Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a kimerítő választ! :D

Az 1-es ponthoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nyilván azért kérdeztem meg itt először, mert ez ingyen van. (nincs telefonköltség) Személyes utánajárás meg részemről esélytelen. Mire végzek a munkahelyemen, minden bezár.

Hali!

Az internet lehet a barátod is!

Említenék néhány onlány helyet a teljesség igénye nélkül ahol meg lehet nézni mindenféle motyót (majd kérek tőlük jutalékot a reklámért :) ): Láng , Unix, Fridcar, Bárdi Autó...

Azért kellhet némi műszaki érzék, h kiválaszd a neked megfelelő terméket, de nem árt ezeken az oldalakon körülnézni.

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben nem jár nagy fáradsággal. Igazából úgy gondoltam, hogy a sok fórumlakó között csak volt már olyan, akinek mostanság kellett ezt az alkatrészt cserélni és le tudja írni a közvetlen tapasztalatait.

A termosztát cseréhez tudnék adni néhány tippet, bár én dízel fronton harcolok (Y17DT) ,szemből a motorblokk jobb oldalán van a "drága", jó vastag gumicső mén reá, +fölötte is kanyarog néhány cső, amit el kell távolítani a hozzáféréshez, utána pedig 3 csavar oldása után (azalsó kettőhöz nem árt ha az embernek nőgyógyász ujjai vannak :D ) már kint is van a szerkezet.Némi magzatvíz elfolyhat, de nem sokat kell utántölteni.Összerakás értelem szerűen fordított sorrendben :) !

Link to comment
Megosztás:

A termosztát cseréhez tudnék adni néhány tippet, bár én dízel fronton harcolok (Y17DT) ,szemből a motorblokk jobb oldalán van a "drága", jó vastag gumicső mén reá, +fölötte is kanyarog néhány cső, amit el kell távolítani a hozzáféréshez, utána pedig 3 csavar oldása után (azalsó kettőhöz nem árt ha az embernek nőgyógyász ujjai vannak :) ) már kint is van a szerkezet.Némi magzatvíz elfolyhat, de nem sokat kell utántölteni.Összerakás értelem szerűen fordított sorrendben :D !

Köszönöm a tippet. Tegnap már átnéztem a szervíz könyvet és nagyjából ugyanezt írták le. Maximum a hűtővizet nem magzatvíznek nevezik. :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben nem jár nagy fáradsággal. Igazából úgy gondoltam, hogy a sok fórumlakó között csak volt már olyan, akinek mostanság kellett ezt az alkatrészt cserélni és le tudja írni a közvetlen tapasztalatait.

Jó reggelt !

A termosztát kiskereskedelmi ára

- Hivatalos Opel márkaszervizben, gyári : 14.870.- Ft ( Kiss-Gerencsér Autóház, Zalaegerszeg )

- Bárdi : 11.000.- Ft

- Birner : 10.859 .- Ft

- Unix : 15.700.- Ft

Figyelem! A fenti árak nem minősülnek ajánlatnak, csak tájékoztató jellegűek.

A pontos részletekért keresse fel legközelebbi márkakereskedését, szerelőjét, orvosát és gyógyszerészét!

:D :) :D :D

Én a gyárit venném meg..., egyszer kell berakni, aztán megy.

Olcsóbb drágább lehet, ha mégsem lesz jó, dupla szerelési ktsg. + dupla alkatrész ár + idegeskedés.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt !

A termosztát kiskereskedelmi ára

- Hivatalos Opel márkaszervizben, gyári : 14.870.- Ft ( Kiss-Gerencsér Autóház, Zalaegerszeg )

- Bárdi : 11.000.- Ft

- Birner : 10.859 .- Ft

- Unix : 15.700.- Ft

Figyelem! A fenti árak nem minősülnek ajánlatnak, csak tájékoztató jellegűek.

A pontos részletekért keresse fel legközelebbi márkakereskedését, szerelőjét, orvosát és gyógyszerészét!

:D :) :D :D

Én a gyárit venném meg..., egyszer kell berakni, aztán megy.

Olcsóbb drágább lehet, ha mégsem lesz jó, dupla szerelési ktsg. + dupla alkatrész ár + idegeskedés.

De ezek a termosztát házzal együtt vannak nem?! Magát a termosztátot nem láttam 5-nél többért. Egyedül a gyári árát nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet. Tegnap már átnéztem a szervíz könyvet és nagyjából ugyanezt írták le. Maximum a hűtővizet nem magzatvíznek nevezik. :D

a cserét ne meleg motornál csinálod,ha mégis igy lenne vedd le a kiegyenlitő tartály sapiját,hogy a nyomás elmenjen belőle...

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt !

A termosztát kiskereskedelmi ára

- Hivatalos Opel márkaszervizben, gyári : 14.870.- Ft ( Kiss-Gerencsér Autóház, Zalaegerszeg )

- Bárdi : 11.000.- Ft

- Birner : 10.859 .- Ft

- Unix : 15.700.- Ft

Figyelem! A fenti árak nem minősülnek ajánlatnak, csak tájékoztató jellegűek.

A pontos részletekért keresse fel legközelebbi márkakereskedését, szerelőjét, orvosát és gyógyszerészét!

:) :D :D :D

Én a gyárit venném meg..., egyszer kell berakni, aztán megy.

Olcsóbb drágább lehet, ha mégsem lesz jó, dupla szerelési ktsg. + dupla alkatrész ár + idegeskedés.

Na én akkor ma kihívom a sorst magam ellen rendesen, me megveszem a legócsóbb utángyártott termosztátot, és beépítem, oszt meglássuk milössz :D

Link to comment
Megosztás:

a cserét ne meleg motornál csinálod,ha mégis igy lenne vedd le a kiegyenlitő tartály sapiját,hogy a nyomás elmenjen belőle...

Ezt nem direkt hagytam ki a szerelési segédletből, me magától értetődik, hacsak nincs azbeszt bevonat a jómunkásember kezén :D

Link to comment
Megosztás:

Na én akkor ma kihívom a sorst magam ellen rendesen, me megveszem a legócsóbb utángyártott termosztátot, és beépítem, oszt meglássuk milössz :D

Haver Kadettjébe azt raktam, kb. 1600Ft volt átszámítva. Nemis értem, honnan jönnek ezek a tizenezer forintos árak, az Astraba se hiszem, hogy a termosztátnak olyan rettenet különlegesnek kell lennie. Adott hőmérsékleten elkezdi a vizet a radiátorba is engedni aztán már jó is. Ha most épp nem 88 hanem 84 fokon tartja a vizet, az nem olyan nagy eltérés...

Link to comment
Megosztás:

Haver Kadettjébe azt raktam, kb. 1600Ft volt átszámítva. Nemis értem, honnan jönnek ezek a tizenezer forintos árak, az Astraba se hiszem, hogy a termosztátnak olyan rettenet különlegesnek kell lennie. Adott hőmérsékleten elkezdi a vizet a radiátorba is engedni aztán már jó is. Ha most épp nem 88 hanem 84 fokon tartja a vizet, az nem olyan nagy eltérés...

Nnna! Pontosan erről van szó!!

Link to comment
Megosztás:

Haver Kadettjébe azt raktam, kb. 1600Ft volt átszámítva. Nemis értem, honnan jönnek ezek a tizenezer forintos árak, az Astraba se hiszem, hogy a termosztátnak olyan rettenet különlegesnek kell lennie. Adott hőmérsékleten elkezdi a vizet a radiátorba is engedni aztán már jó is. Ha most épp nem 88 hanem 84 fokon tartja a vizet, az nem olyan nagy eltérés...

A haver Kadettje meg a G-Astra 16V-s motorjain nem ua. a termosztát, de gondolom ez Neked nem okoz problémát. :)

Nézzél utána, mi változott meg műszakilag a két autón, azután megérted...legalább is remélem. :D

Link to comment
Megosztás:

A haver Kadettje meg a G-Astra 16V-s motorjain nem ua. a termosztát, de gondolom ez Neked nem okoz problémát. :D

Nézzél utána, mi változott meg műszakilag a két autón, azután megérted...legalább is remélem. :D

Termosztátügyben?

Semmi.

Bontóban vettem egyszer egy ezresért termosztátot, otthon beleraktam a forró vízbe, működik, mehet a kocsiba..azóta is az van benne

szerk : most nézem, ház nélkül van 2500-ért :)

Filléres lósz..r amúgy az egész. Sok sok pénzért.

Link to comment
Megosztás:

Termosztátügyben?

Semmi.

Bontóban vettem egyszer egy ezresért termosztátot, otthon beleraktam a forró vízbe, működik, mehet a kocsiba..azóta is az van benne

szerk : most nézem, ház nélkül van 2500-ért :D

Filléres lósz..r amúgy az egész. Sok sok pénzért.

Én is meglepődtem, amikor elkezdtétek itt csattogtatni a 10.000 Forintokat. Csak rászántam a pénzt és utánatelefonáltam. gyári termosztát 3000 ft újonnan. Nem kell komplett termosztát házat is venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem lesz valami ötletetek, már hónapok óta küzdök egy problémával.Egy 98' G Astrám van ,már a környék legjobb autószerelőinél is jártam , de nem tudnak mit mondani.Elég szépen kormol a kipufogóm, de nem eszi az olajat,nem fogy a vizem, nem nőtt a fogyasztásom és csak hideg motornál jön elő a hiba, de akkor sem mindig.Azt nem tudom bitzosra , hogy melegen nem kormol, mindenesetre nem észrevehetően.A 4 gyertyám rendszerint nyakig kormos.Van úgy, hogy alapjáraton mintha kihagyna egy henger vagy ilyesmi, egyenletlen a járás és kénes szagú a kipu.Viszont nem lehet észrevenni azt sem , hogy erőtlenebb lenne az autó megy mint állat.Voltam hibakód kiolvasáson is nem találtak letárolt hibát.Most jelenleg a kipufogógáz visszavezető szelep lett egy próbaként beletéve, hogy hátha, de nem az lesz.Csütörtökön megpróbálkozunk egy másik gyertya gyújtótekerccsel.Az talán egy véletlen lehet, hogy kb azóta vannak problémáim, hogy egy G Astrához való sportdob lett feltéve a rohadásnak induló hátsó dob helyett?

Megköszönném , ha lenne valakinek valami jó ötlete, mert félő, hogy így tönkremegy előbb-utóbb a katalizátorom, amit nem szeretnék.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Már az elején szeretném leszögezni, hogy ne nézzetek hülyének. :D:):)

Van egy 1.4 -es G Astrám.

Keresztkérdés most jön.

Van-e benne ABS, vagy sem?

Előfordulhat, hogy van benne de nem működik és a kontrol lámpája sem világít?

Az tuti, ha izomból fékezek, akkor akkor az blokkol mint állat.

Ha nincs, akkor annó miért nem tettek bele?

Üdv: Pisti

U.i.: 2 éve van meg és 5 évesen vettem.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Már az elején szeretném leszögezni, hogy ne nézzetek hülyének. :D:):)

Van egy 1.4 -es G Astrám.

Keresztkérdés most jön.

Van-e benne ABS, vagy sem?

Előfordulhat, hogy van benne de nem működik és a kontrol lámpája sem világít?

Az tuti, ha izomból fékezek, akkor akkor az blokkol mint állat.

Ha nincs, akkor annó miért nem tettek bele?

Üdv: Pisti

U.i.: 2 éve van meg és 5 évesen vettem.

Tehát 7 éves az autód. Nos, akkortájt még nem volt alapfelszereltség az ABS, külön rendelhető extra volt, valami 250.000 Ft körüli tételre emlékszem. Szériává a Classic II korszaktól (2004) vált. Úgyhogy a jégen-havon való fékezésekkel csak óvatosan. :D

Link to comment
Megosztás:

Tehát 7 éves az autód. Nos, akkortájt még nem volt alapfelszereltség az ABS, külön rendelhető extra volt, valami 250.000 Ft körüli tételre emlékszem. Szériává a Classic II korszaktól (2004) vált. Úgyhogy a jégen-havon való fékezésekkel csak óvatosan. :D

Az F Astrámban sem volt,azelőtt meg a jó öreg 2ütemű Wartburgban sem úgyhogy megszoktam már..... :D :) :D

Azért köszi az infót.

És ha mégis van benne, de nem jó??

Hogy tudom leellenőrizni? (hogy a viharba néz az ki???)

Link to comment
Megosztás:

Az F Astrámban sem volt,azelőtt meg a jó öreg 2ütemű Wartburgban sem úgyhogy megszoktam már..... :D :) :D

Azért köszi az infót.

És ha mégis van benne, de nem jó??

Hogy tudom leellenőrizni? (hogy a viharba néz az ki???)

ha nem jó, akkor világít a lámpicsku, esetleg valaki alvázszám szerint megmondja a tutit, hogy volt-e benne vagy sem új korában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.