Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok vettem egy vectra c-t és cd 70 navi van benne de a board computert nem tudom elö hivni mert a BC gomb meg nyomására csak valami stoppper félét lehet elinditani alapból a főkijelzön csak 2 dolgott tudok választani zene és navit hianyzik az autós ikon.nem tudom miért és kérnék egy kis segitséget.

köszönöm szépen elöre is. 

Link to comment
Megosztás:

Hali. 3 kérdésem volna; 1.: Miért nem működik a vízhőfokmérő? Meg se moccan, fűtés van. 2.: Utólagosan lett beszerelve a két elektromos tükör és a kapcsolója, be volt vezetékelve gyárilag, nem működik, a kapcsoló nem is világít, amiből ki lett bontva abba működött szóval mi lehet a probléma? 3.: Miért nem működik a köztponti zár? Egyik este lezártam akkor zárta az összeset, reggel nyitom már csak a vezetőoldalit és azóta se jó, a biztosítéka nem ment ki. Vectra B, Motorkód : X17TD Légyszíves válaszoljátok mert fontos lenne.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, FaithE írta:

Hali. 3 kérdésem volna; 1.: Miért nem működik a vízhőfokmérő? Meg se moccan, fűtés van. 2.: Utólagosan lett beszerelve a két elektromos tükör és a kapcsolója, be volt vezetékelve gyárilag, nem működik, a kapcsoló nem is világít, amiből ki lett bontva abba működött szóval mi lehet a probléma? 3.: Miért nem működik a köztponti zár? Egyik este lezártam akkor zárta az összeset, reggel nyitom már csak a vezetőoldalit és azóta se jó, a biztosítéka nem ment ki. Vectra B, Motorkód : X17TD Légyszíves válaszoljátok mert fontos lenne.

üdv, igazából ezek olyan hibák amiket távsegítséggel nem lehet javítani...vízhőfokmérőnél: meg kell keresni a jeladót a hengerfej környékén meg kell nézni nincs-e lecsúszva a csati, megmozgatni. Ha nincs változás lehet kábel, vagy a műszer rossz. Elektromos tükör: béna kérdés, ha ki is volt kábelezve és csak rá kellett dugni a csatira a tükröket ,biztosítéka biztos nem volt ...ez be lett dugva a helyére? Kp zár: központi zár vezérlő ment tönkre, vagy a vezetőoldali zármotor rossz, vagy az átvezetőnél kábelhiba...szerintem keress fel egy autóvillamossági szerelőt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kocka írta:

Sziasztok!

Kaptam két hibakódot: P0130, P0135 Lambdaszonda. Működésben, fogyasztásban még nem tapasztalok eltérést.

Kérdésem lenne, érdemes-e gyárit venni, vagy megfelel valami olcsóbb helyettesítő is? Vectra B V20XEV

Köszönöm.

Tudom, piszok drága, de lambdaszondából nekem eddig csak a gyári vált be hosszú távon, sőt bárkinél akit ismerek, az utángyártott szonda max. egy évig bírta. A gyári egyébként Bosch.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, FaithE írta:

Igen a tükör biztosítékja is be lett dugva a helyére

Hát akkor vagy szerzel kapcsolási rajzot ( ehhez sajna nekem sincs) és felderíted a kábelkorbácsot hol-merre megy, meddíg van benne táp, esetlege egy csati nincs valahol összedugva , vagy egy testkábel nincs lefogatva a bódéhoz mondjuk, ehhez ugye bontani kell vagy elviszed egy autóvillamossági szerelőhöz. Ha van multimétered vagy próbalámpád azt megnézheted bontás nélkül is hogy a biztinél még van-e táp. Ha kézközelben van a régi autó amiből kivettétek ( feltételezem bontódik) akkor azon kezd a keresgélést így a tiéden már tényleg csak azt kell lebontani ami szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy legutóbb mikor egy nagy dombon mentem lefele az autóval egyből kivillant a motor visszajelző lámpa. Megnéztem az olajszintet és csont száraz volt. Öntöttem bele 2 litert akkor a 2 vonal közé került az érték. Ma megnéztem, ha jól olvastam le most nagyon sok olajat jelez, bőven a bevágások fölött. 2x töröltem szárazra, és úgy toltam be a pálcát a helyére, majd úgy olvastam le.

1.6 B Vectra.   

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy legutóbb mikor egy nagy dombon mentem lefele az autóval egyből kivillant a motor visszajelző lámpa. Megnéztem az olajszintet és csont száraz volt. Öntöttem bele 2 litert akkor a 2 vonal közé került az érték. Ma megnéztem, ha jól olvastam le most nagyon sok olajat jelez, bőven a bevágások fölött. 2x töröltem szárazra, és úgy toltam be a pálcát a helyére, majd úgy olvastam le.

1.6 B Vectra.   

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Következő problémám adódott.Egyszer csak menet közben megállt az autóm egy garázs feljárón.(üzemanyag volt benne igaz nem tele de még a piros jel felett)Azóta nem indul be,gyújtás stb van inditózik de semmi.Addig eljutottam hogy megnéztem hogy az üzemanyag szivattyú nem kap feszültséget.Sajnos nem tudom melyik biztosíték tartozik hozzá illetve a relét is csak sejtem.Tudna valaki segíteni? b vectra 1999 2.0 dti x20dth

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, új felhasználóként.

Nemrégiben vettem egy Vectra B Caravant X20DTL motorral. A hibajelző időnként kigyullad, ilyenkor az autó megy ugyan, de nem húz, nehezebben pörög fel a motor. Gázlevételre általában kialszik a lámpa, újabb gázadáskor már rendesen húz a gép. Voltam vele dízel szakszervizben, a következő hibakódokat olvastatták ki:

0400 - Kipufogógáz-visszavezetés - Szabályzási eltérés

1220 - Befecskendezés kezdet szabályozás - Szabályzási eltérés

0195 - Motorolaj hőmérséklet - A jel túl magas

Törölték a hibakódokat, mentem vele egy kört, újra kiolvasva ugyan ezeket a hibákat írta ki.

Nagyjából elhajtottak a szervizből, hogy ez annyi minden lehet......

Otthon EGR szelep pucolása megtörtént (bár nem volt különösebben elkoszolódva, vákuumot tartja.) Légtömegmérő szintén kitakarítva (nem tudom ér-e valamit), vákuumcsövek átnézve, egy része kicserélve.

A hibajelenség ha kicsit ritkábban is, de jelen van. Úgy vettem észre, hogy leginkább városi közlekedéskor jelentkezik (2000/perc fordulat körül vagy alatt), ha kimegyek országútra és 100-110 felett csapatom, akkor megszűnik.

Nem tudom, van-e valakinek valami jó ötlete, hogy mit lenne érdemes megnézni.

Már mindenféle fórumot, blogot, oldalt elolvastam, amit csak felleltem az elmúlt 2 hétben a neten.

Még valami: próbáltam itthon kivillogtatni a hibát, de sajnos nem működik (jó lenne, mert nem szívesen fizetnék minden alkalomért 4 ropogós ezrest.) Megnéztem egy erről szóló leírást itt a fórumon, hogy melyik 2 pólust kell összekötni hozzá, de nekem más a csatlakozóm, mint az ott megadott képen. Egyébként hibát törölni házilag gondolom nem lehet,

Nekem ilyen van (nem saját fotó, letöltött).

obd2.jpg

Mindennemű segítséget nagyon megköszönök!

Lajos

 

 

Módosítva : luigi74
Link to comment
Megosztás:

"dízel szakszerviz ... elhajtottak a szervizből, hogy ez annyi minden lehet...... "
Vicc. :(

Ez OBD2-es csatlakozó. Veszel egy ELM327-et, vagy valami hasonló obd2 adaptert. Okostelefonra Torque free (vagy valami hasonló). Így tudsz olvasni és törölni is, meg élő adatot nézni.

Ha közel vagy adok egyet kölcsön kipróbálásra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Barátom próbálta kiolvasni ELM327-tel, de valami oknál fogva nem sikerült neki sem PC-vel, sem androidos telóval. Ezután vittem szervizbe.

A szerviz valóban vicc, piszokul nem volt kedvük foglalkozni velem (vagy inkább egy öreg autóval, mikor tele volt az udvar csilli-villi drága járgányokkal.)

Köszönöm a próba lehetőségét, de sajnos 180 km-re laksz tőlem (én máriakálnoki vagyok), úgyhogy a közeljövőben nem valószínű, hogy be tudok ugrani Hozzád.

Úgy tűnik, egyelőre marad a próbálkozás ezzel meg azzal, nem akarnám egyből a motorvezérlőt cseréltetni.

Link to comment
Megosztás:

Először is nem opelszervizbe kell menni, mert szerintem nem érteken annyira hozzá, vagy látják, hogy komolyabb probléma, és nincs kedük szórakoznia hibakereséssel.

Egy megbízható márkafüggetlen szerelő, autóvillamossági szerelő, vagy hozzáértő haver, ez a legjobb megoldás.

Otthoni használatra kínai klón OP COM való, laptoppal. Ez bevált már minden topiktársnál, aki beruházott ilyenbe. Szerintem felesleges egyebekkel próbálkozni. Lehet, hogy működnek, de az OP COM a biztos. Ugyanazt tudja, mint a gyári OP COM. Csak ugye nem hivatalos eszköz, ezért szervizek nem használhatják pénzkeresésre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

58 perce, Adam1 írta:

Először is nem opelszervizbe kell menni, mert szerintem nem érteken annyira hozzá, vagy látják, hogy komolyabb probléma, és nincs kedük szórakoznia hibakereséssel.

Egy megbízható márkafüggetlen szerelő, autóvillamossági szerelő, vagy hozzáértő haver, ez a legjobb megoldás.

Otthoni használatra kínai klón OP COM való, laptoppal. Ez bevált már minden topiktársnál, aki beruházott ilyenbe. Szerintem felesleges egyebekkel próbálkozni. Lehet, hogy működnek, de az OP COM a biztos. Ugyanazt tudja, mint a gyári OP COM. Csak ugye nem hivatalos eszköz, ezért szervizek nem használhatják pénzkeresésre.

Támogatom, nekem is kínai OP-COM van, és még mindent amire szükségem volt meg tudtam oldani vele.

Néhány hete volt egy kérdésem, lambda szondával kapcsolatosan, nem cseréltem (sokalltam a gyárira a több mint 50 ezret) és más hibát a működésben nem tapasztaltam, nos a hiba egyik napról a másikra megszűnt, hibakódot töröltem, és azóta sem jött vissza. Bár a hibát ki lehet olvasni házilag is, de élő adatokat nézni, törölni már nem, erre nagyon jó az OP-COM, a néhány ezres beruházást megérte.

Módosítva : kocka
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.