Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Csövi.

Vettem egy új hangszórókat a régiek helyett. Nem tudom, hogy cserélte-e már valaki ki őket, de a gyárinak van egy tokja ami egybe van öntve a hangszóróval, az újakon meg csak a peremén van néhány csavarnak hely. Lényeg hogy leszedtem a kárpitot ami mögött van a lemez és abba volt a régi lefogatva,( a kárpit és a lemez közöt van kb 2 cm, amennyit kb a régi tok kitart. http://kepfeltoltes.hu/080405/DSCF1869_www...ltoltes.hu_.jpg A gáz az hogy a lemezbe nem tudom berakni mert az újnak a hátán évő merevítők miatt nem, a kárpitba meg nem tudom ugye berakni mert akkora pont a lyuk mint a hangszóró. szal van valakinek valami ötlete?

Ez az új:

http://www.blaupunkt.com/hu/7606473000_zoom.html

lehet különkapni ojan müa. elemet és akor ugynézki mint az erdeti.

Módosítva : mackosajt
Képpel nem idézünk, hanem ki kell törölni az IMG részt az idézetből! ;)
Link to comment
Megosztás:

lehet különkapni ojan müa. elemet és akor ugynézki mint az erdeti.

Jaja, már megoldottam, igaz vártam rá egy hetet, de megvan, nem is ez a fő probléma, hanem besaruzni a kábeleket, rájönni hogy a beszerelő keretet csak egyféleképp lehet berakni, meg nem férsz hozzá a csavarokoz a kárpit miatt, aztán tömítővel körbekentem hogy nehogy rezegjen, mire kész voltam a tököm is olyan volt. lol:

Visszatérve a légkondira, szerintem kompresszor be sem kapcsol.... a motoron se látom hogy a fordulatszám visszaesne, és nem is hallom, az is lehet azért mert lyukas?

Link to comment
Megosztás:

nekem sütötte a nap az autót, volt benne 40 fok, beülök, automata gomb benyom és kellemes 22 lett hírtelen :D

Tavaly meg kellett heggeszteni egy csőcsatlakozást a hűtőnél és ennyi.

automata RLZ :D

Elviszed klímáshoz az megnyomatja nitrogénnel és már hallod is hol szelel...vagy jelzőfestéket neki meg UV lámpa

Link to comment
Megosztás:

Loctite

mellesleg ha cseréled az egr-t, akkor már zárd is le, és örökre jó lesz. :D

na ja nem tudom a zőődkártyán megfelene e ha lezárom,

nekem mikor megragadt sztem zárt állásban? akkor vagy 16 litertz fogyasztott a vas

meg fekete volt minden mint egy dííííííízzelen.

szval én nem hinném hogy beválna, az ifjú orosz mérnökök nem véletlenül tették bele.:D

de köszi akkkor marad a loctite

üdv:

A.

Link to comment
Megosztás:

na ja nem tudom a zőődkártyán megfelene e ha lezárom,

nekem mikor megragadt sztem zárt állásban? akkor vagy 16 litertz fogyasztott a vas

meg fekete volt minden mint egy dííííííízzelen.

szval én nem hinném hogy beválna, az ifjú orosz mérnökök nem véletlenül tették bele.:D

de köszi akkkor marad a loctite

üdv:

A.

Simán átmegy lezárva a zöldkártyán, ha a motornak más baja nincs, ezt saját tapasztalatból mondom :D

Amúgy meg a fogyasztást nem befolyásolja, úgyhogy ott más gondod is volt, illetve talán az is belejátszott,

ha az AGR megszorulása miatt vészprogramra váltott a vezérlő (sárga lámpa).

Link to comment
Megosztás:

viszont így a legkisebb az esély, hogy megsértsd a kárpitot. :D

A húsvillás módszer volt a legjobb, :D asszem de szerintem csak szerencsém volt elsőre sikerült:) De ezzel a hifi beszereléssel egyfolytában szopok, előre már sikerül 3 nap alatt, de a hátsóhoz amit adtak keretet nem jó mert nagyon kiemeli a hangszórót és nem menne vissza a kárpit, amúgy sem ment bele a 13-as hangszóró, mert hátul pont ellenkezőleg van mint elöl mert itt a gyári be van süllyesztve, és itt ugye már az ablak sem zavarja. Nem tudom hogy cserélte már valaki a hangszórókat de már bánom hogy nem bíztam a hifisre :D . Na mindegy, vágok bútorlapból formát, vagy belefúrom a lemezbe.

Link to comment
Megosztás:

be, csak ha jól tudom, valamit az index környékén kell mókolni, meg a csatlakozóval, mert más a b1 és a b2 elektromos csati. :D

Köszi

Csak meg tudom oldani jobb lenne 1 xenonos mert ez a gyári nagyon szörnyü sajna. Milyen izzót vegyek ami nem ilyen sárga hanem inkább fehér és nem égeti szét a foncsort? köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Csak meg tudom oldani jobb lenne 1 xenonos mert ez a gyári nagyon szörnyü sajna. Milyen izzót vegyek ami nem ilyen sárga hanem inkább fehér és nem égeti szét a foncsort? köszi

nekem 6000-es van, majdnem fehér, picit kékes

a legjobb a 4300 környéke lenne

de most nem kaptam kisebbet

szerintem semmijen kárt nem csinál, 35w még a BC is látja :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv néktek!

Már elég régen írtam, de most Beütött a krak! :D

Hétfőn meló után nem indult a vectra. Hazavontattuk ma volt egy kis időm megnézni. Olyan mintha nem kapna anyagot, így megnéztem az üzemanyagszivattyút megy e. külön akkurúl müködik. visszatettem, de még mindig nem indul.

Kérdésem, honnan kap a szivattyú áramot, milyen biztosítékon van és hol található?

SOS lenne mert melós autó is egyben. de ha nagyon nem boldogulok úgyis szerelő lesz a vége! :D

köszi előre is a válaszokat!

( X20XEV )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.