Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

P1112 Bemenet kiiktatás, mágnes szelep működtető hiba.

ez az a mágnes szelep vagy motor vagy minek hívjam ami mozgatja a twinport-ot...

vagy szorul valami vagy haldoklik a mozgató bizbasz ...

szerintem

Igen, ez a másik amit találtam P1112-re... akkor most melyik, Twinport szelep, vagy légtömegmérő alacsony fesz?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítsetek!

Jelenség:

Aksi lemerül inditózás közben (hideg hajnal), aksi feltölt (napközben), motor (Z14XE) pöcre indul (kevésbé enyhe este) de a motorvezérlő elektronika hiba lámpa folyamatosan világít és a motor csak alapjáraton jár hiba nyomom a gázt.

Mi történt? aki tudja segítsen!

Köszönöm!

Imre

Villogtasd ki a hibát!

így kell!

Link to comment
Megosztás:

Lázárfalva.

Ha kell egy kis szellemi iránymutatás, akkor holnap éppen ott vagyok. Egyébként nem egy nagy dolog kicserélni az égőt. (Néhány csavar kitekerése meg egy kallantyú fordítás) Én éppen akkor jártam így, amikor novemberben megvettem az autót. A kereskedőtől egyből a szervízbe vezetett az út mert nem látszódott a km állás. Ha már ki van szedve a műszerfal akkor már érdemes a vonóhorognak is betenni az égőt.

Link to comment
Megosztás:

twp legalább is a z14xep-nél..

Köszi a sok hozzászólást.

Aki kiolvasta a hibakódot, ő is a twinport szelepet mondta, hogy azzal lehet valami, mutatta is, hogy hol van a motor jobb oldalán....

Kérdeztem, hogy ez mennyire gázos dolog, foglalkozzak e vele vagy annyira nem vészes.

Ő azt mondta, hogy igazából vagy alacsony vagy magasabb fordulaton, nem lesz esetleg olyan nyomatéka a motornak mint kéne. Mert ez a "szelep" nem kapcsol át abba az állásba, alacsony és magas, fordulaton is máshonnan szívja a levegőt a motor, így magyarázta nagyjából.

De engem akkor is zavar, hogy bejelez, abba bele sem merek gondolni, hogy egy ilyen kis kütyü mennyibe kerül.

Valakinek ment már ez a twinport akármi tönkre?

Link to comment
Megosztás:

Röviden magyarul a légtömegmérőddel van a gond, érdemes leszedni, kontaktokat megtisztítani, esetleg a rácsozatát is lefújni, majd vissza. Ha nem javul, kellene egy csere próba egy másik Z14XEP-ről. Ez nem a hideg miatt van, hanem mert valami nem kóser a légtömegmérő körül (remélhetőleg a légtömegmérőnél és nem az ECUnál)

Köszi a választ, meg fogom nézni ezt is, hátha látok valamit...

Link to comment
Megosztás:

P1112 Bemenet kiiktatás, mágnes szelep működtető hiba.

ez az a mágnes szelep vagy motor vagy minek hívjam ami mozgatja a twinport-ot...

vagy szorul valami vagy haldoklik a mozgató bizbasz ...

szerintem

Kellett neked az e-bay-en nézegetned a szívó oldalt. :)

Vagy tudsz valamit. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok hozzászólást.

Aki kiolvasta a hibakódot, ő is a twinport szelepet mondta, hogy azzal lehet valami, mutatta is, hogy hol van a motor jobb oldalán....

Kérdeztem, hogy ez mennyire gázos dolog, foglalkozzak e vele vagy annyira nem vészes.

Ő azt mondta, hogy igazából vagy alacsony vagy magasabb fordulaton, nem lesz esetleg olyan nyomatéka a motornak mint kéne. Mert ez a "szelep" nem kapcsol át abba az állásba, alacsony és magas, fordulaton is máshonnan szívja a levegőt a motor, így magyarázta nagyjából.

De engem akkor is zavar, hogy bejelez, abba bele sem merek gondolni, hogy egy ilyen kis kütyü mennyibe kerül.

Valakinek ment már ez a twinport akármi tönkre?

Ja, pont valamelyik nap linkelgette Elek a komplett szívóoldalakat.

Itt van!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek. A külső visszapillantó tükrök állítása után érdeklődnék. Az állító kart nem tudom úgy mozgatni(felfelé irány), hogy többet lássaka a tökrökben, mert olyan mintha addig engedné vagy elérné azt a pontot ameddig mozgatni lehet. Lefelé sokat mozog. Lehet kezdeni ezzel a problémával valamit? Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szia Delphi rendszerű,led nem világít,háttárfény működik.Ma teszteltem megint,és az történt hogy amikor kapcsolgatom a ventilátor fokozatot,akkor véletlenszerűen kialszanak,a ledek(azért ledek mert a klíma és a belsőlevegőt is bekapcsoltam)és a relék is kikapcsolnak,olyankor,hol mikor 2. re kapcsolom,hol meg ha 0. ra.Az az érdekes hogy van hogy kikapcsolni nem tudom az ablakfűtést,akkor kapcsolgatom a ventilátort és kikapcsol.

Link to comment
Megosztás:

BEHR vagy DELPHI a levegőztető rendszer? A hátsó ablakfűtés LED világít? A háttérvilágítás működik?

A BEHR, "dupla" egybe csatlakozós, a DELPHI kettő egy soros. (ami a képen volt)

Ha nem világít semmi, akkor nincs test! (kontakt hibás, a test csatlakozó, vagy a test szál)

Szia Delphi rendszerű,led nem világít,háttárfény működik.Ma teszteltem megint,és az történt hogy amikor kapcsolgatom a ventilátor fokozatot,akkor véletlenszerűen kialszanak,a ledek(azért ledek mert a klíma és a belsőlevegőt is bekapcsoltam)és a relék is kikapcsolnak,olyankor,hol mikor 2. re kapcsolom,hol meg ha 0. ra.Az az érdekes hogy van hogy kikapcsolni nem tudom az ablakfűtést,akkor kapcsolgatom a ventilátort és kikapcsol.
Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Nekem egy 2001- es , 8 szelepes benzines opel astra karavánom van.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy indittás után mikor eléri az üzemi hőfokot az auto még akkor sem esik vissza a fordulatszám megadott 650 700 kozé, hanem majdnem 1000 en marad.

ha megálittom az autót ,és ujbol indittom akkor leesik a normal fordulatszamra,es kérdesem az lenne,hogy mitöl lehet ? , vagy netán normális jelensége ez ?

előre is kőssz a választ.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Nekem egy 2001- es , 8 szelepes benzines opel astra karavánom van.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy indittás után mikor eléri az üzemi hőfokot az auto még akkor sem esik vissza a fordulatszám megadott 650 700 kozé, hanem majdnem 1000 en marad.

ha megálittom az autót ,és ujbol indittom akkor leesik a normal fordulatszamra,es kérdesem az lenne,hogy mitöl lehet ? , vagy netán normális jelensége ez ?

előre is kőssz a választ.

Lehet, hogy a hideghez van köze, mert többen is írták ezt a jelenséget az utóbbi napokban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.