Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

De az a levegő amit az EGR visz vissza a motornak, az nem fog hiányozni?

Több helyen olvastam, hogy kell hozzá. Külföldi oldalakon is.

Számomra is így logikus

Dehogy, nem fog az hiányozni semminek (csak emissziós ok miatt van az EGR/AGR, több a hátránya mint az előnye), sőt a motornak csak jobb hogy nem kap vissza olyan füstgázt amiben elégetlen szénhidrogének vannak (amik a remek lerakódásokért felelősek). Sőt, volt széria amiből gyárilag ki is hagyták (asszem Z14XE-nél). A lezárás után is átmegy műszakin az autó...

Link to comment
Megosztás:

Pont ez az hogy jelentkezik is ha az embernek módjában áll végig járni a kérdést mért ne tegye?De sajnos neki más hiba is van egy másik ecuval kéne megpróbálni!

Lehet, hogy több különféle hibája is van. Én is sokáig szívtam, mire rájöttem, hogy mégis a hőmérsékletjeladó a hibás, mert nagyjából jól működött, csak a nagyjából és az ahogy kellett volna közötti eltérés okozta a problémát...

Link to comment
Megosztás:

Dehogy, nem fog az hiányozni semminek (csak emissziós ok miatt van az EGR/AGR, több a hátránya mint az előnye), sőt a motornak csak jobb hogy nem kap vissza olyan füstgázt amiben elégetlen szénhidrogének vannak (amik a remek lerakódásokért felelősek). Sőt, volt széria amiből gyárilag ki is hagyták (asszem Z14XE-nél). A lezárás után is átmegy műszakin az autó...

Nekem gyárilag nincsen benne EGR. 2005-ös Z16XE.Egy szép vastag lemez van a helyén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt a lehúzom az egr csatit és úgy megyek dolgot nem értem. Ha én lehúzom, azonnal leáll a motor, és ha újraindítom akkor is leáll néhány sec múlva.

2003 Z14XE

Nem lehúzni kell, mert akkor az ECU leállítja. Levakolni formára vágott, lyukasztott lemezzel az öntvényt (én ebayről rendeltem egy ezresért), majd csak egy csavarral felfogatva félrefordítani az EGR-t a motortérbe. Így szépen dugdossa a szelepet, amikor kell, és mindenki boldog, mert működik.

Módosítva : beghyn
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor ha jól értem, csak akkor kell programozni, ha le is akarom venni a szelepet.

Ha meg nem akarok programozni akkror rajta kell hagyni. Így már értem.

Nekem egyébként lehúzott EGR csatlakozóval simán ment az autó, bármi (egyéb) probléma nélkül.

Persze dobott egy hibakódot "feszültség alacsony" címmel.

Pedig ugyanúgy Z14XE (csak 2000-es).

Ha lehúzom a dugaszt, akkor le kéne állnia?

Lehet mégis csak sz*r az EGR-em?

Vagy az ECU nem teszi jól a dolgát?

ECU-t le lehet tesztelni valahogy, hogy van-e valami nyűgje?

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Akkor ha jól értem, csak akkor kell programozni, ha le is akarom venni a szelepet.

Ha meg nem akarok programozni akkror rajta kell hagyni. Így már értem.

Nekem egyébként lehúzott EGR csatlakozóval simán ment az autó, bármi (egyéb) probléma nélkül.

Persze dobott egy hibakódot "feszültség alacsony" címmel.

Pedig ugyanúgy Z14XE (csak 2000-es).

Ha lehúzom a dugaszt, akkor le kéne állnia?

Lehet mégis csak sz*r az EGR-em?

Vagy az ECU nem teszi jól a dolgát?

ECU-t le lehet tesztelni valahogy, hogy van-e valami nyűgje?

Errol beszeltem. Tobben irtak hogy megy lehuzva is. Nekem meg leall egybol. Egyebkent nekem le van programozva, csak nem sikerult. Ezert vettem egy 1 lyuku lemezt. Igy legalabb nem megy a motorba a trutyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Errol beszeltem. Tobben irtak hogy megy lehuzva is. Nekem meg leall egybol. Egyebkent nekem le van programozva, csak nem sikerult. Ezert vettem egy 1 lyuku lemezt. Igy legalabb nem megy a motorba a trutyi.

Jól értem, hogy te le akartad szedni az EGR-t (leprogramozással), nem sikerült a programozás, és így simán le lett dugózva (egy lemezzel), és a szelep és a vezérlés rajta maradt.

Nem lehet hogy azért áll le a motor, ha lehúzod az EGR kábelét, mert a programozással valami el lett rontva?

Mert nem hiszem, hogy emiatt a vezérlésnek le kéne állítania a motort.

Tehát maga az EGR nem egy "létfontosságú szerv". (gondolom én)

Szerintem akkor én is teszek egy ilyen próbát, és lezárom a lukat, a vezérlés meg marad rajta.

Ha ezek szerint így működik, akkor OK.

A motornak nem ártok vele, sőt :)

Link to comment
Megosztás:

Jól értem, hogy te le akartad szedni az EGR-t (leprogramozással), nem sikerült a programozás, és így simán le lett dugózva (egy lemezzel), és a szelep és a vezérlés rajta maradt.

Nem lehet hogy azért áll le a motor, ha lehúzod az EGR kábelét, mert a programozással valami el lett rontva?

Mert nem hiszem, hogy emiatt a vezérlésnek le kéne állítania a motort.

Tehát maga az EGR nem egy "létfontosságú szerv". (gondolom én)

Szerintem akkor én is teszek egy ilyen próbát, és lezárom a lukat, a vezérlés meg marad rajta.

Ha ezek szerint így működik, akkor OK.

A motornak nem ártok vele, sőt :)

Tégy próbát nyugodtan. Ugyan ilyen motorkódú az autóm és működik.

Természetesen az Egr szelep működőképes még nálam. Le van vakolva telibe, szelep félrefordítva a motortérben, csatlakozója rajta, a motorvezérő meg úgy nyitogatja kedvére ahogy akarja és működik.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Ma mentem az autóval egyszer csak valami elkezdett erősen sípolni. Pont kanyarban voltam fékeztem el is hallgatott azt hittem máshonnan jött. Majd kis idő múlva újból. Minden ablak le volt tekerve így jobb hátul felül hallottam, hirtelen a kézifékhez kaptam nem-e felejtettem behúzva de nem. Egy kicsit kézifékkel ráfékeztem ismét abbamaradt. Hazafelé ismét előjött, ha balra kanyarodtam abbamaradt, ha jobbra sípolt, de nem folyamatosan csak az út végén. Fékeztem egyet abbamaradt. Mi lehet? A jobb hátsó dob kézzel foghatóan jóval melegebb volt megállás után mint a bal... Mi történhetett a fékkel? Kb egy hónapja volt szétszedve kipucolva a betétek jók voltak semmi hibát nem láttam.

Link to comment
Megosztás:

Jól értem, hogy te le akartad szedni az EGR-t (leprogramozással), nem sikerült a programozás, és így simán le lett dugózva (egy lemezzel), és a szelep és a vezérlés rajta maradt.

Nem lehet hogy azért áll le a motor, ha lehúzod az EGR kábelét, mert a programozással valami el lett rontva?

Mert nem hiszem, hogy emiatt a vezérlésnek le kéne állítania a motort.

Tehát maga az EGR nem egy "létfontosságú szerv". (gondolom én)

Szerintem akkor én is teszek egy ilyen próbát, és lezárom a lukat, a vezérlés meg marad rajta.

Ha ezek szerint így működik, akkor OK.

A motornak nem ártok vele, sőt :)

Igen, jol erted. Annyit tennek hozza, hogy en nem telibe vakoltam, hanem egy lyuk van a lemezen a szelepnek, a masik oldal van zarva.

Link to comment
Megosztás:

EGR-t mennyiért vakolták le?

Új szoftvert tettek a gépre?

Elvileg az is kell, hogy kivegyék vezérlésből, mivel onnatól az EGR nem szállít levegőt.

Szia!

EGR le volt vakolva. Leszedtük a vakolást, milyen alatta. Szép tiszta volt. Vissza lett vakolva. EGR nem szállít semmit, néha engedi vissza a kipufogó gázt, ami a motornak nem jó. Ez szokta összekoxolni a szelepeket. Az EGR-rel akkor lehet gond, ha nem zár vissza, mert akkor tud falsot is szívni onnan a motor. Ha le van zárva, akkor a tiszta levegőből szívja be az összes levegőt, ami kell az égéshez. Szóval elvileg a levakolásból nem lehet semmi baj, program ide vagy oda. A programozással 1 dolgot lehet elérni, nem jelez a hibalámpa a levakolt EGR miatt. Enyém mondjuk nem is jelez, mert a kedves kereskedő eladás előtt összeroppantotta a ledet a műszeregységben, egyem a zuzáját. :icon4: Enyém most éppen megy gyönyörűen, de senki se tudja mitől. Mikor rossz volt, rádugott kiolvasóval elindultunk, lefulladás előtt kiírta, hogy nincs gyújtás majd megszakadt a kommunikáció. Hibakódot nem ír be. Egyre inkább arra gondolok, hogy az ECU halt meg, vagy néha egyszerűen nem kap tápot 1-1 pillanatra. Vagy kifagy a szoftvere, nem tudom. De kezdem nagyon unni. ;)

ákos

Link to comment
Megosztás:

Szia!

EGR le volt vakolva. Leszedtük a vakolást, milyen alatta. Szép tiszta volt. Vissza lett vakolva. EGR nem szállít semmit, néha engedi vissza a kipufogó gázt, ami a motornak nem jó. Ez szokta összekoxolni a szelepeket. Az EGR-rel akkor lehet gond, ha nem zár vissza, mert akkor tud falsot is szívni onnan a motor. Ha le van zárva, akkor a tiszta levegőből szívja be az összes levegőt, ami kell az égéshez. Szóval elvileg a levakolásból nem lehet semmi baj, program ide vagy oda. A programozással 1 dolgot lehet elérni, nem jelez a hibalámpa a levakolt EGR miatt. Enyém mondjuk nem is jelez, mert a kedves kereskedő eladás előtt összeroppantotta a ledet a műszeregységben, egyem a zuzáját. :icon4: Enyém most éppen megy gyönyörűen, de senki se tudja mitől. Mikor rossz volt, rádugott kiolvasóval elindultunk, lefulladás előtt kiírta, hogy nincs gyújtás majd megszakadt a kommunikáció. Hibakódot nem ír be. Egyre inkább arra gondolok, hogy az ECU halt meg, vagy néha egyszerűen nem kap tápot 1-1 pillanatra. Vagy kifagy a szoftvere, nem tudom. De kezdem nagyon unni. ;)

ákos

Ezt most azért nem egészen értem: tehát az EGR működőképes de le van falazva és/vagy félre van fordítva (tehát mozog/működik ha az ECU úgy dönt), akkor mire adja/mire kellene adnia a hibajelzést?

Link to comment
Megosztás:

Ezt most azért nem egészen értem: tehát az EGR működőképes de le van falazva és/vagy félre van fordítva (tehát mozog/működik ha az ECU úgy dönt), akkor mire adja/mire kellene adnia a hibajelzést?

Azzal, hogy az EGR szelep helyét lezárod, a kipufogógáz visszavezetés ugyan fizikailag megszűnik, de a motorvezérlő továbbra is azt hiszi, hogy ott van, és azt látja, hogy a szívócsőben levő légtömegmérő által jelzett beszívott levegő mennyisége nem annyi, mint ami a fojtószelep állása és az EGR állása alapján kellene, hogy legyen, hanem több. Emiatt elég gyorsan ki tudja találni, hogy valami nem stimmel, és mivel ott van még neki a lambda szonda jele is, így elég gyorsan rájön, hogy a kipufogógáz visszavezetéssel nem stimmel valami.

Kb. olyan szintű a dolog, mint hogy van két darab 100W-os égőd, azok együtt 200W teljesítményt vesznek fel. Ha egyik kapcsolóját kikapcsolod, akkor már csak 100W-ot kellene, hogy mutasson a fogyasztásmérőd. Ha ennek ellenére mégis 200W-ot mutat, akkor tudod, hogy valahol valami nem stimmel. Ha látod, hogy mindkettő világít, akkor pedig elég egyértelmű, hogy hibás a kapcsoló :icon1:

Módosítva : potyo
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt most azért nem egészen értem: tehát az EGR működőképes de le van falazva és/vagy félre van fordítva (tehát mozog/működik ha az ECU úgy dönt), akkor mire adja/mire kellene adnia a hibajelzést?

Nem tudom, hogy működőképes-e, de tisztának tűnik. Volt már hogy beírta a 400-as hibát. De a múltkor pl 500-ast is, ami gépjármű-sebesség működési rendellenesség. Ezt a kettőt a szeleptisztító befújása után. Mikor nagyon rángatózott a motor. Szóval lehet azért írja be, mert az ECU bolondult meg és nem azért, mert belül mégis akad valamiért az EGR. Nem tudom. Azóta is fulladozott meg rángatott és nem írt be semmit. Nem értem.:S

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azzal, hogy az EGR szelep helyét lezárod, a kipufogógáz visszavezetés ugyan fizikailag megszűnik, de a motorvezérlő továbbra is azt hiszi, hogy ott van, és azt látja, hogy a szívócsőben levő légtömegmérő által jelzett beszívott levegő mennyisége nem annyi, mint ami a fojtószelep állása és az EGR állása alapján kellene, hogy legyen, hanem több. Emiatt elég gyorsan ki tudja találni, hogy valami nem stimmel, és mivel ott van még neki a lambda szonda jele is, így elég gyorsan rájön, hogy a kipufogógáz visszavezetéssel nem stimmel valami.

Kb. olyan szintű a dolog, mint hogy van két darab 100W-os égőd, azok együtt 200W teljesítményt vesznek fel. Ha egyik kapcsolóját kikapcsolod, akkor már csak 100W-ot kellene, hogy mutasson a fogyasztásmérőd. Ha ennek ellenére mégis 200W-ot mutat, akkor tudod, hogy valahol valami nem stimmel. Ha látod, hogy mindkettő világít, akkor pedig elég egyértelmű, hogy hibás a kapcsoló :icon1:

Tehát a lényeg a lényeg (ha jól értelmezem): ha én megelőző jelleggel lefalazom, akkor már lesz hibaüzenetem.

Link to comment
Megosztás:

Na ez most érdekel engem is már potyo.

Félre ne értsd nem megkérdőjelzni akarom amit irsz csak nem értem.

Tehát elmondásod alapján a motorvezértlő rájön a trükkre igy is úgy is.

Akkor nekem az elmult közel másfél évben csak szerencsém volt, hogy nem jött hiba üzenet? (falazva félre fordítva az egr)

Köszi!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

@potyo: nem ennyire fineszes szerintem az agr. Az ecu a szelep mozgathatósagat figyeli, és jelez, ha abban hibát talál. A legtömegmérő vagy bármi más szenzor konkrét, aktuálisan fennálló értekeket lát, függetlenül az agr szelep allasatol.

@Stofl: vakitsd le teljesen a szelepe t, mert így ugyan kosz nem megy a szívósorra, de a szeleped ugyanúgy el fog romlani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az 1. nem sokat ér... A 2. a félreforditos változat.

Igaz az állításod akkor, ha a kör alakú lyuk felől jön a kipufogógáz, és a másik egyenes oldalú lekerekített végű (a képen jobb oldali) furaton keresztül megy vissza a motor felé.

Ez egyébként így van?

Tehát ha az EGR tüskéje felől jön a kipufogógáz akkor az első lemez tényleg nem sokat ér, max a motornak jó.

Ha viszont fordítva van, tehát az egyenes oldalú (képen jobb oldali) lyukból jön a gáz, és megy a kör alakú lyukon a motor felé, akkor simán jó a lyukas lemez is, mert az EGR egyik része sem találkozik már a kipufogógázzal.

gallery_123_176_34687.jpg

Ha az első eset áll fenn, és a lyukas lemez nem a legjobb, akkor a következő lehetőség is adott.

Két ilyen lemezzel, egy lyukassal és egy simával kb ugyanazt a lehet elérni mint a te zsákfuratos megoldásoddal.

A tömör lemez megy alulra (a tömítéssel), a lyukas felülre, az EGR meg legfelülre.

Az EGR tud játszani a lyukon keresztül, és minden le van zárva a tömör lemezzel, és EGR a helyén maradhat.

És az EGR sincs "nyitva", adott esetben nem lepi a por a szelep mozgó részeit.

Kérdés az EGR kis tüskéje mennyire áll ki a felületéből?

Neked hány mm zsákfurat kellett?

Ha a lyukas lemez vastagabb mint a kis kiállás, akkor jó megoldás. :)

Link to comment
Megosztás:

Igaz az állításod akkor, ha a kör alakú lyuk felől jön a kipufogógáz, és a másik egyenes oldalú lekerekített végű (a képen jobb oldali) furaton keresztül megy vissza a motor felé.

Ez egyébként így van?

Tehát ha az EGR tüskéje felől jön a kipufogógáz akkor az első lemez tényleg nem sokat ér, max a motornak jó.

Ha viszont fordítva van, tehát az egyenes oldalú (képen jobb oldali) lyukból jön a gáz, és megy a kör alakú lyukon a motor felé, akkor simán jó a lyukas lemez is, mert az EGR egyik része sem találkozik már a kipufogógázzal.

gallery_123_176_34687.jpg

Ha az első eset áll fenn, és a lyukas lemez nem a legjobb, akkor a következő lehetőség is adott.

Két ilyen lemezzel, egy lyukassal és egy simával kb ugyanazt a lehet elérni mint a te zsákfuratos megoldásoddal.

A tömör lemez megy alulra (a tömítéssel), a lyukas felülre, az EGR meg legfelülre.

Az EGR tud játszani a lyukon keresztül, és minden le van zárva a tömör lemezzel, és EGR a helyén maradhat.

És az EGR sincs "nyitva", adott esetben nem lepi a por a szelep mozgó részeit.

Kérdés az EGR kis tüskéje mennyire áll ki a felületéből?

Neked hány mm zsákfurat kellett?

Ha a lyukas lemez vastagabb mint a kis kiállás, akkor jó megoldás. :)

A kisebbik résen jön a gáz tehát a szelepbe már be sem jut,a tengely pedig szabadon mozoghat,nem szennyeződik el és sárga lámpa sem lesz :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.