Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

És újonnan mennyi? mert nem ártana számla róla.... ha nem a duplája, akkor jobban megérné, de nem szaladok ennyire előre, lehet csak a forrasztás ;) :rolleyes:

Ha a kijelzöknél tartunk, szerintem gagyi a gyári, legalább egy átlagfogyasztást irna ki, ne csak idöt, meg külsö hömérsékletet. ;)

Link to comment
Megosztás:

Delejt :lol: mármint kicsi power-t?

"átforrasztani a csati lábait a nyákon" pontosan mire gondolsz? vagy majd meglátom, ha kivettek?

"Bontóban 8-10e körül van ilyen kijelző." B) :lol: ;)

szép kilátások.... gyanús, hogy egyszerre mindkét izzó kiégjen ;)

Pontosabban feszültséget kellene mérned a két említett vezeték és a föld között :P

A csati ahogy be van forrasztva a nyákba, ott át kell forrasztani újra, mert el szokott válni a forrszem a lábtól.

És újonnan mennyi? mert nem ártana számla róla.... ha nem a duplája, akkor jobban megérné, de nem szaladok ennyire előre, lehet csak a forrasztás :lol: :rolleyes:

Csergő... szerintem nagyon drága.

Ha a kijelzöknél tartunk, szerintem gagyi a gyári, legalább egy átlagfogyasztást irna ki, ne csak idöt, meg külsö hömérsékletet. :D

Tud az olyat is, csak kell hozzá egy varázsdoboz :P

Link to comment
Megosztás:

Nah... ott járok, hogy rommászedtem a konzolt, annyit kéne még segíteni, hogy a csatlakozón melyik láb a piros és melyik a fekete vezetéké?

Vagy próbáljam végig, és valamelyiken jönni fog a feszültség? Megvágni nem akarom a kábelköteget(mármint azt a két szálat).

Nem gond, ha így konzol nélkül visszateszem a sarut és gyújtást adok? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vissza minden....

Most ott járok, hogy kész.

Lemértem, van feszültség így is úgy is. Porrá szedtem a kijelzőt is, és bár nem találtam semmilyen elváltozást, de miután utolsó elkeseredésemben, hogy vehetek másikat, újta rádugtam a csatira és lám... működik :lol: :lol: :lol: :D :lol:

Tanulság: Valami kontaktbaja biztos lehet, mert kicsit megmozgattam a csatit a nyákon és utána kezdett el működni. Forrasztani nem merem, nincs olyan kicsi forrasztóm. Most jó, úgyhogy már össze is raktam.

Köszönet a segítségért Gabi!!!

:lol:

Majd meghálálom, .... mondjuk veszek majd egy BC-t :D

Valamikor ősszel....

u.i: a konzolt azt könnyebb szétszedni mint az F-nél.... legalábbis időben.... ellensúlyozza a küszöböt :D

Még1x köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni. Van egy 1999-es G Astra kombim 1.4-es motorral. Az EGR szelep felmondta a szolgálatot, computerrel megállapították, hogy ez a baja. Több hozzáértő ember tanácsát megfogadva le lett dugózva, azóta az alapjárattal nincsen gond. Viszont menet közben amikor jobban meghuzatom 3000-es fordulatnál egy idő után kigyullad a motor kontroll lámpa. Nekem azt mondták, hogy ez nem gond, mert csak azért gyullad ki, mert azt érzékeli, hogy a károsanyag kibocsájtás nagyobb a megengedettnél. Én nem vagyok teljesen nyugodt emiatt és jövő héten mennénk Balatonra :lol: . Az lenne a kérdésem, és remélem tud valaki tanácsot adni, hogy így elmehetek e biztonsággal egy ilyen hosszabb útra?

Link to comment
Megosztás:

opel16V nem adod el az opelnak a szabadalmad?:lol:

nem tudnák megfizetni :lol:

Remélem tud valaki segíteni. Van egy 1999-es G Astra kombim 1.4-es motorral. Az EGR szelep felmondta a szolgálatot, computerrel megállapították, hogy ez a baja. Több hozzáértő ember tanácsát megfogadva le lett dugózva, azóta az alapjárattal nincsen gond. Viszont menet közben amikor jobban meghuzatom 3000-es fordulatnál egy idő után kigyullad a motor kontroll lámpa. Nekem azt mondták, hogy ez nem gond, mert csak azért gyullad ki, mert azt érzékeli, hogy a károsanyag kibocsájtás nagyobb a megengedettnél. Én nem vagyok teljesen nyugodt emiatt és jövő héten mennénk Balatonra :lol: . Az lenne a kérdésem, és remélem tud valaki tanácsot adni, hogy így elmehetek e biztonsággal egy ilyen hosszabb útra?

semmi gond, csak észreveszi, hogy le van zárva. de nem okoz gondot így. max kellemetlen, hogy néha bevillan a sárga.

amúgy motorféknél szokta ellenőrizni, utána gyullad fel.

Link to comment
Megosztás:

nem tudnák megfizetni :lol:

semmi gond, csak észreveszi, hogy le van zárva. de nem okoz gondot így. max kellemetlen, hogy néha bevillan a sárga.

amúgy motorféknél szokta ellenőrizni, utána gyullad fel.

Előző astrámon motorfék üzemben gyulladt ki a hiba lámpa. Ha nem motorfékeztem, akkor nem volt vele baj. Ez mitől lehetett?

Link to comment
Megosztás:

nem tudnák megfizetni :lol:

semmi gond, csak észreveszi, hogy le van zárva. de nem okoz gondot így. max kellemetlen, hogy néha bevillan a sárga.

amúgy motorféknél szokta ellenőrizni, utána gyullad fel.

Köszi a gyors választ, megnyugodtam , remélem nem lesz vele semmi gond. Jó, hogy van ez a fórum :lol:

Link to comment
Megosztás:

Előző astrámon motorfék üzemben gyulladt ki a hiba lámpa. Ha nem motorfékeztem, akkor nem volt vele baj. Ez mitől lehetett?

Mert csak motorfék üzemben tudja ellenőrizni a szelep nyitását/zárását a map szenzoron keresztül. :lol:

Köszi a gyors választ, megnyugodtam , remélem nem lesz vele semmi gond. Jó, hogy van ez a fórum :lol:

Szívesen, kérdezz nyugodtan itt, ha van még gond. :lol:

Amúgy sajnos ha zavar a sárga pilács, akkor a szelepet cserélni kell. Van belőle valami utángyártott típus is olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

Mert csak motorfék üzemben tudja ellenőrizni a szelep nyitását/zárását a map szenzoron keresztül. :lol:

Szívesen, kérdezz nyugodtan itt, ha van még gond. :lol:

Amúgy sajnos ha zavar a sárga pilács, akkor a szelepet cserélni kell. Van belőle valami utángyártott típus is olcsóbban.

Zavarni zavar a sárga pilács, de az olcsó utángyártott alaktrészekben nem nagyon bízom...úgyhogy most így Balaton előtt nem tudom kicseréltetni. :lol:

De akkor azt mondod, hogy biztos nem gáz ha így használom és a motornak sem lesz semmi baja?Nyugtasd meg a lelkem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zavarni zavar a sárga pilács, de az olcsó utángyártott alaktrészekben nem nagyon bízom...úgyhogy most így Balaton előtt nem tudom kicseréltetni. :lol:

De akkor azt mondod, hogy biztos nem gáz ha így használom és a motornak sem lesz semmi baja?Nyugtasd meg a lelkem! :lol:

Nem lesz semmi baja :lol: Amúgy többen is használnak már ilyen utángyári szelepet, és műxik nekik, szal nagyon szar

nem lehet... :D huszezer körül volt, ha jól emlékszem, de majd illetékesek megcáfolnak :lol:

Kapd össze magad, hozd a legjobb formádat :lol:

Remélem nem vágja fel Eszti az ereit a szelep miatt :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a bord computer a régi helyére egy az egybe befér, vagy lehet műanyagművészkedni?

Ez egy kiegészítő elektronika, amit be kell kötni, nem látszik belőle semmi, csak a két gomb

az ablaktörlő kapcsoló kar végén (gyári BC gombos kapcsoló).

Pfffff.....

Asszem én inkább nem fogom tőled kérni, hogy nyugtass meg :lol: :lol: :lol: :D

Cikis is lenne... :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez egy kiegészítő elektronika, amit be kell kötni, nem látszik belőle semmi, csak a két gomb

az ablaktörlő kapcsoló kar végén (gyári BC gombos kapcsoló).

Értem, és a Twinport motoros Classic II-ben is működik? Hallottam valami olyasmit, hogy annak bugyutább, vagy legalább is más a motorvezérlője, és ezért a tempomatot sem tudják beadni neki.

Link to comment
Megosztás:

Értem, és a Twinport motoros Classic II-ben is működik? Hallottam valami olyasmit, hogy annak bugyutább, vagy legalább is más a motorvezérlője, és ezért a tempomatot sem tudják beadni neki.

Igen, abban is ugyanúgy mint bármelyik benzines G-ben.

Pedig már kezdem foglalkozni a gondolattal :lol: .....de azért ez a szelep nem ér ennyit :lol:

Mégegyszer köszi!!

Nem hát, inkább eljössz Blitzweekendre velünk, aztán jót iszunk ennek örömére :lol: :lol:

Szívesen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mi lehet a baj?

alapjáraton ilyen egyszerü kis fura hangocska.

Kuplungot benyomom elhalgat semmi extra hangocska.

Most tudom hogy hülyén hangzik de ezt vettem észre.

4600km van az aútóban.

Kiváncsi lennék a véleményetekre!

Eddig mindkét G Astrámnál volt kis kerregő hangja a váltónak, ami kuplung benyomásra megszűnt. Főleg meleg állapotban hallani, és csak akkor ha nagyon fülelsz. Sztem ez ilyen. Az előző már új korától kezdve csinálta, a mostaniban már 140 ezer van és még mindig szépen megy...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.