Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet G Astrához Budapesten nem horror áron méretpontos (nem trikó fajta, nem "Tesco-s" univerzális, nem sportsárkányos" :) )

üléshuzatot venni? Olyat szeretnék ami gyári huzat benyomását kelti, azaz nem gagyi és bírja a strapát!

minden infót köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet G Astrához Budapesten nem horror áron méretpontos (nem trikó fajta, nem "Tesco-s" univerzális, nem sportsárkányos" :) )

üléshuzatot venni? Olyat szeretnék ami gyári huzat benyomását kelti, azaz nem gagyi és bírja a strapát!

minden infót köszi!

Szia,

Én innen rendeltem:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1468203927.html

2 éve nyűzöm és még semmi baja. Mindenhol passzol ahol kell. Egyedül a fejtámlára nem feküdt fel rendesen, de az csak a gumis kiképzés miatt volt. Középen alul 3 öltéssel összevarrtam az alját és azóta tökéletesen felfekszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet G Astrához Budapesten nem horror áron méretpontos (nem trikó fajta, nem "Tesco-s" univerzális, nem sportsárkányos" :) )

üléshuzatot venni? Olyat szeretnék ami gyári huzat benyomását kelti, azaz nem gagyi és bírja a strapát!

minden infót köszi!

Nekem tölük van a kocsiban 2008. tavaszától, semmi probléma nincs vele, krrektek, ha kérsz küldenek kárpitmintát ingyenesen, hogy kiválaszd, hogy milyen kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel G Astra (2004) kulcs....

"Párszor" leesett a kulcs és a távirányító részben letört az elemtartó lábának a forrasztása, haver próbálta megforrasztani, ideig-óráig jó is volt, de megint nem megy...

Hol lehet cseréltetni a cuccot? Opel szervíz, vagy vmi maszek hely?

Gondolom az elektronikát át kell ültetni bele, plusz a kulcsot, de az ugye külön van....

Esetleg egy "bicskakulcs"-os megoldás?

Ki mit tanácsol, javasol... és kb mennyibe fájna? :-D

Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

ma olyat produkált az autó, amit eddig még nem láttam. Pályán haladva egyszer csak elkezdett felfelé indulni a benzintank mutatója, feljebb is ment egy negyed tanknyit, aztán kb 10 perc alatt szépen visszaállt az eredeti helyére (kb félállás), mindvégig 130-135tel robogtunk.

Próbáltam kutatni, mi lehet a gond, de nem sokat segített google barátom.

Találkozott már vki ilyennel?

Link to comment
Megosztás:

Hello,

ma olyat produkált az autó, amit eddig még nem láttam. Pályán haladva egyszer csak elkezdett felfelé indulni a benzintank mutatója, feljebb is ment egy negyed tanknyit, aztán kb 10 perc alatt szépen visszaállt az eredeti helyére (kb félállás), mindvégig 130-135tel robogtunk.

Próbáltam kutatni, mi lehet a gond, de nem sokat segített google barátom.

Találkozott már vki ilyennel?

tank szellőztető szelep talán...

Link to comment
Megosztás:

Hello,

ma olyat produkált az autó, amit eddig még nem láttam. Pályán haladva egyszer csak elkezdett felfelé indulni a benzintank mutatója, feljebb is ment egy negyed tanknyit, aztán kb 10 perc alatt szépen visszaállt az eredeti helyére (kb félállás), mindvégig 130-135tel robogtunk.

Próbáltam kutatni, mi lehet a gond, de nem sokat segített google barátom.

Találkozott már vki ilyennel?

A lényege az, hogy valamiért vákuum keletkezik a tankban és azért látod feljebb mászni a mutatót.

Már többünknél is előjött ez a probléma, nekem például jelenleg is fennáll, de gondolom, hogy ez nem vigasztal.

Pontos megoldás egyelőre nincs (vagy nem tudok róla), valakinek az AC-n cseréltek valami visszahúzó rugót, de ezzel meg az a baj, hogy az AC-hez viszont Ákos (Uhuhu) elmondása szerint nem kapható semmilyen alkatrész, csak kompletten az AC. Lehet még az Elek által említett tankszellőztető szelep is, de bárhol a rendszerben is lehet valahol dugulás.

Ha esetleg rájössz a megoldásra, akkor prezentáld már légyszíves!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005 óta használok egy 2001-es 1,4-es Astra-t Z14XE motorst.A gondom tavasszal kezdődött, Üzem meleg motornál olyan hangot hallani a fótengely ékszíjtárcsa felöli oldalon mintha egy lemez hozzáérne valamihez és rezonál, zörög. Mostanában egyre hangosabban csinálja ,de 2000-es fordulat felett abbamarad. Olajat nem rég cseréltem benne és nem volt semmi változás. Valakinek már előfordult hasnló? 97000 km van a kocsiban tuttira. Alá feküdtem és a kartel aljához nyomva egy csavarhúzót és a másik végét a fülemhez tartva itt a legerősebb a hang, felül a hengerfejnél alig hallani. Tanácstalan vagyok és már nagyon idegesít.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005 óta használok egy 2001-es 1,4-es Astra-t Z14XE motorst.A gondom tavasszal kezdődött, Üzem meleg motornál olyan hangot hallani a fótengely ékszíjtárcsa felöli oldalon mintha egy lemez hozzáérne valamihez és rezonál, zörög. Mostanában egyre hangosabban csinálja ,de 2000-es fordulat felett abbamarad. Olajat nem rég cseréltem benne és nem volt semmi változás. Valakinek már előfordult hasnló? 97000 km van a kocsiban tuttira. Alá feküdtem és a kartel aljához nyomva egy csavarhúzót és a másik végét a fülemhez tartva itt a legerősebb a hang, felül a hengerfejnél alig hallani. Tanácstalan vagyok és már nagyon idegesít.

Előre is köszönöm!

Nekem is volt régebben ilyen problémám,zörgés-cicergés hallatszott a motor szemből

nézve bal oldaláról ,akkor a vízpumpa volt a hang okozója!Csere után megszünt a hang,de

mostmár mintha nagyon halkan megint hallatszódna,de lehet csak hallucinálok!

Mindenesetre,ha a vízpumpa a hibás,csak gyárit vagy jó minőségűt vegyél!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt régebben ilyen problémám,zörgés-cicergés hallatszott a motor szemből

nézve bal oldaláról ,akkor a vízpumpa volt a hang okozója!Csere után megszünt a hang,de

mostmár mintha nagyon halkan megint hallatszódna,de lehet csak hallucinálok!

Mindenesetre,ha a vízpumpa a hibás,csak gyárit vagy jó minőségűt vegyél!

10000km-rel ezelőtt volt cserélve. Létezik, hogy ilyen hamar megadta magát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G(1.6 16V 2001 z16xe) Caravan tulaj vagyok .Abban kérném 1 hozzáértő segítségét hogy a napokban azt kezdte játszani a paripa hogy indulás után felvillan a

szervizkulcs lámpa és az autót mintha a elhagyná az ereje.Amikor leállítom pár órára akkor a jelenség megszűnik.Elvittem hibakód olvasásra azt mondta a srác hogy a motor

vezérlő elektronika haldoklik és ezt kell cserélni.Olvastam itt fórumon lehetséges hogy a gázpedál helyzet érzékelő halt meg.Honnan tudom meg pontosan?Egyszer már majdnem

vetettek velem feleslegesen 1 EGR szelepet ezért kicsit bizalmatlan vagyok.

De mielőtt belemennék 1 ilyen költséges történetbe szeretném kikérni más hozzáértők véleményét is hátha van más hiba.

Valaki tud segíteni megköszönöm.......

üdv,Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G(1.6 16V 2001 z16xe) Caravan tulaj vagyok .Abban kérném 1 hozzáértő segítségét hogy a napokban azt kezdte játszani a paripa hogy indulás után felvillan a

szervizkulcs lámpa és az autót mintha a elhagyná az ereje.Amikor leállítom pár órára akkor a jelenség megszűnik.Elvittem hibakód olvasásra azt mondta a srác hogy a motor

vezérlő elektronika haldoklik és ezt kell cserélni.Olvastam itt fórumon lehetséges hogy a gázpedál helyzet érzékelő halt meg.Honnan tudom meg pontosan?Egyszer már majdnem

vetettek velem feleslegesen 1 EGR szelepet ezért kicsit bizalmatlan vagyok.

De mielőtt belemennék 1 ilyen költséges történetbe szeretném kikérni más hozzáértők véleményét is hátha van más hiba.

Valaki tud segíteni megköszönöm.......

üdv,Gábor

Tenni kell bele egy kölcsön gázpedált, és kiderül.

3 csavar, meg egy csatlakozó.

Nem akarlak elkeseríteni, de még gázpedál elromlásáról nem hallottam.

Rendszerint motorvezérlő.

De nem muszáj cserélni, lehet javítani is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám egyik hidrotőkéje kopog alapjáraton.A szerelőm azt tanácsolta tegyek bele motorolaj adalékot és az javít a helyzeten,mert nem érdemes még kicserélni.Ti mit tennétek bel?Egyáltalán érnek ezek valamit?A Prolongot említette,amiről olvastam negatív véleményeket is.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám egyik hidrotőkéje kopog alapjáraton.A szerelőm azt tanácsolta tegyek bele motorolaj adalékot és az javít a helyzeten,mert nem érdemes még kicserélni.Ti mit tennétek bel?Egyáltalán érnek ezek valamit?A Prolongot említette,amiről olvastam negatív véleményeket is.

Előre is köszi!

Nem lehetséges, hogy egy másik olajjal nem lesz hangja? Mennyi km van a gépben, milyen motorral szerelt, illetve milyen olajat használsz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G(1.6 16V 2001 z16xe) Caravan tulaj vagyok .Abban kérném 1 hozzáértő segítségét hogy a napokban azt kezdte játszani a paripa hogy indulás után felvillan a

szervizkulcs lámpa és az autót mintha a elhagyná az ereje.Amikor leállítom pár órára akkor a jelenség megszűnik.Elvittem hibakód olvasásra azt mondta a srác hogy a motor

vezérlő elektronika haldoklik és ezt kell cserélni.Olvastam itt fórumon lehetséges hogy a gázpedál helyzet érzékelő halt meg.Honnan tudom meg pontosan?Egyszer már majdnem

vetettek velem feleslegesen 1 EGR szelepet ezért kicsit bizalmatlan vagyok.

De mielőtt belemennék 1 ilyen költséges történetbe szeretném kikérni más hozzáértők véleményét is hátha van más hiba.

Valaki tud segíteni megköszönöm.......

üdv,Gábor

Jó lenne tudni a hibakódot is, villogtasd ki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám egyik hidrotőkéje kopog alapjáraton.A szerelőm azt tanácsolta tegyek bele motorolaj adalékot és az javít a helyzeten,mert nem érdemes még kicserélni.Ti mit tennétek bel?Egyáltalán érnek ezek valamit?A Prolongot említette,amiről olvastam negatív véleményeket is.

Előre is köszi!

Én nem tennék bele ilyen szarokat.

Normális olaj kell bele, nem csodaszer az olajba.

Most milyen olaj van benne, és abban hány km?

Link to comment
Megosztás:

Én nem tennék bele ilyen szarokat.

Normális olaj kell bele, nem csodaszer az olajba.

Most milyen olaj van benne, és abban hány km?

Jah, és egy adalék biztosan nem-e veszik össze az olajjal, vagy adalékával, mert a mai motorolajok is teli vannak különféle adalékokkal...

Prolong nagyon ismert, de sztem felesleges. Haver a corollába használja, km is allig van benne, de sztem csak pénzkidobás, vagy nem ér semmit, vagy még akár káros is lehet...

Link to comment
Megosztás:

A lényege az, hogy valamiért vákuum keletkezik a tankban és azért látod feljebb mászni a mutatót.

Már többünknél is előjött ez a probléma, nekem például jelenleg is fennáll, de gondolom, hogy ez nem vigasztal.

Pontos megoldás egyelőre nincs (vagy nem tudok róla), valakinek az AC-n cseréltek valami visszahúzó rugót, de ezzel meg az a baj, hogy az AC-hez viszont Ákos (Uhuhu) elmondása szerint nem kapható semmilyen alkatrész, csak kompletten az AC. Lehet még az Elek által említett tankszellőztető szelep is, de bárhol a rendszerben is lehet valahol dugulás.

Ha esetleg rájössz a megoldásra, akkor prezentáld már légyszíves!

meg kell furni a tanksapkát egy 1-2 fúróval középen, hoogy a tanksapkán keresztül kapjon levegőt.

rengeteg ilyen autó fut az utakon :) mi mindig ezt csináljuk

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám egyik hidrotőkéje kopog alapjáraton.A szerelőm azt tanácsolta tegyek bele motorolaj adalékot és az javít a helyzeten,mert nem érdemes még kicserélni.Ti mit tennétek bel?Egyáltalán érnek ezek valamit?A Prolongot említette,amiről olvastam negatív véleményeket is.

Előre is köszi!

ne tegyél bele semmit, max mosd át motormosó adalékkal olajcsere elött....

legfeljebb jobban fog csattogni akkor annak már ugyis mindegy.

a szar hogy a Z-s motorhoz kurvadrága a tőke, utángyártottba 6E/db, az X es motorba meg vagy 2000 Ft. és az X es és a Z-s nem ugyanaz :)

nekem is cserélni kéne őket

Link to comment
Megosztás:

meg kell furni a tanksapkát egy 1-2 fúróval középen, hoogy a tanksapkán keresztül kapjon levegőt.

rengeteg ilyen autó fut az utakon :) mi mindig ezt csináljuk

Gondoltam olyanra is, hogy nem csavarom rá teljesen a tanksapka tetejét, csak félek, akkor meg lecsavarodik teljesen, aztán egyszer csak leesik.

Ezen a fúrós dolgon még elgondolkodok, ha máskor is előfordul ilyen.

Ákos neked hogy áll most az olajfogyid?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.