenciával tette!

Én a hidegre gyanakodtam,főleg miután reggel 3-an jöttek oda hozzám "bika kábelért",amíg kapartam a jeget!

Ahogy olvasom az előttem írót is,az 1.2-es G Astrák fáztak ebben a hidegben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugyan így jártunk mi is a párom autójával(1.2-es G Astra) 2 napja!-13 fokban állt egy napot és este indításnál pontosan ezeket a "tüneteket" mutatta!

Harmadik indításra nagy nehezen magához tért és ahogy írtad,ezt nem a szokásos vehemenciával tette!

Én a hidegre gyanakodtam,főleg miután reggel 3-an jöttek oda hozzám "bika kábelért",amíg kapartam a jeget!

Ahogy olvasom az előttem írót is,az 1.2-es G Astrák fáztak ebben a hidegben :lol:

Az én 2002-es 1.2-es G Astrám, az EREDETI (2001.novemberben gyártott GM akksival) szinte pöccre indul, még én is csak lestem, mit bír ez az akku.

De azért a bika kábel nálam is be van téve :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem kenyai :D Mi az a bendix?

És mit takarítsak? (Tényleg nagy dzsuva van a kocsiban, de nem tudtam, hogy ilyet is okozhat :D )

Kösz

Önindító alkotóeleme. :lol: Ha megint ezt csinálja és az önindító kis kalapáccsal történő megütögetése után azonnal indul akkor első körben önindító takarítás (ne kívülről :lol: ) második körben önindító felújítás. Bár szaki megmondja, hogy érdemes-e összeszerelni takarítás után, vagy egyből felújítás. :)

Dsteel hozzászólása után még annyival egészíteném ki, hogy ez akkor él, ha indítózáskor minden lámpa ugyanolyan erősséggel világít, mint gyújtáson. Ha indítózáskor halványul minden, akkor akksi.

Link to comment
Megosztás:

Az én 2002-es 1.2-es G Astrám, az EREDETI (2001.novemberben gyártott GM akksival) szinte pöccre indul, még én is csak lestem, mit bír ez az akku.

De azért a bika kábel nálam is be van téve :lol:

Nekem is még 2003-as gyári gm akksi van benne és tényleg jól bírják!

Link to comment
Megosztás:

általában igen...,én vagy gyárit rakok ,vagy a gyári alkatrész márkájának megfelelőt....

pl lambda gm-bosch akkor jó a bosch.vagy trafóhíd gm-delphi akkor jó a delphi(nem mindegyik motorban van delphi),stb....

Na sikeresen kicseréltem a jeladót. Már nem világít a lámpa, az autó pöccre indul, és le is forog 6000-et. Az akkut lekötöttem egy pár percre de a hibakód benne maradt. Több időre kell lekötni vagy a motorikus hibákat géppel kell kiütni? Vagy esetleg még mindig nem jó valami?

Link to comment
Megosztás:

Na sikeresen kicseréltem a jeladót. Már nem világít a lámpa, az autó pöccre indul, és le is forog 6000-et. Az akkut lekötöttem egy pár percre de a hibakód benne maradt. Több időre kell lekötni vagy a motorikus hibákat géppel kell kiütni? Vagy esetleg még mindig nem jó valami?

nekem 6-8 indítás után aludt el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy az akksid nincs ezekhez a hidegekhez szova én megnézetném a sav fokát.

Háát, nekem spec 1 éves Bosch Silver van benne, és többnyire hosszú utakra használom, csodálkoznék ha az lenne a nyűgje.

Szerintem önindítós gond sanszosabb, kíváncsi vagyok a következő rajtnál, mi lesz a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Én nem értek hozzá, de asszem indításkor világít az abs lámpád, ha vacak az akksid (10 V alá esik a fesz.).

Nekem legalábbis csinálta mikor behányt az akksim.

2 astrával is megettem ezt.

múltkor volt szó erről az abs visszajelzőről...

a lényeg hogy "normális" dolog.

mivel hidegben nagyobb az indítási áram és nem szeretik ezt az ingadozást...,nekem is van ilyen + mutató kilengés

nincs probléma az aksimmal -tízen akármennyinél se.

Link to comment
Megosztás:

múltkor volt szó erről az abs visszajelzőről...

a lényeg hogy "normális" dolog.

mivel hidegben nagyobb az indítási áram és nem szeretik ezt az ingadozást...,nekem is van ilyen + mutató kilengés

nincs probléma az aksimmal -tízen akármennyinél se.

Bocsi, azt nem olvastam. De tény, hogy nekem az ilyen kilengéses jelenség után jött a "nem indulok be" jelenség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.