Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mielőtt szélesre nyitod a pénztárcádat, azért előtte nézd meg a vezérlést, igazán nem bonyolult - még a humán érdeklődésűek is könnyen megcsinálják! :blush:

Bár valószínűleg tényleg odavertek a szelepeknek és emiatt tűnt el a kompresszió, de ezt is meg lehet nézni egy hengerfeltöltéses vizsgálattal vagy endoszkóppal.

Aztán érdemes megérdeklődni, máshol is, mert 400e az igen sok, azért már Calibrát is láttam eladót...

Szóval csak ésszel a választásnál! :lol:

Köszi az infokat!

Megpróbálok utánna járni a vezérlés beállítás menetének,lépéseinek!

Egyébként utánnakérdeztem pár bontónak és használható-működőképes motorokat lehet kapni 50.000.-150.000. ig + ha valakinek be kéne szerelni akkor is jóval 4000.000 alatt kijönnék gondolom!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A napokban megadta magát auto! Vectra B 96' 1.6 16v

Menet közben kivillant a motorhiba lámpa és gázadásnál elég zajos kopogó hangok jönnek a motortérből!

Igazából ezen kívül nem nagyon lehetett észrevenni semmit elsőre! Ment továb az auto ugyanugy csak annyi hogy gázadásra kopoó zaj keletkezett!

Autodiagnoszika is csak annyit mutatott hogy a kopogásérzékelőre irt hibát azt kész!

Mértek kompressziót 1-es:13 bar; 2-es:7 bar; 3-as:6 bar; 4-es:4 bar!

Valami olyasmit mondtak, hogy a vezérlőszíj átugrott(nem szakadt el) és odaver a hengerfejnek vagy mi!

400.000 huf-ot mondtak javítási költségre! Kicsit sokallom vagy ne?

Tudna valaki esetleg érdemben nyilatkozni a dologról?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Sanyiii

Álljunk már meg egy szóra!

Ha azt írta a diag,hogy a kopogásérzékelő szart be,miért a vezérlésnél keresitek a hibát?

Tudják ott a műhelyben mi is az a kopogásérzékelő?

Előgyújtást állít a motoron,ha nagyon egyszerűen nézzük,egy mikrofon.

Ha ez nem megfelelően működik,lehet tőle kopogós a motor hangja.

A kopogásérzékelő kiküszöböli a káros öngyulladást. A kopogó hatást a szabályozatlan égés hozza létre, amely lokálisan rendkívül magas hőmérsékletet hoz létre a hengerben. Ez a nagy hőmennyiség nagyon megterheli a motor egyes részeit, például a dugattyút, a szelepeket és a hengerfejet, és azok megrongálódását okozhatja. A kopogásérzékelő regisztrálja a motorból jövő hangokat, és elektromos impulzusokká alakítja át azokat. A motor vezérlőegysége azután összehasonlítja a mért impulzusokat a tárolt előírt értékekkel, és szükség szerint beavatkozik a motor, az üzemanyag befecskendezés és a gyújtás vezérlésébe, mielőtt az égés elérné a kopogási határértéket. A kopogásérzékelő másik funkcióját az üzemanyag minőségének megállapítása jelenti. Minél magasabb az oktánszám, annál kopogásmentesebb az üzemanyag. Ez azt jelenti, hogy a 98-as oktánszámú szuperplusz benzin magasabb hőmérsékleten ég, mint a 95-ös szuperbenzin vagy a 91-es normálbenzin. Ha valamilyen oknál fogva csak az alacsonyabb minőségű üzemanyag áll rendelkezésre, a motorvezérlés a kopogásérzékelőtől kapott információk alapján automatikusan korrigálja a gyújtás időzítését. Ezzel meggátolja a motor károsodását.
Link to comment
Megosztás:

Álljunk már megy egy szóra!

Ha azt írta a diag,hogy a kopogásérzékelő szart be,miért a vezérlésnél keresitek a hibát?

Tudják ott a mühelyben mi is az a kopogásérzékelő?

Előgyújtást állít a motoron,ha nagyon egyszerűen nézzük,egy mikrofon.

Ha ez nem megfelelően működik,lehet őle kopogós a motor hangja.

Drága Testvérem!

Neked 100%-ig igazad van!

De a kopogásérzékelőtől nem megy el a kompresszió, márpedig abból most nagy a hiány... :blush:

Az csak akkor megy el, ha valami elkopik vagy görbül, esetleg leszakad.

Szóval ezért kéne a vezérlést megsasolni ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Drága Testvérem!

Neked 100%-ig igazad van!

De a kopogásérzékelőtől nem megy el a kompresszió, márpedig abból most nagy a hiány... :blush:

Az csak akkor megy el, ha valami elkopik vagy görbül, esetleg leszakad.

Szóval ezért kéne a vezérlést megsasolni ! :lol:

Egy olyan műhelyben,ahol azt sem tudják mi a kopogásérzékelő én a kompresszió értékeket sem hinném el nekik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megtetszett a B2-es külső, a hűtőrács teljesen típusazonos. Szerintem a lökös is, formára pedig a ködlámpa is úgy néz ki... Nekem a B1-esen is van magasságállítás, tehát szerintem működhet a dolog. Csak nem megkoccant a kicsike?

Értem, akkor csere lesz :blush:

Még december közepén nekem jött egy részeg (nem tudott megelőzni) és leszakította a lököst... így tört a lökhárító, kerékjárati műanyagok, fényszórók, ködlámpák... így ezek cserések mindenképpen... egyúttal le lesznek fújva a lökösök is teljesen színre + az ajtókon a díszléc így minden része színrefújt lesz az autónak. A B2 eleje pedig jobban tetszik de a lökösei és a feneke már nem mint ahogy a küszöbtoldata sem, nekem amúgy is ültetve van egy kicsit (60/40) így eléggé lent van az alja minden toldás nélkül is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Ma reggelre megkukult a külső hőmérséklet kijelző. F Cels -t lehet látni illetve néha 69,5 celsiust ír ki. A gombát megnéztem nem esett bele a hűtőrácsba. De valószínűleg ezáltal hiába tekerem fel az automata fűtést 26 -nál lehel csak egy kis langyot, eddig meg ha ugye hideg volt akkor akár 19 nél is fűtött bent . Járt valaki így ? A jeladó gomba adhatta meg magát? Hogyan lehet kiszűrni ? Mennyibe kerül egy ilyen? A Computer egyébb dolgai jónak tűnnek .

Köszi Zsopel :blush:

Vectra B 2DTH Caravan

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Ma reggelre megkukult a külső hőmérséklet kijelző. F Cels -t lehet látni illetve néha 69,5 celsiust ír ki. A gombát megnéztem nem esett bele a hűtőrácsba. De valószínűleg ezáltal hiába tekerem fel az automata fűtést 26 -nál lehel csak egy kis langyot, eddig meg ha ugye hideg volt akkor akár 19 nél is fűtött bent . Járt valaki így ? A jeladó gomba adhatta meg magát? Hogyan lehet kiszűrni ? Mennyibe kerül egy ilyen? A Computer egyébb dolgai jónak tűnnek .

Köszi Zsopel :blush:

Vectra B 2DTH Caravan

Megvan, tényleg a jeladó tojt be. kb 2400 HUF, betettük egy zafiráét próbaképpen. Asszem mindent megválaszoltam magamnak :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gábor vagyok innen a szomszédból!:lol: Astrás vagyok!

Viszont apámnak meg egy 2001-es Z18XE Vectrája van. Elegance kivitel, digitklima, xenon, stb.

Az lenne a kérdésem, hogy mi miatt lehet az, hogy a belső levegőkeringtető folyamatosan teljes fordulaton pörög!

És a levegő irányát hiába állítom az ablakra, vagy a vezetőre, semmit nem reagál! Az automata része sem megy, folyamatosan csak pörög mint az állat!

Meghalhatott a vezérlője? Próbáltam az off és az auto gombok egyszerre történő megnyomását, hogy kinullázzam, de arra sem reagál!

Kérném a segítségeteket!

Üdv

Gábor

Sziasztok!

Nekem egy 2000-es X20XEV-em van. Nálam ha beindítom a motort rögtön bekapcsol, mondjuk azt tudom állítani hova fújja és milyen erővel, de nem lehet kikapcsolni. A szakszervízben azt mondták a fűtőmotort kéne kicserélni, ~66000-et kérnének érte. :blush:

Üdv Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem Vectra b-nél (1997), mivel kipurcant a világitásom a hőfokszabályzómnál (pontosabbam sem a hőmérsékletállitónál, sem a hőfúvó sebességállitónál, sem pedig annak irányállitójaánál nem világit). Szóval az autóm manuális klimamentes. Ami érdekes, hogy egyszerre mindháromhelyt megszünt a kivilágitása.

Érdekelne a véleményetek, hogy hol keressem a hibát, illetve, hogy hogyan kell levenni azt a 3 szabályzógombot, hogy elvégezzek egy izzócserét ha az a gond!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kb.fél éve van egy 1.6 16v B vectrám,sokáig semmi gond,egy ideje az a jelenség hogy hidegen rendben minden,de ahogy melegszik elkezd rángatni olyan mint ha nem menne minden henger,gázadásra nehezen reagál és mintha egy-két ló is eltünne,ja és néhe érdekes csörgő hangot hallat előrről.

Ha valaki tud erről valamit írjon mert nem tudom mi lehet a baj,előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Kb. 1.5 éve ugyanilyen gondom volt a gépemmel nekem is, szintén X16XEL. Nekem akkor az elkokszolódott AGR szelep működési zavara okozta. Eleinte az alapjárati motorra gyanakodtam. Miérst gázt adtam egyből kisimult. Mondjuk nekem akkor világított is a Check lámpa, h már sárgállot a szemem. :blush: Attól függetleneül, -még ha neked nem is világít a lámpa- lehet érdemes lenne kiolvastatni vagy csak szimplán lekapni az AGR-t megnézni. Bár elég hülye helyen van.

De hogy írtad ezt az üzemenyag-dolgot, lehet mégiscsak gyújtás-zavarok lehetnek.

Én egy időben tankoltam Lukoilnál viszonylag rendszeresen, de nem okozott gondokat. Mondjuk tele sosem nyomtam azzal a benzinnel. Sima 95-össel gond nélkül kéne mennie.

Szóval ez nem benzin hiba lesz, mert megint rákezte. Már ott tartunk, hogy hidegen le is állt egyszer.

Indítás után meg 2000-el pörgött. Utána meg marad a dadogás.

Eszem nincs hozzá, hogy mi ez.

Hétfőn megy a szervízbe, mert nem akarok találgatni.

Hibakódokat hogy lehetne házilag kiolvasni?

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Szóval ez nem benzin hiba lesz, mert megint rákezte. Már ott tartunk, hogy hidegen le is állt egyszer.

Indítás után meg 2000-el pörgött. Utána meg marad a dadogás.

Eszem nincs hozzá, hogy mi ez.

Hétfőn megy a szervízbe, mert nem akarok találgatni.

Hibakódokat hogy lehetne házilag kiolvasni?

üdv: units

Nos a szerelőket is kínozta, mert nem találták egész nap, hogy mi a gebasz. Pucolgatták ahol csak lehet.

Végül elvitték kiolvastatni a hibakódokat. Tárolva volt a gyújtáskimaradás 1-2-es henger.

Egész nap végig dadogott nekik. Hibakód törlés után kb 1 Km vissza a szervízbe és elmúlt a dadogás. Nem mertek trafót cserélni, mert nem értik, hogy mitől javult meg és azért az elég drága. Holnap hidegen majd kiderül, ha dadog akkor belepróbálják az új trafót. Remélem ez lesz a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Olyan gondom lenne h a kocsim eléggé eszi az olajat(Vectra B 1.6 16v XEL)!!Adatokat nem tudok pontosan de 2-4 hetente mindig kell vmennyit utántöltenem!

Most akarom kicseréltetni az olajat benne + vettem hozzá olajszűrőt és az lenne a kérdésem hogy hallott e már vki vmiféle tömítőgyűrűről ami csökkenti az olajfogyasztást!És hova kell azt tenni?Vki segítsen pls!!!Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Olyan gondom lenne h a kocsim eléggé eszi az olajat(Vectra B 1.6 16v XEL)!!Adatokat nem tudok pontosan de 2-4 hetente mindig kell vmennyit utántöltenem!

Most akarom kicseréltetni az olajat benne + vettem hozzá olajszűrőt és az lenne a kérdésem hogy hallott e már vki vmiféle tömítőgyűrűről ami csökkenti az olajfogyasztást!És hova kell azt tenni?Vki segítsen pls!!!Köszönöm

Nem.Az X16XEL ilyen.Eszi.Így lett tervezve.

Tegyél bele jó olajat, és azt is fogja.Én a Metabond 10W-40-et ajánlom.Olcsó, és jó is.

Az olajfogyi függ a gyűrűk/szelepszárszimeringek állapotától ill. még a használattól is.Ha tiprod neki, enni fogja.Ha gatya olajat teszel bele, drasztikusan enni fogja.Ha sűrű hidegindításokkal tarkítva használod, ergo város, enni fogja.Ha nem, akkor csak kevésbé.De meg kell vele barátkozni, ez a motor ilyen.Viszont megfelelő karbantartás mellet, mint pl. max. 55e.km-ként vezérlés, és 10e.km-ként olajcsere, kimegy a világból, elfogadható fogyi mellett.Előfordulhat, hogy szívózik majd az AGR, rakoncátlakodik a gyujtótrafó, behal a lambda, de ezek mellett még mindig használhatóbb, mint a Z16XE, X18XE, X20XEV, X22SE, Z22SE, amik sokkal drágábban javítható hibákkal látnának el.

Szóval fogadd el.Ez a motor amíg megy, enni fogja az olajat.ECOTEC Rlz! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nos a szerelőket is kínozta, mert nem találták egész nap, hogy mi a gebasz. Pucolgatták ahol csak lehet.

Végül elvitték kiolvastatni a hibakódokat. Tárolva volt a gyújtáskimaradás 1-2-es henger.

Egész nap végig dadogott nekik. Hibakód törlés után kb 1 Km vissza a szervízbe és elmúlt a dadogás. Nem mertek trafót cserélni, mert nem értik, hogy mitől javult meg és azért az elég drága. Holnap hidegen majd kiderül, ha dadog akkor belepróbálják az új trafót. Remélem ez lesz a megoldás.

Dadogás sehol. Ha megint előjön akkor gyors trafó csere próba. És ha az a gond akkor végre megvan a hiba forrása.

Hibakód kiolvasást tud valaki házilag.

Van egy leírásom, de ez nem müxik. Nem kezd el villogni csak elalszik a lámpa.

A leírás:

Hibakód kiolvasás:

A motordiagnosztikai hibakódokat ki lehet villogtatni. Az OBD2 szervizcsatlakozón, /16 pólusú, a kézifék alatti burkolat alatt van egy védősapkában/ az 5-6 érintkezőket kell összezárni egy dróttal és bekapcsolni a gyújtást.

Melyik az 5 és 6 pont? Nos, ha úgy nézed a csatlakozót, hogy a háza /fehér ház/ két felső sarkában van egy-egy kiugró köröm/karom/váll/perem akkor a bal felsö, válllas sarokban van az 1-es, ez és a 2-es üres, utána vannak érintkezők talán 7-ig. Nos itt a sorban az 5 és 6 a mi emberünk.

Rövidzár, gyújtás és már villog is.

A kivillogott kód ún Pxxxx kód, a kódtáblázatokban mindig P-vel kezdődik és 4 jegyű. A számokat a rövid szünetű villanások adják, a 10 villanás jelenti a 0 számot, az egy vill. jelenti az 1-et, a két vill. a 2-őt és így tovább.

Visszatérve a villogtatásra ezt fogja hibátlan /üres hibatár/ esetén villogni: 10-3-4-10 ami ugye a P0340 hibakódot jelenti, ami pedig azt, hogy nincs forgásérzékelés a vezérmű tengely jeladónál /camshaft sensor/

Nem ijedünk meg! Hiszen nem forog a motor. Ha beindítjuk a motort, ez a hibaüzenet nem jelenhet meg!

Kellemes villogtatást!

ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Hi

A haveromnak van egy vectra 2.e TD je, 2000 évjáratú.

Van hiba kódja amit megnézetett és azt mondták neki hogy a kipufogógáz kieresztő szelep vacakol, amit kicserélnek neki 20e ft-ért baráti áron(csak az anyagkölcséget kell fizetni).

Én nézegettem a fit-et meg hasonló prg-et és semmi ilyen stílusú dolgot nem találtam benne, lehet hogy van, nem tom.

Igaz Én a dízelhez nem nagyon értek, az elméleti működésével tisztába vagyok hogy meg miért de itt ki is merült a dízeltudományom.

Tehát milyen szelep lehet ez? Meg hol kell keresni?

A hiba kód felvillanása után a kocsi nem megy sehova.

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

nem is tudtam, hogy 95-ben már gyártottak B Vectrát :) :huh:

Pedig de, '95 őszén mutatták be, szóval elvileg lehet, de ez a legelső évjárat elég ritka sztem.

(Anno én is hogy meglepődtem amikor láttam egy '89-es gyártású Calibrát, tudtam hogy az év szeptemberében mutatták be, de amíg nem láttam, azt hittem ilyen nincs is, csak valami legenda)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.