Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én eddig amiket talaltam mind a kettő kereskedésben van. Az árak elfogadhatók a km is. Termeszetesen ha odakerulok az autóhoz befekszek alá alulról is atnezem. Ha ellenkezik a kereskedő akkor kézfogás es elbucsuzas.

Nézd, nem kötekedni akarok, de ez az aláfekszem és jól kipróbálom kevés, nagyon kevés... Legalább egy márkaszervizes átnézés (5000Ft a teljes átnézés), ott hibatárolót is megnéznek többek közt, igaz ECU teszt nincs benne, pedig az is meglenne 10 percből. A legjobb ha veled megy valaki olyan, aki szerel Opeleket vagy legalább ilyen autója van. Bármiről lehet jegyzőkönyv, műszaki állapotlap, még szervizkönyv is. Viselkedhet normálisan is a próbaúton (pl ha forrón jön elő egy adott hiba), de a motorba nem látsz bele (igaz, a kereskedő sem). A nepper viszont biztosan kiüttette a hibatárat, tudja mit kell egy kicsit letörölni vagy befújni... De utána mondjuk 2 hónappal megjelenő hiba esetén? Pl kitavaszodik és akkor látod hogy nem csak pára jön a kocsiból hanem füst is és fogy az olaj? Magánszemély 6 hónapig zaklatható (de Neked kell bizonyítani), kereskedő első 6 hónap és neki kell bizonyítani (csak fogyasztói szerződés esetén!!!), márkakereskedésre ua áll mint a kereskedőre... Egy használt autó bárhogy fut neki az ember, akkor is nagyon nagy lutri. Nekem is tartós használat közben jöttek elő az érdekességek... Hosszú történet, de talán még az ellenségemnek sem kívánnám a procedúrát, pedig a kereskedés hozzáállása nem volt negatív, együttműködőek voltak (annak tűnnek). De még nem vonnék le egyelőre messzemenő következtetéseket. Azonban ha nekem kellett volna javíttatnom, akkor is okosban alaphangon 200 lett volna csak amit a motor kért... Hiába első tulaj, szervizkönyv, 121k km, márkakereskedés és állapotlap.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kopog valami az első futóműben, gondolnám, hogy valamelyik "kutyacsont".

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem felétek, hogyan tudom megállapítani 100%-ban, hogy az kopog-e?

Mintha gezoli cartárs írta volna régebben, hogy ha elcsavarom a stab.rudat és visszaforog alap helyzetben, akkor cserés. Jó ez a megközelítés?

Végül, amiket látok webáruházakban ár ajánlatokat, azok 1 db-ra, vagy párra értendőek & ti melyiket (gyártó) ajánlanátok?

Köszi előre is,

Nándi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kopog valami az első futóműben, gondolnám, hogy valamelyik "kutyacsont".

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem felétek, hogyan tudom megállapítani 100%-ban, hogy az kopog-e?

Mintha gezoli cartárs írta volna régebben, hogy ha elcsavarom a stab.rudat és visszaforog alap helyzetben, akkor cserés. Jó ez a megközelítés?

Végül, amiket látok webáruházakban ár ajánlatokat, azok 1 db-ra, vagy párra értendőek & ti melyiket (gyártó) ajánlanátok?

Köszi előre is,

Nándi

Nem-nem, ezt nem én írtam!

Én úgy ellenőriztem, hogy krokodil emelővel megemeltem az autót és a lengőkarnál alátámasztottam. Csak annyira engedtem rá, hogy tehermentesítsem a stabilizátort. Ugyanúgy mintha cserélném!

Ekkor már ki lehet szűrni, hogy kotyog-e a stabilizátor rúd!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy ha megáll az autóval és kiszáll belőle akkor az autónak égett olaj szaga van (persze ha már a motor meleg valamennyire)? Így a párásabb idő beköszöntével párom ha kiszáll egyből érzi, én annyira erősen nem mint ő. De ma reggel beérve a melóhelyre (és mivel sok kedvem volt melózni, inkább elkezdtem az éjjel a kocsira tapadt levelek leszedését az ablaktörlők környékéről, és közelebb hajolva a motorháztetőhöz már én is éreztem. Felnyitottam és ott már valóban érezni... Ez mennyire van rendben így? Tapasztalatok már hasonlót?

(Múlt héten nagy -óriási- szervizen volt az autó, cseréltek sok mindent, szelepszár szimeringeket, 1-es és 4-es henger gyűrűit, hengerfejtömítést, olajat is, ill. kitakarították -kimosták- a motor belsejét <= hosszú történet, garanciában csinálták...)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy ha megáll az autóval és kiszáll belőle akkor az autónak égett olaj szaga van (persze ha már a motor meleg valamennyire)? Így a párásabb idő beköszöntével párom ha kiszáll egyből érzi, én annyira erősen nem mint ő. De ma reggel beérve a melóhelyre (és mivel sok kedvem volt melózni, inkább elkezdtem az éjjel a kocsira tapadt levelek leszedését az ablaktörlők környékéről, és közelebb hajolva a motorháztetőhöz már én is éreztem. Felnyitottam és ott már valóban érezni... Ez mennyire van rendben így? Tapasztalatok már hasonlót?

(Múlt héten nagy -óriási- szervizen volt az autó, cseréltek sok mindent, szelepszár szimeringeket, 1-es és 4-es henger gyűrűit, hengerfejtömítést, olajat is, ill. kitakarították -kimosták- a motor belsejét <= hosszú történet, garanciában csinálták...)

Lehet, hogy csak összekenték a motort külsejét olajjal vagy valami olajos dologgal, az melegen lassan szivárog végig a blokkon, odaér a kipufogóra, és akkor ott ég. Hasonlóan jártam én is néhány napja, töltöttem olajat a motorba sötétben, és egy kicsi mellé ment. Aztán mentem valahová, majd hazaérve én is éreztem olajszagot. Felnyitottam a motorháztetőt, akkor már füstöt is láttam felszállni a kipufogóról. Konstatáltam, hogy az előbbi olajtöltés eredménye, és néhány nap után el is múlt. Ha nem múlik el, akkor viszont lehet, hogy pl. a hengerfej vagy szelepfedéltömítésnél szivárog az olaj, és ugyanígy rászivárog a kipufogóra és onnan van az égett szag. Ezesetben irány a szervíz és meg kell reklamálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő problémám van:

Dobfékes kézifékkötél végén lévő porvédő gumit keresek. Lehet ilyet kapni külön?

Ezért nem érdemes kötelet cserélni, viszont nem is akarom megvárni, hogy elkezdjen berohadni lassan a kötél mint anno nálam.

Tudtok ilyen helyet, cikkszámot stb? ECAT24 nem hoz rá semmi, csak komplett kötelet.

Köszi!

http://ecat24.com/catalog/part/1/8/380/4312/26753/

Link to comment
Megosztás:

Helló!A lámpán hol lehet állítani a magasságot?Jobbra-balra a fönti csavaron az oké...de le-föl is lehet?

Mindkét állítócsavar a lámpa tetején van. Egyik a szélén a sárvédő felől, másik középtájon - ha emlékeim nem csalnak ez a föl-le irány - ezt egy lyukon keresztül látod a fölötte levő lemezen keresztül, de ebben a lyukban szokott lenni egy gumidugó amit előtte ki kell venni, hogy hozzzáférj.

Nézz be a két izzó közé, és felül találsz egy 10es hatlapfejű csavart.

Hatlapfejű? Hol? Ugyanolyan imbusz állítója van a lámpa tetején, mint az oldaliránynak. :confused:

Link to comment
Megosztás:

Mindkét állítócsavar a lámpa tetején van. Egyik a szélén a sárvédő felől, másik középtájon - ha emlékeim nem csalnak ez a föl-le irány - ezt egy lyukon keresztül látod a fölötte levő lemezen keresztül, de ebben a lyukban szokott lenni egy gumidugó amit előtte ki kell venni, hogy hozzzáférj.

Hatlapfejű? Hol? Ugyanolyan imbusz állítója van a lámpa tetején, mint az oldaliránynak. :confused:

A középső állítható a hatlapfejűvel is. Tűzfal felé néz. Nézz be a lámpa mögé, kék színe van talán. ;)
Link to comment
Megosztás:

Mindkét állítócsavar a lámpa tetején van. Egyik a szélén a sárvédő felől, másik középtájon - ha emlékeim nem csalnak ez a föl-le irány - ezt egy lyukon keresztül látod a fölötte levő lemezen keresztül, de ebben a lyukban szokott lenni egy gumidugó amit előtte ki kell venni, hogy hozzzáférj.

Hatlapfejű? Hol? Ugyanolyan imbusz állítója van a lámpa tetején, mint az oldaliránynak. :confused:

Ezzel én is szívtam! Úgy rémlik, (de most sehol nem találok egy motortér fényképet), hogy ha bent van a búra akkor a felette lévő merevítőn ami a lámpatest felett van, van egy műanyag/gumi dolog, amit ki kellett venni, (kb 5Ft-os méretű) és utána már egyértelműen látszott az állító csavar! Enélkül valóban csak a másik látszik!

Link to comment
Megosztás:

A középső állítható a hatlapfejűvel is. Tűzfal felé néz. Nézz be a lámpa mögé, kék színe van talán. ;)

Megnéztem, és tényleg :) Így már értem mire gondolsz, nekem még sose tűnt fel, vagy legalábbis nem jutott eszembe, hogy azt a kis műanyag biz-baszt villáskulcsal tekergessem, midig felülről támadok :)

Ezzel én is szívtam! Úgy rémlik, (de most sehol nem találok egy motortér fényképet), hogy ha bent van a búra akkor a felette lévő merevítőn ami a lámpatest felett van, van egy műanyag/gumi dolog, amit ki kellett venni, (kb 5Ft-os méretű) és utána már egyértelműen látszott az állító csavar! Enélkül valóban csak a másik látszik!

Igen, pontosan így van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő problémám van:

Dobfékes kézifékkötél végén lévő porvédő gumit keresek. Lehet ilyet kapni külön?

Ezért nem érdemes kötelet cserélni, viszont nem is akarom megvárni, hogy elkezdjen berohadni lassan a kötél mint anno nálam.

Tudtok ilyen helyet, cikkszámot stb? ECAT24 nem hoz rá semmi, csak komplett kötelet.

Köszi!

http://ecat24.com/catalog/part/1/8/380/4312/26753/

cserélni csak egyben lehet,de van rámegoldás(porvédő gumi" képek)"erre keres rá én is itt találtam és tökéletessen jó. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hello!! Ma este vettem észre, hogy a bal első ködfényszóróm nem világít, megnéztem és kicseréltem az izzót egy másikra, de így sem világít, esetleg valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hol keressem ezen felül a problémát? Szokott lenni valami típushiba? Beázás? Vagy esetleg kontakt hiba? Köszönöm előre is válaszotokat!

Testelési hibája szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy a bánatom, 2005-ös 1.4-es Twinportnak a kihajtásoknál lécő tömítéseknél ereszti a diffi az olajat... A szervizben komplett váltócserével akarják orvosolni, de ezt csöppet úgy érzem, mintha ágyúval lőnének verébre. (Opel márkaszervizben vették észre és ők javasolták ezt)

Nem lehet ehhez kapni tömítéseket külön?

Ha netán nem, mennyibe kerül reális áron egy jó állapotú, keveset forgott váltó bontottan?

Köszönöm!

Máté

A szervizben baromságot mondtak! Váltó szimeringet kell valószínűleg cserélned kb 1500Ft. Nekem elsőre megvolt egy oldal másfél óra alatt, úgy hogy nem tudtam merre is induljak el.

Kerék le, felfüggesztés kifordít, féltengelyt ki kell húzni (egy rugós karika biztosítsa, határozottan kell húzni és vissza is határozottan kell nyomni mert különben engedi az amúgy sem olcsó váltóolajat) és ott a szimering előtted.

IMG_0921_www.kepfeltoltes.hu_.jpgIMG_0922_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem, hogy az egyik lámpa magasságállítása nem megy. A kérdésem annyi lenne, hogy miként lehet "értelmesen" kiszedni és visszaszerelni? Az elfordítás után csak húzzam ki és vissza felé ua? Mire kell figyelni (szerelési hibalehetőségek)? Valakinek volt már ilyen gondja? (Gondoltam ha ki tudom szedni szakszerűen roncsolás nélkül, akkor belenéznénk az állítómotor elektronikájába...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem, hogy az egyik lámpa magasságállítása nem megy. A kérdésem annyi lenne, hogy miként lehet "értelmesen" kiszedni és visszaszerelni? Az elfordítás után csak húzzam ki és vissza felé ua? Mire kell figyelni (szerelési hibalehetőségek)? Valakinek volt már ilyen gondja? (Gondoltam ha ki tudom szedni szakszerűen roncsolás nélkül, akkor belenéznénk az állítómotor elektronikájába...

Szia!

A foncsoron az állítomotor szárának végén levő gömb egy ilyen sínszerű műanyagba akad bele, amiből oldalirányba ki lehet húzni. Érdemes megfogni közben az egyik izzófoglalatot, hogy a foncsor ne bukjon nagyon előre és akkor könnyen ki lehet akasztani. Visszafelé ugyan ez csak fordítva, ha már kint van látni fogod. Nálam csak simán kontakthibások voltak az állítómotorok belül, ahol a villanymotor érintkezik a NYÁK-ra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hullámzó fékkel kapcsoltatban ismét!!!Olajnyomás ingadozhat fékezéskor?Baj lehet ,hogy nem cseréltem betétet?(az előző fölszabályozott tárcsán ment kb 1000-2000km-t),lengéscsillapító okozhatja? 50-ről fékezéskor hullámosan fog,120-ról meg morog...csak azért írtam le hátha valaki nem látta az előző írásom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem, hogy az egyik lámpa magasságállítása nem megy. A kérdésem annyi lenne, hogy miként lehet "értelmesen" kiszedni és visszaszerelni? Az elfordítás után csak húzzam ki és vissza felé ua? Mire kell figyelni (szerelési hibalehetőségek)? Valakinek volt már ilyen gondja? (Gondoltam ha ki tudom szedni szakszerűen roncsolás nélkül, akkor belenéznénk az állítómotor elektronikájába...

Szia!

Nálam sem ment az egyik lámpa állítómotor. Csak simán el kell fordítani, mint az izzót és kijön. Kivettem, és megráztam, olyan volt mint ha mondjuk sóval lenne tele. Belenéztem és nálam szét volt rohadva az egész. Valahogy nedvesség juthatott bele. Vettem 2 használt állítómotort 5eFt-ért és az egyiket beraktam. Azóta is tökéletes és van 1 tartalék állítómotorom.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=225&page=1494#entry961133

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hullámzó fékkel kapcsoltatban ismét!!!Olajnyomás ingadozhat fékezéskor?Baj lehet ,hogy nem cseréltem betétet?(az előző fölszabályozott tárcsán ment kb 1000-2000km-t),lengéscsillapító okozhatja? 50-ről fékezéskor hullámosan fog,120-ról meg morog...csak azért írtam le hátha valaki nem látta az előző írásom!

A vadu ijj féktárcsa is üthet sajnos.Jártam már igy énis.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hullámzó fékkel kapcsoltatban ismét!!!Olajnyomás ingadozhat fékezéskor?Baj lehet ,hogy nem cseréltem betétet?(az előző fölszabályozott tárcsán ment kb 1000-2000km-t),lengéscsillapító okozhatja? 50-ről fékezéskor hullámosan fog,120-ról meg morog...csak azért írtam le hátha valaki nem látta az előző írásom!

Én tanultam ez már az ilyen esetekből,leszabályoztatam a hátsó fék dobot kb 2000km metem vele és most kompleten cserélni kellett,mert a jobb hátsó elkezdett katoggni fékezéskor a tanulság a leves többe került mint a hús olyan pontosan nem tudják leszabályozni mert az eszterga kés nyomai meg látszanak pedig elismert szaki csinálta.Neked szerintem a tárcsa a ludas ha cserélsz akkor csak párban betéttel együtt kb 200km befékezés után kiválóan jó a fék hatás nekem ate elő+gyári

fék betét hátul ate+betét igyis közel 80 ezer be került.Az eredeti GM pedig 160 felet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam sem ment az egyik lámpa állítómotor. Csak simán el kell fordítani, mint az izzót és kijön. Kivettem, és megráztam, olyan volt mint ha mondjuk sóval lenne tele. Belenéztem és nálam szét volt rohadva az egész. Valahogy nedvesség juthatott bele. Vettem 2 használt állítómotort 5eFt-ért és az egyiket beraktam. Azóta is tökéletes és van 1 tartalék állítómotorom.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=225&page=1494#entry961133

Köszi a képet! Ezért rémlett, hogy anno már volt erről a hibáról itt szó... Reménykedem, hogy azért menthető még... Meglátjuk majd.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.