Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

No, mi annak idején a Farkas Autóbontóból (Kecel) szereztük meg azt a kis karikát, méghozzá ötezer forint fejében. A tulaj először vonakodott a dologtól, de úgy belement a bizniszbe, hogyha műtét közben eltörik a karika, akkor is kifizetjük. Így nem kellett megvenni kompletten a cuccot, csak a szükséges darabot. Nem volt egyszerű leválasztani, de sikerült, igaz, nem két perc alatt.

Egyébként voltam benn valamelyik nap is a bontóban, és benn áll egy raklap Vauxhall Vectra, legalább 8-9. Volt egy, aminek konkrétan a motortér után nem volt meg semmilye (a váza sem), szerintem abból meglehetne próbálni kiszedni, hátha. Találni biztos találsz ott ilyet, de nem tudom, mennyire lehet még boltolni a tulajjal.

Link to comment
Megosztás:

mivel újonnan egy GLO csukló készlet 14-15e Ft, kedvezmények nélkül, így 5-6e Ft-ot nem fogok bontott csuklóra költeni, pláne rosszra és ha eltörik a karika, akkor bukta van. <_<

10e-t meg egy bontott, de jó csuklóért meg pláne nem a fenti ár ismeretében.

Mert ugye akkor már cserélni kéne a porvédőt, ami meg 1000.

Mindjárt majdnem ott vagyunk, mint az új, amihez van minden.

Link to comment
Megosztás:

Hm, nem találok hozzá izzót. hol lehet ilyet kapni? Gödöllőn esetleg vmi boltot nem tudtok?<_<

Opelhez bajonettes izzót műszerfalba csak az osram gyárt. 1edüli forgalmazója autós vonalon a START Autó. Meteornak, Unixnak, Bárdinak nincs. Nekem a lámpakapcsolóban van 1,2 w os- na ezt hekkeltem kemény 2w-ra most már látom hogy hol a kapcsoló :huh: ! De gondolkodom 1 5w-os tuningon is :D

Link to comment
Megosztás:

No, mi annak idején a Farkas Autóbontóból (Kecel) szereztük meg azt a kis karikát

Nem túl korekt árakon dolgoznak.Sztem versenyeznek a bócsai csapattal.Legutóbb egy Y20DTH fűzött blokk+hengerfej kombóért akart elkérni 200e.ft-ot.Hát menjen a sóhivatalba.Ennyiért már működőképes, komplett autót tesznek le a ház elé.... <_<

Link to comment
Megosztás:

2 órás csúcsforgalomba menet közben 2x er lefulladt a vectra. A haver, neki 1 astra f van ugyanilyen motorral ő azt mondta, hogy a pillangószelepem lehet elkoszolódva ( kormolódva ) és hogy ez opel betegség fél évente ki kell tisztítani.

Valakinek valami tapasztalata ezzel a problémával?

Link to comment
Megosztás:

2 órás csúcsforgalomba menet közben 2x er lefulladt a vectra. A haver, neki 1 astra f van ugyanilyen motorral ő azt mondta, hogy a pillangószelepem lehet elkoszolódva ( kormolódva ) és hogy ez opel betegség fél évente ki kell tisztítani.

Valakinek valami tapasztalata ezzel a problémával?

Így igaz ahogy írtad. Az egész művelet kb 1/2 óra és akkor alapos munkát végeztél. Mikor megvettem a gépet nekem is ez volt a hiba, minden piros lámpánál leállt, kipucoltam, azóta nincs gondom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem alapjáratit akartatok írni? A folytószelep háznál max. a szívótorkot lehet kicsit pucolgatni.....

Ezt ma a szerelő haver gyorsan megoldotta. Járó motor féktisztitó húzni a gázt hogy ne fulladjon le aztán fél perc és tiszta volt. Ha a probléma továbbra is fennáll akkor alapjárati motor tisztitás. De... valahol sipol. Megnéztük és 1 vastagabb vákuumcső vége volt laza be volt keményedve, és el is volt repedve csere. Továbbra is sipol, valahol szerintem van az 1 ik vákuumcsövön 1 mikrorepedés azt falsot sziv. Hétvégi program megvan <_< keresés csere... bár lehet hogy az összeset cserélem. Van valami jelentősége a csövek hosszának? Fontos hogy 90 fokosak legyenek, vagy egyenesből is meg lehet oldani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlő problémám van.

Az első állásban nem töröl, csak halk kattogás hallatszik-gondolom valami relé. A többi állás jól működik.

Ablakmosásnál sem indul el magától. Segítsetek, mit kell megnézzek?

Opel Vectrta B X16XEL 1996

Köszi: units

Link to comment
Megosztás:

A jelek szerint nem fogadtak kegyeikbe az égiek...

Az alany egy 96-os, B1-es Vectra, X16XEL motorral. Egy hete menet közben check engine lámpa villant, gyorsan félrehúzódtam, erre kigyulladt a töltésjelző, az olajnyomás, és elment szervó is. Mindeközben a motor járt, ebben biztos vagyok. Az olajnyomás miatt természetesen gyorsan leállítottam. Ellenőriztem, megvolt minden olaj, elfolyás, látható jel semmi, ezért megpróbáltam beindítani. Nehezen, de elkapta, kicsit rángatva, de elbírtunk indulni. Mire odaértem vele a szerelőhöz, se sárga lámpa, se érezhető tünet, szép, stabil alapjárat lett... Diagnosztika EGR-re mutatott, kitakarította, de már nem volt megszorulva, a szerelő szerint kiköpte hazafelé akokszot. Kérdeztem, hogy a furcsább jelenségek mitől lehettek, de nem találtunk rá magyarázatot.

Eltelt 400 km, probléma nélkül. Indulnék el hajnali kettőkor, hát vazze', megint alig kapjael. Harmadszorra beindul, rohadt check engine lámpa megint parázslik az őszi éjszakába...Ahogy az automata szívató leállt, olyan lett az alapjárat, mintha egy kecskét hallgatnék..Leállítottam, restart, ugyanez. Mentem vele egy kört, nem történt változás. Jól van,mondom, akkor majd regel megnézem.

Másnap indítom, ugyanez. Csak nem hagyott nyugodni a kérdés, meg mennem is kellett vele, gondoltam, szép lassan elcsorgok vele hazáig, csak ne álljon már egy parkolóban keddig, amikor majd fogad a szerelő. mentem vele 15 km-t, 80-nal, sárga lámpa nem világított, és érzésre egy dolog tűnt fel, hogy egyenletes gázadáskor is szaggat kettesben. Feljebb nem vettem észre semmi különöset. Kiszállok otthon, hát az alapjárat megint olyan, mintha lebetonozták volna, stabil, egyenletes, néha egy kis hörrenés, de semmi beteges krákogás.

Van valami ötletetek? Kezd egy kicsit a tököm tele lenni. EGR szelep 1 éve volt cserélve, gyárira, tavasszal gyújtáskábel, lambdaszonda (utángyártottak, de nem ócskák), gyertya is cserélve lett. Olajból GM-et használok. Ja, és kicsit mintha füstölne a gép, pláne hidegen, olyankor eléggé büdös is. Most van 200.000 a motorban, megérett a felújításra, vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlő problémám van.

Az első állásban nem töröl, csak halk kattogás hallatszik-gondolom valami relé. A többi állás jól működik.

Ablakmosásnál sem indul el magától. Segítsetek, mit kell megnézzek?

Opel Vectrta B X16XEL 1996

Köszi: units

Nos vettem egy relét 320 ft-ért. Nem az volt a gond.

Egész véletlen jobban meghúztam a biztosítéktáblát magam felé és kiugrott a helyéről.

Beláttam mögé és láttam, hogy egy saru ki van csúszva, pont attól a relétől. Visszadugtam, persze szépem működik.

Tanulópénz volt, még jó, hogy csak ennyi <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:)

van egy kis problémám a Vectrámmal "B" egy-egy henger kihagy néha.. van hogy pár km után vagy hogy csak 2-3 nap késéssel.

mostmár 2x jött a sárga a müszerfalon,de tárolt hibakód nincs.

sőt semyilen sincs. gyertyákat cseréltem,trafóhidat cseréltem..lehet a fötengely jeladó a hibás?

2000 évjáratu Vectra B 1.6 GL Z16XE0 16 szelep

Link to comment
Megosztás:

Sajna elszakadt a kézifékkábelem.... Cserélte valaki már? Nem tudjátok, le kell venni a kipufogó feletti hővédő lemezt (és elötte az egész kipufogót), vagypedig be lehet operálni valahogy a lukon keresztül?

Elég leszedni hővédő lemeznek a hátsó két rögzítő anyáját, és azon a résen már be lehet férni a bowdenhez.

A nagyob szopás a kerekenél lesz, mert biza a bowden végét tartó gyűrűbe bele lesz gyógyulva rendesen a régi bowdenház.

Ne felejtsd el majd, hogy a kézifék szoknya alatt kell a feszességet beállítani. Szal azt vissza kell lazítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.