Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Még új vagyok a fórúmon, de azért annyit tudok hogy mielőtt kérdezek nézek szét hogy van e hasonló probléma ecstelve a fórúmban, sajna nem találtam(ai nem jó jel :D ).

Az Astra 2001es 1.7 DTI, 160e km

A probléma: kb két hete kezdődött, elsőre nem röffent be a motor mint ahogy mindig is szokott, hanem probált forgatni és vagy csak nehezen vagy 2ik probálkozásra sikerült, de csak nagyon ritkán csinálta ezt.

Aztán ma reggel ... kész ... már csak forgatott de semmikép nem akart beindulni, végül úgy negyedik próbálkozásra nagyon nehezen , hengerek összevissza verve, hatalmas füst után beindúlt és normálisan müködött , semmi mást gondot nem látok, fordulatszámmérő nem ingadozik ... sejtelemem sincs mi lehet, nem tudom ha dieselben vannak gyertyák, mert benzinesnél egyből arra gondolnák.

Amit megfigyeltem hogy mintha hosszú út után jelentkezne a dolog (tegnap is csináltam egy 100ast), ha városban járok normálisan gyúl.

Van valami tippetek? Találkoztatok már hasonló gondal?

Köszi előre is,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Tegnap dobott egy hibakódot a gép,leállítás majd újraindítás után eltűnt,ma kivillogtattam:1405.0400 a kód,ha jól informálódtam akkor,mindkettő az egr szeleppel kapcsolatos.Az egr szelepem kb 2 hónapja le van zárva,eddig semmi kód nem volt csak tegnap,semmit nem vettem észre tegnap az autón(amikor világított a hibalámpa).Szóval most csak azért dobhatott kódot mert le van zárva a szelep,és ne törődjek vele,vagy más lehet a bibi???x14xe 1998-as,a gépnek azóta sincs semmi baja.kopp-kopp-kopp.előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, körülnéztem, de nem találtam olyan témáét, mint amilyen az én problémám, valószínű azért mert elég összetett, ezért kérem a segítségeteket:

Egy 2001-es G-s Opel Astra-m van, 1.2-es motorral, Z12XE a motor típusa.

A fő probléma az, hogy menet közben, illetve elindulásnál is a kuplungpedál felengedés közben erőteljesen remeg, közben olyan hang hallatszik, mintha a motor ki akarna ugrani a helyéről és szinte az egész kocsi remeg. Rángatást nem tapasztaltam. Menet közben a kuplungpedál továbbra is remeg felengedéskor, függetlenül attól, hogy milyen fokozatba kapcsolok és milyen sebességgel haladok.

A másik jelenség - nem tudom az előzővel összefügg-e - hogy állóhelyzetben érezhetően remeg a kormány, ez a remegés menet közben is megmarad, illetve a váltókaron is érezhető egy folyamatos remegés, szintén függetlenül a sebességtől és fokozattól.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, körülnéztem, de nem találtam olyan témáét, mint amilyen az én problémám, valószínű azért mert elég összetett, ezért kérem a segítségeteket:

Egy 2001-es G-s Opel Astra-m van, 1.2-es motorral, Z12XE a motor típusa.

A fő probléma az, hogy menet közben, illetve elindulásnál is a kuplungpedál felengedés közben erőteljesen remeg, közben olyan hang hallatszik, mintha a motor ki akarna ugrani a helyéről és szinte az egész kocsi remeg. Rángatást nem tapasztaltam. Menet közben a kuplungpedál továbbra is remeg felengedéskor, függetlenül attól, hogy milyen fokozatba kapcsolok és milyen sebességgel haladok.

A másik jelenség - nem tudom az előzővel összefügg-e - hogy állóhelyzetben érezhetően remeg a kormány, ez a remegés menet közben is megmarad, illetve a váltókaron is érezhető egy folyamatos remegés, szintén függetlenül a sebességtől és fokozattól.

Köszönöm előre is a segítséget!

Valószínűleg motortartóbak.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót, én először kuplunghibára gyanakodtam, de az nincs összefüggésbe a kormánnyal, illetve egyéb jelenség ( rángat a kocsi, csúszik a kuplung) nem lép fel.

Mindenképp szervíz lesz a dologból, csak egyszer én már kérdeztem az itteni márkaszervizt, azt mondták nem tudnak mit kezdeni a dologgal, nem is hallotak ilyen jellegű hibákról. :D

Mondom nekik, pedig van ilyen hiba, ez 100 %.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót, én először kuplunghibára gyanakodtam, de az nincs összefüggésbe a kormánnyal, illetve egyéb jelenség ( rángat a kocsi, csúszik a kuplung) nem lép fel.

Mindenképp szervíz lesz a dologból, csak egyszer én már kérdeztem az itteni márkaszervizt, azt mondták nem tudnak mit kezdeni a dologgal, nem is hallotak ilyen jellegű hibákról. :D

Mondom nekik, pedig van ilyen hiba, ez 100 %.

Nem hallott róla és ezzel a téma részükről lezárva? Ez meg milyen hozzáállás? Ha egy jó szervizbe valami olyan jelenséggel állítanak be, amiről még nem is hallottak, akkor a következő lépés a "na, lássuk" és ha még mindig nincs megoldás, akkor informálódnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Tegnap dobott egy hibakódot a gép,leállítás majd újraindítás után eltűnt,ma kivillogtattam:1405.0400 a kód,ha jól informálódtam akkor,mindkettő az egr szeleppel kapcsolatos.Az egr szelepem kb 2 hónapja le van zárva,eddig semmi kód nem volt csak tegnap,semmit nem vettem észre tegnap az autón(amikor világított a hibalámpa).Szóval most csak azért dobhatott kódot mert le van zárva a szelep,és ne törődjek vele,vagy más lehet a bibi???x14xe 1998-as,a gépnek azóta sincs semmi baja.kopp-kopp-kopp.előre is köszi a segítséget.

Nincs semmi baj nyugi!Néha ránéz az AGR-re és nem látja ,azért dob sárgát!

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek. Ma reggel megviccelt a gumiszőnyeg. Amikor kinyomtam a kuplungot és engedtem volna vissza olyan volt mintha ragadna. kicsit akadozva jött a pedál. Szerencsére csak a gumiszőnyeg fogta vissza mert amikor megmozdítottam utána tökéletesen működött.

Link to comment
Megosztás:

Nem hallott róla és ezzel a téma részükről lezárva? Ez meg milyen hozzáállás? Ha egy jó szervizbe valami olyan jelenséggel állítanak be, amiről még nem is hallottak, akkor a következő lépés a "na, lássuk" és ha még mindig nincs megoldás, akkor informálódnak.

Ez lenne a normális, főleg egy márkaszerviz esetében.

Igazából itt a szervízvezető a ludas, vele beszéltem, korábban is voltak vele gondjaim, de az biztos hogy többet oda nem megyek...

Annyit mondott, hogy mivel hidraulikus a kuplung, ilyen jelenség nem lehet....mondom kössz, a múltkor azt akarta elmagyarázni, hogy az Astra-m vezérműszíjas és nem láncos... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez lenne a normális, főleg egy márkaszerviz esetében.

Igazából itt a szervízvezető a ludas, vele beszéltem, korábban is voltak vele gondjaim, de az biztos hogy többet oda nem megyek...

Annyit mondott, hogy mivel hidraulikus a kuplung, ilyen jelenség nem lehet....mondom kössz, a múltkor azt akarta elmagyarázni, hogy az Astra-m vezérműszíjas és nem láncos... :D

Sajnálatos dolog az ilyen. Keress egy maszek szakit, szerintem 100* jobban fogsz járni.

Link to comment
Megosztás:

Ez lenne a normális, főleg egy márkaszerviz esetében.

Igazából itt a szervízvezető a ludas, vele beszéltem, korábban is voltak vele gondjaim, de az biztos hogy többet oda nem megyek...

Annyit mondott, hogy mivel hidraulikus a kuplung, ilyen jelenség nem lehet....mondom kössz, a múltkor azt akarta elmagyarázni, hogy az Astra-m vezérműszíjas és nem láncos... :lol:

Nekem ki is akarta cserélni!Műszaki előtt vittem be pár éve és másnap mikor mentem,mondta a "szaki" hogy olajcsere,vezérmű szíj,fékbetétek,tárcsák kellenek!

120-150e Ft!Én meg mondtam hogy olaj 1 hónapja,a LÁNC meg másnál lesz cserélve! :D

Tegnap lámpa cserénél láttam hogy a jobb oldali "kutyacsont" külső gumija szét van szakadva!Javítható ez,vagy illene inkább cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ki is akarta cserélni!Műszaki előtt vittem be pár éve és másnap mikor mentem,mondta a "szaki" hogy olajcsere,vezérmű szíj,fékbetétek,tárcsák kellenek!

120-150e Ft!Én meg mondtam hogy olaj 1 hónapja,a LÁNC meg másnál lesz cserélve! :D

Tegnap lámpa cserénél láttam hogy a jobb oldali "kutyacsont" külső gumija szét van szakadva!Javítható ez,vagy illene inkább cserélni?

Nem nagy összeg,úgyhogy inkább cseréld,én is holnap fogom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap lámpa cserénél láttam hogy a jobb oldali "kutyacsont" külső gumija szét van szakadva!Javítható ez,vagy illene inkább cserélni?

Nekem opel szervizben gyári GM-re cserélték a jobbost. Munkadíjjal együtt volt 8990 Ft. Azóta nem kopog egyáltalán.

Viszont valami nagyon nyikorog a futóműben. És motortartó bakokat sem ártana lassan cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem opel szervizben gyári GM-re cserélték a jobbost. Munkadíjjal együtt volt 8990 Ft. Azóta nem kopog egyáltalán.

Viszont valami nagyon nyikorog a futóműben. És motortartó bakokat sem ártana lassan cserélni.

Én is mindkét oldalon cserélem,csak nekem ingyé van :D és gyári

Link to comment
Megosztás:

Én is mindkét oldalon cserélem,csak nekem ingyé van :lol: és gyári

Akkor csendben örüljél (és küldj egy jobb oldalit) :D Szuper lett a lámpa,kössz Lipi-G :) csak a felső lökhárító tartó csavarokat kellett lefúrnom cserénél,mert

be voltak rohadva :D

Nem kell párban cserélni a stab rudat,ugye?

Stofl,az nem volt drága ha Opelben csinálták,mert valami 6000 a Unixban darabja!

Link to comment
Megosztás:

Stofl,az nem volt drága ha Opelben csinálták,mert valami 6000 a Unixban darabja!

Igen, Opelék csinálták. Szerintem is belefér, főleg hogy a munkadíj is benne volt. A szerelő mondta, hogy vannak utángyártottak 3500-től, de vittek már hozzájuk olyan autót amiben 15e km után

szétszakadt a gyatra minőségű, ezért nem ajánlja , de van nekik is olcsóbb ha gondolom. Aztán lehet, csak a drágát akarta eladni, nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Igen, Opelék csinálták. Szerintem is belefér, főleg hogy a munkadíj is benne volt. A szerelő mondta, hogy vannak utángyártottak 3500-től, de vittek már hozzájuk olyan autót amiben 15e km után

szétszakadt a gyatra minőségű, ezért nem ajánlja , de van nekik is olcsóbb ha gondolom. Aztán lehet, csak a drágát akarta eladni, nem tudom.

Ha a csere darab is kibír 8 évet,akkor meg leszek vele elégedve és nem sajnálom rá a 6-7-8000 Ft-ot!

Z12XE-nél a szervó olaj szintjének a kupakon lévő pálca két csíkja között kell lennie??Tegnap néztem meg először és a közelében nem volt

az olaj mennyisége még 1-1,5 deci rátöltése után sem! :lol:

A letöltött szervízkönyvben más motor típusok és tartályok vannak,így nyugodtabb lennék ha igazolnátok,hogy nem töltöm túl,csak ennyire

üres :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.