Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem tudom mennyire tud vki hozzászólni, de nekem a következő a problémám:

Y20DTH Vectra B , 3000 feletti fordulatról /140-150 km/h/ a gázpedált elengedve mély, erős búgó morgó hang hallatszik, míg a fordszám le nem esik ~2500 alá. Ha közben kinyomom a kupplungot abbahgyja, ha ráteszem a gázra a lábam, hogy tartsa a sebességet abbahagyja, tempomattal vagy gyorsításkor szintén nem szól. Csak motorfékkel, de úgy hangosan. Mi a nyavalya lehet???

Link to comment
Megosztás:

valamelyik motortartó bak kilágyult, és rezonál valami.... zerintem.

Nemtom, de még az lenne legjobb, mert a szomszéd /mindenhezértős/ azt mondja, hogy a váltóval lehet gond, esetleg difi probléma, Ő a buszokkal magyarázza, hogy azoknak is ilyen hangjuk van motorfékkel /12000cm3< :-)/. Szép remények...

Link to comment
Megosztás:

Nemtom, de még az lenne legjobb, mert a szomszéd /mindenhezértős/ azt mondja, hogy a váltóval lehet gond, esetleg difi probléma, Ő a buszokkal magyarázza, hogy azoknak is ilyen hangjuk van motorfékkel /12000cm3< :-)/. Szép remények...

a motortartó sanszosabb, én már cseréltem, nekem eltört a légszűrőház alatti. ha váltó lenne akkor pl álló helyzetben felengedett kuplungnál lenne hangja és ha terheled elmúlik ez lehet nyelestengely vagy az 5db váltócsapágy közül valamelyik.

...szerintem is...

Link to comment
Megosztás:

a motortartó sanszosabb, én már cseréltem, nekem eltört a légszűrőház alatti. ha váltó lenne akkor pl álló helyzetben felengedett kuplungnál lenne hangja és ha terheled elmúlik ez lehet nyelestengely vagy az 5db váltócsapágy közül valamelyik.

...szerintem is...

Úgy néz ki a dolog, hogy a hátsó tartóbakból tényleg kikopott a gumi, úgyhogy vettem egy bakot, és ha minden igaz holnap kicserélik. A motor is nagyokat bólintott indításnál és leállításnál. Remélem ez megoldja a búgó, morgó hangot is. Köszi a segítséget, azt hiszem beletrafáltál!

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki a dolog, hogy a hátsó tartóbakból tényleg kikopott a gumi, úgyhogy vettem egy bakot, és ha minden igaz holnap kicserélik. A motor is nagyokat bólintott indításnál és leállításnál. Remélem ez megoldja a búgó, morgó hangot is. Köszi a segítséget, azt hiszem beletrafáltál!

Hallottad volna, hogy milyen KVdarálója volt! :)

Link to comment
Megosztás:

Hallottad volna, hogy milyen KVdarálója volt! :)

Gáz van! Nem a bak volt a bűnös, úgyhogy sajnos megyünk tovább a difire, hátha annak a csapágyaival van gond... A motor ugyan már nem bólint akkorát, de a motrfékkel még mindíg ugyanaz az erős zúgás, kis rezonancia jalantkezik.

Link to comment
Megosztás:

Sürgős ötlet kéne!

Menet közben elkezdett világítani a check lámpa... erő is kevesebb lett a kocsiban... menni megy, pöccre indul stb.

ráadott gyújtásnál van, hogy elelaszik kb. 1-2 másodpercre a lámpa, de utána ismét világít... ja, és a fordulatszámmérőt ráadott gyújtásnál 1x-2x megmozdítja valami! :blink:

Este megyek a szerelőhöz tech-elni... csak jó lenne tudni, hogy szerintetek mi lehet a gyanús!...

Ja, szerintem most zabálja a benzint!

x18xe!

Link to comment
Megosztás:

Sürgős ötlet kéne!

Menet közben elkezdett világítani a check lámpa... erő is kevesebb lett a kocsiban... menni megy, pöccre indul stb.

ráadott gyújtásnál van, hogy elelaszik kb. 1-2 másodpercre a lámpa, de utána ismét világít... ja, és a fordulatszámmérőt ráadott gyújtásnál 1x-2x megmozdítja valami! :blink:

Este megyek a szerelőhöz tech-elni... csak jó lenne tudni, hogy szerintetek mi lehet a gyanús!...

Ja, szerintem most zabálja a benzint!

x18xe!

Légtömegmérő ha van!

Vagy befecskendező ha tényleg zabál ha nem zabál akkor valami más...Tech2

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérő ha van!

Vagy befecskendező ha tényleg zabál ha nem zabál akkor valami más...Tech2

Szerencsére sikerült kivillognom... 0335 és 0340... táblázatból: vezérműtengely az egyik, a másik meg főtengely jeladó... szóval a szerelőnél van a gép, most már nem tudja elodázni a vezérléscserét.... szerencsére csak fogat ugrottunk!

Ez van, ha a szerelő nagyon elfoglalt, és előjegyzéses sorrend műkszik... de most soron kívüli ügyfél lettem. :blink:

elvileg holnapra minden rendben lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére sikerült kivillognom... 0335 és 0340... táblázatból: vezérműtengely az egyik, a másik meg főtengely jeladó... szóval a szerelőnél van a gép, most már nem tudja elodázni a vezérléscserét.... szerencsére csak fogat ugrottunk!

Ez van, ha a szerelő nagyon elfoglalt, és előjegyzéses sorrend műkszik... de most soron kívüli ügyfél lettem. :blink:

elvileg holnapra minden rendben lesz.

Szia!

Nekem is előfordult már hasonló problémám, amit a vezérműtengely helyzetjeladó hibája okozott, csak gyári van (siemens) 13 E Ft volt számlával!

Biztos hogy ugrott egy fogat a vezérlés?

Vezérlést nemrég cseréltettem. Szíj GATES erősített 8 E Ft, vezető görgők 5200/db SKF(2 db), feszítő görgő 7800 SKF, hosszbordás szíj 3600 (generátor,klima,szervo), hosszbrdás szíj feszítő görgőt (komplett 18 E Ft), ha lehet nem kell venni a rugós feszítő az jó több szíjat is kiszolgál, elég a görgő csapágyát kicserélni (6203 2RS), a három szegecs lefúrása után a görgő két darabra szedhető/cserélhető a csapágy új szegecsek és már kész, egy jó szerelő megoldja.

Link to comment
Megosztás:

THX! A vezérlés amúgy is cserés lett volna, legalább így már nem odázhatta a szerelő!(mondom, én már megvétel után vittem volna)

A jeladót meg megnézzük, ha a "hiba" továbbra is lenne! :blink:

Az astrám esete óta a szerelőm csakis Gates szíjakat használ... kicsit zsebbe nyúlós eset volt neki.

Link to comment
Megosztás:

hibakód és TIS alapján megállapítható, hogy vezérlésben van-volt a hiba... felkészültünk a szerelővel a témában... ha új cumókkal nem megy normálisan, lesz kéznél jeladó a vez. tengelyhez+főtengelyhez...

TIS-ben olvasgattunk ilyet a p0335 és p0340 hibakódok együttes esetéről... persze megpróbáljuk kimérni is a jeladókat.

Ákos... ugye talán jó nyomon haladunk?

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap kész lett a kocsi. Utána azon filóztunk 1 órát, hogy a gép 10 perc járás után mindig leállt... és nem találtunk hibát! A jelenség meg úgy tűnik, hogy mára megszűnt... mi lehetett, vagy lehet a bibi?

Ja, a gép mindig azonnal újraindítható, és a kontroll lámpicska se világít, csak normál rendje szerint!

Link to comment
Megosztás:

Kezdek parázni!

Tegnap este szépen jöttem hazafelé, és egy hídról lefelé el kezdett világítani megint a mocilámpa. Mivel vezérlés most tuti rendben van(mármint az nem ugorhat el, nem szakadhat el mert új), ezért higgadtan hazajöttem azt a maradék 1,5 km-t vele, közben alapjárat is volt, meg erő is megvan. Beálláskor sikerült az ideg miatt lefulladnom. Beindítás után már nem világított a lámpa.

Biztos ami biztos kivillogtattam... kérdésem a következő lenne.

Ha a múltkor nem töröltünk hibakódot, az ennél a gépnél törlődik-e valaha "magától"? Mármint pl. 30 indítás után vagy hasonló? Mert most pl. a vez. csere előtti kódok is benne vannak, igaz nem számoltam, mennyit indítottam azóta, meg van benne légtömegmérőre és beszívott levegő hőmérsékletre utaló hibakód is...

De ezek benne lehetnek a szerelés miatt is...(volt folytószelep tisztítás spéci anyaggal, amit járó mocinál a folytószelepházba nyomattak közvetlen(vagyis a légtömegmérőn nem szívott közben levegőt), a hőfok meg a vezérlés összerakását követő próbaindításkor nem volt bedugva. Szóval elvileg csupa olyan hibakódom van, ami eddig valamire visszavezethető.

Tehát, ha elveszett volna a kérdés a szavak között: Törlődik-e egy idő után a hibakód, ha már nincs hiba, vagy mindenképp TECH kell hozzá? Lécci segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Törlődnek. Ha 20 egymást követő indítás során nem jelentkezik a hiba, akkor a hibakód törlődik, illetve magad is törölheted őket, ha kb. 10 másodpercre leveszed az akkusarut.

Azért kérdezetem, mert pl. a vez. cserénél le volt véve a saru, de az arra utaló hibakódok megmaradtak! :blink:

Link to comment
Megosztás:

helló srácok.

a hibakód nem törlődik csak tech müszerrel.

a leállás az alapjárati motor hiba szokott lenni.

a a vezérmütengely jeladó hiba van akkor az szokott kaka lenni.

ha nincs fordulatszám jel a hibakód akkor meg a főtengely jeladó a kaka.

ezek előforduló hibák, nem érdemes szarozni, ha szar a kkor csere, mert rossz dolog az ut szélén állni éjszaka mert megállt a gépezet.

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap kész lett a kocsi. Utána azon filóztunk 1 órát, hogy a gép 10 perc járás után mindig leállt... és nem találtunk hibát! A jelenség meg úgy tűnik, hogy mára megszűnt... mi lehetett, vagy lehet a bibi?

Ja, a gép mindig azonnal újraindítható, és a kontroll lámpicska se világít, csak normál rendje szerint!

Szia!

A multkor említettem, hogy nekem már volt a vezérműtengely jeladóval problémám. Az indítással nekem sem voltak problémáim, de mikor már nagyon gatya volt a fordulatszámot a vezérlőelektronika 4500 környékén tiltotta!

Te mit tapasztalsz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó az oldal! Nekem egy olyan kérdésem lenne, picit odaléptem az 1.6-os 16V-'97-es opel vectrámnak, és kis idő múlva egy sárga kis valami jelent meg a műszerfalon. Sárga alapon egy villámhoz hasonló kis jel, nem tom miben van ez bennt! Indításnál lehet látni, a bal oldalon van, az akksi jelétől ballra 2-kockával. Megálltam picit, meghallgattam a motor hangját, és nem volt semmi baj, majd pihiztem 2-3-percet, majd elindultam hazafelé, és egyszercsak kialudt! A kis jelről bővebb informácíót szeretnék kérni, mit jelent, mi lehetett, hogy megjelent! Stb! Ha valakinek van infúja a többi jelről, akkor azt is szívesen várom, vagy bármilyen ötletet!

Előre is köszönöm: Péter

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.