Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Van valami ötletetek?

Köszi,

Z

Sziasztok!

Z14XEP benzin/gáz, 107e km. Mostanában nehezen indul be, pontosabban első indítózásra szinte biztos nem, másodikra pedig pöccre.

A motortérben van egy benzinnyomás ellenőrző szelep, ezen ráadott gyújtásnál (be nem indított motornál) nem nagyon spriccelt semmi, igazából egy kevés benzin kifolyt, aztán semmi.

Ha jól emlékszem, ezeknél a kocsiknál ráadott gyújtásnál valami halk sípolást kellene hallani. Na ezt korábban biztos hallottam, most mintha nem.

Egyébként amint beindul, tökéletesen megy.

Mi ez, benzinpumpa?

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Ma lezártam az Egr-t az Astrámban(Z14XE-2003), meg is oldódott a probléma, de azóta valami furcsa sípolásszerű hang jön,nem túl zavaró, de észre lehet venni.Ezt az EGR csinálhatja, vagy a lezárt csonk??

Köszi előre is ! :)

Link to comment
Megosztás:

Biztos számít, én a kuplungozás óta érzem hogy motorféknél berángat az autó, előtte nem csinálta. Gondolom megnyúltak a bakok. Érdemes kicserélni ha látszik hogy el van használódva.

Az az igazság , hogy a súly a hátsó alsó bakra megy és én arra gondolok, hogy az döglött meg jobban...

Szerintem első körben azt cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Neked ha beindul, akkor amíg benzinen megy, hirtelen gázadásra nem torpan egy kicsit először és csak utána kezd húzni rendesen?

Most nem csinál ilyet. Viszont a szelepek beégése előtt (aminek HF felújítás lett a vége) csinálta: beindítás utáni első nagyobb gázadásra mintha semmi sem történne, gázról leléptem, újra gáz, akkor már húzott rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Az én problémám úgy tűnik megoldódott. Egy hengerem nem járt (nem volt gyújtás benne), a trafóhíd volt a hibás, volt is cserélve korábban, de valami gagyi Hüco márkájú termék került bele. Most Valeo-t vettem bele, ami a gyári GM után a 2. legjobb megoldás...

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!EGR Ecuból való kiírtásával jelentkezhet bármi gond?Valaki csinált már ilyet?Addig nem akarom míg nem tudok pár infót!Vélemények egyebek érdekelnmek stb..!!!Lezárjam ha ki lesz iktatva???Thx mindenkinek...! :)

semmi

hardveresen és szoftveren kiiktatod és ennyi :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet ECU-ból törölni a tárolt hibát? Levettem a MAF szenzor kábelét, és ugye hibát dobott (0105) Utána visszatettem a kábelt és lekötöttem az akku-t, de a tárolt hiba még mindig ott van (Z14XE).

5e Ft-ért törlik ki a kódot szervizben... Amúgy az ECU reset csak tárolt kódokat törli vagy vissza is állítja az értékeket gyári állapotra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy gyors vizsgálat során kiderült, hogy üzemanyagnyomás csak járó motornál van, amint leáll a motor a nyomás eltűnik. Ezért kell egy indítózás következő indításkor, hogy másodikra beröffenjen.

Mit nézhetek még esetleg én magam meg?

Köszi,

Zoli

Sziasztok!

Z14XEP benzin/gáz, 107e km. Mostanában nehezen indul be, pontosabban első indítózásra szinte biztos nem, másodikra pedig pöccre.

A motortérben van egy benzinnyomás ellenőrző szelep, ezen ráadott gyújtásnál (be nem indított motornál) nem nagyon spriccelt semmi, igazából egy kevés benzin kifolyt, aztán semmi.

Ha jól emlékszem, ezeknél a kocsiknál ráadott gyújtásnál valami halk sípolást kellene hallani. Na ezt korábban biztos hallottam, most mintha nem.

Egyébként amint beindul, tökéletesen megy.

Mi ez, benzinpumpa?

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy gyors vizsgálat során kiderült, hogy üzemanyagnyomás csak járó motornál van, amint leáll a motor a nyomás eltűnik. Ezért kell egy indítózás következő indításkor, hogy másodikra beröffenjen.

Mit nézhetek még esetleg én magam meg?

Köszi,

Zoli

Ez olyan, mintha a visszacsapószelep nem zárna le. Viszont ettől elsőre is indulnia kellene, csak tovább tart, mire felépül a megfelelő nyomás. Próbáltál hosszabban indítózni? Mondjuk tíz másodpercig folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan, mintha a visszacsapószelep nem zárna le. Viszont ettől elsőre is indulnia kellene, csak tovább tart, mire felépül a megfelelő nyomás. Próbáltál hosszabban indítózni? Mondjuk tíz másodpercig folyamatosan.

Na ezt nem próbáltam, 2-3 másodpercnél hosszabban nem indítóztam. Legközelebb megpróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek! Van egy kis gondom, legalább is remélem, hogy az. A következőt produkálta ma a gép. Indítom itthon indul rendesen. Egy kilométer megtétele után leállítom, de a cd-t nem kapcsoltam le. Kb. két-három perc elteltével indítanám de semmire sem reagál, elsötétedett minden. Kértem töltőt ami rajta volt két órát. De utána sem reagált semmire. A cd villog össze vissza a központi kattog párszor. Betoltuk, amire indult. Amire figyelmes lettem, hogy a kormányt forgatva a műszer kijelzőim ugráltak. Hazaérve mértem töltésfeszültséget. Alapjáraton 13,7 13,8, emelt fordulaton 14,03. Leállítom, majd indítanám de semmi. indításkor az aksi feszültsége leesett 1,22 voltra. Ugye csak aksit kell cserélnem? Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ugye csak aksit kell cserélnem?

Magán az akku kivezetésen mértél, vagy a rárakott sarukon? Mert én már láttam olyat, hogy az akkun rajta volt a saru, rá is volt húzva kulccsal, de áram nem ment át az akku kivezetéséről a kábelre az oxidréteg miatt...

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy tudtam hogy baromira nem kéne semmit ráfújkálni, legalábbis ha izzószálas elven működik, mert az izzószálra kerülő éghető tisztítószer azt eredményezi hogy következő indításkor túlságosan felizzik és emiatt akár el is pattanhat az izzószál, azaz a légtömegmérő mehet a kukába. Elvileg ezek tisztítják saját magukat, a motor leállítása után ugyanis egy rövid időre még egyszer felizzanak hogy leégessék magukról a szennyeződést, tehát felesleges tisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 2003as 1,2es Astra G-nek autópályán 120 km/h-nál normális-e a 3600as, 130nál a 3900as, 140nél a 4200as fordulatszám 5.-ben? Nem magas ez?

A fogyasztással nincs gondom és a vízhőfok is 80-85 között van végig, csak mintha picit sokat forogna a drágám.

Köszönöm a választ!

Üdv.K.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.