Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Stabik bekerültek + még gyorsan történt egy csomagtérajtó motor csere majd mégsem volt jó... nem a motor volt rossz hanem a kábel tört el...

Ülésfűtéshez van gomb, még mi kell? 1 pár ülés és jó esetben ha beteszem működnek is vagy kell valamit kötögetni is? Gombok egyből világítanak + van ebben minden kábel: cd váltó, napfénytető pedig nincs is.... + üléseknél is van asszem 1-1 feles csati még.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segítség kellene, ma volt szerelőnél az auto! Az volt a baja hogy néha leállt a motor mikor megálltam a pirosnál, vagy ha nem állt le akkor 1500-as fordulaton ment a motor! A szerelő talált egy vákum csővet ami el volt szakadva na az kicserélte! Azóta ha megyek akkor nem áll le (Hurrá :lol: ) most azt csinálja hogy állandóan 1500-as fordulaton megy a motor! (Hurrá :lol: ) Egyszerűen nem értem! Szerintetek mi lehet a gond? Miért megy olyan magasan az alapjárat? Persze amikor még nem megyek vele egy métert sem akkor rendesen 8-900-as de utána megyek és máris 1500! Nem értem :huh:

Volt már valakinek ilyen gondja? Ha igen akkor hogy oldotta meg?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segítség kellene, ma volt szerelőnél az auto! Az volt a baja hogy néha leállt a motor mikor megálltam a pirosnál, vagy ha nem állt le akkor 1500-as fordulaton ment a motor! A szerelő talált egy vákum csővet ami el volt szakadva na az kicserélte! Azóta ha megyek akkor nem áll le (Hurrá :lol: ) most azt csinálja hogy állandóan 1500-as fordulaton megy a motor! (Hurrá :lol: ) Egyszerűen nem értem! Szerintetek mi lehet a gond? Miért megy olyan magasan az alapjárat? Persze amikor még nem megyek vele egy métert sem akkor rendesen 8-900-as de utána megyek és máris 1500! Nem értem :huh:

Volt már valakinek ilyen gondja? Ha igen akkor hogy oldotta meg?

Köszi

Még mindig falsot kap v.hol.Valszeg nem csak az a cső volt a ludas.Ki kell cserélni az összeset, pipástól.Kis kreativitás rlz.

Amúgy emléxel még, mit mondtam korábban, mikor priviben csacsogtunk?Most már megérted miről is papoltam anno.De ugye ez ettől szép. :D

Link to comment
Megosztás:

Még mindig falsot kap v.hol.Valszeg nem csak az a cső volt a ludas.Ki kell cserélni az összeset, pipástól.Kis kreativitás rlz.

Amúgy emléxel még, mit mondtam korábban, mikor priviben csacsogtunk?Most már megérted miről is papoltam anno.De ugye ez ettől szép. :lol:

Igen emlékxem, de ettől a hibától eltekintve, imádom az autót! Úgy fogom fel, hogy tél van és megfázott a drágám! :D Na jó tudom ez már beteges amit csinálok! ;)

De nagy bajai nincsenek! Csak ez az egy komolyabb! Mondjuk ez kiborít :huh:

De hálaistennek az ára (Javítási költségek) nem vészesek, az Astra többet elvitt! :angry: Bár ez részlet kérdés!

Akinek autója van baja van! :blink:

Na majd megnézem azokat a csöveket! Meglátjuk mi lesz! Köszi a segítséget :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két problémámmal kapcsolatban reménykedek segítségben:

(Vectra B2 X25XE, digit klíma)

1. Pár napja bekapcsolt légkondival állítottam le a motort és azóta, ha a gyújtást ráadom egyből maximális fordulaton megy a ventillátor, akármit csinálok. Hiába kapcsolom ki/be a légkondit, nyomkodom össze-vissza, a venti nem áll le. Tudom szabályozni, hogy hová fújjon, tudom szabályozni a hőmérsékletet, de a fordulatot nem. Csak akkor áll le, ha leállítom a motort. (tehát a gyújtást nem kell teljesen elvenni)

gyújtás be - venti indul

motor indít - venti megy

motor leállít/gyújtás még rajta - venti leáll

Amikor leállítom az autót, a klíma mindkét kijelzőjének háttérvilágítása bekapcsolva marad (illetve bekapcsol, ha kikapcsolt klímával állítom le) még pár másodpercig és a hőmérséklet-kijelzőn "--" látszik.

Az egyetlen, amit eddig próbáltam: levettem az akkuról az egyik sarút, hátha csak a computernél van valami zavar, amit esetleg egy kis áramtalanítás megold, de ez persze nem jött be.

2. Bő fél éve menet közben szétesett a vízpumpám. A csere óta időről-időre kis mennyiséggel után kell töltenem a hűtőfolyadékot. (1-2 deci 2-3 havonta - ami nagyjából 3000-3500 km-t jelent) De most, mióta hidegebb van, mintha jobban fogyna - tegnap töltöttem rá kereken 8 decit! Természetesen korábban már visszavittem az autót a szervizbe, ahol a vízpumpát cserélték (a szíjjal együtt), megnézték, de azt mondták, hogy minden rendben látszik. Más szerelő is látta az autót azóta és azt mondta, érzi a hűtőfolyadék szagát - de gondolom, az attól is lehet, hogy a vízpumpa szétesésekor az egész kifolyt és nyilván összefröcskölt mindent -, de nem úgy tűnik, mintha bárhol szivárgás lenne. És valóban, az autó alatt nincs folt hosszú parkolás után sem. Nem tudtam otthagyni az autót, hogy egy éjszakára nyomás alatt tartva a rendszert, ellenőrizzék a szivárgást...

Egyéb tünetek: egy ideje időnként a gáz teljes elvétele után is fogyasztja a benzint az autó. Más-más sebességfokozatokban, más-más mennyiséget (nagyobb fokozatban kevesebbet), és mintha az alap fogyasztása is nőtt volna. Amikor észreveszem, hogy fogyaszt gáz nélkül is, akkor, ha odalépek neki (padló gáz), akkor maximum 2-3 ilyen próbálkozás után helyreáll a rend. De idővel újra jelentkezik a hiba.

Ezen kívül néha halk, süvítő hangot hallok valahonnan a motortér felől - de abszolút nem a "többletfogyasztással" egyidőben.

Hogy mindezt tetézzem: mióta a légkondi ventije folyamatosan maxon megy, nem volt gázadás nélküli fogyasztás és egyébként is valamivel csökkent a fogyasztás.

Elég komplikált, ugye? :huh:

Én képtelen vagyok kitalálni, az egyes hibajelenségek hogyan függnek (vagy nem függnek) össze egymással...

Minden ötletet szívesen veszek!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két problémámmal kapcsolatban reménykedek segítségben:

(Vectra B2 X25XE, digit klíma)

1. Jó eséllyel elhalt az előtét ellenállásod ami szabályozza a fűtőventit.(gázpedál felett van helyileg)

2. Bár ez csak tipp, vagy eszi az autód a hűtőközeget, vagy csak nyomás alatt szivárog belőle, de nem olyan mértékben, hogy az látszódjon is.Mivel a V6 eléggé zsúfolt egy dolog, ezt nehéz lesz behatárolni.Érdemes átnézni mindent és szivárgás nyomait keresni.

3.Alapjárati léptetőt ki kellene takarítani, mert nem úgy teszi a dolgát ahogy kell szvsz.Utóbbi szintén tipp, de mivel ez is Opel, csak egy anyukájuk van ezeknek is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány napja mikor reggelente indulok nincs fűtésem, csak mikor már a termosztát is nyit. Eddig mikor indultam a víz melegedésével együtt az utastér fűtés is egyre melegebb levegőt fújt, most nem.

Valamire felfigyeltem: volt mindig egy fura berregő hang a műszerfal alól, ami gázadáskor emelkedett, valami vákuumszelep lehet?

Ez most megszűnt, a pollenszűrő környékét már megnéztem, ahol csövecskék vannak, ránézésre minden a helyén van.

Esetleg ötlet, hogy hol álljak neki keresni a hibát, hol lehet ez a kis berregő micsoda?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!!

Azt szeretném kérdezni, hogy a klimakapcsolóban a visszajelző lámpa nem ég, de a ikonja sem világit mikor rajta van a világitás, a klima megy a kapcsoló jó. Ki lehet benne az égöket cserélni?

Nálam a hátsóablak fűtésnek a visszajelző lámpája, illetve a belső levegő keringető kapcsoló ikonja nem világít, bekapcsolt helyzetjelzőnél. De egyik sem égő gond lesz, mert előbbi nagyon ritkán világít, míg utóbbi hol ég, hol nem... Majd ha egyszer nagyon ráérke, megnézem, mi lehet a gond.

Link to comment
Megosztás:

Nálam a hátsóablak fűtésnek a visszajelző lámpája, illetve a belső levegő keringető kapcsoló ikonja nem világít, bekapcsolt helyzetjelzőnél. De egyik sem égő gond lesz, mert előbbi nagyon ritkán világít, míg utóbbi hol ég, hol nem... Majd ha egyszer nagyon ráérke, megnézem, mi lehet a gond.

Szerintem kontakthibás, egy kicsit meg kell feszegetni az érintkezőket az izzó "foglalatában", nekem is ilyen volt a hátsó ablak fűtés kapcsolója, megfeszegettem és jó lett - azóta beledeztem.

Csere egy kicsit macerásabb, mivel ki kell forrasztani az izzókat.

Link to comment
Megosztás:

hát én bróbálgattam a fűtés kapcsolónál többet is de nem jött be. esetleg többet tudsz mondani?:huh: tudom, hogy kattan, hallom, idővel magától is kikapcsol meg minden, de én boldog vagyok ha ezt vissza is jelzi:)

Itt találsz képeket kapcsoló ledesítésről, még nem szedtem szét az enyémet.

http://www.opel-magazin.hu/technika/szerel...atalakitas.html

Link to comment
Megosztás:

1. Jó eséllyel elhalt az előtét ellenállásod ami szabályozza a fűtőventit.(gázpedál felett van helyileg)

2. Bár ez csak tipp, vagy eszi az autód a hűtőközeget, vagy csak nyomás alatt szivárog belőle, de nem olyan mértékben, hogy az látszódjon is.Mivel a V6 eléggé zsúfolt egy dolog, ezt nehéz lesz behatárolni.Érdemes átnézni mindent és szivárgás nyomait keresni.

3.Alapjárati léptetőt ki kellene takarítani, mert nem úgy teszi a dolgát ahogy kell szvsz.Utóbbi szintén tipp, de mivel ez is Opel, csak egy anyukájuk van ezeknek is.

Köszönöm a tippeket!

Hogy lehetne hozzáférni az előtétellenálláshoz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mesterek!

Két problémám lenne a vectrámban ami meoldásra szorul már lassan fél éve.

most eljutottam a fórumba VÉGRE

az egyik : Központi zár távirányítóval nem megy. A távirányító jó már spektumanalizátorral is megmértem adja a frekit meg minden.

Sokáig működött azután volt egy olyan baj hogy a csomagtaró fedél kábelei eltörtek-kicseréltem --utána még jó volt a kp-zár. Azután kaptam egy lézerdetektort. szivargyújtóban ment, de valami zavarta (mindig becsipogott) utána ferrit gyűrűvel megoldódott a TÁP zavar ---na és ezek után romlott el a távirányító..nem tudom hogy van-e köze valamennyire is hozzá. Persze már próbáltam újratanítani minden féleképpen kivettem a detektort, az autórádiót meg mindent. de nem tanítható.

ha veszek vaterán egy bicskakulcs szettet azt be lehet rakni eyszerüen? valakinek sikerült már? Haverom vett wv-golf4 be de nem volt jó a csatija hozzá.

a másik: hogy lehet azt megoldani hogy a gyári multikormánnyal vezérelhető legyen a nem gyári autórádió? kell valami modul? vagy olyan rádiót kell szerezni..de én még ilyet nem láttam.

bocs már a sok kérdésért de végre eljutott az agyamig hogy van OPEL FÓRUM is a világon... Kössz már előre is.

Link to comment
Megosztás:

Két problémám lenne a vectrámban ami meoldásra szorul már lassan fél éve.

Az elsőre nincs 5letem, valszeg a gyári kp.zár jelvevője ment el.De ez csak tipp.

A 2.hoz annyit, hogy lehet kapni kb. 18e.ft-ért interface kábelt, akkor a gyári multi vezérli a magnót.vagy pedig gyári CDR500 CDs rádió, és ahhoz nem kell interface.Olyan 15e.ft körül szokott menni ha van éppen eladó.

Nekem CAR300 van benne (köszi nepperbácsi, hogy a kezed törne le) és bár multi a kormány, kb. dísznek jó.Éppen most van agyalás alatt, hogy az MP3 lejátszót JACK dugóval hozzá lehessen csatlakoztatni.

Link to comment
Megosztás:

Újra én. :huh:

Először is megpróbálnám valamennyire megválaszolni saját korábbi kérdésemet: Az alábbi linken letölthető egy szűkszavú leírás az előtétellenállások kicseréléséről:

http://data.hu/get/1964246/Opel_Vectra_B_-_elotetellenallas_kicserelese.pdf.html

Az anyag manuális fűtőrendszerű B Vectrákhoz való, de feltételezem, hogy digitklímás Vectrákban is ugyanott lehetnek az ellenállások.

Nálam sajnos nem csak ennyi a probléma, de azt a következő hsz-ben.

Link to comment
Megosztás:

Tehát... ma kaptam kölcsön szervizkábelt és egy laptopot az Opel AutoScanner programjával, így bele tudtam kukkantani az autó "lelki világába".

3 hibakódom volt az előző (kb. 2 hónappal ezelőtti) ellenőrzés óta, ezek közül csak egy aktív. Ez pedig a 25-ös számú "A fúvóka motor feszültsége túl alacsony" (Blower Motor Voltage Low), amihez a programban a komment:

dsc00895crop.jpg

Tehát konkrétan leírja, hogy a fúvóka motor 9-es fokozaton megy folyamatosan. (Ellenőriztem a Scanner segítségével és tényleg 9-es fokozaton megy - amikor a programból szabályoztam a befújás erősségét, akkor a 9-es fokozatt felett hallottam csak változást.) Ezt pedig földzárlat okozza. Éspedig az X64-es jelölésű csatlakozó környékén.

Már csak annyi lenne a kérdés, hogy helyileg hol is van ez a csatlakozó az autóban...

Sajnos még a gyári kézikönyvem sincs meg és a V6-osokhoz nem egyszerű bármilyen anyagot találni, főleg nem kapcsolási rajzokat.

vaga kolléga elárulta, hogy ők hogyan fértek hozzá a vezérléshez, amikor ugyanezt a tünetet produkálta az autó - a gázpedál felett. De abban már messze nem vagyok biztos, hogy az X64-es csatlakozó is ott van helyileg, illetve, hogy rá lenne írva "X64"...

Bármilyen segítséget szívesen vennék!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mesterek!

Két problémám lenne a vectrámban ami meoldásra szorul már lassan fél éve.

most eljutottam a fórumba VÉGRE

az egyik : Központi zár távirányítóval nem megy. A távirányító jó már spektumanalizátorral is megmértem adja a frekit meg minden.

Sokáig működött azután volt egy olyan baj hogy a csomagtaró fedél kábelei eltörtek-kicseréltem --utána még jó volt a kp-zár. Azután kaptam egy lézerdetektort. szivargyújtóban ment, de valami zavarta (mindig becsipogott) utána ferrit gyűrűvel megoldódott a TÁP zavar ---na és ezek után romlott el a távirányító..nem tudom hogy van-e köze valamennyire is hozzá. Persze már próbáltam újratanítani minden féleképpen kivettem a detektort, az autórádiót meg mindent. de nem tanítható.

ha veszek vaterán egy bicskakulcs szettet azt be lehet rakni eyszerüen? valakinek sikerült már? Haverom vett wv-golf4 be de nem volt jó a csatija hozzá.

a másik: hogy lehet azt megoldani hogy a gyári multikormánnyal vezérelhető legyen a nem gyári autórádió? kell valami modul? vagy olyan rádiót kell szerezni..de én még ilyet nem láttam.

bocs már a sok kérdésért de végre eljutott az agyamig hogy van OPEL FÓRUM is a világon... Kössz már előre is.

azt már próbáltad hogy beülsz becsukod az ajtót gyújtásba rakod és megnyomod a távirányitó bezár gombját? mert ez igy tanitható

Link to comment
Megosztás:

Tehát... ma kaptam kölcsön szervizkábelt és egy laptopot az Opel AutoScanner programjával, így bele tudtam kukkantani az autó "lelki világába".

3 hibakódom volt az előző (kb. 2 hónappal ezelőtti) ellenőrzés óta, ezek közül csak egy aktív. Ez pedig a 25-ös számú "A fúvóka motor feszültsége túl alacsony" (Blower Motor Voltage Low), amihez a programban a komment:

dsc00895crop.jpg

Tehát konkrétan leírja, hogy a fúvóka motor 9-es fokozaton megy folyamatosan. (Ellenőriztem a Scanner segítségével és tényleg 9-es fokozaton megy - amikor a programból szabályoztam a befújás erősségét, akkor a 9-es fokozatt felett hallottam csak változást.) Ezt pedig földzárlat okozza. Éspedig az X64-es jelölésű csatlakozó környékén.

Már csak annyi lenne a kérdés, hogy helyileg hol is van ez a csatlakozó az autóban...

Sajnos még a gyári kézikönyvem sincs meg és a V6-osokhoz nem egyszerű bármilyen anyagot találni, főleg nem kapcsolási rajzokat.

vaga kolléga elárulta, hogy ők hogyan fértek hozzá a vezérléshez, amikor ugyanezt a tünetet produkálta az autó - a gázpedál felett. De abban már messze nem vagyok biztos, hogy az X64-es csatlakozó is ott van helyileg, illetve, hogy rá lenne írva "X64"...

Bármilyen segítséget szívesen vennék!

Köszi!

Helló!!!Autódata 2003-ba benne vannak a kapcs rajzok vagy tis 2000-be.

Link to comment
Megosztás:

cserbinszky!

Ha neked megvan valamelyik program, el tudnád küldeni nekem a kapcsolási rajzokat?

Nagy segítség lenne!

Fél napot szenvedtem már a Vivid WorkshopData-val, de még nem sikerült elindítanom.

Köszi!

Elküldeni a progikat elég nehéz lenne.Több giga mind1ik.Torrenten fent vannak.

http://kepfeltoltes.hu/view/091212/kl_ma_w...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem a programra gondoltam - csak a kapcsolási rajz(ok)ra. Úgyhogy telitalálat, amit küldtél, köszi!!

A kapcsolási rajzon lévő elemekről ad valami információt a program? Pl. jó lenne tudni, hogy M74-77, illetve M10 micsoda?

Feltételezem, hogy M10 a fúvókamotor, M74, M75, M76, M77 pedig a motorok a levegő-terelők mozgatásához. De jó lenne biztosan tudni.

A legfontosabbak viszont az alábbiak adatai lennének:

>> az M10-hez csatlakozó tranzisztor adatai:

x64.png

>> U28 tranzisztor (vagy inkább IC?) adatai:

u28.jpg

>> illetve a K6-os relé adatai:

99969520.png

Mert szinte biztos, hogy ezek közül valamelyikkel van a probléma és az alkatrész-rendeléshez jó lenne tudni valamiféle azonosítószámokat, illetve a paramétereiket.

Az AutoScanner szerint egészen pontosan az 1, 3, 4, 17-es csatlakozások érintettek.

Meg tudnád nézni kérlek, hogy ír-e a TIS 2000 ezelről (M10 tranzisztora, U28, K6) valami bővebbet?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A tranzisztor jelölés (m10) az maga az előtét ellenállás.A másik nagy doboz maga a vezérlőegység a középkonzolon.Szerintem egyszerűbb venni 1 bontott előtétellenállást.Egyik ismim cserélt már ilyet,mert elég érzékeny cucc az előtétellenállás,vmi mosfet-es szabályzó,ami statikus feltöltödés miatt 1 pill alatt tönkre lehet vágni.Úgyhogy vigyázz a bontot cuccokal.érdemesebb ha elmész és te veszed ki.Amúgy merre valósi vagy???

http://kepfeltoltes.hu/view/091213/kl_ma2_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/091213/kl_ma3_...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.