Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

És az aktív szénszűrő ugyan mit szűr??Van ott egy nagy fekete doboz meg megy bele cső is ha jól hiszem.Kasznisok ki szokták dobni azt a dobozt,ha netán törik a kocsi eleje minek az alapon,és ettől már nem egy Opel megállt,mert nem jutott a fogyó benzin helyére levegő.Többek közt alattam is meg állt egyszer egy F Astra ezért.Sárga angyalos ismerősöm segített rajtam és mondta hogy mit csináljak.Ő is mondta hogy még az ac is összetörhet e miatt.Vagy a tank behorpad.Én így tudom.

Link to comment
Megosztás:

És az aktív szénszűrő ugyan mit szűr??

Nincs köze a tankszellőztető szelephez, az aktívszén szűrő az álló motornál az üzemanyagrendszerből távozó gőzöket/gázokat gyűjti és a következő motorindításnál a szívórendszerbe juttatja azokat, ahol elégnek. Tulajdonképpen környezetvédelmi okokból van ott, ha nincsenek ilyen aggályaid akkor nyugodtan mellőzhető, attól még a motor el fog indulni és a tank sem horpad be. Viszont a benzinszagot simán okozhatja, bár leginkább olyan baja szokott lenni (ezért is dobálják ki előszeretettel egyes szerelők), hogy a benne levő aktívszén szűrőbetét a benzingőz és az idő hatására szétmállik, és a darabjai a szívócsőbe kerülhetnek.

Link to comment
Megosztás:

Nincs köze a tankszellőztető szelephez, az aktívszén szűrő az álló motornál az üzemanyagrendszerből távozó gőzöket/gázokat gyűjti és a következő motorindításnál a szívórendszerbe juttatja azokat, ahol elégnek. Tulajdonképpen környezetvédelmi okokból van ott, ha nincsenek ilyen aggályaid akkor nyugodtan mellőzhető, attól még a motor el fog indulni és a tank sem horpad be. Viszont a benzinszagot simán okozhatja, bár leginkább olyan baja szokott lenni (ezért is dobálják ki előszeretettel egyes szerelők), hogy a benne levő aktívszén szűrőbetét a benzingőz és az idő hatására szétmállik, és a darabjai a szívócsőbe kerülhetnek.

hol is található ez a szűrő? lehet cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt a Vectra b-nél (x16xel és 1997-es). Légzsákgonddal küzdök! 2 hibakódot jelzett néhanapján, melyet Opel Scennerrel simán kitöröltem, és egy darabig nem jelent meg újra a kontrollámpa világitása. Az egyik probléma a sofőr felőli (ülés alatti) scart magas ellenállása volt, a másik pedig "ECU internal fault" (belső hiba a számitógépébe). Szóval oda jutottam, hogy ezt a bizonyos második hibát ("ECU internal fault") mostmár nem tudom az autódiagnosztikai rendszeremmel törölni.

Szerintetek mi lehet a gond? Létezhet, hogy meghibásodott az airbag ECU-ja? :lol:

Előre is köszi a segitséget!

Üdv.

....és éljenek a Vectrások! :D

Link to comment
Megosztás:

Én is kössz! Majd résen leszek! :D

Én is jártam már így! A tankra csatlakozik egy cső, ami - ha jól emlékszem - a motor felől a fölös benzint vezeti vissza. Ne kérdezze senki, hogyan, de ami fix, hogy ha tökig tankolod, akkor ez a cső lesz tele, és mivel előszeretettel elreped a bilincs körül, szépen el is kezd csöpögni a nafta.

Volt nagy ijedelem, 2 hónapja vett autóból elég rendesen csöpögött a nafta. Sárga angyalt kihívtuk, de mire megjött, elállt a csöpögés, mert elfogyott a csőből a benzin. Ettől függetlenül azért befeküdt alá, és igazán szakszerűen egy sniccerrel levágta a repedt csövet, majd vissza a csonkra, és bilincset ráhúzta. Azóta úgy van, nem csöpög.

Kéne cserélni, meg a többi cső is eléggé korosnak néz ki, de még nem vett rá a lélek. Meg a jólét se. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is jártam már így!...

...Kéne cserélni, meg a többi cső is eléggé korosnak néz ki, de még nem vett rá a lélek. Meg a jólét se. :lol:

Hát köszi a tapasztalatokat! Nekem mindig az idő a legfőbb akadály. Már összejött annyi kis hülyeség, hogy rászánhatok egy egész napot, és mihelyt meg lesz a nap nekiállok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy nagy gondom Vectra B-vel kapcsolatban. Ugy kezdődött,hogy felfort a hűtővizem, és a tartályban elkezdett 90C-tol bugyogni a viz. Kb 10ből-10 szerelő azt mondta,hogy hengerfejes lett ezért nekiláttam a felujittatásnak. Nyomásproba,sikolás, szimeringek stb. Elring hengerfejtömitést vettem bele és uj csavarokat,ami nem lett belerakva,mert hosszabbak voltak 2-3mm-rel. Igy a régi lett visszarakva. Tegnap lett kész a verda és ugyanaz a hiba továbbra is fennáll. Termosztát jo,az összes cső meleg,tehát elvileg kering a viz rendesen.(vagy lehet hogy mégsem)? Lehetséges az,hogy a vizpumpa szét van esve? Én már csak arra tudok gondolni. Holnap veszem ki megnézem. Ha valaki tud vmi infoval szolgálni azt megköszönném nagyon. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy nagy gondom Vectra B-vel kapcsolatban. Ugy kezdődött,hogy felfort a hűtővizem, és a tartályban elkezdett 90C-tol bugyogni a viz. Kb 10ből-10 szerelő azt mondta,hogy hengerfejes lett ezért nekiláttam a felujittatásnak. Nyomásproba,sikolás, szimeringek stb. Elring hengerfejtömitést vettem bele és uj csavarokat,ami nem lett belerakva,mert hosszabbak voltak 2-3mm-rel. Igy a régi lett visszarakva. Tegnap lett kész a verda és ugyanaz a hiba továbbra is fennáll. Termosztát jo,az összes cső meleg,tehát elvileg kering a viz rendesen.(vagy lehet hogy mégsem)? Lehetséges az,hogy a vizpumpa szét van esve? Én már csak arra tudok gondolni. Holnap veszem ki megnézem. Ha valaki tud vmi infoval szolgálni azt megköszönném nagyon. Üdv!

Nagy valószínüséggel ott lesz a hiba ha indítás után egészen forrásig melegedik a vized. Amúgy hengerfejes motornál nyoma van az olajban a víznek, általában a nívópálcán vízcseppek láthatók. Teszt: kiegyenlítő tartály kupakja lecsavar, motor beindít, várni míg a termosztát nyit, gázadás a szívócsonknál. Ha a kiegyenlítőben a folyadékszint lesüllyed majd alapjáraton visszaemelkedik, akkor a vízpumpa működik. Amúgy a hütőfolyadék keringésének feltétele még, hogy nyomás alatt legyen a rendszer. Ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Nagy valószínüséggel ott lesz a hiba ha indítás után egészen forrásig melegedik a vized. Amúgy hengerfejes motornál nyoma van az olajban a víznek, általában a nívópálcán vízcseppek láthatók. Teszt: kiegyenlítő tartály kupakja lecsavar, motor beindít, várni míg a termosztát nyit, gázadás a szívócsonknál. Ha a kiegyenlítőben a folyadékszint lesüllyed majd alapjáraton visszaemelkedik, akkor a vízpumpa működik. Amúgy a hütőfolyadék keringésének feltétele még, hogy nyomás alatt legyen a rendszer. Ez az én véleményem.

Köszönöm a gyors választ. Holnap reggel leveszem a vizpumpát,majd irom a fejleményt. Elvileg nyoma van az olajban,ha hengerfejes,de nem minden esetben. Át tud égni ugy a tömités,hogy a henger beledolgozik a viztérbe és az miatt nem normális a keringés. Nekem is azt mondta az összes szerelö,hogy az enyémmel is az van,aztán mégsem. Még egy kérdés:a légtelenitést nyitott kiegyenlitőtartálynál kell járatni,amig nyit a termosztát? vagy töltsem fel vizzel, tekerjem rá a kupakot és ugy járassam?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Holnap reggel leveszem a vizpumpát,majd irom a fejleményt. Elvileg nyoma van az olajban,ha hengerfejes,de nem minden esetben. Át tud égni ugy a tömités,hogy a henger beledolgozik a viztérbe és az miatt nem normális a keringés. Nekem is azt mondta az összes szerelö,hogy az enyémmel is az van,aztán mégsem. Még egy kérdés:a légtelenitést nyitott kiegyenlitőtartálynál kell járatni,amig nyit a termosztát? vagy töltsem fel vizzel, tekerjem rá a kupakot és ugy járassam?

Kupakot tedd vissza, hogy nyomás alatt legyen a rendszer, a kupakon keresztül úgyis légteleníti magát. Ha leírod milyen a mocid, és ha persze segít, 1.8 16v éppen most van szétbontva. 1-2 fénykép esetleg segít a szerelésben(persze csak ha szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Holnap reggel leveszem a vizpumpát,majd irom a fejleményt.

Még mielőtt szétbontod a vezérlést azt nézd meg, hogy a ventillátorod bekapcsol-e, nekem is ez volt az Astránál. Nem kapcsolt a ventillátor és felfort a víz. egy jeladót kellett csak kicserélni a hűtöben ami kapcsolja a ventit! hátha sose lehet tudni! Amúgy sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Kupakot tedd vissza, hogy nyomás alatt legyen a rendszer, a kupakon keresztül úgyis légteleníti magát. Ha leírod milyen a mocid, és ha persze segít, 1.8 16v éppen most van szétbontva. 1-2 fénykép esetleg segít a szerelésben(persze csak ha szükséges.

X18XE Lehetséges szükség lesz rá. Délután irok,hogy mit sikerült. Csao

Link to comment
Megosztás:

Még mielőtt szétbontod a vezérlést azt nézd meg, hogy a ventillátorod bekapcsol-e, nekem is ez volt az Astránál. Nem kapcsolt a ventillátor és felfort a víz. egy jeladót kellett csak kicserélni a hűtöben ami kapcsolja a ventit! hátha sose lehet tudni! Amúgy sok sikert!

Köszi. Sajnos nem az a baj. Én is gondoltam rá,ezért csináltam egy olyat,hogy bekötöttem fixre a ventit,de nem segitett. Valami miatt nem kering a viz,ez miatt nem tudja hűteni sem és ezért nincs fütésem,még most nyáron sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

Lehet, hogy kicsit furin fog hangzani, de eltünt az indításnál eddig jól megszokott búgó hang a műszerfal felöl.

Ezzel párhuzamosan azt vettem észre, hogy ha két három napot áll az autó akkor sokkal nehezebben indul, illetve első indítás után rögtön le is áll. Másodjára már minden oké, pár másodper rendetlen alapjárat, de utána szépen jár a motor.

Eddig ez úgy működött, hogy gyútás ráad és miközben a lámpák elalszanak ABS stb.. addig a műszerfal felöl búgó hang jön, utána szinte alig fordít az önindító máris szépen jár a motor. Esetleg az üzemanyag szivattyú relé szorakozhat?

Ötlet?

A másik gond, hogy néha indításkor- mindegy, hogy meleg illetve hideg a motor az önindító rövid indítózás után megáll.Ez egyre többször fordul elő mostanában. aksi kb fél éves. újrapróbálom indítani és minden oké kb 10 indításig. utána megint jön egy ilyen önindító stop.

Ötlet?

Az autó Vectra B X16xel 1996

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

2.0 16V 97 -es X20XEV motorszámú Vectrám -on 3 napja kicseréltem a lambda szondát, hátha az a baja, hogy egyenletlen az alapjáratom, néha le is állt. Fejebb húztam a gázboffdent igy nem állta le a pirosban és ritkán is volt mozgó alapjárat, de a szondát már csak azért is lecseréltem, hátha még az volt a baj. Mára azonban 3 asban elkezdett rángatni, de mire benyomtam a kuplungot, már ki is villant a check engine lámpa. Azután rángatva húztam ki a körforgalomból és felgyorsítás után üresbe tettem a fordulatszám mutatot látva szinte szédültem, mert 1000 - 6000 ig ugrált, majd lefulladt. Hozzáteszem meleg volt a motor tehát már 60 km -rt mentem vele. Újraindítás és simám hazahozott (5km), de a check engine lámpa most is világit. Mi lehet az oka, ha a lamda szonda kizárva... De mégis meleg motornál csinálta? A szervíz hétvégén kilőve és hibakód olvasom sincs. Viszont ha jól tudom akkor 3x i újraindítás után ki is aludna a lámpám és várhatok vele a következő ilyenig, holott nyaralni mentünk volna vele.

Kiolvastattam a hibakódot; O2 lamda szenzor 2x és Camshaft szenzor, meg még egy camshaft crank senzor volt benne. A szaki azt mondta hiába cseréltem a lambda szondát, mert benne maradt a memóriába és igy nem tudni nem e az okozta a rángást. Kiütötte... Mire 2 -t fordultam már sárgállot is a gép. Kicserélte az egyik senzort ha jól vettem ki a szavát a felső résznél a vezérmütengely sebesség jeladót. Azóta kb 70 - 80 km -t mentem vele és még semmi, még az alapjáratom is mintha egyenletesebb lenne (persze ez már csak bemesélésem) Lehetséges, hogy egy ilyen szenzor ilyen galibát okozott volna, tényleg?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinált egyszer ilyet a felső holtpont jeladó a vezérműtengelynél,hogy járt össze vissza a motor,meg olyan volt mintha csak három henger ment volna.Nekem piszkos volt,bár bontás előtt vettem másikat és ha már szét volt szedve,kicseréltem,de elképzelhető hogy nálad is ez az általad kicserélt jeladó zavart be.Gondolom ilyenkor azért ha elromlik egy jeladó,a többi sem tudja végezni normálisan a dolgát mert hamis adatokat kap,és lehet hogy megbolondít egy pár dolgot.Ez csak az én véleményem,és lehet nem így van.

Kiolvastattam a hibakódot; O2 lamda szenzor 2x és Camshaft szenzor, meg még egy camshaft crank senzor volt benne. A szaki azt mondta hiába cseréltem a lambda szondát, mert benne maradt a memóriába és igy nem tudni nem e az okozta a rángást. Kiütötte... Mire 2 -t fordultam már sárgállot is a gép. Kicserélte az egyik senzort ha jól vettem ki a szavát a felső résznél a vezérmütengely sebesség jeladót. Azóta kb 70 - 80 km -t mentem vele és még semmi, még az alapjáratom is mintha egyenletesebb lenne (persze ez már csak bemesélésem) Lehetséges, hogy egy ilyen szenzor ilyen galibát okozott volna, tényleg?
Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy valamiért visszaengedi az üzemanyagot a rendszer ha több napot áll,és azért nem indul elsőnek?

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

Lehet, hogy kicsit furin fog hangzani, de eltünt az indításnál eddig jól megszokott búgó hang a műszerfal felöl.

Ezzel párhuzamosan azt vettem észre, hogy ha két három napot áll az autó akkor sokkal nehezebben indul, illetve első indítás után rögtön le is áll. Másodjára már minden oké, pár másodper rendetlen alapjárat, de utána szépen jár a motor.

Eddig ez úgy működött, hogy gyútás ráad és miközben a lámpák elalszanak ABS stb.. addig a műszerfal felöl búgó hang jön, utána szinte alig fordít az önindító máris szépen jár a motor. Esetleg az üzemanyag szivattyú relé szorakozhat?

Ötlet?

A másik gond, hogy néha indításkor- mindegy, hogy meleg illetve hideg a motor az önindító rövid indítózás után megáll.Ez egyre többször fordul elő mostanában. aksi kb fél éves. újrapróbálom indítani és minden oké kb 10 indításig. utána megint jön egy ilyen önindító stop.

Ötlet?

Az autó Vectra B X16xel 1996

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem egy 96'-os,2.0i,16V-es B Vectrám van.

Érdeklődnék,hogy ki tud hozzá,vagy hol keressek X20XEV-s motorblokkot?

Mert az egyik dugattyúm elfáradt.Fémesen csattog a motor.

Hajtókar csapágy jó,hidrótőkék jók.

Segitségeket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem egy 96'-os,2.0i,16V-es B Vectrám van.

Érdeklődnék,hogy ki tud hozzá,vagy hol keressek X20XEV-s motorblokkot?

Mert az egyik dugattyúm elfáradt.Fémesen csattog a motor.

Hajtókar csapágy jó,hidrótőkék jók.

Segitségeket előre is köszönöm.

Vaterán vannak egész jó bontósok korrekt árakon, csak ki kell fogni! Én az AC pumpát 11000-ért, a jobb hátsó központi zárat motorral együtt 2500- ért vettem! Ami szerintem nem volt drága sőőt! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt a Vectra b-nél (x16xel és 1997-es). Légzsákgonddal küzdök! 2 hibakódot jelzett néhanapján, melyet Opel Scennerrel simán kitöröltem, és egy darabig nem jelent meg újra a kontrollámpa világitása. Az egyik probléma a sofőr felőli (ülés alatti) scart magas ellenállása volt, a másik pedig "ECU internal fault" (belső hiba a számitógépébe). Szóval oda jutottam, hogy ezt a bizonyos második hibát ("ECU internal fault") mostmár nem tudom az autódiagnosztikai rendszeremmel törölni.

Szerintetek mi lehet a gond? Létezhet, hogy meghibásodott az airbag ECU-ja?

Az opel scannerem ezt a hibát jelzi. Mi lehet ez? Valami csatlakozási hiba?

Airbag.jpg

Előre is köszi a segitséget!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen program konkrétan és hogyan kötötted rá az autóra, hogy mutassa az értékeket és tudj hibakódot törölni pl?

Ha jól látom ez az

Nehéz lenne egy ilyen kábelt házilag összedobni? Valami kapcsolási rajz nincs hozzá?

Igen ez az a program, és az ára is az.

Sajnos bekötéssel nem tudok szolgálni. Az interfejsz része másfajta dobozocskában van, de a program az.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen program konkrétan és hogyan kötötted rá az autóra, hogy mutassa az értékeket és tudj hibakódot törölni pl?

Ha jól látom ez az

Nehéz lenne egy ilyen kábelt házilag összedobni? Valami kapcsolási rajz nincs hozzá?

Ja, királyul működik, mivel "élő" adatokat ad, tehát amit abban a pillanatban kap az ECU voltban, barbam, mv-ban...... az látod. Ebben a kategóriában esetleg az op-com tud annyit (vagy többet - nem próbáltam).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.