Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hello sziasztok remelem tud nekem valaki segiteni.

Nekem van egy b vectram es nemreg vettem bele egy uj fejegysegett mert regi cd lejatszo volt benne ez egy alpine ida-x300 tipusu media reciver,es az lenne a problemam hogy kivettem a regit beraktam az ujatt ertelem szeruen bekotottem a a csatikat plusz antennat es mukodik csak mikor mondjuk kiveszem a kulcsot nem mukodik valamint ha viszarakom gyujtast adok akkor a fejetseg elfelejt minden(hang beallitas,radio,az utolso zene szam amit epp hallgatam)! szoval mi lehet a hiba? az lattam hogy a gyar magnohoz 3 csati csatlakozik egy nagyom mint az atlagos de nekem nincs olyan vagyis nem kaptam az uj fejegyseghez! esetleg tudja-e valaki hogy kell bekottni direktbe hogy a kulcs kivetele utan is szoljon es csak a lejatszon lehessen kikapcsolni mert lehet ez lehet a hiba.?

A segitsegeteket elore is koszonom.

Hozzáértő villamosságszerelő átköti majd a csatiban a 2? pozitív szálat.Utána jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, Opeleknél általános hogy fel van cserélve a fix pozitív a gyújtás pozitívval a rádió csatlakozójában, ezért felejt el neked is mindent a rádiód ha leveszed a gyújtást. Asszem a piros meg a sárga vezetéket kell megcserélni, de ezt tényleg inkább olyasvalakivel csináltasd aki biztosan tudja hogy hova kell nyúlni.

Link to comment
Megosztás:

Koszonom nektek a segitseget elvileg ok mert a kezikonyvbe meg van melyik kabel melyik es a gyujtas a piros az akksi meg a sarga ha ezt elvileg megcserelem akkor mukodni-e kell? Mondjuk nem en fogom hanem tenyleg valami hozzaerto csak meg annyi hogy az akksi kabelen van egy biztositek ezt akkor rakjuk att majd ha megcsereltuk?Vagy hulyeseget kerdezek?:)

De amugy koszonom mindenkinek aki segitett(segit) nekem !!!

have nice day!!!!

Link to comment
Megosztás:

Koszonom nektek a segitseget elvileg ok mert a kezikonyvbe meg van melyik kabel melyik es a gyujtas a piros az akksi meg a sarga ha ezt elvileg megcserelem akkor mukodni-e kell? Mondjuk nem en fogom hanem tenyleg valami hozzaerto csak meg annyi hogy az akksi kabelen van egy biztositek ezt akkor rakjuk att majd ha megcsereltuk?Vagy hulyeseget kerdezek?:)

De amugy koszonom mindenkinek aki segitett(segit) nekem !!!

have nice day!!!!

Szia. Nekem is ilyen gondom volt, de csak a Piros és a Sárga vezetéket kellett felcserélni. A biztosíték a helyén marad ne tedd át. Elvileg szét tudod huzni a piros és a sárga vezetéket könnyedén mert van rá lehetőség ha a fejegységhez kaptál vezetéket. Ezt Te is megtudod csinálni, nem kell hozzá műhely. Gyújtás le egység ki vezeték széthúz áthelyez majd össze és próba.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Nekem is ilyen gondom volt, de csak a Piros és a Sárga vezetéket kellett felcserélni. A biztosíték a helyén marad ne tedd át. Elvileg szét tudod huzni a piros és a sárga vezetéket könnyedén mert van rá lehetőség ha a fejegységhez kaptál vezetéket. Ezt Te is megtudod csinálni, nem kell hozzá műhely. Gyújtás le egység ki vezeték széthúz áthelyez majd össze és próba.

De neki nem felcserélnie kell a két vezetéket, ha azt akarja, hogy a kulcs kivétele után is szóljön a rádiója

Hanem mindkét vezetéket fix pozitívra kell kötnie. Mondjuk ebben nem tudom mi a jó, de ha ezt akarja, akkor így kell bekötnie.

Link to comment
Megosztás:

De neki nem felcserélnie kell a két vezetéket, ha azt akarja, hogy a kulcs kivétele után is szóljön a rádiója

Hanem mindkét vezetéket fix pozitívra kell kötnie. Mondjuk ebben nem tudom mi a jó, de ha ezt akarja, akkor így kell bekötnie.

Oszt ha ugyfelejti, lemerül az akuja...... nem szerencsés.... az Astrán igy müködik, de ott egy óra mulva automatikusan lekapcsol

Link to comment
Megosztás:

Oszt ha ugyfelejti, lemerül az akuja...... nem szerencsés.... az Astrán igy müködik, de ott egy óra mulva automatikusan lekapcsol

Én sosem felejtettem el lekapcsolni anno a skodámban, ott is direktre volt bekötve. Ellenben a világítást egypárszor rajtfelejtettem :)

De én sem értem miért akarja így bekötni, nekem pl tetszik az a rendszer, hogy kiveszed a kulcsot és kikapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Én direkt úgy köttettem, hogy kiveszem a kulcsot és szól akkor is... :) Igaz sikerült is már 5-6 órás szerelgetés meg jó nagy hangerő alkalmával leszívnia az akkut de sebaj... járattam 1 órát utána az autót és töltött is eleget ahhoz, hogy azóta nincs baj...

Egyébként meg nekem a régi bekötéssel mindig mindent elfelejtett :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én direkt úgy köttettem, hogy kiveszem a kulcsot és szól akkor is... :) Igaz sikerült is már 5-6 órás szerelgetés meg jó nagy hangerő alkalmával leszívnia az akkut de sebaj... járattam 1 órát utána az autót és töltött is eleget ahhoz, hogy azóta nincs baj...

Egyébként meg nekem a régi bekötéssel mindig mindent elfelejtett :D

Mert rosszul kötötted be :) Az egyik vezetéket a memóriában tárolt adatok miatt kel fix 12V-ra kötni.

A másik akkor kap csak áramot, ha bent a kulcs, illetve ha úgy van kötve, mint nálad, akkor mindig. De a memória nem törlődik, ha ez nincs feszültség alatt.

Link to comment
Megosztás:

Én direkt úgy köttettem, hogy kiveszem a kulcsot és szól akkor is... :) Igaz sikerült is már 5-6 órás szerelgetés meg jó nagy hangerő alkalmával leszívnia az akkut de sebaj... járattam 1 órát utána az autót és töltött is eleget ahhoz, hogy azóta nincs baj...

Egyébként meg nekem a régi bekötéssel mindig mindent elfelejtett :lol:

Megnéztem a Kadettes videódat, elég jól megy :) 140ig úgy megy, hogy le a kalappal :D

Látszik, hogy az egy viszonylag hosszú löketű motor, magas fordulaton elfogy az ereje. Cserébe viszont elpusztíthatatlan, még a vezérműszíjszakadásra sem érzékeny.

Link to comment
Megosztás:

Én csak bedugtam a régi helyére a rádiót nem kötöttem semmit sem a szerelő kérdezte, hogy milyen legyen: kulcs nélkül csipogjon és lekapcsoljon vagy menjen akkor is, inkább menjen, úgyis mindig kiveszem :)

Kadett: ment az jóval többet is csak hát közbeszólt a forgalom, kanyar + látszik, hogy milyen lassan váltok :)

Link to comment
Megosztás:

na, ma voltam olajcserén, mobil super-t kapott. még az utolsó pár napra adtam neki vmi adalékot olajfolyás ellen, hátha segít bármit is. remélem nem fog annyit zabálni most belőle.

aztán mióta kitakarítottam a pillangó szelepet és lezártam az agr szelepet az alapjárat az 1500 lett, ha a váltó d-ben van és állok akkor 900-1100körül.

Ez mitől lehet? A gázbowden nem feszes, az nem lehet. esetleg a lezárt egr szelep miatt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Vectratársak,

Gondoltam közzéteszem amire a napokban bukkantam Vauxhall-os angol márkatársaink honlapján, ott kipróbálták és bejött nekik,

azaz, hogyha tönkremegy a TID/MID egy kis kézügyességgel könnyen javítható a központi kijelzőnk pixel hibái:

http://www.problemcar.nl/opeltje/mid%20reparatie.htm

Igaz angol a link, de translate.google.com segít, na meg a képek is :)

Sok sikert hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerül ez alapján megcsinálni a sajátod,nekem van egy rossz nagy kijelzőm :)

Nekem lehetetlen volt megcsinálni,pedig nem vagyok műszakilag olyan hülye!

Sziasztok Vectratársak,

Gondoltam közzéteszem amire a napokban bukkantam Vauxhall-os angol márkatársaink honlapján, ott kipróbálták és bejött nekik,

azaz, hogyha tönkremegy a TID/MID egy kis kézügyességgel könnyen javítható a központi kijelzőnk pixel hibái:

http://www.problemcar.nl/opeltje/mid%20reparatie.htm

Igaz angol a link, de translate.google.com segít, na meg a képek is :)

Sok sikert hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Gyors átfutás után nekem úgy tűnik, a szalagkábel érintkezési hibái, oxidálódása miatt megy tönkre a kijelző.

Szerintem a szalagkábelt óvatosan kb 2mm-t vissza kell fejteni az áramköri lapról, hogy majd pontosan visszafektethető legyen, a szabaddá vált érintkrezéseket pedig óvatosan megkapargatni, hogy az oxidált réteg lekerüljön. Összeszerelés előtt egy vékony kábelkötegelőt tesz az érintkező terület alá, hogy összepattintáskor jobban nyomja össze az érintkezéseket. Egyszerűnek tűnik, de megcsinálni...?

ili

Link to comment
Megosztás:

Én lehúztam teljesen a szalagkábelt, megtakarítottam majd visszaraktam és jó lett, nem egyszerű visszarakni és nekem is van közte plusz anyag ami jobban összenyomja az érintkezéseket és azóta is hibátlanul működik. Ugyanakkor már anno az is elég volt ha csak kézzel összenyomtam az érintkezéseket és még csak szét sem lett szedve a kijelző belseje! Utána bonyolítottam rajta de sebaj... :)

Link to comment
Megosztás:

Én mondtam,hogy nem olyan egyszerű.Én már akkor estem neki,mikor már megvolt a másik,így nem volt "tétje",csak szerettem volna kipróbálni,hogy tényleg a leírtak alapján meg lehet-e csinálni.Hát nem sikerült.Már ott elbuktam,hogy a vezető szalagot megtisztítani,és "szétbontani"a műanyag rétegtől.Hát már az sem ment.A visszaszerelés meg külön tudomány lett volna,hogy minden oda essen ahova kell.Felajánlottam itt,hogy javítsa meg aki tudja,de senki nem jelentkezett rá. :) Nem hiába kérnek el javító műhelyek érte horribilis összeget.Olcsón szeretnél??Hát lehet fájni fog,de ha nagy kijelződ van,az olyan 15-18 e ft,a kicsi is olyan 8.Én 16 ért vettem és tökéletesen működik már vagy két éve.

Én nem tudom de nekem nem jött össze. lejött teljesen az egész és nem tudtam vissza rakni. :) ugy néz ki vehetek egy másikat. ha tud valaki egyet olcsón az érdekel.
Link to comment
Megosztás:

Milyen a nagy és milyen a kis kijelzö. nekem két soros akkor az kicsi vagy nagy?

Maga a kijelző modul egyforma, két részből áll egy vékony híddal elválasztva. A fapadosabb példányokban csak a felső rész a kijelző, az alsó csak utánzat, fekete műanyag. Erre mondják, hogy kis kijelző. A fedélzetis példányokban az alsó rész is infórmációkat jelenít meg, ezt nevezik nagy kijelzőnek.

Link to comment
Megosztás:

Nah majd én is bepróbálkozok ezzel a kijelző javítással. Nekem az egészben csak a műszerfal kivétele a legmacerásabb az enyémben eléggé nehézkesen jönnek ki a szellőzőrácsok, amik mögött ugye a csavarokat ki kell venni. Ledesítésnél tapasztaltam mert háromszor kellett szétszedni ... http://www.aty.hu/kek/ weboldal sokat segitett a szétszedésben, nah majd megosztomm a tapasztalatokat ha kész ... szerintem hétvégén meglesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.