Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Egyik Opeles társunknak tudtomon kívül okoztam egy kis bosszúságot. Behívtak a rendőrségre. Fogalmam sem volt, hogy miért mert én igen becsületes ember vagyok és nincs tudomásom róla, hogy valaha is vétettem volna a törvénynek...

A lényeghez hozzá tartozik, hogy törött volt az autó mielőtt megvettem. Emiatt a rendszám picit meg van gyűrődve, de tökéletesen olvasható, sehol nem tűnik sérültnek a felirat. Kiderült, hogy amikor sötétben megyünk az autópályán, akkor az utolsó karaktert ötös helyett hatosnak látja a kamera (valószínű a fényvisszaverő réteg sérült, ami nem látható). Emiatt szerencsétlen autós társunk folyamatosan kapta a csekkeket. Persze feljelentést tett--> rendőrség --> photoshop, majd kiderítették, hogy igazából ötös az a szám és eljárást indítottak hamisításért. 1 órán keresztül faggatták a páromat (az ő nevén van a gép), majd lefényképezték a kocsit is. Végül a rendőr úr is megerősített abban, hogy egyértelműen látszik, nem szándékos a rendszám rongálása.... Ettől függetlenül rendszámot kell cseréltetnem.

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyibe fog ez fájni nekem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyik Opeles társunknak tudtomon kívül okoztam egy kis bosszúságot. Behívtak a rendőrségre. Fogalmam sem volt, hogy miért mert én igen becsületes ember vagyok és nincs tudomásom róla, hogy valaha is vétettem volna a törvénynek...

A lényeghez hozzá tartozik, hogy törött volt az autó mielőtt megvettem. Emiatt a rendszám picit meg van gyűrődve, de tökéletesen olvasható, sehol nem tűnik sérültnek a felirat. Kiderült, hogy amikor sötétben megyünk az autópályán, akkor az utolsó karaktert ötös helyett hatosnak látja a kamera (valószínű a fényvisszaverő réteg sérült, ami nem látható). Emiatt szerencsétlen autós társunk folyamatosan kapta a csekkeket. Persze feljelentést tett--> rendőrség --> photoshop, majd kiderítették, hogy igazából ötös az a szám és eljárást indítottak hamisításért. 1 órán keresztül faggatták a páromat (az ő nevén van a gép), majd lefényképezték a kocsit is. Végül a rendőr úr is megerősített abban, hogy egyértelműen látszik, nem szándékos a rendszám rongálása.... Ettől függetlenül rendszámot kell cseréltetnem.

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyibe fog ez fájni nekem?

nem drága, ugyanazt legyártják ismét, a régit pedig leadod. 10 alatt lesz, mivel papírokat nem kell cserélni.

Konkrétumokra nem emlékszem, de tavaly akartam én is cserélni utánfutón..........aztán mégsem. De akkor csak a régi leadása, és indoklás kellett volna. Az indoklás neked kézenfekvő, gondolom van róla jegyzőkönyv.

Sima ügy lesz!

Link to comment
Megosztás:

nem drága, ugyanazt legyártják ismét, a régit pedig leadod. 10 alatt lesz, mivel papírokat nem kell cserélni.

Konkrétumokra nem emlékszem, de tavaly akartam én is cserélni utánfutón..........aztán mégsem. De akkor csak a régi leadása, és indoklás kellett volna. Az indoklás neked kézenfekvő, gondolom van róla jegyzőkönyv.

Sima ügy lesz!

Egyenlőre nincs jegyzőkönyv. A rendőr nem adott. Gondolom utólag postázzák ki mindenféle jóváhagyás után.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra Cabrio agy Coupe-nak ugyanaz a futomuve, mint a normaloknak? Ugy tunik, hogy sokkal merevebb, ez pedig nem tul jo nekem ugyanis rosszabb utakon jarok. Esetleg ha nem az akkor talal ra a masik futomu, erdemes cserelni szerintetek? Kosz.

Minden más,erősebb,alacsonyabb,fóleg a turbósé,ott nagyobbak a fékek is,meg ugye a fölt kerekén sem lehet olyat találni,vagy nagyon nehéz....

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre nincs jegyzőkönyv. A rendőr nem adott. Gondolom utólag postázzák ki mindenféle jóváhagyás után.

Ha büntetőeljárásban hallgatták ki a feleségedet tanúként, akkor nem is fognak adni semmit addig, amíg nem kérelmezitek a másolat kiadását. 1998. évi XIX. tv. 70/B §. (1)-es és (7)-es bekezdés.

Link to comment
Megosztás:

Ha büntetőeljárásban hallgatták ki a feleségedet tanúként, akkor nem is fognak adni semmit addig, amíg nem kérelmezitek a másolat kiadását. 1998. évi XIX. tv. 70/B §. (1)-es és (7)-es bekezdés.

OH! Köszönöm a tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van 1 bazi problémám nem indul az autom már vollt elektromos szerelönél de nem jelzett hibát a computer nem tudják mi bajavan minden féle trükel probálkoztak de nem megy én olvasgattam egy pár forumon hogy nem e lehet a borulás kapcsoló roszz ill ha van a kocsiba az hol található

hozászolásokat elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van 1 bazi problémám nem indul az autom már vollt elektromos szerelönél de nem jelzett hibát a computer nem tudják mi bajavan minden féle trükel probálkoztak de nem megy én olvasgattam egy pár forumon hogy nem e lehet a borulás kapcsoló roszz ill ha van a kocsiba az hol található

hozászolásokat elöre is köszönöm

Na, erre én is kíváncsi vagyok! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van 1 bazi problémám nem indul az autom már vollt elektromos szerelönél de nem jelzett hibát a computer nem tudják mi bajavan minden féle trükel probálkoztak de nem megy én olvasgattam egy pár forumon hogy nem e lehet a borulás kapcsoló roszz ill ha van a kocsiba az hol található

hozászolásokat elöre is köszönöm

Egy kicsit bővebben leírhatnád.Önindító forgat?Szikra van?Benzint kap?Stb....

Megpróbáltam ma is, nyomtam neki padlóig, de semmi... :)

Villogtasd ki akkor összezárással ,itt van az aláírásomban!Amúgy mikor dobta a sárgát?Régebben vagy mindig adja?

De szép kerek szám az azonosítód,azt irígylem nagyon!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyik Opeles társunknak tudtomon kívül okoztam egy kis bosszúságot. Behívtak a rendőrségre. Fogalmam sem volt, hogy miért mert én igen becsületes ember vagyok és nincs tudomásom róla, hogy valaha is vétettem volna a törvénynek...

A lényeghez hozzá tartozik, hogy törött volt az autó mielőtt megvettem. Emiatt a rendszám picit meg van gyűrődve, de tökéletesen olvasható, sehol nem tűnik sérültnek a felirat. Kiderült, hogy amikor sötétben megyünk az autópályán, akkor az utolsó karaktert ötös helyett hatosnak látja a kamera (valószínű a fényvisszaverő réteg sérült, ami nem látható). Emiatt szerencsétlen autós társunk folyamatosan kapta a csekkeket. Persze feljelentést tett--> rendőrség --> photoshop, majd kiderítették, hogy igazából ötös az a szám és eljárást indítottak hamisításért. 1 órán keresztül faggatták a páromat (az ő nevén van a gép), majd lefényképezték a kocsit is. Végül a rendőr úr is megerősített abban, hogy egyértelműen látszik, nem szándékos a rendszám rongálása.... Ettől függetlenül rendszámot kell cseréltetnem.

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyibe fog ez fájni nekem?

Egy rendszám újranyomása emlékeim szerint 9600. Új rendszámpár 6500 + 6000 új forgalmi. Abban nem vagyok biztos, hogy Magyarország zászlós rendszámot újranyomnának.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem a kormánykerék tekerése közben, hogy balos kanyarnál a kissé később reagál a

tekerésre a futómű. Nincs kopogás és semmi más hang sem?

Mi okozhatja ezt? Külső vagy belső kormányösszekötő esetleg? Remélem nem a kormánymű...

A trapéz gömbfej és a "kutyacsont" nyáron lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma a családi astrán előjött a P0304-es 4. henger felismert gyújtáskimaradás... 1x volt, csörgött a motor, leállítva egy kis időre, újraindítva, azóta jó.

Azt javasoltam, hogy első körben fagyizás (ha megy 4 henger), meg felcseréljük mondjuk a 4-esben levő gyertyát az 1-essel, hogy mi történik... Jól tettem?

üdv

Balage

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma a családi astrán előjött a P0304-es 4. henger felismert gyújtáskimaradás... 1x volt, csörgött a motor, leállítva egy kis időre, újraindítva, azóta jó.

Azt javasoltam, hogy első körben fagyizás (ha megy 4 henger), meg felcseréljük mondjuk a 4-esben levő gyertyát az 1-essel, hogy mi történik... Jól tettem?

üdv

Balage

Szia!

Ha ez nem jön be, akkor esetleg lehet még próbálkozni szeleptisztító adalékkal, vagy trafóhíd cserével (kölcsön kell kérni valakitől, próbára).

Gyertyákat ellenőrizzétek. Ha egyikkel sem jártok szerencsével, akkor a hiba orvoslása lehet trafóhíd csere (gyári), vagy szelepszorulás megszűntetése az említett hengernél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem a kormánykerék tekerése közben, hogy balos kanyarnál a kissé később reagál a

tekerésre a futómű. Nincs kopogás és semmi más hang sem?

Mi okozhatja ezt? Külső vagy belső kormányösszekötő esetleg? Remélem nem a kormánymű...

A trapéz gömbfej és a "kutyacsont" nyáron lett cserélve.

Mi az hogy később reagál???? Akkorát nem lóghat egy futómű.Sétál az úton? Fékezéskor elhúz valamerre?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van 1 bazi problémám nem indul az autom már vollt elektromos szerelönél de nem jelzett hibát a computer nem tudják mi bajavan minden féle trükel probálkoztak de nem megy én olvasgattam egy pár forumon hogy nem e lehet a borulás kapcsoló roszz ill ha van a kocsiba az hol található

hozászolásokat elöre is köszönöm

Nekem volt hasonló problémám az előző g astrával x12xe.Egy motorvezérlővel meg is úsztam,ami nem jelenti azt,hogy a tiéd is vezérlőbeteg....Boruláskapcsolóról nem tudok,de ha van akkor elvileg az üzemanyagot zárja,tehát lehet hogy a tank környéke,csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.