Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nomeg szvsz nem károsabb a trafóra nézve, mintha 1-2 percre ráadnánk a gyújtást, de nem indítanánk be.

Nagyon sok ilyet látok/tam, pedig az szvsz még roszabb, mint 1 másodpercre lehúzni a pipát a járó motorról.

Na igen de itt DIS gyujtásról beszélünk, a c14nz meg klasszikus... ezért gondolom hogy esetleg számitana. De tényleg, nem azért mondom, mert tudnék valamit, hanem mert az én gyujtótrafóm ugy nyiródott ki, hogy egy db. szakadt gyujtáskábellel ment kb. 10 km-ert.

Link to comment
Megosztás:

Na igen de itt DIS gyujtásról beszélünk, a c14nz meg klasszikus... ezért gondolom hogy esetleg számitana. De tényleg, nem azért mondom, mert tudnék valamit, hanem mert az én gyujtótrafóm ugy nyiródott ki, hogy egy db. szakadt gyujtáskábellel ment kb. 10 km-ert.

Attól biztos nem B)

Max ha zárlat volt testre :D

(ezek a dis modulok csak két trafóval rendelkeznek, egyszerre két kábelre adják a delejt, így ha csak egy kábel

szakadt, az még üzemszerű körülménynek számít rá nézve, de egyébként terhelés nélkül is bírnia kell B) ).

Link to comment
Megosztás:

Attól biztos nem B)

Max ha zárlat volt testre :D

(ezek a dis modulok csak két trafóval rendelkeznek, egyszerre két kábelre adják a delejt, így ha csak egy kábel

szakadt, az még üzemszerű körülménynek számít rá nézve, de egyébként terhelés nélkül is bírnia kell B) ).

Ugy legyen.... azért én a csomagtartóba betettem egy plussz kábelt. Amugy a hibás kábel kimenete a DIS-en erössen karbonizálódva volt.... azt semtudom miért... talán ott huzott át... és esetleg miután rendesen elhasználódott ott le is testelt...

Link to comment
Megosztás:

Na igen de itt DIS gyujtásról beszélünk, a c14nz meg klasszikus... ezért gondolom hogy esetleg számitana. De tényleg, nem azért mondom, mert tudnék valamit, hanem mert az én gyujtótrafóm ugy nyiródott ki, hogy egy db. szakadt gyujtáskábellel ment kb. 10 km-ert.

Tény, hogy a DIS gyújtás alergiásabb a gyertyakimaradásra, de valahogy le kell tesztelni. Ha szilikon kábele van, akkor ahoz tarthat drótot, nem igen fog átütni, még ha jó akkor sem. Lehet jobb lenne rálámpázni a kábelekre szakival.

Mondjuk 10Km azért a notmál gyújtásnál is meg-megkezdi ha mást nem a gyertyát tuti, ha el van szakadva a kábel (repedve gondolom) Én csak egy kört mentem a V8-al úgy, hogy repedt volt 1 kábel, és mire visszaértem már nem kapdosta a nyolcadik hengert, lehetett pucolni a gyertyát, pedig az igen klasszikus gyújtás.

Ettől függetlenül a legegésségesebb az a lámpa lenne...

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok

Kösszi a hozzászólásokat meg is néztem a discofényeket az nem volt. Ellenálást sajna el kell vinnem megmérettetni mert ahoz sajna nem értek.

A gyertyakábelek mennyibe fájnak kb? amikor lehuzom szép sorjában akkor elöször leesik a fordulat utána pedig visszaáll.

Ez a kábel meg test dolgot nem merem saját magam megnézni mert nem vaok egy müszerész szerintem inkább mekk elek szinten vaok de azért köszi a tanácsokat amit tudok megfogadok ésmegpróbálok a tudásomnak megfelelöen megtenni.

thx

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló problémám volt nem is olyan régen, amúgy a motor topicban ki lett tárgyalva. Köszönet opel 16v-nek megmértem a kábelek ellenállását, az egyik teljesen rossz volt. Vettem másikat, tökéletesen működik. Bosch-t vettem, beszerzési helytől függően 4 és 5 ezer forint között van db-ja.

Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló problémám volt nem is olyan régen, amúgy a motor topicban ki lett tárgyalva. Köszönet opel 16v-nek megmértem a kábelek ellenállását, az egyik teljesen rossz volt. Vettem másikat, tökéletesen működik. Bosch-t vettem, beszerzési helytől függően 4 és 5 ezer forint között van db-ja.

Bazsó

Köszi szépen

Na úgy néz ki nekem is ez volt aproblémám. Amúgy mennyi a normál ellenálása mert sajna azt nem tudom nekem olyan 3.7 körül voltak az eggyik meg 0

Köszi a tanácsokat mindenkinek és jó hétvégét

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

Valami van a verdámmal... mentem a héten párszáz km-t, és a minap hazaértem és pár perc múlva beültem, elindulok és nem akar haladni, taposom és alig megy, majd 6000-nél megindul. Kettesben próbáltam pörgetni és rángat.... és alig gyorsul, és az utastérben is éreztem valami érdekes szagot. Tud nekem segíteni valaki hogy mi baja lehet.

Link to comment
Megosztás:

De mire keressek rá? Nem ég semilyen lámpa. A kutast kérdeztem, azt kérdezte gyakran kitankolok-e, mondom igen , erre mondja hogy szerinte az injektor eldugult, mert felszívta a koszt a tankból. A szerelő meg rám hozta a frászt hogy valami rbg szelep , ami 40-50 e. lesz.

Link to comment
Megosztás:

De mire keressek rá? Nem ég semilyen lámpa. A kutast kérdeztem, azt kérdezte gyakran kitankolok-e, mondom igen , erre mondja hogy szerinte az injektor eldugult, mert felszívta a koszt a tankból. A szerelő meg rám hozta a frászt hogy valami rbg szelep , ami 40-50 e. lesz.

Azmijaz RBG? :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. amint látom az az Rgb, az AGR, de nekem kontrol lámpa nem világít.. remélem csak eldugult, tettem bele üzemanyagrendszer tisztítót. Remélem segít.

Az AGR-hez nem fog eljutni, max. kipufogógáz formájában.Az AGR-t meg le kell kötni a manóba és kész.Több gond nem lesz vele.

Link to comment
Megosztás:

Ma tolásra indult a vectra... persze melóba induláskor, 13.00-kor...

Persze egy útba eső-kieső helyen sem találtam elfogadható árban akksit, vagy egyáltalán nyitott üzletet.

Végül MK76 segítségével, aki épp a közelben járt, sikerült szerezni egy 74 Ah-s Exxide-ot.

Most picit fájt az ára, de remélhetőleg évekig szolgálni fog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az egyik barátom Opel VEctrája (2001-es 2.0 DTI) mostanában azt produkálja, hogy melegen időnként pislákol, villog, vagy folyamatosan világít az olajnyomás visszajelző!

Volt-e itt valamelyikőtöknek hasonló probláémája? ÉS mi lett a megoldás? VAgy "csak" valami ötlet?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az egyik barátom Opel VEctrája (2001-es 2.0 DTI) mostanában azt produkálja, hogy melegen időnként pislákol, villog, vagy folyamatosan világít az olajnyomás visszajelző!

Volt-e itt valamelyikőtöknek hasonló probláémája? ÉS mi lett a megoldás? VAgy "csak" valami ötlet?

Előre is köszi!

Célszerű lenne rámérni az olajszivattyúra.

Link to comment
Megosztás:

Egyik rokon Z16XE Vekije betegeskedik.Nem akar neki működni az AGR.Sem az régi, sem pedig a gyári új.A szerelője rábökött a motorvezérlőre, de én nem akarom ezt nagyon elhinni.Megkért, hogy segítsek.Egy motorvezérlő olyan 150e.ft bontva.De valahogy szkeptikus vagyok ezzel.

Kinek mi a véleménye?

Link to comment
Megosztás:

Egyik rokon Z16XE Vekije betegeskedik.Nem akar neki működni az AGR.Sem az régi, sem pedig a gyári új.A szerelője rábökött a motorvezérlőre, de én nem akarom ezt nagyon elhinni.Megkért, hogy segítsek.Egy motorvezérlő olyan 150e.ft bontva.De valahogy szkeptikus vagyok ezzel.

Kinek mi a véleménye?

Elméletileg még az is lehetséges, de azért még egy harmadikat is ki kéne próbálni, nem-e a gyári is szar alapból...

És nem ártana a vezetékeket, csatikat is átnézni, mert ugye nem ritka az ebből adódó probléma opeléknél :D

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg még az is lehetséges, de azért még egy harmadikat is ki kéne próbálni, nem-e a gyári is szar alapból...

És nem ártana a vezetékeket, csatikat is átnézni, mert ugye nem ritka az ebből adódó probléma opeléknél :D

Most ez a verzió jön.Köteg ki.....

Link to comment
Megosztás:

Kedden este leadom a Vectrat a Deák Árpinál, rendszertisztításra, szívósor meg ilyenek. Kicsit szétszedik, kipucolják, összerakják :D

Ezen kívül összes szűrő csere, olajcsere, stabrúd csere, ékszíj, meg a teleszkópos feszítője és átnézik mit kell legközelebb

Link to comment
Megosztás:

Kedden este leadom a Vectrat a Deák Árpinál, rendszertisztításra, szívósor meg ilyenek. Kicsit szétszedik, kipucolják, összerakják :D

Ezen kívül összes szűrő csere, olajcsere, stabrúd csere, ékszíj, meg a teleszkópos feszítője és átnézik mit kell legközelebb

Ahelyett, hogy eladnád így ahogy van, és végre megvennéd magadnak a hőn áhított autómatát, V6-ban. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.