Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekik legyen igazuk, de ez a 10-12 km azért szerintem is sok.

Ezt így nem lehet meghatározni hogy milyen távolság megtétele után éri el a motor az üzemi hőfokot, ugyanis erősen függ a vezetési stílustól. Jómagam megfigyeltem hogy az OFF Fiat ON cégautón ha normális/átlagos tempóban közelekedek, abszolút nem pörgetve a motort (mert ugye azt hidegen nem ér), hanem kábé 2000-nél elváltva (ez dízel), akkor olyan 5km után indul meg a mutató fölfelé a vízhőfokmérőn, viszont ha ugyanezt az utat tojással a gázpedál alatt teszem meg (1500-nál elváltva és sosem nyomom le a pedált az egyharmadánál jobban), akkor bizony nekem is kell 12-13 km ahhoz hogy egyáltalán megmozduljon a mutató.

Amúgy minden alkalommal ugyanazon az úton megyek, kábé 1km város (1 lámpával), a többi országút. Szélsőséges esetben, ha nagyon alacsony a külső hőmérséklet és nagyon óvatosan megyek, akkor a következő, 20km-re levő városig is elérek, mire érezhető meleg kezd el jönni a műszerfalban levő szellőzőnyílásokból.

Link to comment
Megosztás:

Ezt így nem lehet meghatározni hogy milyen távolság megtétele után éri el a motor az üzemi hőfokot, ugyanis erősen függ a vezetési stílustól. Jómagam megfigyeltem hogy az OFF Fiat ON cégautón ha normális/átlagos tempóban közelekedek, abszolút nem pörgetve a motort (mert ugye azt hidegen nem ér), hanem kábé 2000-nél elváltva (ez dízel), akkor olyan 5km után indul meg a mutató fölfelé a vízhőfokmérőn, viszont ha ugyanezt az utat tojással a gázpedál alatt teszem meg (1500-nál elváltva és sosem nyomom le a pedált az egyharmadánál jobban), akkor bizony nekem is kell 12-13 km ahhoz hogy egyáltalán megmozduljon a mutató.

Amúgy minden alkalommal ugyanazon az úton megyek, kábé 1km város (1 lámpával), a többi országút. Szélsőséges esetben, ha nagyon alacsony a külső hőmérséklet és nagyon óvatosan megyek, akkor a következő, 20km-re levő városig is elérek, mire érezhető meleg kezd el jönni a műszerfalban levő szellőzőnyílásokból.

Hát igazából én is reggelente kb 2000-nél már elváltok, és már 10km-nél mozdul a mutató és szinte ugrik is a 88körüli értékre, és ömlik a meleg a szellőzőnyílásból....

Link to comment
Megosztás:

T Norbedlee!

Ezt Te méred?

Vagy ez is "a süket látta, hogy a vak mondta, amit a néma hallott" féle jólértesültség látszatát kelteni akaró butaság?

mantec!

Ezt én olvastam több helyen, meg többi autónál tapasztaltam/tapasztaltuk (fater Fusionja nem "eszi", meg a többi rokonságé sem, munkatársak gépe sem, kivéve akinek Opelje van)

Link to comment
Megosztás:

mit szerettél volna írni?

tgabika76 hozzászólásával kapcsolatban akartam írni, hogy a dízelmotor eleve nagyobb tömegű, motortól függően 1,6-2,4 literrel több benne a víz mint az X16XEL-ben (a többlet ugye nem a radiátorban és a kiegyenlítőtartályban foglal helyet), több benne az olaj, kevesebb a veszteséghője, így nem meglepő, hogy az X16XEL-hez képest később éri el az üzemi hőmérsékletet ugyanabban a stílusban vezetve. De utána láttam, hogy nem Astraról ír, így a mennyiségek már nem biztos, hogy reálisak, mert azokat én az 1,7 és 2,0-s Astra dízelmotorokra néztem meg.

Link to comment
Megosztás:

tgabika76 hozzászólásával kapcsolatban akartam írni, hogy a dízelmotor eleve nagyobb tömegű, motortól függően 1,6-2,4 literrel több benne a víz mint az X16XEL-ben (a többlet ugye nem a radiátorban és a kiegyenlítőtartályban foglal helyet), több benne az olaj, kevesebb a veszteséghője, így nem meglepő, hogy az X16XEL-hez képest később éri el az üzemi hőmérsékletet ugyanabban a stílusban vezetve. De utána láttam, hogy nem Astraról ír, így a mennyiségek már nem biztos, hogy reálisak, mert azokat én az 1,7 és 2,0-s Astra dízelmotorokra néztem meg.

Kíváncsi vok hogy mi lesz belőle, de holnap nem tolom rá egyből a fűtést és megnézem úgy....

Link to comment
Megosztás:

Ahogy nézem évjáratban ugyanaz az autónk van. Remélem a te hibáidat nem fogja produkálni az enyém. :D Fékbetét nálam is cserés. Többi tökéletesen működik.

Hány km-nél jár a kocsi?

Hello! Nekem is ugyan ilyen motor van a kocsiba mint neked. 2000 évj.

A Termosztát nekem is szarakodik szerintem.

Kb. 7km-nél kezd megmozdulni és olyan 11-12km-nél üzemi hőfokon van. 85fok körül.

De megfigyeltem megyek vele főúton tartja a hőfokot, beérek városba araszolgatás 88fok köré felmegy, kiérek városból 90-es tempó leugrik 82-83 fokra.

:) :)

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nekem is ugyan ilyen motor van a kocsiba mint neked. 2000 évj.

A Termosztát nekem is szarakodik szerintem.

Kb. 7km-nél kezd megmozdulni és olyan 11-12km-nél üzemi hőfokon van. 85fok körül.

De megfigyeltem megyek vele főúton tartja a hőfokot, beérek városba araszolgatás 88fok köré felmegy, kiérek városból 90-es tempó leugrik 82-83 fokra.

:) :)

Milyennek kéne lenni szerinted, ha nem szarakodik ??

Link to comment
Megosztás:

itt ár semmit nem lehet tudni

Jön az ősz, a hideg idő és vele megint ismétlődnek a tavalyi témák:

- mikor melegszik fel a vizem?

- jó -e a termosztátom ?

- miért nyöszörög a stabilizátorom ?

- miért párásodik az ablakom ?

- kinek melyik ablaktörlő jön be, stb.stb

Ez a fórum tényleg arra való, hogy az ember megossza másokkal a tapasztalatait, de ahogy látom, egymást hajtjátok bele a hülyeségbe! Már bocs, hogy ezt írom...

Amit zsolti.astra leírt,az teljesen normális jelenség, nincs annak a termosztátnak semmi baja sem !!

Valaki elkezdi, a többi meg megy utána...pedig nem kéne!

Elnézést, ha valakit ezzel megbántottam volna, de nem nyár van, amikor reggel is 18-20 fok van, hanem ősz / tél !!

Szépen néznénk ki, ha elindulás után 2km-re már 90 foknál járna a mutató, vagy 25km alatt sem menne 70 fok fölé,

mert akkor biztosan ELROMLOTT a termosztát, de amíg 80-90 közé beáll, addig no para !!

Bár, mindenki azt csinál amit akar, meg amit bír a pénztárcája...

Link to comment
Megosztás:

Eddig mindig gyárit használtam, most is az van fenn, de idáig azért tovább bírták, meg ha koptak, max. csíkosan töröltek, de nem morogtak, a mostani meg szépen töröl, de nyekereg. A tavaszt nekem is jó lett volna megvárni a cserével, de így az ember agyára megy. No, mindegy... Ez a Valeo csak gumibetét, vagy komplett lapát?

komplett természetesen....de ha simén nézed olyan mintha csak gumi lenne, mert nincs rajta "külső merevítés" mondhatnám OFF Volkswagen ON kopiintás, de jól néz ki és jól is töröl... :)

ami engem meglepett pár hete...alig akartak már dolgozni az ablaktörlőim mint egy lassított felvétel...és az alapjárat is megmozdult ha törölt...szétkaptam és a két kar csapágya be volt "sülve" kipucoltam megzsíroztam és csodálkoztam, hogy törlés közben ezután szinte nem is látom a lapátot olyan gyorsan töröl...megspékeltem egyik cartárs intrukció alapján a B omega állítható intervallumos ablaktörlő karjával és egy élmény volt ezekben az esős időkben..csak a potin állítottam néha de nem kellett lökdösnöm a kart amikor csak szitált az eső... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.