Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Megvolt az esküvőnk. A hófehér (gleccser-fehér :D ) autónk ment a nászmenet élén. Egész jól bírta a strapát. Tűző napon, gyalogos tempóban, hegynek felfelé (Lillafüred) kb 15-20 percig. A sofőr szerint 99-100 fok körül volt a vízhőmérséklet, de e főlé nem ment. A ventilátor folyamatosan pörgött. A duda kb 10 perc nyomogatás után elkezdett "berekedni". Valószínű túlmelegedett, de másnapra már semmi baja sem volt. A folyamatos kuplung csúsztatás sem okozott neki problémát. Szóval összességében úgy gondolom, hogy kitett magáért a kocsi. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, hogy volt már szó erről a problémáról, de újra felhoznám, ha nem baj.

Szóval, kb. két hete azt vettem észre, hogy az üzemanyag-szintmérőm "fél" töltöttségről menet közben elindul felfelé, egészen a "tele" szintig, majd - fordulattól függően - vissza és fel megint. Megállás után lecsavartam a tanksapkát és durván 5 másodpercig a tank csak úgy szívta befelé az éltető levegőt. :D

Azóta is fennáll a probléma, amit ideiglenesen azzal orvosolok, hogy a tanksapkát alig tekerem vissza és így nem keletkezik vákuum. Tanksapkacserével már próbálkoztam, eredménytelenül. Annyit vettem észre, hogy a korábban bosszantó üzemanyag szellőztető szelep "kopogás" megszűnt, gondolom, mert nem működik.

A tankot soha nem csurgatom tele, egy kattanás után nem kap több naftát.

Szerintetek hol keressem a hiba forrását? Esetleg a jobb első belső sárvédő alatt lévő szűrő csere segíthet?

Attól tartok leginkább, hogy az AC elf.ssa magát szellőzés híján.

Köszönöm előre is a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvolt az esküvőnk. A hófehér (gleccser-fehér :D ) autónk ment a nászmenet élén. Egész jól bírta a strapát. Tűző napon, gyalogos tempóban, hegynek felfelé (Lillafüred) kb 15-20 percig. A sofőr szerint 99-100 fok körül volt a vízhőmérséklet, de e főlé nem ment. A ventilátor folyamatosan pörgött. A duda kb 10 perc nyomogatás után elkezdett "berekedni". Valószínű túlmelegedett, de másnapra már semmi baja sem volt. A folyamatos kuplung csúsztatás sem okozott neki problémát. Szóval összességében úgy gondolom, hogy kitett magáért a kocsi. :D

Gratulálok! Remélem jól választottál! ;-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, hogy volt már szó erről a problémáról, de újra felhoznám, ha nem baj.

Szóval, kb. két hete azt vettem észre, hogy az üzemanyag-szintmérőm "fél" töltöttségről menet közben elindul felfelé, egészen a "tele" szintig, majd - fordulattól függően - vissza és fel megint. Megállás után lecsavartam a tanksapkát és durván 5 másodpercig a tank csak úgy szívta befelé az éltető levegőt. :D

Azóta is fennáll a probléma, amit ideiglenesen azzal orvosolok, hogy a tanksapkát alig tekerem vissza és így nem keletkezik vákuum. Tanksapkacserével már próbálkoztam, eredménytelenül. Annyit vettem észre, hogy a korábban bosszantó üzemanyag szellőztető szelep "kopogás" megszűnt, gondolom, mert nem működik.

A tankot soha nem csurgatom tele, egy kattanás után nem kap több naftát.

Szerintetek hol keressem a hiba forrását? Esetleg a jobb első belső sárvédő alatt lévő szűrő csere segíthet?

Attól tartok leginkább, hogy az AC elf.ssa magát szellőzés híján.

Köszönöm előre is a válaszotokat!

szerintem tank szellőztető adta meg magát..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, hogy volt már szó erről a problémáról, de újra felhoznám, ha nem baj.

Szóval, kb. két hete azt vettem észre, hogy az üzemanyag-szintmérőm "fél" töltöttségről menet közben elindul felfelé, egészen a "tele" szintig, majd - fordulattól függően - vissza és fel megint. Megállás után lecsavartam a tanksapkát és durván 5 másodpercig a tank csak úgy szívta befelé az éltető levegőt. :D

Azóta is fennáll a probléma, amit ideiglenesen azzal orvosolok, hogy a tanksapkát alig tekerem vissza és így nem keletkezik vákuum. Tanksapkacserével már próbálkoztam, eredménytelenül. Annyit vettem észre, hogy a korábban bosszantó üzemanyag szellőztető szelep "kopogás" megszűnt, gondolom, mert nem működik.

A tankot soha nem csurgatom tele, egy kattanás után nem kap több naftát.

Szerintetek hol keressem a hiba forrását? Esetleg a jobb első belső sárvédő alatt lévő szűrő csere segíthet?

Attól tartok leginkább, hogy az AC elf.ssa magát szellőzés híján.

Köszönöm előre is a válaszotokat!

2 hete nekem is hasonló bajom volt, csak nekem nem jutott eszembe lecsavarni a tanksapkát. Illetve nekem nem függött a fordulatszámtól, hogy éppen milyen irányba indult a mutató.

Az óta nem jelentkezett a probléma, így most várok.

Ha megoldódik, kérlek írd meg mi volt a gond!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Indulásnál, ha nem adok gázt vagy keveset, az autó iszonyúan rángat.

Ugrál rászkodik az egész eleje.Mi lehet a probléma?

Ha arra gondolál, hogy berakod sebességbe és elindulsz vele akkor rángat az kuplung, ahogy korzika írta,

De nekem ebből az is lejön, hogy arra gondoltál indításkor a motor rázkódik? Majd írd le bővebben ha ez áll fenn :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Indulásnál, ha nem adok gázt vagy keveset, az autó iszonyúan rángat.

Ugrál rászkodik az egész eleje.Mi lehet a probléma?

Nálam ugyan ez történik. Már annyira kell pörgetni - főleg hidegen - hogy már fáj. Más különben rángat. Eleinte arra gondoltam, hogy az elektromos gázt nem bírom megszokni, de nem hiszem, hogy ez normális. A bátyám táliája szépen elindul, még ha nem is adok gázt. Ezzel meg ilyet meg sem merek próbálni.

Engem is érdekel az oka.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy olyan problémával fordulok hozzátok hogy egy 2004-es 1,4 G benzines akkuja lemerült a hétvégén annyira hogy amikor megpróbáltam beindítani csak kattant egyet és a közép konzol is sötétségbe borult, sajnos a saruk levétele nélkül töltöttem fel az akkut kis áramerőséggel valószínű ez lehet a hiba alapja de sajnos nem tudom melyik fele...

szóval a hiba az hogy az ablakemelő most csak addig megy míg nyomom míg korában kb 2 másodperc után végpontig csúszott, le vagy fel mindegy

Van valami ötletetek hogy mi a baj, hogy nem vettem le a sarut vagy csak a lemerülés maga vagy valami teljesen más

Ha tudnátok valami jó megoldást azért nagyon hálás lennék!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy olyan problémával fordulok hozzátok hogy egy 2004-es 1,4 G benzines akkuja lemerült a hétvégén annyira hogy amikor megpróbáltam beindítani csak kattant egyet és a közép konzol is sötétségbe borult, sajnos a saruk levétele nélkül töltöttem fel az akkut kis áramerőséggel valószínű ez lehet a hiba alapja de sajnos nem tudom melyik fele...

szóval a hiba az hogy az ablakemelő most csak addig megy míg nyomom míg korában kb 2 másodperc után végpontig csúszott, le vagy fel mindegy

Van valami ötletetek hogy mi a baj, hogy nem vettem le a sarut vagy csak a lemerülés maga vagy valami teljesen más

Ha tudnátok valami jó megoldást azért nagyon hálás lennék!

Be kell "programozni", nyomd folyamatosan a kapcsolót, hogy feltolja az ablakot, miután teljesen feltolta az ablakot tartsd tovább nyomva kb 5másodpercig, asszem hallatszik is valami kattanás, és beállítódik. Mindegyik ablaknál meg kell csinálni ami elfelejtette hol vannak a "végpontok"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy olyan problémával fordulok hozzátok hogy egy 2004-es 1,4 G benzines akkuja lemerült a hétvégén annyira hogy amikor megpróbáltam beindítani csak kattant egyet és a közép konzol is sötétségbe borult, sajnos a saruk levétele nélkül töltöttem fel az akkut kis áramerőséggel valószínű ez lehet a hiba alapja de sajnos nem tudom melyik fele...

szóval a hiba az hogy az ablakemelő most csak addig megy míg nyomom míg korában kb 2 másodperc után végpontig csúszott, le vagy fel mindegy

Van valami ötletetek hogy mi a baj, hogy nem vettem le a sarut vagy csak a lemerülés maga vagy valami teljesen más

Ha tudnátok valami jó megoldást azért nagyon hálás lennék!

Sarulevétel után újra kell tanítani az ablakot.

Ez annyit tesz, hogy felhúzod teljesen és még nyomva tartod a gombot 5-6másodpercig. Mindegyik ablakon külön-külön csináld meg.

Ennyi :D

(Kezelési könyvben is benne van)

szerk:1perccel megelőztek :D

Link to comment
Megosztás:

2 hete nekem is hasonló bajom volt, csak nekem nem jutott eszembe lecsavarni a tanksapkát. Illetve nekem nem függött a fordulatszámtól, hogy éppen milyen irányba indult a mutató.

Az óta nem jelentkezett a probléma, így most várok.

Ha megoldódik, kérlek írd meg mi volt a gond!

Olvastam a korábbi hozzászólásodat is. Ha lesz valami, akkor jelentkezem.

A másik problémádra: hidegen nekem is "nehezen kapja el a fonalat", de ha jár 2 percet a motor elindulás előtt, akkor nincs gondom vele.

gazsi1

Ha hidegen , a kuplung csúsztatásakor tapasztalod a rázkódás, akkor kuplung-hiba. Ha csak úgy általában, hideg motornál, akkor lásd egy sorral feljebb.:D

Mc-elek

Köszi, majd nézelődök. Csak aggaszt, hogy a szerelőm is csak pislog a problémára, még jó, hogy márkaszerviz-vezető.

Link to comment
Megosztás:

Be kell "programozni", nyomd folyamatosan a kapcsolót, hogy feltolja az ablakot, miután teljesen feltolta az ablakot tartsd tovább nyomva kb 5másodpercig, asszem hallatszik is valami kattanás, és beállítódik. Mindegyik ablaknál meg kell csinálni ami elfelejtette hol vannak a "végpontok"

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, remélni se mertem volna hogy ilyen egyszerű a megoldás :D

Link to comment
Megosztás:

Sarulevétel után újra kell tanítani az ablakot.

Ez annyit tesz, hogy felhúzod teljesen és még nyomva tartod a gombot 5-6másodpercig. Mindegyik ablakon külön-külön csináld meg.

Ennyi :D

(Kezelési könyvben is benne van)

szerk:1perccel megelőztek :D

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, igazából fel sem merült bennem hogy a kezelési könyv ilyenre is választ adna :D

Tegnap találtam meg ezt a fórumot de nagyon tetszik ez a pozitív egymást segítő légkör, köszönöm mindenkinek még egyszer, jó tudni hogy ilyen is van kis hazánkban :P

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, igazából fel sem merült bennem hogy a kezelési könyv ilyenre is választ adna :D

Tegnap találtam meg ezt a fórumot de nagyon tetszik ez a pozitív egymást segítő légkör, köszönöm mindenkinek még egyszer, jó tudni hogy ilyen is van kis hazánkban :D

Üdv. a fórumon, nem is csak kis hazánkból, mert vannak határon túliak is, lehet, hogy Ugandából is fórumoznak :D Tényleg sokat lehet innen tanulni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már a határon túliakról van szó:

Van egy ilyen problémám: Kb. egy hónapja kopogást érzek a kormányon, hallani is lehet. Elvittem szervizbe, gondoltam stabilizátor vagy gömbcsapok. Ki is cserélték a bal oldali tolórudat + geometriaállítás. Jobb lett, de pár nap múlva újra elkezdtem érezni. Visszamentem, azt mondja a szerelő, hogy kormánymű, de ne törődjek vele, korral (km-rrel) jár, semmi gondot nem okoz, mert minden más (gömbcsapok) feszes. Tegnap műszakin voltam a kocsival, szó szerint ezt mondta a szerelő: "a kormánymű szar, a gömbcsapok rendben vannak". Végül egy kis "rábeszélés" után átengedett, de kikötötte, hogy így ezzel az autóval nem lehet járni. Most mi az igazság, mi lehet a gond, mennyibe fájhat? Még annyi, hogy kb. 15-20 km után érzem csak, tehát felmelegedés után, 132 000 km van az autóban. Remélem valaki ki tud segíteni, egy kis tapasztalattal!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már a határon túliakról van szó:

Van egy ilyen problémám: Kb. egy hónapja kopogást érzek a kormányon, hallani is lehet. Elvittem szervizbe, gondoltam stabilizátor vagy gömbcsapok. Ki is cserélték a bal oldali tolórudat + geometriaállítás. Jobb lett, de pár nap múlva újra elkezdtem érezni. Visszamentem, azt mondja a szerelő, hogy kormánymű, de ne törődjek vele, korral (km-rrel) jár, semmi gondot nem okoz, mert minden más (gömbcsapok) feszes. Tegnap műszakin voltam a kocsival, szó szerint ezt mondta a szerelő: "a kormánymű szar, a gömbcsapok rendben vannak". Végül egy kis "rábeszélés" után átengedett, de kikötötte, hogy így ezzel az autóval nem lehet járni. Most mi az igazság, mi lehet a gond, mennyibe fájhat? Még annyi, hogy kb. 15-20 km után érzem csak, tehát felmelegedés után, 132 000 km van az autóban. Remélem valaki ki tud segíteni, egy kis tapasztalattal!

Bár nem vagyok szerelő, azt gondolom, hogy ha alkalmatlan lenne az autód a közlekedésre,ergo balesetveszélyes, akkor nem engedték volna át műszakin. Ha meg nem lehet járni vele, miért engedte át? Van benne nem kevés ellentmondás. Ettől függetlenül nézesd meg másik szakival is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A probléma a következő: ha üzemi hőfokon (nálam ez a függőleges állástól egy mutatónyival balra) dugóba keveredek, (sok araszolás /Budapest te csodáááás/), pár perc alatt felmegy a hőfok a függőlegestől 1-2mutatónyival jobbra. Ezen még nem is akadnék fenn, de ilyenkor elinduláskor ahogy leszállok a kuplungról elmegy a kocsi ereje, rángat néhányat, leesik a fordulatszám, épphogy nem fullad le. Ezután 2-3asban városi tempónál míg vissza nem hűl, hajlamos rángatni. Folyamatos haladásnál semmi panasz, csak olyankor amikor tovább melegszik mint az átlagos hőfok.

Mi lehet az oka szerintetek?

Köszi

P.

Erre esetleg valakinek ötlete? Ha dugót látok, már fo*ok előre, és ez nem a rossz bor miatt van... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.