Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az ülés alatti csatid kontaktos! Én két megoldást tudok rá, 1. olcsóbbik direktbe összekötöd az övfeszítő kábeleit 2, drágábbik a csati csere!

Van oldallégzsákod?

Nekem össze vannak direktbe kötve a kábelek és úgy vannak visszarakva a csatlakozó házába! Azóta már nálam sem villant fel a légzsák lámpa, az ülést meg nem veszi ki minden nap az ember... :D

Köszi a segítséget!

Oldallufi nincs.Mind a két ülésnél meg kell akkor csinálni az összekötést ugye?

Erről a műveletről esetleg kép vagy leírásod nincs?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

Oldallufi nincs.Mind a két ülésnél meg kell akkor csinálni az összekötést ugye?

Erről a műveletről esetleg kép vagy leírásod nincs?

Ha csak az egyiknél csinálod meg és a másik a rossz,akkor hiába üttetted ki a hibát,mert visszajön és mehetsz megint...

Gondolom csak a vezető ülés van állítgatva,de ki tudja melyiknél van a hiba!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak az egyiknél csinálod meg és a másik a rossz,akkor hiába üttetted ki a hibát,mert visszajön és mehetsz megint...

Gondolom csak a vezető ülés van állítgatva,de ki tudja melyiknél van a hiba!

Valahol van képem, de szerintem nem kell hozzá leírás elég egyszerű megcsinálni! A csatik egy sínen mozgathatóak ki és be. Húzd ki előre, le a sínről a csatit és elvileg 2 kábel megy bele és kettő megy ki belőle(övfeszítő) ha van ülésfűtésed akkor esetleg több.

Magát a csatit csak széjjel kell pattintani és már adja magát a dolog...

Jó bütykölést! :D

Link to comment
Megosztás:

(Asszem) Uhuhu is leírta már a múltkor hogy tök felesleges gyújtás nélkül mennie a ventillátornak ezeken a kocsikon, lévén hogy ha nem jár a motor akkor nem megy a vízpumpa sem, tehát nincs ami keringesse a vizet, ergo a ventillátor csak a vízhűtőben levő vizet hűtené, de azt meg minek, ha úgyis leállítod az autót, lehűl az majd magától is... :D

Calibra V6-ban pl. van a hagyományos mellett egy elektromos vízpumpa is ami álló motornál is keringeti a vizet, ezért ott van értelme annak hogy menjen a ventillátor akkor is ha a motort már leállítottad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi!

Astra G 1.6 16V kivillogja az alábbi hibakódokat. Nagyjából értem,hogy mit akar,de mi a franc a C-013 és a B-004?

Gondolom a második hibakód az első hibából adódik.

Ha esetleg tudja valaki, konkrétan hol van a "main relay" illetve pontosan melyik az, akkor kérném jelezni,mert 8 relé van a motortér 2 külön dobozában, az meg 8 E Ft ha mindet ki akarom cserélni, mert látszólag egyik sem rossz(nincs megégve).

Szóval ha valaki tud valamit, reagáljon légyszi!

P1230 main relay dysfunction power supply and communication C-013

P1482 fan control circuit open 2 engine cooling B-004

P1482 fan control circuit voltage 2 too big engine cooling B-004

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem tanácsot adni?Olyan problémám van egy '98 1.6 16V X16XEL motorkódú G Astrával ,hogy a fordulatszám ugrál hideg motornál!

Ez úgy néz ki ,hogy mikor elindítom az autót akkor már eleve nem 1000-en pörög hanem 1500-on,és mikor elindulok vele így akkor a sebességváltások közben is felbőg a motor kb ugyan így 1500-2000 körüli tartományba! De ezt nem mindig csinálja van mikor teljesen jó minden azaz, mikor elindítom beáll a fordulat egyből olyan 1000 körülire.Üzemmelegen nincs gond ,nem pörög nagyon az mindig olyan 700 körül van!

De ott meg olyan probléma jelentkezik ,hogy ingadozik az alapjárat,és ez jól látszik a fordulatszám mérőn!

Tudnátok tanácsot adni mit csináljak,ill. csináltassak vagy cseréljek ki?

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy dilemmára szeretnék rákérdezni.

A fényszóróim lemattultak.(már 10 évesek) Cserélni szeretném, de nem tudom megvegyem-e a gyári (HELLA) fény szórót vagy a jóval olcsóbb utángyártotat vegyem. Van különbség az anyagiakon túl mondjuk a tartósságában?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy dilemmára szeretnék rákérdezni.

A fényszóróim lemattultak.(már 10 évesek) Cserélni szeretném, de nem tudom megvegyem-e a gyári (HELLA) fény szórót vagy a jóval olcsóbb utángyártotat vegyem. Van különbség az anyagiakon túl mondjuk a tartósságában?

szerintem nincs. nekem is a zafirában 7000 ft os fényszorók vannak, azon kivül hogy a fülei iszonyatgagyik, azaz ha nincs a helyén akkor egy pici nyomásra is nyeklik-csuklik azon kívül nincs baj vele. világit rendesen.

nekem a TYC van bent, nekem az 7000 Ft ba került....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy dilemmára szeretnék rákérdezni.

A fényszóróim lemattultak.(már 10 évesek) Cserélni szeretném, de nem tudom megvegyem-e a gyári (HELLA) fény szórót vagy a jóval olcsóbb utángyártotat vegyem. Van különbség az anyagiakon túl mondjuk a tartósságában?

Egyszer valaki írta, hogy csinál fényszórópolírozást.

Csak vissza kellene keresni.

Én már kerestem, de semmi találat.

Pedig most nekem is aktuális lenne.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer valaki írta, hogy csinál fényszórópolírozást.

Csak vissza kellene keresni.

Én már kerestem, de semmi találat.

Pedig most nekem is aktuális lenne.

Polírozás az ecsak egy darabig megoldás.

Az UV álló réteg így lejön róla, s besárgul a lámpa! :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszer valaki írta, hogy csinál fényszórópolírozást.

Csak vissza kellene keresni.

Én már kerestem, de semmi találat.

Pedig most nekem is aktuális lenne.

Polírozás az ecsak egy darabig megoldás.

Az UV álló réteg így lejön róla, s besárgul a lámpa! :D

Csak tudni kéne használni a guglit :D

http://lampadoktor.uw.hu/

http://www.aprohirdetesingyen.hu/autoalkat...-elso-fenyszoro

Link to comment
Megosztás:

tisztitsd meg az alapjárati motort, és a fojtószelepházat. illetve ellenörizd a kartergáz gumicsöveinek a fojtószelephába a becsatlakozási furATAIT, mert az el szokott tömődni....

Köszi szépen válaszod,megpróbálom!Nem kellene gyertyát is és lambdaszondát cserélni?

Bár gyári GM gyertya van benne kb 12000 Km -el azt nem hiszem hogy bántani kéne de gondolkozom egy garnitúra NGK gyertyán!

Érdemes szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen válaszod,megpróbálom!Nem kellene gyertyát is és lambdaszondát cserélni?

Bár gyári GM gyertya van benne kb 12000 Km -el azt nem hiszem hogy bántani kéne de gondolkozom egy garnitúra NGK gyertyán!

Érdemes szerintetek?

A GM gyertyától nem kell bele jobb! A lambdaszonda meg túl drága ahhoz, hogy csak úgy cserélgesd.

Csináld meg amit Uhu javasolt, és majd utána lehet gondolkozni (ha kell) :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Régebb óta fennálló problémám, hogy a futómű felől, útegyenetlenség esetén ropogó,kopogó hangot hallok. Kezdetben csak a kormány alászedésekor hallottam, mostanra már egyenes haladásnál is jelentkezik. A hang forrásának helyét nem igazán tudom behatárolni. Eleinte nedves időben elhallgatott, mostanra már állandósult a hang. Minimális útegyenetlenség esetén is jelentkezik. Befújtam szilikonnal a szilenteket, gömbcsuklókat de a helyzet semmit nem javult. Szerintetek toronycsapágy vagy kutyacsont a legvalószínűbb, vagy más hiba a hang forrása.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Régebb óta fennálló problémám, hogy a futómű felől, útegyenetlenség esetén ropogó,kopogó hangot hallok. Kezdetben csak a kormány alászedésekor hallottam, mostanra már egyenes haladásnál is jelentkezik. A hang forrásának helyét nem igazán tudom behatárolni. Eleinte nedves időben elhallgatott, mostanra már állandósult a hang. Minimális útegyenetlenség esetén is jelentkezik. Befújtam szilikonnal a szilenteket, gömbcsuklókat de a helyzet semmit nem javult. Szerintetek toronycsapágy vagy kutyacsont a legvalószínűbb, vagy más hiba a hang forrása.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Hali,

Nekem is hasonló, bár csak késő ősztől kora tavaszig jelentkezik nálam és leginkább fekvőrendőröknél, vagy nagyobb egyenetlenségnél és nem tudtam soha beazonosítani, hogy honnan jön...

Uhuhu válasza a problémámra a következő:

Stabilizátor gumiszilent. Azt kell zsírozni, ha nem segit akkor cserélni. Nagy szopás, csak emelőn lehet....

Maga az alk.rész hozzá 1-2-3 ezer forint, a munkadíj kerül kb:20ezerbe, mert sokáig tart a csere!

Amúgy azt is mondta, hogy semmi nem megy tönkre, ha nem cserélem ki, hanem majd idővel már melegben is fogja csinálni, szóval állandóan :D

Tehát csak akusztikailag zavaró, max. hangosabban hallgatom a zenét, ha elfajul a dolog, akkor cseréltetek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen válaszod,megpróbálom!Nem kellene gyertyát is és lambdaszondát cserélni?

Bár gyári GM gyertya van benne kb 12000 Km -el azt nem hiszem hogy bántani kéne de gondolkozom egy garnitúra NGK gyertyán!

Érdemes szerintetek?

nem. ne válts más tipusra. a GM gyerta jóóó cucc :D
Link to comment
Megosztás:

Hali,

Nekem is hasonló, bár csak késő ősztől kora tavaszig jelentkezik nálam és leginkább fekvőrendőröknél, vagy nagyobb egyenetlenségnél és nem tudtam soha beazonosítani, hogy honnan jön...

Uhuhu válasza a problémámra a következő:

Stabilizátor gumiszilent. Azt kell zsírozni, ha nem segit akkor cserélni. Nagy szopás, csak emelőn lehet....

Maga az alk.rész hozzá 1-2-3 ezer forint, a munkadíj kerül kb:20ezerbe, mert sokáig tart a csere!

Amúgy azt is mondta, hogy semmi nem megy tönkre, ha nem cserélem ki, hanem majd idővel már melegben is fogja csinálni, szóval állandóan :D

Tehát csak akusztikailag zavaró, max. hangosabban hallgatom a zenét, ha elfajul a dolog, akkor cseréltetek.

Helo

Esetleg valamilyen látható, érezhető hibatünetei voltak-e stabilizátor gumiszilentnek, vagy nem is próbáltál kutakodni utána. Ami nem tiszta hogy, miért nem tudjuk beazonosítani a hangforrás helyét, hisz valószínű, hogy nem egyszerre adja meg magát mind a két oldali kutyacsont szilent. Nem tudom mit nevezel elfajulásnak, nekem ez már nagyon zavaró, főleg ha egy ismerős is beül mellém akkor akkor az már elég égő részemről. Mindenesetre köszönöm válaszod, holnap egy kis zsírral megkínálom a szilentet.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

P1230 és P1482 hibakódot ad a benzines Astrám. (2002 1.6 16V).

Odáig már tudok mindent, hogy melyik relé lehet (motortérben a két rózsaszín közül az egyik - a másik az AC). De a relét hogy tudom kimérni, hogy jó-e? Vagy csak másik próbarelével tudnám?

És ha beteszek egy jó relét, járó motornál mennyi idő vagy megtett km után törli a hibakódot? Egyáltalán törli magától, ha megszűnt a hiba, vagy nekem kell valahol kitörölni?

Köszi előre is mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy érdemes lenne megemelni és átrángatni...

Helo

Emelt állapotban rángattam, de nem éreztem semmi rendelleneset, bár mivel laikus vagyok lehet hogy csak nekem nem tűnt fel. Érdemes, illetve nehéz-e leszerelni a helyéről és úgy jó alaposan bezsírozni?

Link to comment
Megosztás:

Helo

Emelt állapotban rángattam, de nem éreztem semmi rendelleneset, bár mivel laikus vagyok lehet hogy csak nekem nem tűnt fel. Érdemes, illetve nehéz-e leszerelni a helyéről és úgy jó alaposan bezsírozni?

le kell lógatni hozzá a bölcsőt, úgy egyszerübb, ugyhogy ez utcán elég nehezen javitható. még aláállva is olyan 1óra kicserélni a kettőt....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.