Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok. Valaki használ első utángyártott fényszórót? Az érdekelne hogy milyen a fényhatása a gyárival szemben? Ki szeretném cserélni a gyárit mert már kétszer becsiszoltam és polírozam de már nagyon öreg az anyag. Esetleg van valami lakk amivel lehet kezelni? Köszönöm előre az infót!

Én is lámpacserére készülök. Még nem dőlt el milyen lesz, de azt tervezem hogy rakatok rá UV-szűrős átlátszó fóliát. Biztos tartósabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Én is lámpacserére készülök. Még nem dőlt el milyen lesz, de azt tervezem hogy rakatok rá UV-szűrős átlátszó fóliát. Biztos tartósabb lesz.

Én Hellát vettem, abszolút oké, gyári beszállító. Szerintem, ha normális minőséget vásárolsz, felesleges fóliáznod, gyárilag az.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Váltószoknya és kézifékkar bőr ügyben szeretnék segítséget kérni - sajnos mindegyik egyszerűen nekiállt széthullani. Vettem itt a fórum talált kárpitostól újat, kérdés már csak a felrakás. A váltóbőr kiszedéséhez találtam nagyon részletes leírást, azonban a kézifékkarhoz nem... Valakinek van tapasztalata erről?

Kösz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem olyan problémán van h vettem használtan angel eyes fényszórót és iszonyatosan gyengék a tompított szinte semmit nem ér a távolsági + olyan mint más autó tompítottja. Nem test baja van + nézte szerelő de fogalma sincs h mi lehet a baja nem szeretném kidobni előre is köszi szépen :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem olyan problémán van h vettem használtan angel eyes fényszórót és iszonyatosan gyengék a tompított szinte semmit nem ér a távolsági + olyan mint más autó tompítottja. Nem test baja van + nézte szerelő de fogalma sincs h mi lehet a baja nem szeretném kidobni előre is köszi szépen :D

Egy ilyen angel eyes-al sosem fogsz látni.Ezek a lámpák nappalra valók:)A projektorba lemattul a foncsor.Xenont szoktak belefaragni,de azt meg nem szereti a szerv.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Kb fél éve cseréltem fékpofákat elöl, a tárcsa le lett szabályozva. Nyáron lassú menetnél nyikorgás jött elő de ha rálépek a fékre akkor eltünik. Most már előjőn 50-60km/h körül is de amint nyomok a fékre egy pöppel elhalkul. Tipp? Köcce

Link to comment
Megosztás:

Volt már valakinek szerencséje első kerékagy csapágy cseréhez? Mekkora meló lehet?

Nem olyan nagy meló, ha vannak otthon szerszámaid, és egy kis gyakorlatod akkor megoldható. Ha érdekel konkrétabban, akkor leírhatom, hogy hogyan csináltam. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Kb fél éve cseréltem fékpofákat elöl, a tárcsa le lett szabályozva. Nyáron lassú menetnél nyikorgás jött elő de ha rálépek a fékre akkor eltünik. Most már előjőn 50-60km/h körül is de amint nyomok a fékre egy pöppel elhalkul. Tipp? Köcce

Nálam is előfordult, lecsiszoltam a betétek szélét 45 fokban pár mm mélységben és megszűnt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Egy olyan kerdessel fordulnek hozzatok, ami bizonyara mar parszor felvetodott...
2001-es 1.6-os autorol van szo, es idonkent megall a 3. henger...termeszetesen keresgeltem neten, hogy mi lehet az oka, es kb mindenhol azt irjak, hogy a trafo a legvaloszinubb oka...ami nekem szembetunt ezzel a hibaval kapcsolatban, hogy eddig minden alkalommal 3500-as fordulatszam felett tortent...esetleg talalkozott valaki hasonlo jelenseggel??

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan nagy meló, ha vannak otthon szerszámaid, és egy kis gyakorlatod akkor megoldható. Ha érdekel konkrétabban, akkor leírhatom, hogy hogyan csináltam. :icon1:

Torx krovám nincs, de eddig még mindig sikerült meglazítanom a torx csavarokat hatszög krovával. Gyakorlatom van 13 év az autószerelő szakmában, de az Astrán még nem sok mindent javítottam. Furcsa, hogy sok alkatrész egyben van, és szét sem szerelhető. Ahogy elnéztem az első csapágyat, ez is egyben van az aggyal, ABS jeladóva, stb. Elég húzós ára van.

A leírást szívesen elolvasom.

Link to comment
Megosztás:

Torx krovám nincs, de eddig még mindig sikerült meglazítanom a torx csavarokat hatszög krovával. Gyakorlatom van 13 év az autószerelő szakmában, de az Astrán még nem sok mindent javítottam. Furcsa, hogy sok alkatrész egyben van, és szét sem szerelhető. Ahogy elnéztem az első csapágyat, ez is egyben van az aggyal, ABS jeladóva, stb. Elég húzós ára van.

A leírást szívesen elolvasom.

Nekem nincs autószerelői tapasztalatom, de azért megpróbálom érthetően leírni, amatőr nyelven:

Jól gondolod, egyben van az agy, a csapágy és a jeladó, tehát az egészet cserélni kell.

Első lépésként amíg nincs felemelve a kocsi, le kell lazítani a féltengely anyáját. Ha ez megvan, akkor kerék le, féknyereg felakaszt, féktárcsa le.

Kormányösszekötő gömbfej anyáját leszedni, majd ki kell akasztani. Mivel a kerékagy hátulról van megfogatva 3db E-torx csavarral, ami nehezen hozzáférhető és meg is vannak húzva, ezért a lengéscsillapítót alulról tartó 2db hatlapfejű csavart és a kutyacsont felső csavarját kivettem. Így már vissza lehet nyomni annyira a féltengelyt, hogy kivedd a kerékagyból. Alulról még a trapézgömbfej fogja, itt keresztben van egy hatlapfejű csavar, amit ha kiszedsz akkor már ki lehet kocogtatni a gömbfejet és kijön az egész kerékagy és a konzolja. Ki kell tekerni a már említett 3db torx csavart és ezután ki lehet ütni/venni a régi kerékagyat a csapággyal együtt.

Szükséges szerszámok:

30-as dugókulcs a féltengely anyájához

18-as csillag/villás/dugó kulcs a kormányösszekötő, trapézgömbfej és a lengéscsillapító csavarjához

E20-as torx kulcs a kerékagy csavarjaihoz

Ha ki tudod szedni beépített állapotban a 3 torx csavart, akkor természetesen egyszerűbb a művelet.

A leírás 1,4 és 1.6 Ecotec-hez biztosan jó, remélem Neked is tudtam segíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs autószerelői tapasztalatom, de azért megpróbálom érthetően leírni, amatőr nyelven:

Jól gondolod, egyben van az agy, a csapágy és a jeladó, tehát az egészet cserélni kell.

Első lépésként amíg nincs felemelve a kocsi, le kell lazítani a féltengely anyáját. Ha ez megvan, akkor kerék le, féknyereg felakaszt, féktárcsa le.

Kormányösszekötő gömbfej anyáját leszedni, majd ki kell akasztani. Mivel a kerékagy hátulról van megfogatva 3db E-torx csavarral, ami nehezen hozzáférhető és meg is vannak húzva, ezért a lengéscsillapítót alulról tartó 2db hatlapfejű csavart és a kutyacsont felső csavarját kivettem. Így már vissza lehet nyomni annyira a féltengelyt, hogy kivedd a kerékagyból. Alulról még a trapézgömbfej fogja, itt keresztben van egy hatlapfejű csavar, amit ha kiszedsz akkor már ki lehet kocogtatni a gömbfejet és kijön az egész kerékagy és a konzolja. Ki kell tekerni a már említett 3db torx csavart és ezután ki lehet ütni/venni a régi kerékagyat a csapággyal együtt.

Szükséges szerszámok:

30-as dugókulcs a féltengely anyájához

18-as csillag/villás/dugó kulcs a kormányösszekötő, trapézgömbfej és a lengéscsillapító csavarjához

E20-as torx kulcs a kerékagy csavarjaihoz

Ha ki tudod szedni beépített állapotban a 3 torx csavart, akkor természetesen egyszerűbb a művelet.

A leírás 1,4 és 1.6 Ecotec-hez biztosan jó, remélem Neked is tudtam segíteni.

Akkor ez bonyolultabb mint gondoltam, kell szerezni új anyákat is a gömbfejekre.

Köszönöm a leírást! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kerdessel fordulnek hozzatok, ami bizonyara mar parszor felvetodott...

2001-es 1.6-os autorol van szo, es idonkent megall a 3. henger...termeszetesen keresgeltem neten, hogy mi lehet az oka, es kb mindenhol azt irjak, hogy a trafo a legvaloszinubb oka...ami nekem szembetunt ezzel a hibaval kapcsolatban, hogy eddig minden alkalommal 3500-as fordulatszam felett tortent...esetleg talalkozott valaki hasonlo jelenseggel??

Énnekem akkor volt trafó gondom, amikor frissen vettem az astrám.

Jellemzően mindig akkor hagyott ki, mikor már üzemmeleg volt, és olyan diszkrét gyorsításkor 2-ik, és 3-ik fokozatban.

Rángatva ment az autó.

kérj meg valakit, aki teszt célból kölcsönadja a saját trafóhídját, és rögtön kiderül rossz-e a tiéd.

Link to comment
Megosztás:

Énnekem akkor volt trafó gondom, amikor frissen vettem az astrám.

Jellemzően mindig akkor hagyott ki, mikor már üzemmeleg volt, és olyan diszkrét gyorsításkor 2-ik, és 3-ik fokozatban.

Rángatva ment az autó.

kérj meg valakit, aki teszt célból kölcsönadja a saját trafóhídját, és rögtön kiderül rossz-e a tiéd.

nalam is kigyorsitaskor jelentkezik, es ha egyszer elkezd rangatni, nem is mulik el mig ujra nem inditom az autot...

ha valakinek van meg valami otlete, amit meg tudok nezni-le tudok tesztelni szerviz nelkul, akkor azt szivesen fogadom.. egyebkent meg akkor a trafo-teszt lesz a kovetkezo lepes...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy a bánatom, 2005-ös 1.4-es Twinportnak a kihajtásoknál lécő tömítéseknél ereszti a diffi az olajat... A szervizben komplett váltócserével akarják orvosolni, de ezt csöppet úgy érzem, mintha ágyúval lőnének verébre. (Opel márkaszervizben vették észre és ők javasolták ezt)
Nem lehet ehhez kapni tömítéseket külön?
Ha netán nem, mennyibe kerül reális áron egy jó állapotú, keveset forgott váltó bontottan?

Köszönöm!
Máté

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.